PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden acaba ???

vlknsyrn
18 Temmuz 2012, 12:53
arkdaslar dun basıma gelen olay bi olayda dusuncelerinizi bekliyorum: 2005 model 1000 rr ile

1. soru : yan ayaklık kapalı viteste calısmıyor?? boşa atınca calısıyor

2. soru : marşa basıyosun gaz vermeden calışmıyor, gazı hafif dokuncan öyle calısıyor ??

.

canerol
18 Temmuz 2012, 12:58
1. viteste ve debriyaj müşürü devrede olduğu için çalışmaz
2.rolantin düşük olduğu için gaz vermeden çalışmaz
3.sen hiç motor kullanmadınmı acaba en kötü çinlide bile debriyaj müşürüü var :)

NoMotorNoCry
18 Temmuz 2012, 13:03
1.Benim transalpte'de yan ayak açıkken sadece boşta çalışır , vitesteyse çalışmaz.Hatta viteste çalışır vaziyette iken yan ayağı açarsan motor stop eder.Yan ayak açık unutup gitmemek için bir tedbirdir bu.
2.2005 model 1000rr karbüratörlü müdür bilmem ama karbüratörlü motorlarda çalıştırma esnasında bi miktar gaza basmak gerekir.Ama enjeksiyonlu motorlarda gaza basmak gerekmez.

vlknsyrn
18 Temmuz 2012, 13:10
1. viteste ve debriyaj müşürü devrede olduğu için çalışmaz
2.rolantin düşük olduğu için gaz vermeden çalışmaz
3.sen hiç motor kullanmadınmı acaba en kötü çinlide bile debriyaj müşürüü var :)

1.ayaklık kapalı debriyaj sıkılı halde viteste calışömıyor
2.calıştıktan sonra rolanti gayet iyi ??
3. :) :queen: :santa:

.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

1.Benim transalpte'de yan ayak açıkken sadece boşta çalışır , vitesteyse çalışmaz.Hatta viteste çalışır vaziyette iken yan ayağı açarsan motor stop eder.Yan ayak açık unutup gitmemek için bir tedbirdir bu.
2.2005 model 1000rr karbüratörlü müdür bilmem ama karbüratörlü motorlarda çalıştırma esnasında bi miktar gaza basmak gerekir.Ama enjeksiyonlu motorlarda gaza basmak gerekmez.

1.yan ayaklık kapalı debriyaj sıkılı halde viteste calışmıyor??
2.enjeksiyonlu makine??

Slayerrr
18 Temmuz 2012, 13:14
Yan ayak müşürü arızalı, ayaklığı hep açık sandığı için çalışmıyor.
Rölantide motora gelen havayı kontrol eden selenoid valfde sorun olabilir.

vlknsyrn
18 Temmuz 2012, 13:28
Yan ayak müşürü arızalı, ayaklığı hep açık sandığı için çalışmıyor.
Rölantide motora gelen havayı kontrol eden selenoid valfde sorun olabilir.

1.debriyaj musurunu soketleri ayaklık musurunu soketleri kontrol ettik temizledik ama sorun aynı..arızalı kesin
2.selenoıd valfi arastırcam

NoMotorNoCry
18 Temmuz 2012, 13:54
Sorun yan ayak müşüründe o zaman.Boşta çalışıp vitesteyken çalışmamasının başka bi açıklaması olamaz.

Felon
18 Temmuz 2012, 14:02
Benim bi arkadaştada vardı 2005 1000RR, oda aynı şekilde çok hafif gaz vermeden çalışmıyordu.Genelinde olan bi sorun olabilir ama enjeksiyonlu motorda böyleyse bu bi problemdir, büyük ihtimalle fabrika çıkışında hiç gazsız çalışıyodur.
Bunu o kadar dert etmeyin bence ilk çalıştığındaki gök gürültüsü sesi çok iyi oluyor :) Sonra rolanti ve Tofaş Şahin mod on :flower:
Ayaklık müşürü ayaklığı hep açık sansa boşta çalışır vitese atınca tak diye stop eder.Ayaklık müşüründe değil o sorun bence

Slayerrr
18 Temmuz 2012, 14:06
Ayaklık müşürü ayaklığı hep açık sansa boşta çalışır vitese atınca tak diye stop eder.Ayaklık müşüründe değil o sorun bence

Vitese takınca stop etmiyorsa sorun debriyaj müşürü.

delileoo
18 Temmuz 2012, 14:16
uğraş dur hadi bakalım

Ramazan Can
18 Temmuz 2012, 14:20
debraj müşürü arızalı..

Khutuck
18 Temmuz 2012, 14:21
Boşver çalışmasın, napıcaksın yan ayakta viteste çalıştırıp :) Motor ısınsın diyorsan boşta çalıştır. Çalışırken gaz istemesi bir sorun yalnız, motor programlamasında sorun olabilir. 2005 1000RR'larda programlanabilir enjeksiyon (PGM-FI) var diye biliyorum, motor haritası yükletmen (map attırmak) belki çözüm olabilir, olmayabilir de.

izmir3535
18 Temmuz 2012, 18:11
gaz vermeden çalışmıyorsa ..gaz kolunuzun ve gaz telinizin durumunu kontrol ettirin

vlknsyrn
18 Temmuz 2012, 19:17
Ya dun motoruma takasa geldiler motor makyajıı on numara tramer dir km orjın mi serviş tir fln pişman kontrol ettirmeden bi ustun köru ben kontrol edeyim dedim ..e tabi aga boşa atmış bosta calışio bide vitese atıp yan ayaklıgı kapatıp calıstırayım dedim hıhıı tık yok motorda :mrgreen: neyse basladı musur arızalı değiştircez de fln di pişmandıı..20 lira masrafı var fln pişman..gectik onu bi de km si bi 50 bini devirmiş ki gaz vermeden calişmiyor calışmasından belli yanı içime sınmedidi bi turlu kız gibi makine vercez n de olsa.. cay içirdim yemek ismarladım motorlarını kusurlarını soyledim arkdslara teker yapa yapa gittiler :mrgreen: forumdaysalar tekrar saygılar :king: