PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil Mont Önerisi kampanyadan

TATACROW
16 Temmuz 2012, 14:09
Selam arkadaşlar motosiklete yeni başlama arfesinde olan birsiyim.
Motomax indirminden nitro aikido kas ve bir mont aldım. Montlar hakkında sharp testi benzeri yeterli bilgim bulunmamaktadır. Bu yüzden ikinci ürününde birinci ürünle aynı fiyat olması ile ilgili mont aldım.
Kask il birlikte 4RIDERS marka mont aldım. nasıl bir markadır.
sanırım 7 gün içerisinde değiştirebilirim.
sizce hangi montu seçmeliyim. Teşekkürler ...

4RIDERS
4RIDERS TOSCANA 4 MEVSİM CEKET « TÜRKİYENİN EN İNDİRİMLİ ONLINE MOTOSİKLET ALIŞVERİŞİ

NITRO
NITRO N85 CEKET « TÜRKİYENİN EN İNDİRİMLİ ONLINE MOTOSİKLET ALIŞVERİŞİ

su ve rüzgar geçirmemesi önemli. Biraz pazar akşam saat 19:30 alma işlemine kalkışmamdan mıdır? bilmiyorum ama aldıgım yerin anakra şubesi biraz ters davranır gibiydi. gerekli düzgün bilgileri vermedi.

hyorumez
16 Temmuz 2012, 14:24
Bende senin durumunda 1 haftadır mont araştırıyorum. 4 mevsimlik montların yazın sıcak tuttuğu bilgisine ulaşabildim. Bu nedenle Nic Air silver mash montu az önce sipariş verdim. Satıcısı ile görüştüm tavsiye etti. Ne kadar doğru ne kadar iyi bilmiyorum. Gelince göreceğiz.. İnşallah iyi birşey çıkar..

TATACROW
17 Temmuz 2012, 11:31
hani yardım hani? ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

hyorumez hocam benim baska secenegim yokru. nitro aikidoyu aldıgım gibi mont alıyımd edim ikinci ürün %50 indirimdeydi fırsat budur dedim şimdi iki monttan birisini almam gerekmektedir ...

raven71
17 Temmuz 2012, 11:50
Bende senin durumunda 1 haftadır mont araştırıyorum. 4 mevsimlik montların yazın sıcak tuttuğu bilgisine ulaşabildim. Bu nedenle Nic Air silver mash montu az önce sipariş verdim. Satıcısı ile görüştüm tavsiye etti. Ne kadar doğru ne kadar iyi bilmiyorum. Gelince göreceğiz.. İnşallah iyi birşey çıkar..

nic fileli montun siyahını kullanıyorum. tam yazlık bir mont memnun kalırsın. feyizoğlu'ndan mı aldın?

KeaSH-07
17 Temmuz 2012, 11:56
http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/NITRO-N85-CEKET-pmu1252.html
fiyat performans olarak oneririm bu montu

TATACROW
17 Temmuz 2012, 12:02
motomax hocam ilanlarççç
keash hocam sizce neden n85 digerine göre kumas koruma acısından fikriniz nedir?

TheAzReaL07
17 Temmuz 2012, 12:09
aıkıdo kaskı kaça aldın kardeşim

TATACROW
17 Temmuz 2012, 12:18
nitro aikido 199 ama düz siyah renk olanından... ellerinde beyaz desenli vardı onlarda 219 liraydı sanırım. siyah daha cok hosuma gitti

TheAzReaL07
17 Temmuz 2012, 12:27
bende aıkıdoyu almayı düşünüyorumda nasıl ilk izlenimlerin kardeşim:)

TATACROW
17 Temmuz 2012, 12:44
ben mont soruyordum ama :D:D bana cevap yok mu :D:D
kask beklentimin üstünde kesinlikle ... iç tasarımı dışı boyası ... ama begenmedigim özellikleri d baglantısının olması ve ön havandırma siteminin küçük olması ... transformer simgesine banziyor fakat rüzgarlıın acık veya kapalı oldugnu göremiyosun (bu paraya normal oda)... sonuc olarak tek kusur d baglantı :D:D onuda değiştirmeyi düşünüyorum... araştırdım baktım gördüm kesinlikle parayı hakediyor ...

