PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : önüm arkam sağım solum TVS Wego :)

mete_han
19 Temmuz 2012, 14:45
Yahu nereye baksam bu modeli görmeye başladım...:P Ulus Etiler bölgesinde ...

http://www.tvswego.com/techspec.html

110 cc 8 hp...

bütün kebapcı ve restoranlar bu modele sarmış vaziyette...bildiğiniz üzere burgerkıng ..mcdonalds..ve pizza zıncirlerinin afbuyrun poh gibi parası var...:P Hondaspacy110 dan şaşmıyorlar...Honda da onlara çalışıyor zaten...sıfır kar marjıyla verip yedek parça ve servis hizmeti anlamında en baba müşterileri...elemanlar kaza yapmak için kafalarını yardırmak için adeta yarış halindeler...:P

ama bu model gariban işletmeler için veya cimri patronlar için birebir...:cherry:2011 de yılın skuteri seçilmiş kim seçmişse artık...:P Hindistandadır...

neyse ben bu modelin neden çok talep gördüğüne şöyle bir cevap buldum...

şimdi hatırlayın zamanında Aktivalar efsaneydi...ve grenajları sac idi....

onun yerine gelen spacy de plastik aksamlı ve çok pahalı...bu gereksiz pahalılığı önemseyen küçük restoran ve gıda işletmeleri aradaki fiyat farkı nedeniyle bu wegoyu tercih etmeye başladılar...wegolarada koruma demirleri ayarlandı güzel pazarlandı bazı bayiler tarafından...agılıty 125 lerde bu bağlamda koruma demirli olarak talep görüyor bildiğim kadarıyla...

spacy koruma demirleri ve plakayla 4700-4800 liraya yaklaşıyor...küçük işletme için deli para...

http://www.honda.com.tr/SeriesPrices.aspx?series=scooter-spacy

yine eski aktiva tarzı demir saclı wego ise koruma demirleriyle birlikte 4000 lira...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-paket-servislerine-ozel-81804894/detay

ve spacyden daha şık olduğunu düşünüyorum wegonun...:cat:

TVS nin yavaş yavaş hakettiği yere geleceğine inanıyorum...

ama yinede üzerine fark verip Honda alırsan kafan rahat eder...:queen:

bence olay aktivaların boşluğunu doldurabilmesinde...spacyde benzin tüketimi çok yüksek...nası bi enjeksiyonmuş o öyle...:queen:cbf 150 dan fazla yakıyor namıssız...ve 60 dan sonra makina yolda dans ediyor...:cherry:

üretim amacına uygun kullanmak lazım...şehiriçi 50 yi geçmemesi için üretilmiş olay bu...

spacy yam bir yazlık tatil makinası...bermuda şortunla sağa sola ak...

http://f1207.hizliresim.com/z/m/9v9s7.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1207.hizliresim.com/z/m/9v9t0.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1207.hizliresim.com/z/m/9v9w0.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1207.hizliresim.com/z/m/9vb13.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

wegonun tüketimini merak ediyorum...Wego sahibi birileri ya şimdi konuşsun ya edebiyete kadar sussun...:queen:

wego ve spacy arasında gidip gelenler için umarım bir fikir oluşmuştur...

serseric
19 Temmuz 2012, 14:54
dostum benim en yakın arkadaşım aldı wegoyu ilk bindiğimde bu nasıl bir makine dedim çok deli gidiyor benim scooterdan sonra çevir çevir sona dayanmıyo gaz kolu yani 80 le bile giderken adama son bir çeyrek daire bırakıyo gaz kolunda ayrıca onu orta maşası hayatımda gördüğüm en güzel icat diyebilirim ele falan gerek yok azıcık ayağını bastır hiçbiryerden tutmadan direk kalkıyo hemen orta sehpaya o çok hoşuma gitti . ama birde eksileri var benim en sevmediğim gıcık ses sinyallerde var yine ve birde torpidosu yok ön tarafta o kötü bir durum işte ama alanı geniş o olmadıgı içinde,benzinliği arkada ve farlar led çok hoş duruyo tabi arka stoplar.ama ön far çok tepede geliyor motor gelince onu indirtmek gerekiyor aydınlatmadada çok iş yok ama güzel motor parasını hakediyor valla ben beğendim

