PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosikletli magandalar

binbaki
18 Temmuz 2012, 10:35
siz değerli mt üyeleri, arkadaşlarım; saygılı, kurallara riayet eden, motosikletçinin hayatına değer veren; bir motosikletliyi asla bile bile tehlikeye sokacak hareketlerde bulunmayan motorcularsınız
sözlerim piyasada dolaşan ufak cc kullanıcılarına. hani şu iki gündür motor üzerinde olan, birkaç yıldır motosiklet kullandığı için çok uzun zamandır motosiklet kullandığını sanan; çok cesur, bıçkın delikanlılar..
son birkaç haftadır trafikte normal seyir halindeyken tam gaz bir şekilde ve sıfırlayarak, neredeyse sürtünerek; sağımdan, solumdan hiçbir uyarı yapmadan geçip bir ölçüde beni tehlikeye atıyorlar.
dün sabah birisinin peşine düştüm. hangimiz daha çılgın deyip bir de ben sıfırladım. benden kaçacak diye az kalsın arabalara yapışacaktı. yaptığım mantıklı mı, değil tabi. değil, ama ben zaten mantıklı bir adam değilim ki.. mantıklı birisi olsam gider ufak cc alır, geri kalan parayı da harcamam gereken onca yere harcarım. ama dedim ya, mantıklı bir adam değilim ben.. yanıma yaklaşanı tekmeleyip sokacağım bariyerlere, arabalara.. artık kafası mı kopar, kolu mu kopar, bacağı mı; bilemem..
arızayım olm ben. yaklaşmayın yanıma. baltalı motosikletçiyim, kötüyüm ben kötü!
çok doluyum mt, çok...

izmir3535
18 Temmuz 2012, 12:49
helalin var tdm.........

MotorKafa
18 Temmuz 2012, 12:54
Ufak cc ile alakası yok bahsettiğin durumun.
Daha 1 hafta önce sahil yolunda kıçımın dibinden, kafasında kask üstünde koruma olmayan öküzün teki, R1 le kafa kaldırarak geçti.
Altımda güçlü bir motor olsa, peşine düşüp ışıklarda verirdim ağzına biber gazını.
Fakat 250lik hyosungumla yetişemeyeceğimi bildiğim için, anasına bacısına dümdüz gittim.

canerol
18 Temmuz 2012, 12:55
hakkın var kendilerini bişe zannedip sıfırdan geçmeler egzoz açmalar tam gaz gitmeler güya hava atma çabasındalar

NoMotorNoCry
18 Temmuz 2012, 12:55
Bu şerefsizler şehir dışına çıkıp şöyle köy , orman yolunda bi ağaca toslayıp can vermez ki?Gider şehir içinde gazı kökleyip çocuk , insan ezer.

binbaki
18 Temmuz 2012, 12:56
Daha 1 hafta önce sahil yolunda kıçımın dibinden, kafasında kask üstünde koruma olmayan öküzün teki, R1 le kafa kaldırarak geçti.
Altımda güçlü bir motor olsa, peşine düşüp ışıklarda verirdim ağzına biber gazını.
Fakat 250lik hyosungumla yetişemeyeceğimi bildiğim için, anasına bacısına dümdüz gittim.

bana hep ufak cc rastlıyor..

avciceyhan
18 Temmuz 2012, 13:00
Etrafta çok var bunlardan da
kafama bir şey takıldı tekme atıyım bariyerlere sürtsün demişsin eğer motorun üstündeyken tekme atarsan fizik kurallarına göre adamı ittiğin kadar kendini de aksi yöne itersin
aynştayn mod : off
aman diyim motordayken atma sağ çeksin orada döve döve öldür

MotorKafa
18 Temmuz 2012, 13:00
bana hep ufak cc rastlıyor..

Nerelerde sürdüğünü bilmiyorum ama sürdüğün yerle de alakalı olabilir.
Mesela benim en çok kullandığım güzergah, caddebostan - kartal sahil yolu
Bu yolda hep zengin magandaları vardır.
Magandalığında altındaki motorun veya arabanın fiyatıyla, gücüyle vs. alakası yoktur.
Nasıl beyaz şahinli magandalar trafikte kol geziyorsa bir o kadar da bmw li mercedes li maganda var.
Aynı şey motor içinde geçerli...

binbaki
18 Temmuz 2012, 13:08
Nerelerde sürdüğünü bilmiyorum ama sürdüğün yerle de alakalı olabilir.
Mesela benim en çok kullandığım güzergah, caddebostan - kartal sahil yolu
Bu yolda hep zengin magandaları vardır.
Magandalığında altındaki motorun veya arabanın fiyatıyla, gücüyle vs. alakası yoktur.
Nasıl beyaz şahinli magandalar trafikte kol geziyorsa bir o kadar da bmw li mercedes li maganda var.
Aynı şey motor içinde geçerli...

aksini iddia eden yok zaten..
magandalık; dil, din, ırk,cinsiyet, kap çanak ayırt etmese de bana ufak cc'ler rastlıyor.. teee sarıyer yeniköyden, eyüp'e kadar..

---------- Post added at 12:08 ---------- Previous post was at 12:04 ----------

Etrafta çok var bunlardan da
kafama bir şey takıldı tekme atıyım bariyerlere sürtsün demişsin eğer motorun üstündeyken tekme atarsan fizik kurallarına göre adamı ittiğin kadar kendini de aksi yöne itersin
aynştayn mod : off
aman diyim motordayken atma sağ çeksin orada döve döve öldür

sorun olmaz, zaten etki tepki ve sürüşe etki hesap edilir tekme atılırken.. ayağa kalkılır, motosiklet üzerine doğru yatırılırken tekme atılır. zincir ve balta kullanmayı da anlatacağım, ama sonra..

cihan54
18 Temmuz 2012, 13:11
benzer durumlar hepimizin başına geliyor. Ve ne yazıkki bu fındık beyinliler yüzünden toplumda bize de benzer kefeye koyularak bakılıyor. "Motorcu işte." gibisinden.

Benzer bir örnek, geçtiğimiz hafta grupça Düzce-Akçakoca gezisindeyiz. Bir duble yolda 9 motor ilerliyoruz, hızımız 80 civarı. Bir ara yoldan apaçinin teki çıktı, binmiş arkasına da yamağı, koruma kask hakgetire zaten. Egsozlar Allah ne verdiyse. vs. anlaşılmıştır. Bu tipler bizi gördü mü, gaza da geldi mi (Artık neyin gazıysa! Sanki biz aramızda yarış yapıyoruz da bize katılacaklar gerizekalılar) Hızımızı sabitlemiş gidiyoruz, yanımızdan bağırta bağırta varyete yapa yapa geçtiler. Tabi bizim grupta herkeste kaskın içinde aynı sözler tekrarlanıyor :cherry: Neyse gazını almıştır herhalde çocuklar bastı gitti. Canım benim... Az ilerde bir rampa var, yüksekçe bir tepe geçilecek. Aaa ne oldu arkadaşlar yüzünüz düşmüş, boğuldu mu motorunuz, kıyamam... :jocolor:

Vardığımızda herkesten aynı tepki: "Ulen ters bi anıma denk gelseydi de şöyle yanımdayken geçirseydim tekmeyi, bariyerlere soksaydım. En azından bundan sonra kask koruma takmalarına vesile olurdum."