KeaSH-07
17 Temmuz 2012, 13:51
motomax hocam ilanlarççç
keash hocam sizce neden n85 digerine göre kumas koruma acısından fikriniz nedir?
yazlık isteseydin bendeki montu tavsiye edecektim sana.zaten ben bu n85i antalyada giyersem sicaktan bayılırım :D
korumaları yeterli düzeyde n85in fiyatı gayet iyi,şekli şemali yerinde ve en önemlisi kışın üşütmez ve hafif
fiyatına göre iyi bi mont.ama dersenki ben monta 600-700de veririm başka mont oneririm
yada yazlık fileli yagmur ve ruzgar geciren istersen başka öneririm
ama fiyatına gore nitro n85 iyi mont ve şekli yerinde ;)

bide bu linktekine bak bunuda öneririm.ama sitede şuan s,m,l bedenleri kalmamıs.fiyatına göre harika ürün.bi arkımda var.
http://www.hudsonderi.com/?urun-183-2521-C-HLK-ROBOCOP-BAY-CORDURA-TEKSTiL-CEKET-motosiklet-motorsiklet.html

TATACROW
17 Temmuz 2012, 14:04
hocam işte ben kampanyadan yararlandım 100 liraya geliyor. buda benim avantajım olsun :D:D peki 4rıders neden önermiyosunuz diye sorsam ne dersiniz acaba?

KeaSH-07
17 Temmuz 2012, 14:05
hocam işte ben kampanyadan yararlandım 100 liraya geliyor. buda benim avantajım olsun :D:D peki 4rıders neden önermiyosunuz diye sorsam ne dersiniz acaba?
onu görmedim.bunlar vardi ilk başta gözüme çarpan fiyatına göre kaliteli olan.4ridersi aldıysan hayırlı olsun

TATACROW
17 Temmuz 2012, 14:15
yok hocam ilk mesajımda iki mont linki var motomaxtan 4RIDERS ve nitro. ben 4RIDERS aldım zaten. NITRO ile degiştirsemmi diyorum. 200 lira nitro aikido aksk yanıdada 200tl
lik montu 100 tlye aldım.i ikinci ürün yarı fiayatına kampanyası avrdı. bu ikisinden bir tanaesini alabiliyorum sizce,
http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/NITRO-N85-CEKET-pmu1252.html
http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/4RIDERS-TOSCANA-4-MEVSIM-CEKET-pmu2125.html
linkler bunlar sizce son karar nedir :D:D

serdar60
17 Temmuz 2012, 14:31
ben mont soruyordum ama :D:D bana cevap yok mu :D:D
kask beklentimin üstünde kesinlikle ... iç tasarımı dışı boyası ... ama begenmedigim özellikleri d baglantısının olması ve ön havandırma siteminin küçük olması ... transformer simgesine banziyor fakat rüzgarlıın acık veya kapalı oldugnu göremiyosun (bu paraya normal oda)... sonuc olarak tek kusur d baglantı :D:D onuda değiştirmeyi düşünüyorum... araştırdım baktım gördüm kesinlikle parayı hakediyor ...

D baglanti en güvenilir bağlantı sistemi. değiştirmeni önermem. bende aikido kask kullanıyorum. başlarda senin gibi zorlanıyordum. 1 hafta sürdü. şimdi çatır çatır kullanıyorum. hayırlı olsun.

TATACROW
17 Temmuz 2012, 14:36
saol serdar hocam

KeaSH-07
17 Temmuz 2012, 15:02
bence nitroyu al değişimde sıkıntı olmuor bende bu siteden mont aldım sonra deiştirdim

.bazim.
17 Temmuz 2012, 15:08
Kampamnya ne zaman bitecek arkadaslar bilginiz var mi? N58 mont ile aikiodo kask almak istiyorum izmirden ve diger iki olarak dizlik ve eldiven almak istiyorum ne onerirsiniz orta halli bisey olarak?

TATACROW
17 Temmuz 2012, 15:25
aldıgım sube ile kon ilekonustum buyrun gelin dediler. ama bir ara mesajınızda '4ridersi aldıysan hayırlı olsun' bunu yazmıssınız ... burda 4rıdersrs demiştiniz kararınız degiştimi yoksa ilk bastan nitromuydu :D:D

songiden
17 Temmuz 2012, 17:23
Arkadaşlar selam...

