PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Scooter motordan anlayan birisinin yardımı gerekiyor ?

ReaLDeviL
16 Temmuz 2012, 22:53
Benim motorum asya 150 T 7b yani bi scooter ve motorla bir iki saat önce giderken birden gaz vermediğim halde gitmeye başladı yani gaz vermeden kendi kendine gaz verip ilerliyor ne yapmam lazım ve ne olmuştur ?

TALHA ATEŞ
16 Temmuz 2012, 23:00
- Benzin bitiyordur.
- Benzin gelişinde tıkanma oluyordur.
- Çalışır çalışmaz son gaz oluyorsa; karbratöre giren gaz telinin ucu (yani yaylı kısım) takılı kalmıştır.

Şu an aklıma gelenler bunlar kardeşim.

ReaLDeviL
16 Temmuz 2012, 23:04
benzin bitmiyor abi benzinle alakalı bişe olduğunuda sanmıyorum sanki bişe takılı kalmışta gidiyor gibi 10 km bi yol geldim gelene kadar öldüm öldüm dirildim benim acil bi desteğe ihtiyacım var bu konuda yardım edebilcek birisi varmı yani kendim nasıl yaparım bunu

ertanos
16 Temmuz 2012, 23:07
Gaz teli takılı kalmıştır hocam.

ReaLDeviL
16 Temmuz 2012, 23:08
Gaz teli takılı kalmıştır hocam.

peki abicim ben bunu kendim nasıl yaparım bana anlatabilirmisiniz motorcuya sordum demin bana 30 40 tl diyor sanki bişe yapcakmış gibi

motorcu48
16 Temmuz 2012, 23:32
arkadaşın dediği doğru gaz teli takılı kalmış

gaz kolunun altına giden kablo vardır bide vidası o sıkışmıştır (motor çalışırken vidayı ayarlarsın)
özellikle motoru çin mallarında dip gazı sert çekenlerde görülen bir sorun

v max
16 Temmuz 2012, 23:41
karburatöre giden teli kontrol et rahat haraket ediyormu
teli takip et gidonun etrafına sıkışmışta olabilir

serkanADH13
17 Temmuz 2012, 02:07
ilk önce bukadar heyecan yapma artık evındesın (sanırım) :)

koltuğunu aç ve koltugun altındakı bagaj kısmını 4 adet vıdasını sokerek aç ve çıkart,

o açtıgın yerden bak ve gaz ver motor çalışmıyorken,
o hareket eden yuvarlak kısmın dibine dayanması lazın,
dayanmıyor ıse tel takılıyor veya gaz telının dıp kısmındakı lastık parca o gordugun yere sıkısıyordur,
o sıkısan lastık parcayı kopart at,
motor düzelecektır...

artofdeath
17 Temmuz 2012, 02:16
Bencede gaz teli sıkısmıstır. Çünkü aynı sorun bizim arkadaşın scooterda da oluyordu..