Saygılar...

izmir3535
18 Temmuz 2012, 13:19
1 ay kadar önce scoter kullanan biri izmir sahil yolunda trafik var iken ben en sağdan gidiyorum temkinli olarak scoter lı arkdaşımız beni geçmek için akresyon yapıyor bende kendisine yol verdim ve geçti. ileride bir lise öğrencisine çarptı. allahtan çocuğa bir şey olmadı scoter lar kamıkaze gibi gidiyor duramayacaklarını bilmeden:)

xawa
18 Temmuz 2012, 13:34
ben öyle bir öküze denke geldim arkamda kızımda var bahcelievler den şirinevlere doğru e-5 te rampa aşagı inerken en sağ şeriten gidiyorum pazar günü yolda boş hızım 80-90 cıvarıydı yanımdan bir gecti enduro tipiydi motor inan tırstım ya geldiğini farketmedim bile ya o an sağa doğru az kaymış olsaydım ne olacaktı alın size kaza benden süratli olduğu için bariyerler onu parcalardı .

astanafga
18 Temmuz 2012, 14:31
MT üyeleri selam. Bende scooter kullanıcısıyım.Hergün motorumla işe gidip geliyorum.Günde ortalama 35 km yol yapıyorum.Dediklerinize katılıyorum magandalar için model cc farketmiyor Birde magandanın magandası varki onlara isim bulamıyorum.çalıştığım semtin cıvarındaki lokantaların paketcileri.Yer beylikdüzü eski araç muaynesinin arka taraflarında2 tana paketci var.Daha doğrusu yaratık bunlar,15 günde bir lokanta sucu değiştiriyorlar cami imamı bile şikayetci motor kullanırken bütün güçleri ile bağırarak anırarak hayret verici birşey bacak bacak üstüne atarak kullanıyorlar.Afedersiniz ama o piçlerin kamyon altında kalmalarını çok isterim.Son aldığım motorumla dolaşırken avcılarda yanlızca plaka yoktu ama plaka çıkmasını bekliyordum evraklar tamamdı yanımdaydı trafiğe çıkmamda sorun yoktu peşime takılan yunus ekibi durdurarak bunun ehliyetide yoktur diye hava atan polise ehliyeti çıkarıp gözüne sokup havası sönen yinede beni yeni motorumla plaka çıkarıncaya kadar dolaşma diye tehdit eden.İstanbul polisi ehliyetsiz, muaynesiz, trafik ,sigortasız, kasksız, korumasız,özellikle yabancı uyruklu yllarda terör estiren paketcileri suculara nedeeeeen işlem yapmıyorlaaaar.

serseric
18 Temmuz 2012, 14:56
bazen banada denk geliyor malesef 100 lük scooterim oldugu için derslerini veremiyorum ama altıma burgman an650 imi aldıgımda hepsinin dersini vericem

Seko
18 Temmuz 2012, 15:03
Polisler görevini yapsa zaten bunlar o şekilde dolaşamazlar.

Ne zamandır yazacağım, unutuyorum. Bunların bir de böyle scooter'ın tam ucuna oturarak kullanan cinsleri var. Artık nereden gördülerse selenin en ucuna oturuyorlar ve dönüşlerde ayaklarını yer sürte sürte gidiyorlar. Kafalarını sürekli tavuk gibi etrafa çeviriyorlar nedense. Genelde ağızlarında sigara veya ellerinde cep telefonu oluyor. O kadar iğrenç görünüyorlar ki insanın gözüne...

frantisec
18 Temmuz 2012, 15:16
Polisler görevini yapsa zaten bunlar o şekilde dolaşamazlar.

Ne zamandır yazacağım, unutuyorum. Bunların bir de böyle scooter'ın tam ucuna oturarak kullanan cinsleri var. Artık nereden gördülerse selenin en ucuna oturuyorlar ve dönüşlerde ayaklarını yer sürte sürte gidiyorlar. Kafalarını sürekli tavuk gibi etrafa çeviriyorlar nedense. Genelde ağızlarında sigara veya ellerinde cep telefonu oluyor. O kadar iğrenç görünüyorlar ki insanın gözüne...
demek senide dikkatini cekti tamda ucuna oturuyorlar.Tam o uçta yuvarlak bir şişkinlik var,oturduklarında o şişkinliğe keyif alıyor olabilirler :)

acayüp
18 Temmuz 2012, 15:23
Takma kafana heran heryerde oluyor böyle şeyler.
Akşam Volkan ın orda buluşalım emirganda bi çay içelim denize karşı kendine gelirsin. Sonra beraber söveriz onlara :)
(ben mavi gv 650 : )

ZIPPIRMAN
18 Temmuz 2012, 15:26
Akşam Volkan ın orda buluşalım emirganda bi çay içelim denize karşı kendine gelirsin. Sonra beraber söveriz onlara :)
Gelivesemmi ne.