Zamanında yeni başlayanlar için bu konularda bir rehber hazırlamıştım. Bir bakın isterseniz. http://www.motorla.co/?cat=5

turkish39
17 Temmuz 2012, 17:25
4 Riders aldım bugün geldi.İkinci ürünü alana %50 indirim vardı.Bi arkadaşımla aldık.Tanesi 135 TL ye geldi.Bence böyle fiyatı çok çok iyi...

TATACROW
17 Temmuz 2012, 17:31
Arkadaşlar selam...

Zamanında yeni başlayanlar için bu konularda bir rehber hazırlamıştım. Bir bakın isterseniz. http://www.motorla.co/?cat=5

BAKIYORUM hocam fakat sizde bir görüş bildirseydiniz :D:D

songiden
17 Temmuz 2012, 18:23
BAKIYORUM hocam fakat sizde bir görüş bildirseydiniz :D:D

Aslında görüşlerimi göstermek için bu linki yollamıştım..:)

Durumu şöyle özetleyeyim.. Bence, aldığınız montun markası o kadar da önemli değil. Montun markası, tasarım ve işçilik gibi değişkenleri etkiler. Bunu da kendi gözlerinizle gözlemleyebilirsiniz.

Ancak bir de gözlerinizle göremeyeceğiniz değişkenler var. Montun kumaşı ve korumaları gibi.

Montlar, değişik bileşenlerden oluşuyor ve iyi mont markalarının çoğu bu bileşenlerin hepsini kendileri üretmiyor. Kumaş ayrı üreticiden, korumalar ayrı üreticiden, reflektör bantlar farklı üreticiden, fermuar farklı üreticiden geliyor mesela.

Alacağınız montun tasarımı hoşunuza gittiyse, fonksiyonel olacağını düşünüyorsanız ve gözünüzle gördüğünüz işçiliği iyiyse, bu bahsettiğim bileşenlerin markalarına bakmanız gerek. Zaten her montun üstünde hangi bileşenin kimin tarafından üretildiği yazar.

Mesela ben montun kumaşı Kevlar (dupont), korumaları Knox, reflektörleri 3M ise o montu gözü kapalı alırım. Burda biraz araştırma yapmak gerekiyor. özellikle kumaş konusunda çok fazla marka ve ürün var.

TATACROW
17 Temmuz 2012, 18:34
Hocam yazınızı okudum değerlendirmemi yaptım.
4RIDERS kumaş bilgisi açısından daha iyi fakat korumları pek iç açıcı degil.Sanırım zumatex. sırt koruması mat şeklinde oluşmaktadır. plastikleriolduşça ince ve küçük korumalara sahip. Hindistan yapımı oldugundan düşüncem iyi kumaş işçilik ucuza mal olması.
NITRO inigliz markası ama yapım neresi bilmiyorum. kuması bölegeye göre degişiyor. önemli yerler iyi kumas . polyester kumassa cok iyidegil. fakat korumlaru yazınızdada belirttiginiz knox hele sırt koruması knox 65 .... woaawww oldum.
ama hala akrasızım yarım saate işten çıkacagım. sonra hooopp motomox anakra subesi , ozamankadar bir akra cıkmalı :D:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Aslında görüşlerimi göstermek için bu linki yollamıştım..:)

Durumu şöyle özetleyeyim.. Bence, aldığınız montun markası o kadar da önemli değil. Montun markası, tasarım ve işçilik gibi değişkenleri etkiler. Bunu da kendi gözlerinizle gözlemleyebilirsiniz.

Ancak bir de gözlerinizle göremeyeceğiniz değişkenler var. Montun kumaşı ve korumaları gibi.

Montlar, değişik bileşenlerden oluşuyor ve iyi mont markalarının çoğu bu bileşenlerin hepsini kendileri üretmiyor. Kumaş ayrı üreticiden, korumalar ayrı üreticiden, reflektör bantlar farklı üreticiden, fermuar farklı üreticiden geliyor mesela.

Alacağınız montun tasarımı hoşunuza gittiyse, fonksiyonel olacağını düşünüyorsanız ve gözünüzle gördüğünüz işçiliği iyiyse, bu bahsettiğim bileşenlerin markalarına bakmanız gerek. Zaten her montun üstünde hangi bileşenin kimin tarafından üretildiği yazar.

