PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial mct 250

toretto_24
18 Temmuz 2012, 23:58
mondial mct 250 hakkında bilgisi olan üstadlarımızın fikrini almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şahsi görüşleriniz nelerdir biz acemiler için sizin görüşleriniz önemlidir

Samet Ağır
19 Temmuz 2012, 00:06
2008 de ben kullandım..İzmirden gidip almış binerek getirmiştim..

enteresandır ama ampul bile patlatmamıştı ..

yanlış hatırlamıyorsan 10000 km den az kullanmamıştım...

adem80
19 Temmuz 2012, 00:10
ben hiç sevmem bu motorları. Döküntü, hurda yığınları. Şahsi fikrimdir.

toretto_24
19 Temmuz 2012, 00:12
sanırım mct nin birtek vibrasyon sorunu varmış oda yola adapte olduktan sonra hissedilmiyormuş bile bir çok yorum okudum diğer forumlarda ama olumsuz nereyse hiç bişi yazılmamış gayet sağlam güzel bir motor olarak nitelendirmiş üstadlar ama yinede fazla bilgi edinmek zararlı değildir

Samet Ağır
19 Temmuz 2012, 00:14
evet hepsi aynı diyemem ama sanırım kullanana ve korumana göre değişiyor...

benimki 4 yaşındaydı ama satıldığında ne bir paslanma ne ses bulamazdınız...

hatta adam bursadan geldi kombi ile takas yapmıştım....

hatta ilk bir kaç ay içinde arka dişliyi 26 yapmış ,vibrasyonu kesinlikle unutmuş, uzun km ler boyunca kullanmış ve öylece elden çıkarmıştım...

lycantrophic
19 Temmuz 2012, 00:15
2009'dan mart ayına kadar kullandım. Motor kısmı nispeten sağlam aslında; 12 bin kilometre civarı kullandım yolda bırakmadı. Ama sonuçta çin işi; saçma sapan arızalar çıkartıp da uğraştırdığı oldu çok. Titreşimi de fazla ayrıca. Genelde jantlar da tel jant olduğu için çatır çutur kırılıyor sonra uğraştırıyor. Çelik jant alınca rahat etmiştim. Ama bence alıp da uğraşmaya, başına iş almaya değmez çok daha iyi seçenekler varken ortada.

adem80
19 Temmuz 2012, 00:18
çoğunun zincirinden çat çat çat diye ses gelir, bi yerlere sürter. Üretim hatası. Cant telleri çabuk kırılır dökülür. Cart curt arıza yapar. Etrafımda çok var. Gördüklerim bunlar. Hantal makinedir. Arka amartisörler yok gibidir. Bedava bana verilse üstüne binmem, gene şahsi fikrimdir.

FatihC
19 Temmuz 2012, 00:32
bisan roadstar yada regal raptor gibi v motor olanlar daha iyi.

Karlıyollar
19 Temmuz 2012, 00:35
ben hiç sevmem bu motorları. Döküntü, hurda yığınları. Şahsi fikrimdir.

Alacaksan Titan alacaksın dimi Adem abi :D

mstfkrfk
19 Temmuz 2012, 00:36
1,5 sene önce sıfır olarak almıştım yolda giderken sağından solundan parçalar fırlardı,döküntü ve hurda yığını benim motorun yanında iyimser kalıyor.ama 2005ten beri kullananlar ve hiç sorun yaşamayanlarda var.biraz şansa kalmış ama ben 6 aylık periyod da 15 defa yolda kaldım.

canerol
19 Temmuz 2012, 00:43
birazda şans işi sıfırını bile alsan bir birini tutmuyor hiç bişe sevende var sevmeyende ama sevmeyen çoğunlukta

F54
19 Temmuz 2012, 00:48
bizim bi arkadaşta vardı bu siteden nic samsam birgün gezide debriaj balatası yaktı durup dururken :farao:

motodriftt
19 Temmuz 2012, 00:57
az kmlisini bulursan güzel kardeşim az biraz fazlayakar odur pisligi yoksa temiz binersen bi arıza çıkarmaz emin ol hızıda güzel cbr125r ile kafa kafaya kendim testettim 140kmh

mstfkrfk
19 Temmuz 2012, 01:02
motodrift olayın temiz bakmayla alakası yok,sana 10 tane fabrika hatası sayabilirim.daha ilk 1000 km de çıkardığı sorunlar temiz bakmayla alakası yok ayrıca benzini cbr 125 in yaktığının 2 katından fazla ama motor hız motoru değil 80-90 la arkana yaslanarak hiç biyerin ağrımadan yol yapabilirsin(motor dökülmezse)