ama sizin yazınızda sanki spacy i çok aşşağılamışşsıınz gibi hissettim o kadar da kötü değil ve sanırım sizin bindiğiniz motorda sorun var çünkü ben spacyda 110 km hızla bile giderken sallanma,yalpalama hissetmedim evet biraz çok yakıyor ama ona görede stabil çalışıyor kalkışı ivmelenmesi çok iyi bence spacyda ama gereksiz pahalı orası doğru

mete_han
19 Temmuz 2012, 15:03
dostum benim en yakın arkadaşım aldı wegoyu ilk bindiğimde bu nasıl bir makine dedim çok deli gidiyor benim scooterdan sonra çevir çevir sona dayanmıyo gaz kolu yani 80 le bile giderken adama son bir çeyrek daire bırakıyo gaz kolunda ayrıca onu orta maşası hayatımda gördüğüm en güzel icat diyebilirim ele falan gerek yok azıcık ayağını bastır hiçbiryerden tutmadan direk kalkıyo hemen orta sehpaya o çok hoşuma gitti . ama birde eksileri var benim en sevmediğim gıcık ses sinyallerde var yine ve birde torpidosu yok ön tarafta o kötü bir durum işte ama alanı geniş o olmadıgı içinde,benzinliği arkada ve farlar led çok hoş duruyo tabi arka stoplar.ama ön far çok tepede geliyor motor gelince onu indirtmek gerekiyor aydınlatmadada çok iş yok ama güzel motor parasını hakediyor valla ben beğendim

ama sizin yazınızda sanki spacy i çok aşşağılamışşsıınz gibi hissettim o kadar da kötü değil ve sanırım sizin bindiğiniz motorda sorun var çünkü ben spacyda 110 km hızla bile giderken sallanma,yalpalama hissetmedim evet biraz çok yakıyor ama ona görede stabil çalışıyor kalkışı ivmelenmesi çok iyi bence spacyda ama gereksiz pahalı orası doğru

evet sinyaller lik lik ötüyor çalıştığında tam barzo işi...:P

ergonomik olması TVS yi cazip kılıyor dediğin gibi...inan bu çapta lastikli skuterlar artık üretilmemeli yasaklanmalı hatta...

spacy plakası GS idi daha ne diyim böğrüme hançer gibi bişey yani...emanet olarak 3 gün bende kaldı...:P

http://f1207.hizliresim.com/z/m/9vbl9.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

belkide benim kilom nedeniyle uyum sağlayamadım motora...

serseric
19 Temmuz 2012, 15:05
olabilir kilo ve boy nedeniyle uyum sağlanmamış olabilir

ayrıca tvs bence kalitesini konuşturmuş diyebilirim göstergesinden tutun koltuk derisine kadar kaliteli bir motor üretmiş

GP500-1st
19 Temmuz 2012, 16:52
Sezarcık:) pizzada çalışan arkadaşımın dediğine göre haydut paketçilerin elinde TVs ler dağılıp erken su koyvermiş...Sapcy çakması kubalar ise 5 tane yan yana yatıyor...aldıktan sonra ilk haftada perte çıkmış:P

Spacy yi fazla kötülemişsin sanki... Tipsizliği demode görünüşü dışında, amacı dahilinde iyi bir scooter. zaten fiyat rekabeti için ucuz ve daha alt üretim kalitesine sahip fizy geldi

Spacy yi ben ışıklarda cbr125 le 7-8 bin devir yapmassam yakalayamıyorum.. iyi basıyor kebabçı veletler:P

Bu arada vegoda çok tipsiz ticari bir makina...

