PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : balıkesirde polislerden örnek davranış(tüm illerde uygulansa iyi olur]

ramizan83
17 Temmuz 2012, 12:27
http://www.haberler.com/haber-resimleri/764/susturucu-takmayan-motosiklet-suruculerine-ce-3788764_o.jpg

Balıkesir'in Gönen ilçesinde polis kurallara uymayan motosiklet sürücülerine göz açtırmıyor.

Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği motosiklet denetimleri aralıksız olarak devam ederken yapılan kontrollerde denetimlerde motosikletlerin sürücülerinin yarısının ehliyetsiz ve kasksız trafiğe çıktığı tespit edildi.

Belge ve kaskı olmayan sürücüler, ceza kesilerek mahkemeye sevk ediliyor. Son günlerde özellikle motosikletler üzerinde yoğunlaştırılan uygulamalar sırasında kaskı, ehliyeti ve egzoz uçlarına takılan kapaklar ya da başka bir eksiği olan motosiklet sürücülerine ceza yağıyor. Yaz aylarının vazgeçilmez ulaşım araçlarından olan motosikletleri, emniyet güçlerinin ikazını dikkate alarak ehliyetli, kasklı ve plakalı motosiklet kullanan sürücüler sıkıntı yaşamazken, ehliyeti olmadan, kask takmadan, tescilsiz olarak trafiğe çıkan motosiklet sürücüleri emniyet güçleri tarafından kesilen cezaların ardından mahkemeye sevk ediliyor.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Bürosu Amiri Burhanettin Murat, "Özellikle motosiklet sürücülerine kask takmaları ve ehliyetsiz olarak trafiğe çıkmamaları ve önemli konulardan biri olan motorlarının egzozlarına susturucu takmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Önemle üzerinde durduğumuz konular motorların egzozlarına takılan susturucular ve sürücülerin tescilsiz olarak trafiğe çıkması" dedi.

kaynak ::::http://www.motorcununsesi.com/2012/07/balkesirin-gonen-ilcesinde-polis.html

piyanist_irf
17 Temmuz 2012, 12:47
halbuki abicim........:) ehliyeti ve kaskın olsa kendine faydası dokunacak :) ama yok bir an önce alayımda rahat edeyim yok :) halen daha burada bir sürü ehliyetsiz cahil cühela dolaşıyor ,şuursuzca gaz basıyor çarşı içlerinde , bizde yanlarında güme gidiyoruz haliyle , motosiklete binmeyen adam aynuı çamuru bu işi ciddiye alanblarada mal ediveriyor 2 dakkada hadi buyur burdan yak :)

güzel uygulama her yerde böyle sıkça denetimler olmalı :)

yavvvv kardeşim bi durdurup ver bakam evrakları diyen yok :cherry: bizde ehliyetin verdiği rahatlığı konforu yaşayalım yaniii, :)

ramizan83
17 Temmuz 2012, 17:01
Haklısın irfan kardeş doğru söze ne denir;)

F54
17 Temmuz 2012, 17:07
Ya şimdi bütün evrakları tam korumaları nizamı olan bana ceza kesen .................... Memura noktali işaretleri doldurun. Neymiş istihab haddi ni astım diye ceza yazdı ......

frantisec
17 Temmuz 2012, 17:13
Ya şimdi bütün evrakları tam korumaları nizamı olan bana ceza kesen .................... Memura noktali işaretleri doldurun. Neymiş istihab haddi ni astım diye ceza yazdı ......
fazla kişimi bindiniz motosiklete ?

turkish39
17 Temmuz 2012, 17:17
Ehliyet 600-700 TL.Ceza yersen 1500 TL.Ama ehliyet almamak daha kolay heralde.Ben yaşım tuttuğu gün almıştım.En yakın arkadaşıma da zorla motosiklet ehliyeti aldırmıştım.Motosikleti yok diye almak istemiyordu.97 yılında B-A2 ehliyetini 23 Tl ye almıştık.Ertesi ay sadece B ehliyeti 50 TL olmuştu.Şu an dua ediyor,iyiki aldırmışsın diye.

