PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TATLİ GİDİYORDU ..

TATLIHIZ
16 Temmuz 2012, 00:37
Bugun motor sürmeye gittim gene Köy'e Neyse...

Motorda benzin kalmamıs.. Gideyim dedim Benzin aldım Gidiş yolu dümdüz cokda tatli bi viraj var Saat 10 Gibi.. Bense sabah 8 den beri motorla geziyorum Lastikler kıvamına girmiş asfalt cok güzeldi..Giderken Asıldım biraz gaza..Yollar bostu. (5 Tl lik benzin aldım.1.12 Litre geldi..) Motoru yıkadım 10 Dakika falan..Sonra Ön lastigin indigini gördüm hava bastım biraz ...Neyse dönüş yoluna cıkalım dedik 1 km var veya yok neyse Yol bos Sola dönücem,Sagdan Motor geliyor... Bekledim arkasından Cıktım ..Takip ediyorum gecmiyorumda...

Oda ne Yol 2 Serit ..Sollama yapılması yasak tabelasıda var Sagda Megane seridinde gidiyor arkada Sahin var onun arkasında Reno Symbol Neyse birde ne göreyim Sahin sollamaya cıktı Dedim gecerim yanından adam ayarlamıstır..Aha bi bingo daha Symbolda sahibi sollamaya cıktı (1 Gidiş 1 Geliş) Olan yolu 3 Gidiş yaptılar Öndeki Motor nasıl olduysa gecti..Dedim içimden Tatlı gidiyorsun...Sagda Cakıllı Banket vardı .Arka frenin yarısına kadar bastım Motor baya bi kızakladı.. 1.5-2 Metre Falan 4 Ten 2 ye cekip Direk kendimi Saga attım Neyseki durabildim..Amma cok korktum öndeki adamlarda orda durmus adamlara Saydırıyorlardı..

1 Kamyon,Veya Tır gelseydi 2 sini rahat süpürebilirdi.

adem80
16 Temmuz 2012, 00:41
kader tatlı. Neymiş, hatan olmasada gümbürtüye gidebilirsin. Öğrendinmi bari?

AKsaray
16 Temmuz 2012, 00:44
Manisa ya acemi birliğine geldim neden tanışmadık senle bir gün tanışmak sohbet etmek isterim senle Datlı :wiinkk:

TATLIHIZ
16 Temmuz 2012, 00:45
kader tatlı. Neymiş, hatan olmasada gümbürtüye gidebilirsin. Öğrendinmi bari?

Ögrendim abi... :) Ögrenmemmi ..Burda Mod larımızıın yazdıgı bilgiler cok işime yaradı.

seigen
16 Temmuz 2012, 00:46
Geçmiş olsun hocam.

Pazar pazar ben de uzun bir tur yapayım dedim, 300 km falan. Yolda gidiş geliş iki şerit var. Sollama yapılmaz düz çizgi çekmişler. Gittiğim yer ormanlık alan. Sağa dönüşten döndüm, bir de ne göreyim hemen ilerimde doblo sollamaya çıkmış, bütün şerit kapalı. Bir anda adrenalin şoku oldum. Doblo'daki adam da aynı şekilde tırstı, araç sarsıldı resmen :mrgreen:, neyse hızlanıp biraz sola geçince sağından geçebildim, zaten şeridin en sağından gidiyordum, böyle birşeyi tahmin ettiğim için :).

TATLIHIZ
16 Temmuz 2012, 00:50
Manisa ya acemi birliğine geldim neden tanışmadık senle bir gün tanışmak sohbet etmek isterim senle Datlı :wiinkk:

Olur valla :)Hala manisadımısınz.?

Geçmiş olsun hocam.

Pazar pazar ben de uzun bir tur yapayım dedim, 300 km falan. Yolda gidiş geliş iki şerit var. Sollama yapılmaz düz çizgi çekmişler. Gittiğim yer ormanlık alan. Sağa dönüşten döndüm, bir de ne göreyim hemen ilerimde doblo sollamaya çıkmış, bütün şerit kapalı. Bir anda adrenalin şoku oldum. Doblo'daki adam da aynı şekilde tırstı, araç sarsıldı resmen :mrgreen:, neyse hızlanıp biraz sola geçince sağından geçebildim, zaten şeridin en sağından gidiyordum, böyle birşeyi tahmin ettiğim için :).

Tesekkür ederim.Sizede cok gecmiş olsun...

Bide motorun arka freninde sorun vardı benim Yüksek süratte giderken Ne kadar basarsan bas Tak diyip bastıgım kadar yukarı bi güç itiyor..Direnemiyorum ..Yoksa motor durmuyor Bosa basmıs gibi oluyor..Onu iyiki ayarlamısım ..Yoksa Zordu işim..

canerol
16 Temmuz 2012, 00:51
geçmiş olsun benimde genelde evden çıkarım köye giderm sonra hiç aklımda yokken bi şehre çıkım dediğim anda başlıyor talihsizlikler zaart diye araba çıkar öndeki araç ani fren yapar istisna değil hep olur ama

TATLIHIZ
16 Temmuz 2012, 01:01
geçmiş olsun benimde genelde evden çıkarım köye giderm sonra hiç aklımda yokken bi şehre çıkım dediğim anda başlıyor talihsizlikler zaart diye araba çıkar öndeki araç ani fren yapar istisna değil hep olur ama

Yok bide acemi sürücüyüm İşte 2-3 Kere kapalı yolda ybr sürdüm.Önceki hafta ve bu hafta işte 10-12 Saat olmak süresiyle O motoru sürüyorum motoru güzel sürerim kabiliyetim iyidir.Saga sola bakarım nerde ne var diye..Sanırım dikkatim ve biraz pratik olmam kurtardı..Genelde hep Ova(Bag-Bahce) Yollarında cakıllarda alıstım..Frenlemelerim Motoru toparlamalarım güzeldir.Ama korktum yani..