Ozzycan
19 Temmuz 2012, 17:11
Spacy'yi tasarlayan mühendis sara hastasıymış, tam kafa grenajının modelini çizerken nöbeti gelmiş ve titremeye başlamış.. O yüzden burnu ööööööööööööööööööööööööyle uzayıp gidiyor.. Lastikleri ufak olmakla beraber, bir de Laz burnunu saymazsak makine olarak o kadar da kötü değil bee...

TVS'nin o modelini çok duymaya başladım.. Her bayisinde yok, en azından Beylikdüzü TVS'de yoktu.. Sadece Apache vardı.. Ama saç kasaymış.. İyi, aferin...

Metehan, geçen Activa aldım, toplayıp kullancam diyordun.. Ne yaptın? Sana bir tüyo kardeşim, sakın ama sakın elden çıkarma Activa'yı.. On sene sonra görüşürüz! Fazlalıklar ve hurdalar piyasadan silinince ki artık Activa sayısı azalıyor, klasik muamelesi görecek.. Tabii sen o kadar sabredebilirsen ;-)

adem80
19 Temmuz 2012, 18:29
sarı çizmeli mehmet ağa gördüm sanki? :queen:
mete abi sana tvs apache alalımmı?

ERROR88
19 Temmuz 2012, 19:01
Yakında ole olacak zaten tvs diye yanıyor da caktırmıyor. Tvs scoty pep ile lider olurdu ama ufak bu baya yakışıklı

Ramazan Can
19 Temmuz 2012, 19:16
ben salgın motordaki beyaz tvs yi test ettim.. hatta sedat 57 yede bahsettim.. bana göre sınıfında alınacak tek motor.... düş kalk yamult düzelt devam et.. ama yakıt tüketimi için bişey diyemem...

F54
20 Temmuz 2012, 00:21
aga seni bu motorlar taşımaz sil ağzının suyunu:P

kkorhann34
20 Temmuz 2012, 00:41
.elemanlar kaza yapmak için kafalarını yardırmak için adeta yarış halindeler...

Bende burger king te çalışıyorum ama hiç kafamı yarmak gibi bir niyetim olmadı.

Tolme
20 Temmuz 2012, 02:39
hacı şimdi ne alalım spacymi ,wego mu ikiside hayallerimi süsleyen makineler ama sen ne dersen o olur,spacy enceksiyonlu olmasına rağmen nie fazla yakıyor?

rapidhacker5
20 Temmuz 2012, 13:26
spacy nerde fazla yakıyor ya? 22 tllik benzin aldım geçen hfta 235 km gördü dahada giderdi

ERROR88
20 Temmuz 2012, 14:02
Yanlış ölçüm kontak acıkmıydı apache bile 11 kuruş yakıyor scoter çok yakar

F54
06 Ocak 2013, 01:57
yaw mete aga bi konu açıyon bi daha ne cvp ne bişey ayıp hemşerim yaw yapma etme gözün sevem:)
bak insanlar yakıt tüketimi sormuş ama senden bi cvp yok o kadar motosiklet görüyorsun kullanıcılarla bi reportaj yapsan hiç fena olmaz büyük sebab işlemiş olursun
bende benim bisikleti satıp böyle birşey alabilirim
kymco agilty 125 veya
tvs vego ama
yakıt değerlerini bilmeden almak istemem
bu yaz bodrum da bi arkadaşla takıldık oda kymco kiralamış adam 2 kişi ben tek benim bisikletle yarışıyor hatta hatta 110km /h kadar yakalayamıyordum şehir içinde çok dumanını yuttum:santa:
gerçi hep şehir içi takıldığımız için ben hiç geçemedim
acaba tvs nasıl
her daim şehir içinde gezdiğim için vitesli sıktı 100km de yarım lt az benzin yakacak diyede amelelik yapmanın alemi yok parayı mezara götüremeyeceğimi bu gün daha iyi anladım:pl:

