PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ist - ankara arası kaç saatte alınır??

72kaya
09 Temmuz 2012, 19:25
arkadaşlar yarın saat 4 te kocatepe de bir dr randevum var... ist - ankara arası kaç saat de alınır? hızlı gitmeyi seven biri değilim. ayrıca kgs nerden çıkartılır. sabah kaçda yola çıkmalıyım.
motor 650 lik burgman.

Chronix
09 Temmuz 2012, 19:29
arkadaşlar yarın saat 4 te kocatepe de bir dr randevum var... ist - ankara arası kaç saat de alınır? hızlı gitmeyi seven biri değilim. ayrıca kgs nerden çıkartılır. sabah kaçda yola çıkmalıyım.
motor 650 lik burgman.

ortalama 5 saat sürer diye düşünüyorum.. belli shell istasyonlarında da kgs alıp doldurabilirsiniz..

sedici
09 Temmuz 2012, 19:30
kgs shell istasyonlarında var diye biliyorum, eskişehir üzerinden gidecekseniz bilecik yolunun ÇOK bozuk olduğunu biliyorum bir de... şimdi google map'a sordum düzce tarafından yol gösterdi, inşallah düzgündür, hayırlı yolculuklar

72kaya
09 Temmuz 2012, 19:40
arkadaşlar cevaplarınz için tşk ederim.. öncelikle düzce üzerinden gidicem. yapabileceğim ortalama hız 80 - 90 km. 8 saat sürer mi?

Chronix
09 Temmuz 2012, 19:44
arkadaşlar cevaplarınz için tşk ederim.. öncelikle düzce üzerinden gidicem. yapabileceğim ortalama hız 80 - 90 km. 8 saat sürer mi?

sen 80-90 ile gideceğim desen de arkandan gelecek kamyon veya otobüs silsilesi buna izin vermeyecektir..100-110 gitmen daha makul olur..aksi taktir de gittiğine gideceğine pişman olursun..80-90 ile dinlenmelerle daha da fazla sürer.

serkanunal
09 Temmuz 2012, 19:59
Adam haklı beyler istemesende hızlı gitmek zorunda bırakıyolar

ferhatkars
09 Temmuz 2012, 20:03
kardeş boşa kgs felan ile uğraşma...
para verip otobana gireceksin bozuk,kapnmış tamir edilen yollar ile karşılaşacaksın...
en iyisi beleş yoldan gelmek...
beleş diye kötü sanılmasın...gayet düzgün çukursuz nesiz yollar...beleş yoldan git-gel pişman olmazsın...
90-100 ile de 6 saati geçmez sanırım...ama genede fazla zaman ayır ne olur ne olmaz...
ayrıca otobanda elin kolun bağlı olur...olası bir arıza durumunda otobandan çıkamazsın...

canerol
09 Temmuz 2012, 20:40
naptın hocam ya 8 saatte istanbul samsun arası ortalama 5 saatte gidersin paralı otobandan kaymak gibi yoldan git sıkıntı yaşamazsın

Pain
09 Temmuz 2012, 21:19
e-5 üzerindeki tüm shell lerde kgs 5 tl,boş içine ne kadar koyarsanızda üstüne eklersiniz.

72kaya
09 Temmuz 2012, 23:18
tşk ler arkadaşlar...

cbr1100 xx
09 Temmuz 2012, 23:26
Selamlar Otobandan gideceksen en düşük 120 130 km ile gitmek zorundasın yoksa çok sıkıntı yaşarsın zaten yüksek bir hızda değil, eski yoldan gideceksen ki hiç gitme orası daha tehlikeli orda bile 90 km altına düşemezsin....yaklaşık 5 saatte orda olursun molalarla birlikte...sabah en geç 10 da temde olursan sıkıntı yaşamazsın derim...Allah kaza bela vermesin cümlemize....

delileoo
09 Temmuz 2012, 23:36
otobandan gitmen faydan içindir..dümdüz yolda hiç durmadan hız kesmeden rahatca motor kullanıcaksın..shellden alacağın kgs en büyük dostun olacaktır..ortalama 90 ile en geç 7 saatte ankarada olursun..