adem80
19 Temmuz 2012, 01:08
az kmlisini bulursan güzel kardeşim az biraz fazlayakar odur pisligi yoksa temiz binersen bi arıza çıkarmaz emin ol hızıda güzel cbr125r ile kafa kafaya kendim testettim 140kmh
Ben olsam utanırdım test ederken. Biri 125 cc, biri 250 cc :farao: o cbr cı keşke ben olsaydım :cat: bu arada seni tanırım. Yabana atılacak adam değilsin. Senin yerine mct nin üstünde başkası olsaydı, cbr dan tokadı yemişti. Cbr a sen binip, mct ye cbr cıyı koyup denedinmi hiç? Sonucu cbr gibi geliyor sen cbr ı sürseydin .

motodriftt
19 Temmuz 2012, 01:10
nedense güzel kardeşim bana hiç böyle dandik bi çinmalı denk gelmedi hiç yolda kalmadım kurye olarak çalışıyorum motor alıp satıyorum yeryer hiç bi motorum yolda dökülmedi cbr 125 tabi az yakıyor ama cbryi dewirde kullanırsan chopper olann mctyle kafa kafaya gdersn sonucda okadar cc biyerekadar ss sözkonusu

adem80
19 Temmuz 2012, 01:16
neyin ne olduğunu benden iyi biliyosun arkadaşım. Söze gerek yok :cat:

toretto_24
19 Temmuz 2012, 01:16
arkadaşlar kimse üzerine alınmasın ama mct yi kullananda kullanmayanda yorum yapabilir tabiki ama öyle çok kötümser olarak anlatan arkadaşlar varki hangi aleti sorsam hemen hemen hepsi için kötü yorumlar yazılıyor jant telleri kopabilir bu gayet normal sonuçta bisikletin bile jant telleri zamanla dağılıyor arkadaşımın dediği gibi çelik jant takarsın kendini biraz düze çıkarıp sorun gider dişli büyütürsün vibrasyonu en az seviyeye indirirsin yani bi markayı yükseltmek içinde diğerini itin g....üne sokmaya gerek yok bence temiz kullanmayı bilen arkadaşlar uzun zaman en adi motosikletleri bile yolda kalmadan sorun çıkarmadan götürüyorlar temiz kullanmadıktan sonra isterlerde titanyumdan motor yapsınlar onu dağıtır o adamlar

motodriftt
19 Temmuz 2012, 01:17
tabiki sürmeden sürmeye fark var usta adam motorunun dewir saatine bakmaz bile sesinden anlar yani dewirli kullanmak dewir saatini sona wurdurmak degil tabiki karşılaştırılamaz :) şimdi biri herneolursa olsn çin ve chopper agır makine digeri hafif serii şanzuman susoğutmalı yani bazen cc önemli olmayabliyor:)

mstfkrfk
19 Temmuz 2012, 01:17
valla 4 tane çinli kullandım 3ünden de memnun kaldım ama mct aklıma gelince bile hemen yolda kaldığım,motoru iteklediğim veya yüklediğim günler geliyor.neyse cbr la mct yi karşılaştırmak saçma hem cc farkı hem tarz farkı

motodriftt
19 Temmuz 2012, 01:23
toretto kardeşim kafana yatan az kmli bul bitane kullandıkça bize yaz bizde senden belki bişeyler kaparız işimize yarar ilerde temiz kullan bukadar SAYGILAR

adem80
19 Temmuz 2012, 01:26
arkadaşlar kimse üzerine alınmasın ama mct yi kullananda kullanmayanda yorum yapabilir tabiki ama öyle çok kötümser olarak anlatan arkadaşlar varki hangi aleti sorsam hemen hemen hepsi için kötü yorumlar yazılıyor jant telleri kopabilir bu gayet normal sonuçta bisikletin bile jant telleri zamanla dağılıyor arkadaşımın dediği gibi çelik jant takarsın kendini biraz düze çıkarıp sorun gider dişli büyütürsün vibrasyonu en az seviyeye indirirsin yani bi markayı yükseltmek içinde diğerini itin g....üne sokmaya gerek yok bence temiz kullanmayı bilen arkadaşlar uzun zaman en adi motosikletleri bile yolda kalmadan sorun çıkarmadan götürüyorlar temiz kullanmadıktan sonra isterlerde titanyumdan motor yapsınlar onu dağıtır o adamlar
Benim 16 yaşındaki 80 bindeki motorumun orjinal jant telleri üstünde duruyor. Neden bugüne kadar 1 tanesi bile kopmamış çok merak ettim şimdi?