Mengu16
06 Ocak 2013, 02:07
Tekere kolay geliyomu bu motor ? :P

rs_guven
06 Ocak 2013, 02:09
evet sinyaller lik lik ötüyor çalıştığında tam barzo işi...:P

Abi bu cümle oldu mu şimdi? Ben sinyaller ses çıkarmazsa sürekli açık unutuyorum.
O yüzden motosiklet aldığımda ilk işim sesli flaşör takıyorum. Barzo muyuz şimdi? :pale:
Bu arada Barzo ne demek? :queen:

Mengu16
06 Ocak 2013, 02:16
Abi bu cümle oldu mu şimdi? Ben sinyaller ses çıkarmazsa sürekli açık unutuyorum.
O yüzden motosiklet aldığımda ilk işim sesli flaşör takıyorum. Barzo muyuz şimdi? :pale:
Bu arada Barzo ne demek? :queen:
Benim de büyük motorumda sesli flaşör var. Hepimiz barzo olduk şimdi bak şu işe :cherry: Sağa sola ittirmeli sinyal düğmelerinde sinyali açık unutmuyorum ama bastırınca kapananlarda hep unutuyorum o yüzden sesli flaşör taktım mondial mx motoruma. Barzo kıro gibi bişey olsa gerek ama ne alaka metehan abiii ?

rs_guven
06 Ocak 2013, 02:26
Benim de büyük motorumda sesli flaşör var. Hepimiz barzo olduk şimdi bak şu işe :cherry: Sağa sola ittirmeli sinyal düğmelerinde sinyali açık unutmuyorum ama bastırınca kapananlarda hep unutuyorum o yüzden sesli flaşör taktım mondial mx motoruma. Barzo kıro gibi bişey olsa gerek ama ne alaka metehan abiii ?

Flaşörü alırken; "Abi benim cup'ta da var, çok ses çıkarıyor. Az ses çıkaranı varsa ondan ver. Ben duysam yeterli." dedim.
Satıcı da hepsi standart deyince, aldım. Biiip biiip herkes dönüp bakıyor Vallahi. Açık unutmaktan iyidir :cat:

Mengu16
06 Ocak 2013, 02:29
Flaşörü alırken; "Abi benim cup'ta da var, çok ses çıkarıyor. Az ses çıkaranı varsa ondan ver. Ben duysam yeterli." dedim.
Satıcı da hepsi standart deyince, aldım. Biiip biiip herkes dönüp bakıyor Vallahi. Açık unutmaktan iyidir :cat:
Aslında motorla 80km hızın üzerine çıkınca hele bide kaskının vizörü kapalıysa o çok ses çıkaran flaşörün sesini fısıltı gibi duyuyosun. O yüzden flaşör bağırabilir şikayetçi değilim.

haojin2005
06 Ocak 2013, 03:04
şu işe bak ya bi barzoluğumuz eksikti :queen::queen::pr::pr:

blue white
06 Ocak 2013, 03:12
meto ne alaka yaw. tvs 4,000 tl spacy 4,700. tvs ye o parayı vereceğime spacy alırım tabiiki.aradaki fiat farkı az bence. bendeki spacy 2011 model 14,000 km de. bunu satmak için almıştım ama bindikten sonra tüm fikrim değişti ve satmaktan vazgeçtim. yakıt dersen yakıtı bence çok az . sakin kullanımda 0,80 e kadar düsüyor. hep basarak kullanırsam da 120 kurusu gecmiyor. serilikte var hacmine göre.honda fizzy desen neyse, o gercekten yakıyor. kim ne derse desin spacy tipsizliği harici 10 numara motor.

