PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Boyama

ILDiablo
19 Temmuz 2012, 02:01
İyi akşamlar arkadaşlar.

bu sene motosikletimi almayı planlıyorum , kısmet olursa hyosung gv250. Ancak kask konusunda biraz farklı fikirlerim var. Cross kaskı olup , üst kısmı çıkartıp , siyaha boyatmak istiyorum. Kayseri'deyim. Böyle bir işi kime yaptırabilirim? Bi halt bilmediğim bir işi , tam emin olamadığım adamların elinede vermek istemiyorum. Fikrini paylaşan olursa memnum olurum.

Bahsettiğim kask işte bu videoda ; http://www.youtube.com/watch?v=PuZRYkbjn8Y&feature=my_liked_videos&list=LLe7EeKYuFsfpd2ENkfZ2bnw (1:20'e getirin kask için)

serseric
19 Temmuz 2012, 02:13
ben kendim kaplamıştım ve uzaktan çok güzel olmasına rağmen yakından çok kötüydü önermem kaplamayı ama boyada güzel olabilir ustaca yapılırsa

ero__
19 Temmuz 2012, 03:50
Kaskın dışına sıkılacak boya, tiner, astar vb. kimyasallar kaskın yapısına (bazı yeni kasklarda bu sorun olmuyormuş) zarar vereceği için tavsiye etmem. Düşünce kafayı daha fazla hasar aldırabilir bir boya işi!

Frank Lucas
19 Temmuz 2012, 04:21
ben eski kaskımı boyadım,ama pintilik yapıp boyanın birini ucuzundan aldım,öbürü pahalı.şimdi kaskı boyadım bitti, pahalı olan boya çok güzl gözüküyor ama ucuz olan boya çok kötü oldu,öyle böyle bi şekilde halledicez artık ama sana tavsiyem kendin boyayıcaksan benim gibi işin ucuzuna kaçmaya çalışma.

ILDiablo
19 Temmuz 2012, 04:35
ben eski kaskımı boyadım,ama pintilik yapıp boyanın birini ucuzundan aldım,öbürü pahalı.şimdi kaskı boyadım bitti, pahalı olan boya çok güzl gözüküyor ama ucuz olan boya çok kötü oldu,öyle böyle bi şekilde halledicez artık ama sana tavsiyem kendin boyayıcaksan benim gibi işin ucuzuna kaçmaya çalışma.

yok be moruk ben boyamam ne işim olur , araba boyayan elemanlara mı götürsem sanayide ? :cherry:

piyanist_irf
19 Temmuz 2012, 09:49
http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/70290-airbrush-calismasi-birikim-ister.html

bu abimizle irtibata geçersen sana en azıbndan bilgi verir kendisi bu işlerin piridir ve konusunu gördüğüm yarihten itibaren favorilerimde saklarım :)