PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CB 125 YAHUT SALCANO WOLF s ??ne dersiniz ??

ersin90
15 Temmuz 2012, 23:47
Arkadaşlar bu hafta içinde Motor almayı düşünüyorum...

Kafamda Salcano Wolf S ve Honda CB 125 E var...

Salcano'da titreşim olayı neredeyse hiç yok diyor kullanıcılar...
CB 125 de titreşim fena diyorlar (cb125 TOPİC konusuna baktım karışık ve gayet kafa karıştırıcı:)

Motoru ANKARAdan Almayı düşünüyorum ama EFE HONDA ile gidip konuşmadım fakat ankara'da tek honda bayii olduğundan fiyatlar yüksek diye duydum...

EFE honda dan Motor alan varmı K.Kartına 12 AY Taksit yapcam (peşin fiyatına yapıyolarmı acep???) {pazarlığımı ona göre yaparım diye düşünüyorum}

SALCANO 2,850 TL+ plaka(300 TL)
HONDA 3,700 TL +plaka(300TL)
(1,000 TL fark beni zorlıyacak eğer tercih honda ise bu fiyata değer mi?)
Kafa karışıklığımın sebebi hem maddi konular ,hem motor seçimi konusunda....
Öneriler için şimdiden teşkler (Parmaklarınıza Sağlık...)

safakk
16 Temmuz 2012, 00:07
Cb125 e o kadar para dökülmez bence.. Ama birde mondial mh drift e bakmanı öneririm

AKsaray
16 Temmuz 2012, 00:09
Gel buldum sana cb125e 1 lira kardasın

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-motomert-motors-new-cb125e-stoklarimizda-hemen-teslim-85553831/detay/

egelim 43
16 Temmuz 2012, 00:10
Kesinlikle Salcano Wolf öneririm titreşim sıfır koltuk geniş ve çok rahat parça Ybr olduğu için bol ve ucuz:cat: Hondayı bilmem ama ben YBR ile arasındaki fiyat farkını değer görmemiştim :bounce: birde Alanyda plaka ruhsat her şey dahil 3.000 TL olduğunu söylüyordu Fat280 Fatih arkadaşımız üstelik peşin fiyata 10 taksit yapıyorlarmış sanırsam ayrıntıları Salcano wolf kullanıcıları başlığında bulabilirsin

c90
16 Temmuz 2012, 00:10
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/77416-salcano-wolf125-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/99811-honda-cb-125-2012-yeni-model-commuter.html?prefixid=02_Honda_Motosiklet&daysprune=-1
cevabı bu

EnesBeyter
16 Temmuz 2012, 00:13
hondayı bilmem wolf s de titreşim yok. şöyle diyim titreşim ybr ile aynı + koltuğu büyük olduğu için daha rahat.
cb125 in koltuğu çok ufak geldi bana, devir göstergesi, vites göst. de yok. deposu ufak(motoru ufak gösteriyo.) salcanoyu tercih et boşuna yorma bütçeni:cat:

c90
16 Temmuz 2012, 00:13
bi de yuh derim günlerdir bi konu savar çıkmadı

babaduru
16 Temmuz 2012, 00:43
cb 125 kullananlar sormak istiyorum bu cb 125 in özelliklerinde klasik ateşleme olduğu yazıyo yani bu alet platinlimi?

ersin90
16 Temmuz 2012, 00:50
bi de yuh derim günlerdir bi konu savar çıkmadı
uslup ile alakalı bence...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Kesinlikle Salcano Wolf öneririm titreşim sıfır koltuk geniş ve çok rahat parça Ybr olduğu için bol ve ucuz:cat: Hondayı bilmem ama ben YBR ile arasındaki fiyat farkını değer görmemiştim :bounce: birde Alanyda plaka ruhsat her şey dahil 3.000 TL olduğunu söylüyordu Fat280 Fatih arkadaşımız üstelik peşin fiyata 10 taksit yapıyorlarmış sanırsam ayrıntıları Salcano wolf kullanıcıları başlığında bulabilirsin
Wolf un motor iyi 50.000 km yapanı gördüm geçenlerde 2010 model....Karenajların kalitesi ne durumda paslanma vs durum yaratabilir mi? ben dışarda bırakmak zorundayım motoru ,garajımız yok...balkon altı bırakcam...kullanmadığım zaman branda örterim

Gel buldum sana cb125e 1 lira kardasın

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-motomert-motors-new-cb125e-stoklarimizda-hemen-teslim-85553831/detay/
akşehirliyim bende KONYA :)
Ankara da yaşıyorm...Taksit yapıyolar mı peşin fiyatına orada?

