PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni Phantom fiyat düşüşü

beko12345
15 Temmuz 2012, 22:35
Merhabalar

İlk olarak bahsettiğim motor budur http://www.kanuni.com.tr/motosiklet/77/phantom

Geliyim soruma .

Seneye motoru deiştiricem yaklaış 3.000 tl gibi bütcem olucak . Bu sdöylediğim motorun 2011 modeli acaba yaklaşık 3.000 tl ye kadar düşermi ? 2. eli yani . 2 yıllık yaklaşık 10.000 km falan desem. 3.000 tlye akdar düşermi ?

Bana düşebilir gibi geldi çünkü bendede mondial var millet 500 km yapmıs bakıyorum satanlara 600 lira düşürmüşler :S 5.000 km ye yaklaşanlar nerdeyse yarı fiyatına satıyorlar benim motoru :S

TALHA ATEŞ
15 Temmuz 2012, 22:43
Arkadaşım bu motora bayide müşteri oldum oğlum için, daha 4 gün önce ve 4.800 lira istiyor bayi. 200 lira falan da alım-satım-sigorta = 5.000 lira. Keşke düşse bende alsam....

Fakat hiç sanmam çünkü Isparta'da sadece bu bayi iki ayda 8 adet sattı bundan. Ayrıca şunu yazmak istiyorum 180 cc motora sahip bu alet çok harika dizayn edilmiş ve çok çarpıcı. Sanırım bu önümüzdeki yıl forumlarda en çok konuşulacak motorlardan bir tanesi....

Bizde bunu çok beğendik, gerçekten insan hayran kalıyor.

beko12345
15 Temmuz 2012, 22:49
aynen öyle süper bir motor çok beğendim 5.000 tlm olsa alırım yani :) gidip cbf almam bunu alırım benim fikrim.

Syanur
15 Temmuz 2012, 22:54
Yav ben bunun tasarımına bitiyorum, bir de yakından göreyim bakayım... Ama 5000 TL de az para değil.

TALHA ATEŞ
15 Temmuz 2012, 23:19
[QUOTE=Syanur;2747059]Yav ben bunun tasarımına bitiyorum, bir de yakından göreyim bakayım... Ama 5000 TL de az para değil.[/QUOTEİ]

Mutlaka gör derim, abartısız insan hayran kalıyor. Fakat hiç binme imkanım olmadı. Bu motordan gelecekte alacağım sanırım.

Soykan67
15 Temmuz 2012, 23:35
Tip var ama güç yok.Bence o paraya değmez.

serkanunal
15 Temmuz 2012, 23:42
Baya modelleri varmış hem ucuzda kanuni

safakk
16 Temmuz 2012, 00:03
Açık konuşmam gerekirse 5000 tl bu motora vermek biraz yanlış olur sebebi ise 175cc olmasına rağmen 12.97hp yani tvs apache bile 150 cc ve 13.5 hp iken kanuni nin yaptığı bu motorun çok da verimli olduğu söylenemez ayrıca araştırdığım kadarı ile yakıt konusu ise 100 km de 3- +3,5 litre civarı yakıyor ki bu da 12.97hp üretimini hesaba katarsak yine fazladan bir yakıt sarfiyatı olacağının göstergesi.

Ha herşey performas mı? Hp mi? Elbette değil görünüş açısından çok başarılı ve arka frenlerin kampana yerine disk olması bana kalırsa büyük bir avantaj ayrıca yedek parça fiyatının uygun olması ve hemen her ilde bulunabilir olması da önemli bir detay

Ancak kanuni servislerinin ne kadar icler acısı olduğunu ve daha bu model yeni piyasaya çıkmışken web sitelerindeki resimlerinde bu modelin aynalarının bile yamuk yumuk montajlanmış halinin fotoğraflarının konması sonucu kanuni nin işini ne kadar özensiz yaptığını göstermesi sebebiyle ben olsam o paraya sıfır tvs apache yada 2.el honda cbr 125 bakardım

KeaSH-07
16 Temmuz 2012, 00:21
şekli çok güzel bu makinenin ama ah kanuni işte
sym wolf 250 varken bu motor yakışıklı olsada cezbetmior

adem80
16 Temmuz 2012, 00:44
ben beğenmedim bu panthomu. Üfürükten teyyare gibi geldi bana.