F54
17 Temmuz 2012, 17:19
fazla kişimi bindiniz motosiklete ?Ruhsat ta 1 yazıyor bende eşim le bindim yazacak birşey bulamadı bundan yazdı ...................... Memur bey

frantisec
17 Temmuz 2012, 17:49
Ruhsat ta 1 yazıyor bende eşim le bindim yazacak birşey bulamadı bundan yazdı ...................... Memur bey
2 kişi değilmi o hak ? ruhsatı değiştirmen gerek o zaman.

adem80
17 Temmuz 2012, 17:50
Ruhsat ta 1 yazıyor bende eşim le bindim yazacak birşey bulamadı bundan yazdı ...................... Memur bey
Bahtsız bedevi fatih. Ben hergün hanımla biniyom. Üstelik bazen oğlanıda aramıza alıyoz. Böyle bi cezayı anca sen yersin. Bahtsız bedevi sen, çöl motosiklet, kutup ayısı polis amca :queen:

turkish39
17 Temmuz 2012, 17:53

o zaman bu cuk oturur
Trafik polisi arabayı durdurmuş ve eğilip sormuş:
-Ehliyet ruhsat lütfen
-Tabi buyrun demiş soför ve uzatmış.
Polis bakmis bi problem yok.emniyet kemerini taktınız mı? hız limitini ve
kurallara uyuyormusunuz?
Şoför; kemerim takılı, hiç hız limitini aşmam ve tüm kurallara uyarım ve hiç
cezam yok demiş.
-Pekii demis polis, cevre vergisi pulu?
-Burada, buyrun demiş adam.
-İlk yardim cantaniz var mi? demis polis.
-Tabii deyip bagaji acmis adam. Polis bakmis icinde eksik yok.
-Yangin sondurucu?
-Burada buyrun.
-Zincir?
-Derhal çıkarayım; buyrun.
Polis daha sonra tekrar sormuş:
-arabanınızın silecekleri, diğer tüm donanımları düzgün çalışıyor mu?
-evet demiş ve tek tek hepsini çalıştırmış açmış motoru bile göstermiş adam.
Polis son kez umidini yitirmiş bir ifade ile sormuş arabanızın teyibi çalışıyor mu?
-çalışıyor demiş Şoför
Peki demiş polis; Oyun havası kaseti var mı?
Şoför çok şaşırmış.
-Evet oda var buyrun demiş.
Polis: Tamam siz onu takın teybe ve sesini biraz açın demiş ve baslamış
oynamaya.
Şoförün şaşkınlığı daha da artmış ve dayanamamış sormuş.
-Hayrola memur bey?
Polis cevap vermiş:
-Ee eşşek değilsin ya, artık takarsın bi 20 TL...

vlknsyrn
17 Temmuz 2012, 18:13
halbuki abicim........:) ehliyeti ve kaskın olsa kendine faydası dokunacak :) ama yok bir an önce alayımda rahat edeyim yok :) halen daha burada bir sürü ehliyetsiz cahil cühela dolaşıyor ,şuursuzca gaz basıyor çarşı içlerinde , bizde yanlarında güme gidiyoruz haliyle , motosiklete binmeyen adam aynuı çamuru bu işi ciddiye alanblarada mal ediveriyor 2 dakkada hadi buyur burdan yak :) :)

bu iş bundan öncede böyleyde bizden sonrada böyle olucak maleseff

.

F54
17 Temmuz 2012, 18:36
Bahtsız bedevi fatih. Ben hergün hanımla biniyom. Üstelik bazen oğlanıda aramıza alıyoz. Böyle bi cezayı anca sen yersin. Bahtsız bedevi sen, çöl motosiklet, kutup ayısı polis amca :queen:Adem etmediğim küfür kalmadı ya aklına me gelirse artık hele beni bilirsin lügat im geniş yani ama bugün gittim ödedim vergiyi de yatırdım rahatladım oohhh

adem80
17 Temmuz 2012, 19:15
hacı vergileri demin bende yatırdım. 96 nın vergisi 7.5 tl. :sunny: 2005 in ki 28 tl:santa: devlete borcum morcum kalmadı :cat:

piyanist_irf
17 Temmuz 2012, 19:48
Adem etmediğim küfür kalmadı ya aklına me gelirse artık hele beni bilirsin lügat im geniş yani ama bugün gittim ödedim vergiyi de yatırdım rahatladım oohhh

fatih cezayı yedinmi hakkaten len ,kafa yapıyorsun sandımdı , vahh garibim vahhh ne koymuştur ama heeee :cherry: kaç lira yedin bahtsızım benim ? :cherry:

F54
17 Temmuz 2012, 19:53
Yedim abi yazdı ........ Memur bey

piyanist_irf
17 Temmuz 2012, 19:55
Yedim abi yazdı ........ Memur bey

nası kıydı len senin gibi adama :cherry: vah zühtü vayyy :cherry:

F54
17 Temmuz 2012, 20:06
Abi iç isleri bakanlığı emniyet genel müdürlüğü trafik şube amirliği kıydı bari sen Kiyma bana...
Su ayak işine bı el at