FatihC
16 Temmuz 2012, 01:08
cb125e deki titreşim abartılıyor, yakıtı çok düşük ve elektronik ateşleme vites göstergesi de mevcut. 2 aydır kullanıyorum koruma demiri montajı hatası sebebi ile debriyaj teli kesildi bu durum hariç hiç bir sıkıntım olmadı.kendini maddi olarak zorlama sonuçta wolfta çok iyi bir motor. hangisinin 2. eli rahat, kalitesini kanıtlamış, duruşu nasıl, yakıt sarfiyatları gibi kriterleri incele öyle karar ver.

ersin90
16 Temmuz 2012, 01:25
cb125e deki titreşim abartılıyor, yakıtı çok düşük ve elektronik ateşleme vites göstergesi de mevcut. 2 aydır kullanıyorum koruma demiri montajı hatası sebebi ile debriyaj teli kesildi bu durum hariç hiç bir sıkıntım olmadı.kendini maddi olarak zorlama sonuçta wolfta çok iyi bir motor. hangisinin 2. eli rahat, kalitesini kanıtlamış, duruşu nasıl, yakıt sarfiyatları gibi kriterleri incele öyle karar ver.
Benim için öncelik uzuuun yıllar kullanmak...satıp cc yükseltmeyi düşünmüyorum...sağlam olsun ,beni motordan soğutmasın, paramı çöpe atmayayım....iki sene sonra orası burası paslansın, sallansın dökülsün istemiyorum açıkcası önemli olan sorunsuz olması....Ankara da şehir içinde kullanmayı düşünüyorum 125 cc yeterli uzun yıllar bana....

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Ha birde arada sırada iç anadaolu çevresinde küçük geziler yapmak isterim (Max. 200-250 km çapında )

FatihC
16 Temmuz 2012, 01:34
bana sorarsan 2.el temiz 2011-2012 model bir tvs almanı tavsiye ederim tam ihtiyacına göre bir motor olduğunu düşünüyorum.

ersin90
16 Temmuz 2012, 01:44
bana sorarsan 2.el temiz 2011-2012 model bir tvs almanı tavsiye ederim tam ihtiyacına göre bir motor olduğunu düşünüyorum.
1000 TL mi ehliyet masraflarına harcadım B+A2 ...tek imkanım Kredi kartına taksit yapmak...Yoksa bende Tvs veya Ybr düşünmüyor değildim...

F54
16 Temmuz 2012, 02:18
bence salcano wolf bende motor alırken cebimde 3000 tl vardı sıfır salcano alsam bana 250tl kalıyordu ben ybr aldım 2.elihızlı değer kaybetmeden satarım düşüncesiyle satmaya niyetim yok fakat satmak istediğim zaman da müşterisi hazır var sana diyeceğimşu salcano iyidir hoştur ama 2 eli biraz yavaş gider ha dediğin zaman satamassın ama sağlam motordur ybr nin ekürisi:cat:

ersin90
17 Temmuz 2012, 21:33
Bu gün yiba çarşısından plaka hariç 2700 TL / 12ay bir tane WOLF S aldım....
yorumlarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum arkadaşlar...

ysn17
17 Temmuz 2012, 21:44
Bu gün yiba çarşısından plaka hariç 2700 TL / 12ay bir tane WOLF S aldım....
yorumlarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum arkadaşlar...

Hayırlı olsun. Güzel bir motosiklet almışsınız.

babaduru
17 Temmuz 2012, 21:49
Hayırlı olsun güle güle kullanın...

ferdinandd
17 Temmuz 2012, 21:50
Kriterlerine sadık kalarak, yorgan / ayak hesabını doğru yapıp, kendini zora sokmadan verdiğin karardan dolayı tebrik ederim :)

Güle güle kazasız belasız kullanmak nasip olsun, sen bu bilince sahipken o motorun başına pek bişey geleceğini düşünmüyorum.