F54
16 Temmuz 2012, 02:27
çok güzel tipi var gerisini ne sen sor ne ben söyleyeyim:farao:

Alper Kaya
16 Temmuz 2012, 05:58
ben yakından gördüm resimlerde gördüğünüz herşey plastik adamlar plastik tüp şase yapmışlar görüntüye sırf gösteriş olsun die :D

ozgur325
16 Temmuz 2012, 10:41
Hep kızardım çin malı alma diyenlere, tamam yedek parça ucuz, servis ağı geniş çünkü tüm bisikletçiler artık motor ustası, ama kullanıcısı olunca anlıyorsun ki bu motorlarda kullanılan civatasından plastik aksamına, kauçuğundan metaline türkiyede kolay para kazanmak isteyen firmaların yaratmış olduğu çin malı motor sektörü KALİTESİZ VE BEŞ PARA ETMEZ Olay çin japon olayı değil, olay bu gözünü para hırsı bürümüş montajcıların türk milletine reva gördüğü mal ve hizmet anlayışıdır. Olay bu metal yığınlarına verilen paranın, milli servetin yurt dışına gitmesidir. O yüzden sana böyle malı, böyle hizmeti reva görenlere para kazandırmamak adına bu tarz motorları almamak gerekir.

ozrace
16 Temmuz 2012, 11:10
buna 5000 verene kadar 2. el gt250 almak daha mantıklı...

lycantrophic
16 Temmuz 2012, 11:12
Görüntü güzel de sağı solu patlayıp çatlayıp paslanıp kırılıp düşmeye başlar bir iki sene içinde. Vidalar düzgün sıkılmamış olur somunlar gevşek olur vs. al başına belayı sonra yolda giderken bir taraflar düşünce. TVS apacheyi tavsiye ediyorum ben de bunun yerinde.

beko12345
16 Temmuz 2012, 12:23
ben motorun sadece dış görünüşü sevdim yanlıs anlaşılmasın :) performans kullanılan aksamlar vs. hiç bilgim yok :) ama tip bence 10 numara :) Tvs daha iyi bir şeçenek olarak görünüyor galiba o zaman :=)

lycantrophic
16 Temmuz 2012, 12:32
YBR diyen de çıkar belki de tipini sevmiyorum; CB125 var hondanın tek gözlü hilkat garibesi bisikletten bozma motor; CBF150 zaten pahalı; senin yerinde olsam TVS'den şaşmam. Honda dazzler; yamaha fzs filan gelse hadi neyse de bana göre apache harici motor alınmaz ufak cc.

TALHA ATEŞ
16 Temmuz 2012, 12:44
Buralarda phantom çok satmaya başladı, bir nedeni olmalı? İlk fırsatta bu motoru deneyeceğim. Yada direk kullanıcılar arkadaşımın tamir atölyesine geldiğinde onlarla görüşeceğim.

beko12345
16 Temmuz 2012, 14:14
Denemekte fayda var :) hem tvs yi hem phantomu .