maxi97
06 Ocak 2013, 03:27
yaw mete aga bi konu açıyon bi daha ne cvp ne bişey ayıp hemşerim yaw yapma etme gözün sevem:)
bak insanlar yakıt tüketimi sormuş ama senden bi cvp yok o kadar motosiklet görüyorsun kullanıcılarla bi reportaj yapsan hiç fena olmaz büyük sebab işlemiş olursun
kymco agilty 125 veya
tvs vego ama
bu yaz bodrum da bi arkadaşla takıldık oda kymco kiralamış adam 2 kişi ben tek benim bisikletle yarışıyor hatta hatta 110km /h kadar yakalayamıyordum şehir içinde çok dumanını yuttum:santa:
acaba tvs nasıl
her daim şehir içinde gezdiğim için vitesli sıktı 100km de yarım lt az benzin yakacak diyede amelelik yapmanın alemi yok parayı mezara götüremeyeceğimi bu gün daha iyi anladım:pl:

abi düz agilityi boşver. fren yok. fren cidden yok. ön teker hemen kitleniyor. arka fren ise kampana ve tutmuyor. dominos pizzadayken benzin parasını alıp mondial 150 zcm ile servise çıkardım sen düşün :). ama gidişine hastaydım. gazı bi çektinmi 110a çıkıyordu.

agility city ise büyük teker abi, onlara bak. 3.5 liraya falan alırsın. ön arka disk fren.

ha bir de çok yakıyor haberin olsun. 200i ler var onlara bak.

K o r @ y
06 Ocak 2013, 10:46
mete abi , bi buna elatmamıştın onuda halletmişsin..

psyche
06 Ocak 2013, 14:12
kymco agilty 125 veya
tvs vego ama
acaba tvs nasıl

Hehehe o Bodrumdaki arkadaş ben miyim yoksa fatihim ? :P
Evet kymco kısa mesafede benim ybr dende iyi gidiyordu taa ki rampaya gelene kadar sonra inip itiyorduk hatunla :cherry: Bodrumdan marmarise gitmişliğim var uzun yolda numarası yok ama şehir içi fena ivemeleniyor.
Bu arada senle ters şeride girdiğimde erkekliğe bok sürmemek namına dönmedim geri :mrgreen: Tehlikeli oldu biraz ama genel olarak güzel geziydi bodrumun kalabalığına yeğdir.

mete_han
06 Ocak 2013, 14:19
beyler kusura bakmayın cevap gecikti...:P

Barışcım zaten Honda piyasada tekel...bu akina alternatif diyelim...tercih meselesi kimileri Hondanın kucağa gelmek istemez...:P

yav beyler Barzo işi derken bu sinyalde ses olayı bildiğim 85 renolar zamanından beri var..lik lik sinir bozucu bi ses...en son bende 1 ay mondi vardı emanet ...150 znx...o da böyleydi...barzoluk motoru üretende...

size soruldu mu bu üstün lik lik teknolojisi olsunmu istersiniz diye..hayır...:P

iptaluyelik02
06 Ocak 2013, 15:45
beyler kusura bakmayın cevap gecikti...:P

Barışcım zaten Honda piyasada tekel...bu akina alternatif diyelim...tercih meselesi kimileri Hondanın kucağa gelmek istemez...:P

yav beyler Barzo işi derken bu sinyalde ses olayı bildiğim 85 renolar zamanından beri var..lik lik sinir bozucu bi ses...en son bende 1 ay mondi vardı emanet ...150 znx...o da böyleydi...barzoluk motoru üretende...

size soruldu mu bu üstün lik lik teknolojisi olsunmu istersiniz diye..hayır...:P

o lik lik sesi yarı mekanik flaşörden gelir,takarsın bir elektronik flaşör olur biter..