MF-Hyo
18 Temmuz 2012, 15:38
Aynen polisler tam görevini yapsa bunlar öyle gezemez ülkede bu sorun var. :pr: Bana denk geldi öyle ben full korumalıyım herşey tamam sağa durdum motoru park etcem orda kenarda trafigi yöneten polis yanıma geldi bana evrak kontolü yaptı halbuki o kadar kasksız ehliyetsiz gezen var ki sadece dikkat çektiğim için altımda ki motorla başka bişey değil. Bu olay kırıkkale de oldu. Geçen de Konya da polis durduruyor plaka ya bakıyor var mı yok mu ne adamlar var ya :pr:

acayüp
18 Temmuz 2012, 15:40
Gelivesemmi ne.

Buyur abi gel . Çaylar şirketten :) Denize sıfır boğaz köprüsü manzarası on numara :cat:

binbaki
18 Temmuz 2012, 15:42

fikir güzel de akşam kızla görüştürecekler beni. "yok efendim senin yaşın geçti de bilmem ne de, evleneceksin de... hem motosiklet kullanıyorsun, çok tehlikeli; satsan mı, ha? "
ailenin bir araya gelmesi bana yaramadı sanki..
yarın ya da öbür gün akşam ekşitekerin buluşması olur. cumartesi buluşsak, şöyle boğaza sıfır yeniköy çay bahçesinde.. lokma tatlısı falan...

acayüp
18 Temmuz 2012, 15:51
fikir güzel de akşam kızla görüştürecekler beni. "yok efendim senin yaşın geçti de bilmem ne de, evleneceksin de... hem motosiklet kullanıyorsun, çok tehlikeli; satsan mı, ha? "
ailenin bir araya gelmesi bana yaramadı sanki..
yarın ya da öbür gün akşam ekşitekerin buluşması olur. cumartesi buluşsak, şöyle boğaza sıfır yeniköy çay bahçesinde.. lokma tatlısı falan...

Sorma yaw evlilik konusunda seni en iyi ben anlarım herhal :) aynı durumdayım. Her kes birini ayarlamanın peşinde :) kaça kaça 36 oldum bakalım nereye kadar.
Senle iyi anlaşıcaz bu konuda bak :) Ben hep yeniköydeyim görüşelim. Özelden cep noda gonderiyorum sana . Ne zaman istersen ara takılırız.
Gürol abi sen yinede gel akşam bu adamı everiyolarmış :)

aytacaksel
18 Temmuz 2012, 15:54
sen kaldıramıyormusun önünü :D

binbaki
18 Temmuz 2012, 16:10
Sorma yaw evlilik konusunda seni en iyi ben anlarım herhal :) aynı durumdayım. Her kes birini ayarlamanın peşinde :) kaça kaça 36 oldum bakalım nereye kadar.
Senle iyi anlaşıcaz bu konuda bak :) Ben hep yeniköydeyim görüşelim. Özelden cep noda gonderiyorum sana . Ne zaman istersen ara takılırız.
Gürol abi sen yinede gel akşam bu adamı everiyolarmış :)
yok ya ne evlenmesi, maksat gönülleri olsun. bir yıl daha evlenmek istemiyorum. sonra topluma uyum sağlarım. kesin diye bir şey de yok, şimdilik niyet böyle.. hayırlısı, nasip kısmet falan...

hihi
18 Temmuz 2012, 16:30
Bu magandaların birde kaskı kafasına yarı olarak geçirenleri var.

ozrace
18 Temmuz 2012, 16:51
egolarını tatmin ediyor beyinsizler.ama bilmiyolarki hiçbir zaman gerçek bir motorcu olamayacaklar ve birgün bir arabanın çarpması sonucu hakkın rahmetine kavuşacaklar...