cesur509
16 Temmuz 2012, 14:49
Ben 5000 TL vermezdim şahsen. Tamam görünüş olarak vs çok güzel ama o paraya bir japon veya tvs alırdım kesinlikle. 175cc motor 13 hp güce 8000 devirlerde çıkıyor değmez bence:silent:

beko12345
16 Temmuz 2012, 14:56
ben eksinlikle görünüş açısından değerlendirdim zaten :) performansına bişey diyemem :))

serseri0045
16 Temmuz 2012, 23:59
bahsedilen phantom galiba açık ve seçik konusacagım arkadaslar kanuninin yaptıgı yaptıgını sandıgı en rezil motor bence göz hoş gelmeyen rahatsız içlik olmayan basit bi motorsiklet yaşım 30 arkadaşlar paranıza yazık sahibinden kom a bakın ve düsünün bu millet neden satıyor motoru çok mu hızlı geldi yoksa çokmu rahat onun ederinin parasına gidin honda titan alın yaşlanıncaya kadar binin
kimsenin kalbini kırmak degil amacım iyi aksamlar

adem80
17 Temmuz 2012, 00:06
bahsedilen phantom galiba açık ve seçik konusacagım arkadaslar kanuninin yaptıgı yaptıgını sandıgı en rezil motor bence göz hoş gelmeyen rahatsız içlik olmayan basit bi motorsiklet yaşım 30 arkadaşlar paranıza yazık sahibinden kom a bakın ve düsünün bu millet neden satıyor motoru çok mu hızlı geldi yoksa çokmu rahat onun ederinin parasına gidin honda titan alın yaşlanıncaya kadar binin
kimsenin kalbini kırmak degil amacım iyi aksamlar
Serseri arkadaşım sanki benden bahsetmiş. 10 yıl önce 2 ci el aldığım 96 model titana hala biniyorum. Hala taş gibi :cat: panthomda neymiş?

OsmnDmrl
08 Eylül 2012, 02:32
Öncelikle Merhaba.

Ben kanuni phantom 180 in hastası bağımlısı ve delisiydim...

Çıplak gözle gördüm oturdum baktım inceledim.

Dışı Sizleri Ama İçininde Sahiplerini Yakdığını Duydum.

Motor Görünüş 10 üzerinden 1.000.000.000 diyebilecek kadar uçuk bir görünüşe sahip oldugunu söylemeliyim.

Amaaaa gel gelelim 2012 model bir motora sen üstten iticili motor koyupta yaklaşik 13 bg civari bir bg bulunca üsdüne apallıyor insan.

Ben çok ama çok isdedim motoru ama cidden uğraş gerektiren bir motor olduğuna inandim inandirildim gözlerimlede gördüm.

El,Ayak,Bel,Baş Ağrısı için özel üretilmiş bir motor olduğunu düşünüyorum ne yönden derseniz TİTREŞİMM.

Üsdü Terane Altı Şişhane tabirine özgün bir motor.

Ben derim kiii

Bir Çinli Görünüşüne Aldanıp O Kadar Parayı Bağlamayın Annenize Babaniza Size Ve Sevenlerinize Yazık Olur.

Benim Şuanki Kararim HONDA CBR 125 R veya CBR 250 R dan yana.

Bir Çine 5 Bin Tl Vericegime Çalişir Çabalar Üzerine 3-5 Bişey Koyar Cbr125r Alırım.

Şayet O Süper Sport Görüşünüşüne Sahip Phantom İse Naked.

KALİTE OLARAK KANUNİNİN PHANTOMU 0
MOTOR OLARAK 0
GÖRÜNÜŞ OLARAK 10
MEMNUNİYET AÇISINDAN 3 (Kız Çektiği Doğruya Doğru :) )

Cidden Beni Bi Kardeşiniz Olarak Dinleyin Ve Ciddiye Alın.

Uzun Uzun Yazıyorum Ve Tüm İnsanlara Değer Veriyorum Bu Yüzden Çalışıp Çabalayıp Sizleri Düşünerek Araştırarak Yorumlar Yazmaya Çalışıyorum.

KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM.
HERŞEYİN BAŞI DİKKAT DAİMA TRAFİKDE DİKKATLİ VE BİLİNÇLİ OLMANIZ DİLEĞİYLE

Keyifli Forumlar.:king:

ero__
08 Eylül 2012, 03:49
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/107214-ucuz-etin-yahnisi.html