PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ferdi kaza sigortası yaptırdım

izmir3535
19 Temmuz 2012, 11:48
arkadaşlar trafiğin içinde motosiklet kullanıyoruz. her an kaza riskimiz var. sakat kalma riskimizde yüksek. çünkü motosikette kaporta bizleriz. ben bugün 30tl ye ferdi kaza sigortası yaptırdım. sakat kalma veya ölüm halinde 15000tl ödeme yapılıyor. 1 yıl geçerli. siz arkadaşlarımada öneriyorum 30tl yüksek bir rakam değil...saygılar

Dogan88
19 Temmuz 2012, 12:02
nerde yaptırdın nasıl yaptırdın biraz bilgi versen iyi olur gibi. hangi firma yaptı?

izmir3535
19 Temmuz 2012, 12:26
anadolu sigorta da yaptırdım

ferdinandd
19 Temmuz 2012, 12:26
"nerde yaptırdın nasıl yaptırdın biraz bilgi versen iyi olur gibi. hangi firma yaptı?"

Katılıyorum ???

Olcay Avşar
19 Temmuz 2012, 13:53
30 tl lik poliçede çok eksik vardır.

Büyük ihtimal ile de motosiklet kullandığın belirtilmemiştir poliçede.

Çünkü bu tarz sigortalar genel olarak sıradan insanlar için düzenlenmiştir, extreme sporlar ile uğraşanlar ve motosiklet kullanan kişiler için bunun poliçede belirtilmesi lazım.

ve de bu belirtilince poliçe tutarı bayağı yukarı çıkar :)

Poliçede özellikle motosiklet kullandığın yada extreme spor yaptığın belirtilmemişse eğer;

motosiklet kullanırken yada spor yaparken oluşacak kazalar ve tedavileri karşılamayacaktır poliçe.

Poliçeni dikkatlice okumanı ve sigortaccına tekrar danışmanı tavsiye ederim :wiinkk:

Ha yok bu dediklerim zaten varsa poliçede 30 tl süper bir fiyat.

Dogan88
19 Temmuz 2012, 14:07
sigortacının numarasını özelden atarmısın bende yaptırmak isterim.

izmir3535
19 Temmuz 2012, 14:17
ferdi kaza sigortası tüm kaza ları kapsıyor. zaten ismindende belli. ferdi kaza sigortası

Slayerrr
19 Temmuz 2012, 14:35
Yaptırdığın sigortayı çoğu firma türlü promosyonlarla bedava olarak veriyor. :) O kadar kapsamsız oluyorlar ki defalarca bedava olarak verilmesine rağmen hiçbirinin aktivasyonunu yaptırmadım. Ayrıca motosiklet kullanımını kapsasa bile sadece sürekli sakatlık ve ölüm halinde ödeme yapılıyor, tedavi masraflarını karşılamıyor.

Yaptırdığın poliçede özel şartlar yoksa genel şartların tamamı burada yazılı; http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/ferdi-kaza-sigortasi-genel-sartlari

zenon
19 Temmuz 2012, 14:44
arkadaşlar trafiğin içinde motosiklet kullanıyoruz. her an kaza riskimiz var. sakat kalma riskimizde yüksek. çünkü motosikette kaporta bizleriz. ben bugün 30tl ye ferdi kaza sigortası yaptırdım. sakat kalma veya ölüm halinde 15000tl ödeme yapılıyor. 1 yıl geçerli. siz arkadaşlarımada öneriyorum 30tl yüksek bir rakam değil...saygılar

O trafik kazalarını ve doğal afetleri karşılamıyor bildigim kadarı ile bir ogren istersen. Yok bunları kaşlıyorsa super cok iyi yapmışsın.

lycantrophic
19 Temmuz 2012, 14:52
Sigortalarda çok fazla şart olabiliyor; sonra kaza olunca dahi şartlar sözleşmede belirtilmediği için ödeme yapmayabiliyorlar. Bence 30 lirayı iyi araştır; sözleşmeyi derinlemesine oku; 30 lira olabileceğini tahmin etmiyorum.

Çizgi filmle açıklayım durumu; türkçesini de izlemişsinizdir. :queen:
Vaw2B-q6b8w

serseric
19 Temmuz 2012, 14:58
30 lira bir yıllık hiçbirşey bence her işini motorla halleden kişiler kesinlikle yaptırmalı bence helede evli çoluk çocuk sahibiyse tebrik ederim birde hangi bankadan yaptırdınız veya hangi sigorta şirketinden

Sadık1453
19 Temmuz 2012, 15:13
Özel sağlık sigortaları ve ferdi kaza sigortaları motosiklet kazalarını içermez. Hatta % 90' nda motosiklet kullanımı sırasında oluşan ve/veya extreme sporlar, kayak, dağcılık, scuba, v.s. gibi sporlar sırasında oluşan kaza ve sakatlıklar kapsam dışıdır diye özellikle yazar. Özel poliçeler vardır bunları karşılayabilecek kiii onlarda bir motosiklet parasına yakın fiyatlardadır... Ve maalesef ki senin 30 liralık poliçeninde bunları kapsadığını zannetmiyorum iyice bir sor soruştur istersen. Gerçi 30 tl pek bir şey değil ALLAH korusun küçük bir kaza bile gelse başına onunla ilgili tazminat öder.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Chymera
19 Temmuz 2012, 20:28
Ben 60 tl ye yaptırdım yaşım 17 ne kadar küçük olursa okadar pahalı oluyormuş :(

tr100a
20 Temmuz 2012, 00:23
geçen günler sigortacı arkadaş bana teklif verdi 150 tl ye 150 000 tl ölüm halinde 500 tl tedavi masrafı bana cazip gelmedi yaralanınca sigortam var 500 tl yi bir şekilde öderim bana 100-200 bin tl tedavi masrafı olmalı ölmüş olsam sigortadan eşime maaş bağlanır toplu parayada gerek yok yani mantıklı değil