ArivA
18 Temmuz 2012, 17:17
Sen e5'de merter istikametinden güngörene doğru gelde gör rengarenk led ışıklı motorlarıyla apaçilerin hasını :)

binbaki
18 Temmuz 2012, 17:25
Sen e5'de merter istikametinden güngörene doğru gelde gör rengarenk led ışıklı motorlarıyla apaçilerin hasını :)
al işte, bir apaçi de burada..
neyse, senin motur mondialdi :P

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

ben o tarafa asla gelmem.. belki vatan caddesine gelirim. o da hani o meşhur tavuklu pilav için, nostalji için yani.. yoksa sana çok kırgınım.

tombo
18 Temmuz 2012, 17:30

Sercanım o R1 'li her akşam 6 dan sonra 2-3 saat oralarda cadde-kartal yapıp dönüyo,genelde kaskta takmaz bazen yalnızca kask :) Ben cabbarla her akşam görüyorum bi eleman var, belki seninkidir dedim :) yakalayakmı :)

MotorKafa
18 Temmuz 2012, 17:39
Sercanım o R1 'li her akşam 6 dan sonra 2-3 saat oralarda cadde-kartal yapıp dönüyo,genelde kaskta takmaz bazen yalnızca kask :) Ben cabbarla her akşam görüyorum bi eleman var, belki seninkidir dedim :) yakalayakmı :)

Sen hiç uğraşma abi.
Cabbar'ıma selam söyle bi bakış atsın yeter ona :mrgreen:

Serdarrr
18 Temmuz 2012, 17:45
Sen açmasan ben açacaktım bu konuyu. Ben de çok denk geliyorum bunlara (çoğu ufak cc ama bmwsini de gördüm), zaten trafikte dar aralara girip çıkıyoruz, şerit değiştiryoruz, yapışıyor eleman arkama. Ya da hiç beklemediğim anda sağımdan solumdan bitiyor, beni geçmeye çalışıyor. En son tokuşacaz o olacak.

Hele ki köprüde, girmişim sağ şeridin sağına gidiyorum, hız 70.. Sen bassan çıkacağın hız bundan biraz fazlası, çukurdan kaçmak için sola geçip sağa gelecem sağıma giriyor eleman... Köprü bitince zaten seni geri sollayacağım. Beraber uçacaz aşağıya o olacak.

Ebat farkı nedeniyle benim giremediğim araya senin girebileceğini gözüme kestiriyorsam, ben zaten yol veriyorum. Germe beni güzel kardeşim, uçacam üstüne o olacak...

ArivA
18 Temmuz 2012, 18:27
al işte, bir apaçi de burada..
neyse, senin motur mondialdi :P

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

ben o tarafa asla gelmem.. belki vatan caddesine gelirim. o da hani o meşhur tavuklu pilav için, nostalji için yani.. yoksa sana çok kırgınım.

ben ne yaptım yahu, bana neden kırgınsın?

binbaki
18 Temmuz 2012, 18:33
ben ne yaptım yahu, bana neden kırgınsın?

aslında sorun bir şey yapmamış olman..
neyse, önemli değil.. bir tekme de sana vururum.

ArivA
18 Temmuz 2012, 18:37
aslında sorun bir şey yapmamış olman..
neyse, önemli değil.. bir tekme de sana vururum.

ben seni kaç defa aradım bir görüşelim hatta yanına geleceğim demedim mi? hep senin işin çıktı, hakkımı yeme dostum. Ayarla kendini yarın görüşüyoruz o zaman :)

c90
18 Temmuz 2012, 18:46
ya bu tutumu çoğunlukla kızlara hava olsun diye yaparlar
fakat
bu tür agresif ve tehlikeli hareketlere pirim veren 43 yaşındayım daha bir kız görmedim
yani bu insanlar ebleh budala gibi bazı isimler yakışır
terbiye seviyemiz el verdiği ölçüde ikaz etmek doğrusu
onları kazanmak gerek:cat::cherry:

motodrift
18 Temmuz 2012, 18:48
ülkenin heryerinde durum böyle yapacak bişey yok.