Tecrubelerini bizimle paylaşırsan seviniriz

F54
17 Temmuz 2012, 22:42
yeni motorun hayırlı olsun :)
artık bi tur verirsin:mrgreen:

ERROR88
17 Temmuz 2012, 23:06
hayırlı olsun kazasız belasız

ersin90
18 Temmuz 2012, 01:41
çok teşekkür ederim arkadaslar...önerileriniz benim için çok değerli ve faydalı idi....
Allah hepimize kazasız bellasız sürüşler nasib etisin...Herkezn tekeri düz bassın....
Tecrübele edindikçe paylaşıcam insallah değereli MT okurlarıyla...

ulassal
18 Temmuz 2012, 02:06
ersin hayırlı olsun.bu arada bende akşehirliyim :)

ersin90
19 Temmuz 2012, 01:24
ersin hayırlı olsun.bu arada bende akşehirliyim :)
teşekkür ederim toprağım:rendeer:
nerde oturuyosun :) yenimahalle 'de oturuyo ailem...
daha önce karşılaşmş olablrz..yaş kaç? :bounce:

Tsubasa
19 Temmuz 2012, 03:56
yorumları okudum cb nin cok fazla eksigi var alanlarda pek muzdarip durumdan
cok fazla titriyor diyor hepsi.
en iyisini yapmışsın cb de vites göstergesi ve devir göstergesi yok
o para etmez şuan için
yeni modellerinde eksiklerini giderirler

fat280
19 Temmuz 2012, 10:58
hayırlı olsun ersin güle güle kullan kazasız belasız sürüşler :)

ferdinandd
19 Temmuz 2012, 11:03
yorumları okudum cb nin cok fazla eksigi var alanlarda pek muzdarip durumdan
cok fazla titriyor diyor hepsi. en iyisini yapmışsın cb de vites göstergesi ve devir göstergesi yok
o para etmez şuan için, yeni modellerinde eksiklerini giderirler

Şimdi arkadaşımız güzel bi motosiklet aldı çokta memnun kalacağına inanıyorum, fakat bunu diğer motosikletlere de objektif davranarak yaptı ! Bu yüzden kendisini tebrik ederim.

1- Benim inancım her iki motosikletin fiyatı aynı olsa idi Honda yı tercih etme ihtimali de yüksekti.

2- CB nin "çok fazla eksiği" dediğin eksikleri listeleseydin sevinirdik bilmediğimiz konula olabilir.

3- Çok fazla titriyor diyen sadece 1 kişiye rastladım o da CB 125 E sahibi değildi zaten 2. kez duyduğumda sen, yoksa herkesin ortak söylemi yüksek devirlerde hissedilebilen ufak bir titreşimin olduğu yönünde,

ben de hissettim bir kez bu titreşimi 4. vitesten 2. vitese düşmüşüm ve devir yüksek olduğu için hmm demekki dedikleri buymuş dediğim oldu doğru!!!

4- CB de "vites göstergesi" var!!! devir göstergesi orjinal yedek parça sipariş edilebilir 5 dk montajlanır eğer devir göstergesine bakarak motosiklet kullanan biri isen.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/102498-honda-cb-125-e-devir-gostergesi-2.html#post2748801

5- "O para etmez" bu cümle ağızdan çok kolay çıkıyor seni de anlıyorum ama " SALCANO 2,850 TL+ plaka = "3150 TL" / HONDA 3,350 TL +plaka = 3650 TL.

Aradaki 500 TL için her ikiside tercih edilir veya edilmez tartışılır, herikiside o para ediyor demekki o fiyatlara alıcı bulabiliyor.

Herşeye rağmen senin için bir istek şarkım olsun = Eleştir ama üslubu geliştir ! http://www.youtube.com/watch?v=DOJUaOnKXCY

ulassal
19 Temmuz 2012, 14:31
teşekkür ederim toprağım:rendeer:
nerde oturuyosun :) yenimahalle 'de oturuyo ailem...
daha önce karşılaşmş olablrz..yaş kaç? :bounce:
gazi mahallesindeyim bende.yaş 28.muhakkak karşılaşmışızdır :)

ersin90
19 Temmuz 2012, 18:53
hayırlı olsun ersin güle güle kullan kazasız belasız sürüşler :)
teşekkür ederm fatih...senn tavsyelrn de etkili oldu seçimimde...
Su an hersey çok güzel...fazla zorlamadan dün bi 40 km dolastım vivrasyon denen bişey yok...
gücü gayet iyi...
koltuk geniş...
Küçük bi sorunu var çok nadir birinci vites bazen tek basışda geçmiyor ,bikaçsefer aragaz verdikten sonra tekrar denyrm öyle geçlyor bazen,yada ben beceremyrm sanki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

gazi mahallesindeyim bende.yaş 28.muhakkak karşılaşmışızdır :)

ne işle meşgulsn kardeş aksehrde? çarşıda tükkan falan varmı ?

