PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor çalışmıyor bi yardım

kopuk06
16 Temmuz 2012, 21:14
sevgili büyüklerim ustalarım;
bizim abinin bi motoru vardı mondial 150 lik bunu 2-3 sene önce dışarı çekti bi dahada çalıştırmadı. 2-3 senedir yatıyor motor. bizde abiden istedik motoru aldık kaporta falan iyi değildi bide haliyle bi bakım ister kaportayı dağıtıp motoru elden geçirdik. neyse geri topladık motoru çalıştırdık çalıştı üstüne binmedik biraz çalıştı hava filitresini falan taktık geri çalıştırdık çalışmadı marş basıyo, bujiye elektrik geliyo, motorrun içinde sargılar var onlar saglam. bekliyoruz marşa basınca ilk anda bi alıyo gibi oluyo sonra marşa akşama kadar bas yinede çalışmıyo valla ne yalan söyleyim ben bişey anlamadım eger bilgisi olan bi abimiz varsa yardıcıda olursa iyi olur :silent: yani bu kadar uğraştık bi şey için emeklerimizin boşa gitmesini istemiyoruz

serkanADH13
16 Temmuz 2012, 21:37
bujiyi yeniledinmi bari :)
onuda değiştir dene öylede :)

motonoyedi
16 Temmuz 2012, 21:52
bujiden gibi sanki.buji başlığından da olabilir.

BornToBeWild
16 Temmuz 2012, 23:42
Yok artık demeyinde heyecandan bazen benzin koymayı unutmuş olabilirsiniz. :) Ek olarak yağ seviyesi normal mi? Fazla olmasın.

kopuk06
17 Temmuz 2012, 00:51
yarın gidip bi buji alacam bi deneyecem bakalım olsunda buji olsun buji kablosunu yeniledim benzini var yarım depo :D

ferhatkars
17 Temmuz 2012, 01:07
marşa basıp da çalışmadıgında bujiyi söküp bir bakın....
ıslak değil ise yakıt gelmiyordur...karbüratör tıkalıdır...ona da dikkat edin...

kopuk06
17 Temmuz 2012, 01:19
karbüratör onu hiç düşünmedim yarın bi açarım karbüratörü saol kardeş :D

kopuk06
20 Temmuz 2012, 02:46
sorunu bulduk ferhatkars kardeşim saolasın karbüratör motoru arzalıymış benzin cekmiyomuş az geliyo benzin karbüratöre neyse yeni bi karbüratör aldık ramazanda ufak ufak toplayıp bitirecez karbüratöre 50 lira dediler ne satyolarsa :D