Carl Gustav
06 Ocak 2013, 16:50
2011'de çekmiştik, 7.35'den itibaren TVS Wego:

http://www.youtube.com/watch?v=Tl4wdhlMH88

Smlr
Brkn

1 hayabusa
06 Ocak 2013, 23:50
piaggio zip 80 varken kebapçıların spacyleri tokat manyağı yapıyordum :mrgreen: peugeot speedfight alınca sapcylerin beni geçmesi piskolojimi bozdu :pale: ama activaları geçiyorum :)

F54
07 Ocak 2013, 02:54
abi düz agilityi boşver. fren yok. fren cidden yok. ön teker hemen kitleniyor. arka fren ise kampana ve tutmuyor. dominos pizzadayken benzin parasını alıp mondial 150 zcm ile servise çıkardım sen düşün :). ama gidişine hastaydım. gazı bi çektinmi 110a çıkıyordu.

agility city ise büyük teker abi, onlara bak. 3.5 liraya falan alırsın. ön arka disk fren.

ha bir de çok yakıyor haberin olsun. 200i ler var onlara bak.

evet city olan çok yakıyor diyorlar o yüzden düz olandan alacağım dediğim gibi ivmelemesi çok güzel di
fren konusuna gelince bu bahsettiğin olaylar bence fren balataları ve hidrolik yağları ile alakalı olsa gerek çünkü çoğu motosiklet ön disk arka kanpana dır adi balata takarsan durmaz
fren yağı çok olursa da kitleme yapar vs vs bu işler basit
yakıtı da anlatıldığı gibi sakin kullanımda 2.5 civarı ise ben alacağım

---------- Post added at 02:54 ---------- Previous post was at 02:51 ----------

Hehehe o Bodrumdaki arkadaş ben miyim yoksa fatihim ? :P
Evet kymco kısa mesafede benim ybr dende iyi gidiyordu taa ki rampaya gelene kadar sonra inip itiyorduk hatunla :cherry: Bodrumdan marmarise gitmişliğim var uzun yolda numarası yok ama şehir içi fena ivemeleniyor.
Bu arada senle ters şeride girdiğimde erkekliğe bok sürmemek namına dönmedim geri :mrgreen: Tehlikeli oldu biraz ama genel olarak güzel geziydi bodrumun kalabalığına yeğdir.

vay tarafik canavarı carlos ta gelmiş :queen:
demek hemen kulakların çınladı ya hiç sorma o motor şehir içinde manyak gidiyordu ben daha öyle kalkıp giden 125cc görmedim
bi akşam geziye gittik pcx 125 te vardı 90km/h fazla gitmiyordu ne kadar yüksek teknoloji olursa olsun ybr yi kalkışta geçemiyordu ama kymco gerçekten kaçıp gidiyordu beğendim yani
honda alacağıma kymco alırım hem güçlü hem ucuz pcx den de 300veya 400 ml fazla yaksa da sıkıntı yok aradaki fiyat farkı anca uzun yıllarda kapanır

amaninmb
07 Ocak 2013, 03:16
Spacy - Fizy iyidir be Laz burunlu - Karadenizlim benim :)

Hay uşağum :)

belen51
13 Nisan 2014, 17:03
21 liraya sokak aralarında 40 60 km hız arası 170km gittim.
benzin 5..lira
ilk scooterim ehliyet yok diye mahalle aralarından gidiyorum.
ama dengeli motor. daha tvs yi duyan biriyle karsilasmadım.
farlar güzel
kalkışı cok seri
seleye 2 kişi rahat oturuyor
sele altı cok küçük ancak kep kask sığıyor:))
frenler iyi motor sessiz
vibrasyon yok
sanırsam piyasasıda yok
bu yıl kullanayım apachi alacağım sekli cok güzel
ama vites işini öğrenmek lazım
acaba apchide ışıklarda araç aralarında düşük hızlarda giderken daha mı dengeli olur.

belen51
15 Nisan 2014, 22:29
bugun bayi ye gittim takas için 2013 model 450km de wego verip apchi almak için
benim motora, 2750 veririm payasası yok dedi:)))))))motorum 0.dan farksız 2. eli bukadarmı kötü.????