Mesela ben montun kumaşı Kevlar (dupont), korumaları Knox, reflektörleri 3M ise o montu gözü kapalı alırım. Burda biraz araştırma yapmak gerekiyor. özellikle kumaş konusunda çok fazla marka ve ürün var.

siz ne dersiniz???? bu bilgiler dogrultusunda tercihiniz hangisi olur? nitronun kuması nasıl bilmiyorum

songiden
17 Temmuz 2012, 18:50
Ben Nitro'yu tercih ederdim herhalde.. ama yine de başka alternatifiniz varsa mutlaka değerlendirin. bütçenizi biraz zorlayıp, daha iyi bir kumaşa sahip olan bir mont alabilirseniz, onu alın.

TATACROW
17 Temmuz 2012, 18:53
SONGİDEN HOCAM TEŞEKKÜRLER ... bende en azından bu sneyei cıkarsın seneye daha iyisine bakarım ... tüm amddiyatı mptorayatıracagım :D:D

songiden
17 Temmuz 2012, 19:04
hayatınızın gerçeği artık bu haline gelecek... motora ve motorla yapılacak yolculuklara para akıtma:)

Arjantinli69
17 Temmuz 2012, 19:38
hani yardım hani? ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

hyorumez hocam benim baska secenegim yokru. nitro aikidoyu aldıgım gibi mont alıyımd edim ikinci ürün %50 indirimdeydi fırsat budur dedim şimdi iki monttan birisini almam gerekmektedir ...

yeni başlarken genelde uygun fiyatlı ürünleri alma taraftarı oluyoruz genelde,aslında kaliteli ve uygununu bulmak en güzeli.biraz daha araştırman daha iyi olur düşüncesindeyim.
belki bulundugun semtte motosiklet giyimi satan magaza fazla olmayabilir,O yüzden buldugun ürünü almamalısın.İstanbul Kadıköyda bir sürü motosiklet kullanıcı aksesuarları satan magazalar bulunmakta ve çogu magaza internet üzerinden satış yapmakta,bu şekilde begendigin daha kaliteli ürünü daha ucuza alabilirsin.
kendi fikrimi söylemeden edemiyeceğim ben motomax'ın çogu uygun fiyata satıyorum dedigi ürünü daha uygun fiyata daha kalitelisini bulmuşumdur.
fiyattaki aşırı indirim var ibaresi sizi yanıltmasın !
birde aldıgınız montu yazın'mı kullanmayı düşünüyorsunuz,kışın'mı,yoksa bir mont alayım hem yaz hem kış kullanayım düşüncesi'mi var.
almayı düşündügünüz montların kol agızları cırtlı olmazsa daha iyi,zamanla cırtlar özelligini yitiriyor ve kötü bir hal alıyor işlevini yerine getirmiyor.
mesela birde buraya bakabilirsin ürün karşılaştırması açısından
http://www.motoplus.com.tr/kampanyali-urunler/3
burda'da bolca mevcut mesela
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-mont-mont-full-korumali-prosew-4-mevsimlik-60316301/detay

ama illaki ordan alışveriş yapmayı düşünüyorum derseniz bu ürün kumaş olarak digerinden daha iyi
http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/4RIDERS-TOSCANA-4-MEVSIM-CEKET-pmu2125.html

TATACROW
17 Temmuz 2012, 22:57
hayatınızın gerçeği artık bu haline gelecek... motora ve motorla yapılacak yolculuklara para akıtma:)

:D:D benide tek düşündüren şey ama bu sevdanın önüne gecemedi benim gibi tutumlu birisi için bile :D:D takma isimlerimden birisi varyemezdir :D:D

.bazim.
17 Temmuz 2012, 23:16
Kampamnya ne zaman bitecek arkadaslar bilginiz var mi? N58 mont ile aikiodo kask almak istiyorum izmirden ve diger iki olarak dizlik ve eldiven almak istiyorum ne onerirsiniz orta halli bisey olarak?
yok mu cevap verecek arkadas ?