fat280
19 Temmuz 2012, 19:04
teşekkür ederm fatih...senn tavsyelrn de etkili oldu seçimimde...
Su an hersey çok güzel...fazla zorlamadan dün bi 40 km dolastım vivrasyon denen bişey yok...
gücü gayet iyi...
koltuk geniş...
Küçük bi sorunu var çok nadir birinci vites bazen tek basışda geçmiyor ,bikaçsefer aragaz verdikten sonra tekrar denyrm öyle geçlyor bazen,yada ben beceremyrm sanki?

kardeş vitesin zor gemesi normal ilk zamanda sebebi rodaj yağı ince olmasından dolayı biraz sür ilk yağ değişiminden sonra düzelir o Allah ın izniyle

egelim 43
19 Temmuz 2012, 19:09
Hayırlı olsun kardeş Allah kaza bela vermesin ağız tadıyla sür inş. :rendeer: Aklın yolu Salcano değilmi:mrgreen:

ersin90
19 Temmuz 2012, 19:20
Şimdi arkadaşımız güzel bi motosiklet aldı çokta memnun kalacağına inanıyorum, fakat bunu diğer motosikletlere de objektif davranarak yaptı ! Bu yüzden kendisini tebrik ederim.

1- Benim inancım her iki motosikletin fiyatı aynı olsa idi Honda yı tercih etme ihtimali de yüksekti.

2- CB nin "çok fazla eksiği" dediğin eksikleri listeleseydin sevinirdik bilmediğimiz konula olabilir.

3- Çok fazla titriyor diyen sadece 1 kişiye rastladım o da CB 125 E sahibi değildi zaten 2. kez duyduğumda sen, yoksa herkesin ortak söylemi yüksek devirlerde hissedilebilen ufak bir titreşimin olduğu yönünde,

ben de hissettim bir kez bu titreşimi 4. vitesten 2. vitese düşmüşüm ve devir yüksek olduğu için hmm demekki dedikleri buymuş dediğim oldu doğru!!!

4- CB de "vites göstergesi" var!!! devir göstergesi orjinal yedek parça sipariş edilebilir 5 dk montajlanır eğer devir göstergesine bakarak motosiklet kullanan biri isen.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/102498-honda-cb-125-e-devir-gostergesi-2.html#post2748801

5- "O para etmez" bu cümle ağızdan çok kolay çıkıyor seni de anlıyorum ama " SALCANO 2,850 TL+ plaka = "3150 TL" / HONDA 3,350 TL +plaka = 3650 TL.

Aradaki 500 TL için her ikiside tercih edilir veya edilmez tartışılır, herikiside o para ediyor demekki o fiyatlara alıcı bulabiliyor.

Herşeye rağmen senin için bir istek şarkım olsun = Eleştir ama üslubu geliştir ! http://www.youtube.com/watch?v=DOJUaOnKXCY
Ben bütçeme göre endoğru seçimi yaptığımı düşünüyorum..
Ben plaka dahil 2,975 TL ye aldım...Honda plaka dahil şuanki fiyatı 3850....
Aradaki fiyat Farkı olmasaydı Gider HONDA alırdım (Markası İçin) çünkü hertürlü piyasası var ...O kadar da hakkını yemeyin cb125e nin... Alıp kısa süre sonra satmayı düşünen arkadaşlar CB 125 alablrler,çok daha mantıklı olur bnce...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

kardeş vitesin zor gemesi normal ilk zamanda sebebi rodaj yağı ince olmasından dolayı biraz sür ilk yağ değişiminden sonra düzelir o Allah ın izniyle
bana da öyle dedi servisteki usta...500 km yap gel bakalım dedi ...
sıkıntı bi durum olcağını sanmyrm zaten , depodan çıktı motor bağlantılarını yaptılar tek marş çalıştı maşallah....
Motorukısa mesafelerde kullanıyorum,havalar da sıcak 30-40 saniye falan bekliyrm çalıştırdktan snra motorun ısınması için...Azmıdır sence Fatih? Daha beklemelimiyim?

adem80
19 Temmuz 2012, 19:39
yazın beklemeye gerek yok bence veya bi 30 sn. Bekle. Kışın 1-2 dk. Ama ben yaz kış beklemem. Çalıştımı cayır cayır gider :cat:

egelim 43
19 Temmuz 2012, 19:49
Sizin orda kışmı var Adem :cherry: Yazın beklemeye gerek yok kardeş kışın ise 30 sn 1 dk kadar ısıtırsın sadece :cat:

adem80
19 Temmuz 2012, 20:14
yokmu? :santa: tamam kar yağmıyor ama poyraz çıkınca baya soğuk oluyo.