orj. hiç bir yeri sökülmemiş apache kullandığımdan yoldaki motorcular beni sakin motorcu sanıyor resmen yanımdan silme geciyorlar tabi beni gectikten sonra durum değişiyor :D

SonpoL
18 Temmuz 2012, 18:50
siz değerli mt üyeleri, arkadaşlarım; saygılı, kurallara riayet eden, motosikletçinin hayatına değer veren; bir motosikletliyi asla bile bile tehlikeye sokacak hareketlerde bulunmayan motorcularsınız
sözlerim piyasada dolaşan ufak cc kullanıcılarına. hani şu iki gündür motor üzerinde olan, birkaç yıldır motosiklet kullandığı için çok uzun zamandır motosiklet kullandığını sanan; çok cesur, bıçkın delikanlılar..
son birkaç haftadır trafikte normal seyir halindeyken tam gaz bir şekilde ve sıfırlayarak, neredeyse sürtünerek; sağımdan, solumdan hiçbir uyarı yapmadan geçip bir ölçüde beni tehlikeye atıyorlar.
dün sabah birisinin peşine düştüm. hangimiz daha çılgın deyip bir de ben sıfırladım. benden kaçacak diye az kalsın arabalara yapışacaktı. yaptığım mantıklı mı, değil tabi. değil, ama ben zaten mantıklı bir adam değilim ki.. mantıklı birisi olsam gider ufak cc alır, geri kalan parayı da harcamam gereken onca yere harcarım. ama dedim ya, mantıklı bir adam değilim ben.. yanıma yaklaşanı tekmeleyip sokacağım bariyerlere, arabalara.. artık kafası mı kopar, kolu mu kopar, bacağı mı; bilemem..
arızayım olm ben. yaklaşmayın yanıma. baltalı motosikletçiyim, kötüyüm ben kötü!

çok doluyum mt, çok...

İnsanları kategorilere ayırmayı pek sevmem fakat benim İzmir'deki gözlemlerim doğrultusun da başınıza gelen davranışları en çok sergileyen motorcu tipi cup kullanıcıları oluyor. Bir de bunlar en az iki motor oldukları gibi, arka koltuklar da arkadaşları her zaman olur :). Montu, eldiveni geçtim, kaskı sadece saçları bozan bir icat gibi görüyorlar. Bazen hepsini m4a3 ile tarayasım da gelmiyor değil :). Amaçsız, işsiz, güçsüz çoluk çocuk çoğu zaten. Allah ıslah etsin. Moralinizi hiç bozmayın. Onları sünkürdüğünüz ve sonrasın da yere atıp ayağınız pislenmesin diye basıp geçmediğiniz bir peçete parçası olarak görün. (Lütfen çöplerimizi yerlere atmayalım).

ZIPPIRMAN
18 Temmuz 2012, 18:50
ülkenin heryerinde durum böyle yapacak bişey yok.

orj. hiç bir yeri sökülmemiş apache kullandığımdan yoldaki motorcular beni sakin motorcu sanıyor resmen yanımdan silme geciyorlar tabi beni gectikten sonra durum değişiyor :D
Breh
Brehhhh
Brehhhhhh
Osmanlı bankasının reklamı vardı birzamanlar
nedense bunu okuyunca onu hatırladım)

artofdeath
18 Temmuz 2012, 18:59
geçrekten böle motor kullananlara dikkat. Çoğu şeyi bu pizzacı gibi motokuryelerde yapıyor. Tehlikeli hareketler

SessizGezgin
18 Temmuz 2012, 19:03
Mondialla ön kaldiranlar yokmu cok guluyorum onlara

sessizsakin
18 Temmuz 2012, 19:11
Motoru uzun zamandır kullanmadığımdan, karbüratördeki benzin uçunca yeniden karbüratör dolana kadar boşa marş basıp aküyü bitirmek istemedim.