toretto_24
19 Temmuz 2012, 01:27
üstadlar peki sorum şu mct tarzında bi çok motor araştırdım gerek seyhan 250 olsun gerek ramzey qm 250 olsun gerek kangda olsun hemen hemen ikinci ellerin fiyatları aynı gibi 3000 den başlayıp 1000 tlye kadar var mesela birtane buldum http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kangda-acil-satilik-motor-bakmaya-deger-93211158/detay
çok ucuz gibi geldi bana neden bukadar ucuz olabilir sonuçta bir elektirikli bisiklet sahibiyim ve onlar bile daha pahalı ilginç geldi beni bu konuda aydınlatırmısınız tavsiyeleriniz nelerdir

motodriftt
19 Temmuz 2012, 01:28
mstfkrfk kardeş senin yenikasa cbr nasıl baya araşdırdm fiyatı yzfye göre baya iyi

toretto_24
19 Temmuz 2012, 01:31
motodriftt üstadım verdiğin bilgi için teşekkür ederim ama ben daha önce bu tarz motorları hiç kullanmadım bu siteye üye olmamın sebebi sizin gibi bilgili kişiler ile bilgi alışverişi yapmak tavsiyelerinizi dinlemek adem80 üstadım ayrıca sanada değerli vaktini bizler için harcadığından ve verdiğin değerli bilgilerden ötürü teşekkür ederim siz daha iyilirsiniz tabi ama benim demek istediğim açık ve net olarak şu bence motor ne kadar sorunlu olursa olsun tamam elbet problem yaratacaktır ama birazda kullanım ile alakalı sorunlar var benimle aynı gün arkadaşımın aldığı bir elektirikli bisiklet şu anda hurda halinde ama benimkinin koltuğundaki poşet bile yırtılmadı demek istediğim birazda temiz kullanmakla ilgili bişeydi

motodriftt
19 Temmuz 2012, 01:34
toretto kardeş bulaşma o motora ölüsü o para çünkü benim elimde aslında bitane war arkadaşımın sahibindene bakım 1dkk

mstfkrfk
19 Temmuz 2012, 01:35
herkes kendi tecrübelerini yazıyor neden bu kadar inatla karşı çıkıyorsun anlamadım motodrift.ben 0 aldım 6 ay kullandım gayet bilinçli ve düzgün kullanan bir insanım ama motor çok sorun çıkardı,aldıktan sonra tanıştığım başka bir abimde de aynı problemlerden dolayı satmış motorunu keşke almasaydın diyordu bana ve bence haklıydı.başka bir tanıdığımızda var 2005 model hala kullanıyor motor sapasağlam,uzun yola da çıkıyor motoruyla.benim tecrübelerim bunlar ve bunlara göre yorum yapıyorum.
torretto linkteki motorun sahibi elinden hızlı çıkarmak istiyorsa o fiyata verebilir.motorun zaten ederi 1000-2000 arası,o en alt limiti istemiş.

motodriftt
19 Temmuz 2012, 01:38
toretto bu tanıdıgım bi motor bak istersen link http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-jinlun-satilik-temiz-motor-75075372/detay

toretto_24
19 Temmuz 2012, 01:41
mstfkrfk üstadım bilgilendirdiğin için teşekkürler aynı şekilde motodriftt üstadım sanada teşekkürler bu motosikletlerin ikinci el fiyatları normalmi yani sizce 1000-2000 lira arası olmolmaları kilometrelerde okadar fazla değil yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

motodriftt üstadım evet bu canavarı gördüm ilan da pcde kaydettiğim ilanlar arasında kaydettiklerim ile görüşücem en cazip olanı alırım diye düşünüyorum teşekkürler

adem80
19 Temmuz 2012, 01:42
biz, siz aldıktan sonra pişman olmayasınız diye yazıyoruz. Ha ben masraf eder kız gibi bakarım derseniz ayrı mesele. Yani sağlam motor alıp masrafsız motor binmek varken niye masraf edesiniz? Bu form bunun için var zaten. :cat: doğru seçim yapabilmek için.