TATACROW
17 Temmuz 2012, 23:34
walla hocam ellerindeki stok tükeniyor. montumu değiştirmeye gittim nitro monrun xl den büyük bedeni kalmamış bende 191cm 96kg olan birisi olarak sıgmadım. 2 tane eldiven kalmıs dizlikler bitmiş ... kampanya aysonuna akdar sürermidedim bilmem dediler motomax genel merkezinden site üzerinden mailleştim mont için talepler cok en geç aysonuna kadar degiştirin dediler...
motmax ile iş yerindeyken mailleştim. 7 gibi motmoax anakra subesine gittim. bu demek oluyorki daha da erken bitebilir.
4RIDER monta kaldım.
ayrıca sölemem gerekirki pazar günü saat 7:30-8 arası alısveriş yapmakla pazartesi 7 de alısveriş yapmak arasında büyük fark var. pazargünü insanlar gergin oluyor. egh birazda benim gibi meraklı karasız bir müşteri ile ugrasmak :D:D bence pazargünleri hicbir yerden alısveriş yapmıyacan insanlar gergin oluyor. haklı bende dükkan sahibi olsam gergin olurum pazarları bile calısıyorum diye :D:D

.bazim.
17 Temmuz 2012, 23:53
Eyv hocam tesekkurler cevap icin en yakin zamanda gidecegim bu 4 lu ekipman icin

motodriftt
18 Temmuz 2012, 00:23
arkadaşlar 1 dkk nızı bana ayırırmısınız ben konu açmak istiyorum ama bilmiyorum nasıl açacagımı? 1 dkk anlatırsanız sewinirim

TATACROW
18 Temmuz 2012, 00:24
4 lü ekipmanda mont kask dısında ne vardır? 2 si tamam diger iki :D:D ben kilitleri hallettim bi disk kilit birde alarmlıkilit aldım ikisi 115 lira :D:D

.bazim.
18 Temmuz 2012, 01:50
Eldiven ve dizlik :) bulabilirsem iyi ama fiyatlar.hakkinda hicbir bilgim yok. Satici 5 dese de alirim 50 dese de yani misal orta yollu alacagim eldiven be dizligin banamaliyeti ne olur nitro marka gibi?

TATACROW
18 Temmuz 2012, 12:51
yeni başlarken genelde uygun fiyatlı ürünleri alma taraftarı oluyoruz genelde,aslında kaliteli ve uygununu bulmak en güzeli.biraz daha araştırman daha iyi olur düşüncesindeyim.
belki bulundugun semtte motosiklet giyimi satan magaza fazla olmayabilir,O yüzden buldugun ürünü almamalısın.İstanbul Kadıköyda bir sürü motosiklet kullanıcı aksesuarları satan magazalar bulunmakta ve çogu magaza internet üzerinden satış yapmakta,bu şekilde begendigin daha kaliteli ürünü daha ucuza alabilirsin.
kendi fikrimi söylemeden edemiyeceğim ben motomax'ın çogu uygun fiyata satıyorum dedigi ürünü daha uygun fiyata daha kalitelisini bulmuşumdur.
fiyattaki aşırı indirim var ibaresi sizi yanıltmasın !
birde aldıgınız montu yazın'mı kullanmayı düşünüyorsunuz,kışın'mı,yoksa bir mont alayım hem yaz hem kış kullanayım düşüncesi'mi var.
almayı düşündügünüz montların kol agızları cırtlı olmazsa daha iyi,zamanla cırtlar özelligini yitiriyor ve kötü bir hal alıyor işlevini yerine getirmiyor.
mesela birde buraya bakabilirsin ürün karşılaştırması açısından
http://www.motoplus.com.tr/kampanyali-urunler/3
burda'da bolca mevcut mesela
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motor-sporlari-mont-mont-full-korumali-prosew-4-mevsimlik-60316301/detay

ama illaki ordan alışveriş yapmayı düşünüyorum derseniz bu ürün kumaş olarak digerinden daha iyi

hocam teşekkkür ederim. neyazıkki nitronun bedeni kalmamıs. 4RIDERSaldım. indirmi bulmusken 2 tanede kilit. bir disk kiliti bir tanede alarmlı büyük kilit aldım.
akşam mesajınızı göründe en azından biraz daha deneyimiyle bilgi payalsam sizinde 4RIDER söylemeniz iyi geldi :D:D