Nitekim, evin önü aşağı doğru rampa. bir kaç vurdurmada çalışacağını bildiğimden, saldım rampa aşağı boş viteste... 2. vurdurmada kapar gibi oldu. ben de kaçırmamak için biraz gazladım... ama çok da gazlamadım hani. millet rahatsız olmasın diye.

teyzenin birisi çıktı camdan.

Hayvan! dosdoru geçemiyorsun demi? her gün her gün bağıttıra bağıttıra geçmek zorunda mısın diye azarladı bir güzel...

Halbuki neredeyse bir aydır ilk kez çalıştırıyordum motoru... Ama her gün o sokaktan custom bi çapır'ı ile gök gürültüsü yaya yaya havalı şekilde birisi geçiyor. onun havasının yağmuru da benim üstüme yağdı işte :)...

He, motorun egzosu orjinal egzos... teyzeye açıklamaya çalıştım ama açıklayamadım tabi :)...

Yani demem o ki, konunun cc ile alakası yok. cc yükseldikçe edep artsaydı, sözü geçen 1200 - 1800 cc motorlu çapırı olan arkadaşın, edep abidesi diye bizim sokağa heykeli dikilirdi :)

Şu memleketin her yerine aygırlık, danalık ve öküzlük pistleri açsalar, bu arkadaşlar yollardan gene eksilmez...

Takmayıp devam etmek en güzeli :)

halepli
18 Temmuz 2012, 23:21
Özellikle sucu ve küçük esnaf lokantaların Eğitimsiz bilinsiz ehliyeti ve kask montu olmayan özellikle küçük cc ye araba egsozu gibi takıpda çevreyi rahatsız eden yaşları 16-17 yaşındaki motorcular kendilerine b.k sananlar yüzünden millet bize farklı bakıyor

binbaki
19 Temmuz 2012, 10:18
Motoru uzun zamandır kullanmadığımdan, karbüratördeki benzin uçunca yeniden karbüratör dolana kadar boşa marş basıp aküyü bitirmek istemedim.

Nitekim, evin önü aşağı doğru rampa. bir kaç vurdurmada çalışacağını bildiğimden, saldım rampa aşağı boş viteste... 2. vurdurmada kapar gibi oldu. ben de kaçırmamak için biraz gazladım... ama çok da gazlamadım hani. millet rahatsız olmasın diye.

teyzenin birisi çıktı camdan.

Hayvan! dosdoru geçemiyorsun demi? her gün her gün bağıttıra bağıttıra geçmek zorunda mısın diye azarladı bir güzel...

Halbuki neredeyse bir aydır ilk kez çalıştırıyordum motoru... Ama her gün o sokaktan custom bi çapır'ı ile gök gürültüsü yaya yaya havalı şekilde birisi geçiyor. onun havasının yağmuru da benim üstüme yağdı işte :)...

He, motorun egzosu orjinal egzos... teyzeye açıklamaya çalıştım ama açıklayamadım tabi :)...

Yani demem o ki, konunun cc ile alakası yok. cc yükseldikçe edep artsaydı, sözü geçen 1200 - 1800 cc motorlu çapırı olan arkadaşın, edep abidesi diye bizim sokağa heykeli dikilirdi :)[/COLOR]

Şu memleketin her yerine aygırlık, danalık ve öküzlük pistleri açsalar, bu arkadaşlar yollardan gene eksilmez...

Takmayıp devam etmek en güzeli :)

aşk ile, şevk ile bir daha buyurun; magandalık dil, din, ırk,cinsiyet, kap çanak ayırt etmese de bana ufak cc'ler rastlıyor..

dur bi dakka.. bana dedim de, gördüğüm kadarıyla neredeyse herkese ufak cc rastlıyormuş :/ ha, büyük cc olmaz mı, e olur tabi. nitekim kullanıcısının cc'sini bilemeyiz ya..
mesele ses, gürültü gibi ufak tefek değil; trafikte başkasının hayatını tehlikeye atacak kadar mühim azizim..