toretto_24
19 Temmuz 2012, 01:45
aynen dediğin gibi adem üstad sonuçta 19 yaşında da olsa benden fazla motor kullanan biri benim için daha bilgilidir vereceği fikirleri değerlendiririm teşekkürler

drsteel
19 Temmuz 2012, 10:07
mct 250 kullanıcısıyım. motor ağır motor çok trafiğe gireceksen sıkıntı olabilir. ayrıca seni usta yapıyor bu çinliler. örnek yolda giderken titreşimden kontak anahtarım düşmüş. 1 km geldiğim yolda aradım bulamadım. sonra kontağın oldugu yeri kırıp başka bir anahtarla kilitleyip açtım. sonra netten kontak siparişi verip kendin takıyorsun. benim şansıma motorda kronik bir sorun yok. vitesler düzgün geçiyor. vitesten atma olmuyor. motor saat gibi çalışıyor. frenlerimde bir sıkıntı yok.
mct250 sayfasında her sorunun cevabını bulabiliyorsun. ben motoru aldığımdan beri bütün işleri kendim yapıyorum. zevkli oluyor. hemde öğreniyorum. titreşime gelince bu motor maksimum 90 km/sa çalışmak için tasarlanmış. yüksek devirlerde inanılmaz titreşim oluyor. ayakların karıncalanıyor. bu motoru alınca mak 90 ile gidersen sanki hiç titreşim yok gibi oluyor.
maksimum 2000 tl ye almalısın daha fazla ödemek istersen sana tavsiyem regal raptordur. onun kalitesi daha iyi derler burdaki arkadaşlar.
1000 tl korumalara ayırmalısın. motorun direksiyonuna geçince görünmez oluyorsun. taksiciler önüne kırıyor. sağdan yavaş yavaş giderken arabalar sana makas atıyor. bazı bayanlar seni görmüyor üstüne kırıyor. korna burada epey işe yarıyor. bu saydıklarımın dışında çoğu sürücü bu tip motosiklete saygı duyuyor.

lycantrophic
19 Temmuz 2012, 10:23
bizim bi arkadaşta vardı bu siteden nic samsam birgün gezide debriaj balatası yaktı durup dururken :farao: Samsam driftçi, lastik de yakar balata da. :queen: Motosikletin günahı yok bence o konuda. :P

---------- Post added at 09:23 ---------- Previous post was at 09:19 ----------

Benim 16 yaşındaki 80 bindeki motorumun orjinal jant telleri üstünde duruyor. Neden bugüne kadar 1 tanesi bile kopmamış çok merak ettim şimdi?

Ben 3 senede 20 civarı cant teli kırmışımdır mct'de. Öyle agresif filan da kullandığım yoktu. Kalite farkı sonuçta.

F54
19 Temmuz 2012, 10:34
Samsam driftçi, lastik de yakar balata da. :queen: Motosikletin günahı yok bence o konuda. :P

---------- Post added at 09:23 ---------- Previous post was at 09:19 ----------

Ben 3 senede 20 civarı cant teli kırmışımdır mct'de. Öyle agresif filan da kullandığım yoktu. Kalite farkı sonuçta.yok murat bu sefer dirift gösterisi yapmıyordu kendisi de şaşırdı o kadar kalite motor nasıl balata yakar diye:P

toretto_24
19 Temmuz 2012, 11:20
değerli üstadlar bir ilanda regal raptor gördüm satılık 800 tl istiyor elaman motorun ruhsat yokmuş sadece sizin düşünceniz nedir hiç bulaşmamak iyidir bence ama bilmiyorum böyle bi motor böyle bi fiata

lycantrophic
19 Temmuz 2012, 12:01
uzak dur; ruhsatsız motor bir de o fiyata; çalıntıdır. Başına iş alırsın.

toretto_24
19 Temmuz 2012, 12:05
çalıntı olup olmadığını sorgulayamazmıyız motorun eğer çalıntı değilse yeni ruhsat çıkarılmazmı

drsteel
19 Temmuz 2012, 12:08
çıkacak olsa adam çıkarır 3000 e satar motoru. çalıntıdır. yada araç değerinden daha fazla borcu vardır. alırsın 5000 tl cezası vardır mesela.

toretto_24
19 Temmuz 2012, 12:11
yani buda olabilir bu aklıma gelmedi ne yalan söyliim haklısın drsteel hocam borç olduğu için çıkarılamayabilir ruhsat yoksa dediğin gibi adam çıkarır satar motoru