fat280
19 Temmuz 2012, 20:30
sıkıntı bi durum olcağını sanmyrm zaten , depodan çıktı motor bağlantılarını yaptılar tek marş çalıştı maşallah....
Motorukısa mesafelerde kullanıyorum,havalar da sıcak 30-40 saniye falan bekliyrm çalıştırdktan snra motorun ısınması için...Azmıdır sence Fatih? Daha beklemelimiyim?

yazın 20-30 sn yeterli bence daha fazlasına gerek yok kışında abilerin dediği gibi 1 dk yeterli
birde sabah ilk çalıştırmada debriyaja 2-3 sefer bas çek yap çalışırken motor sebebi debriyaj arasına yağ girsin ki 1 e atınca tak diye ses yapmasın yoksa debriyaj yağsız kalmasından sabah ilk vitese atacağın da ses yapabilir

Tsubasa
19 Temmuz 2012, 22:12

birincisi ben fikrimi söyledim kendi motoruna laf söylemeyeceksin diye abuk subuk cevaplar verme bana
ben o motor o fiyat etmez düşüncesindeyim
arkadaşımda var motor 90 ı geçince ucacakmış gibi titriyor gördüm ve servisi de aynısını dedi
devir sayacı yok taktırdıgın anda GARANTİ DIŞINDA KALDIGINI SERVİS SÖYLEDİ.
Arai marka kask kullanıyorum ve motor sesi neredeyse sıfır geliyor bazen unutabiliyorum kaçıncı viteste oldugunu bu büyük bir eksiklik
virajı alamıyorsun o motorla cok savruluyor
honda mühendisleri o motoru daha cok geliştirmeli bu modeli sıkıntılı bir iki seneye kalmaz yeni kasası cıkar onda da bu eksikler giderilir
bana kalırsa tvs ve salcano wolf s ondan kat ve kat daha iyi motorlar..
hondanın tek artısı satışı kolay
egelim 43 e sorun bence salcano yu adamlar 980 km yapmışlar
helal olsun diyorum birkez daha

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

Ben bütçeme göre endoğru seçimi yaptığımı düşünüyorum..
Ben plaka dahil 2,975 TL ye aldım...Honda plaka dahil şuanki fiyatı 3850....
Aradaki fiyat Farkı olmasaydı Gider HONDA alırdım (Markası İçin) çünkü hertürlü piyasası var ...O kadar da hakkını yemeyin cb125e nin... Alıp kısa süre sonra satmayı düşünen arkadaşlar CB 125 alablrler,çok daha mantıklı olur bnce...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

herkes aynı fikirdi honda satışta rahat bir motor ama arada neredeyse 1000 tl fark ediyor değmez o yuzden
marka için motor alınmaz ya =)

ersin90
19 Temmuz 2012, 23:29
birincisi ben fikrimi söyledim kendi motoruna laf söylemeyeceksin diye abuk subuk cevaplar verme bana
ben o motor o fiyat etmez düşüncesindeyim
arkadaşımda var motor 90 ı geçince ucacakmış gibi titriyor gördüm ve servisi de aynısını dedi
devir sayacı yok taktırdıgın anda GARANTİ DIŞINDA KALDIGINI SERVİS SÖYLEDİ.
Arai marka kask kullanıyorum ve motor sesi neredeyse sıfır geliyor bazen unutabiliyorum kaçıncı viteste oldugunu bu büyük bir eksiklik
virajı alamıyorsun o motorla cok savruluyor
honda mühendisleri o motoru daha cok geliştirmeli bu modeli sıkıntılı bir iki seneye kalmaz yeni kasası cıkar onda da bu eksikler giderilir
bana kalırsa tvs ve salcano wolf s ondan kat ve kat daha iyi motorlar..
hondanın tek artısı satışı kolay
egelim 43 e sorun bence salcano yu adamlar 980 km yapmışlar
helal olsun diyorum birkez daha

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

herkes aynı fikirdi honda satışta rahat bir motor ama arada neredeyse 1000 tl fark ediyor değmez o yuzden
marka için motor alınmaz ya =)
Evet binmek için alınır...ama alıp 6 ay sonra cc yükseltmeyi düşünen arkadaşlar da var,satmayı düşünenler için benim şahsi önerim cb125....
Uzun yıllar binmek isteyen arkadaşlara önerim tabiki salcano wolf...