sedat_57
09 Temmuz 2012, 23:43
biz 3 ybr 6 saatte gitmiştik ama 80 i geçmedi(m)k..o motorlada 80-90 gidilmezki yazık günah her ne kadar hız sevmesenizde 100-120 km hızın altında giderseniz o makina ağlar ağlar:P

takendy
09 Temmuz 2012, 23:51
tüm trafik kurallarına uyularak 4 saat 29 da. sürüyor. 6 saat ve üstü bol mola demek Ankara gibi bir mesafe ve otoban kullanımı için oldukça fazla.

http://goo.gl/maps/CydN

o yolu 2 saat 30 dk. bitirenler var:P

COQ
10 Temmuz 2012, 00:02
o yolu 2 saat 30 dk. bitirenler var:P
dinlene dinlene gitmislerdir.
Yoksa senin linkten baktim, çis mollari ile en fazla 2 saat sürer.:cherry:

Reşit
10 Temmuz 2012, 00:23
450 km yol, saat başı onar dakika mola verilmesi önerilen olaydır. Saatte ortalama 100 km yol gidilse ki o motorla çok rahat gidilir. 5-5.5 saat arası gibi bir sürede rahat rahat gidilir. Ankara girişindeki otobanda hız kameraları var. Arkadan çekiyorlarmı bilmiyorum ama yavaş gitmek yararınıza olacaktır. Zevk alacağınız bir sürüş olması dileğiyle. :rendeer:

Serdarrr
10 Temmuz 2012, 00:54
GV650 ile 140-150 ortalama ile gittim ama ilk uzun yolumdu yoruldum çok mola verdim. Sürdü gene 6 saatten fazla.

Burgamn 650 diyorsun oyuncak değil sen de 130 ortalamayla gidersin (arkadaşların dediği gibi zorundasın zaten)

Ama saat pazarlığı yapma kendinle, en çok hatayı birine-bir şeye yetişmeye çalışırken yaptım. Asla yetişmek için basmam artık, keyfe keder basarım. Naçizane tavsiyemdir.

72kaya
10 Temmuz 2012, 01:22
tşk ler arkadaşlar. .. kgs yi aldım. 100 - 110 km hızla 6-7 saatte varırım diye düşünüyorum.

bu arada HEPİNİZ SÜPERSİNİZ.... ilginize teeşekkürler

pistolpitt
10 Temmuz 2012, 10:37
eskişehir üzerinden gidecekseniz bilecik yolunun ÇOK bozuk olduğunu biliyorum bir de...r yanlış bilgi, bilecik yolu kaymak gibidir.
otobandan 5 saatte gidersiniz, sapancaya kadar kamyon ve otobusler rahatsız etse de sonra yol düzleşip rahatlıyor. hayırlı yolculuklar

GrkSbf
10 Temmuz 2012, 11:36
tşk ler arkadaşlar. .. kgs yi aldım. 100 - 110 km hızla 6-7 saatte varırım diye düşünüyorum.

bu arada HEPİNİZ SÜPERSİNİZ.... ilginize teeşekkürler

keyifli sürüşler
herkesin bir planı ve tahmini vardı
gerçekleşen nasıl oldu ? paylaşımlarını beklıyoru(m)z. Tekerin düz bassın : )

besikcioglu
10 Temmuz 2012, 12:26
hemşerim izmit duzce bolu ankara şeklinde yolu kullan eskişehir ustu 100 km uzak ankara istanbul camlıca gişeleri ankara giriş 420 km falan ortalama100km saat gidersen 4.5 saatte varırsın yarın yol sakin olur otobandan soz ediyorum. hayırlı yolculuklar allah yolunu acık etsin....

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

ankara yolu degince aklıma bişe geldi. kamyon garazında bir kaç artvinli oturuyomuş tabi kış ayı soba yanıyo muhabbet ediyolar. biri dediki sene 1985 altımda 1984 model doc kamyon 15 ton yuk uç saate geldum izmite.bazıları yok ya otaban yok nasıl geldun arkadan biride atılır yoksa biyere molami verdun der yane palavrayı destekler.

yasin.33
10 Temmuz 2012, 13:03
450 km yolu 90 km/h ile gidersen sabit süratle 5 saatini alır. 10km/h artışta yarım saat azaltıyor 110la gidersen 4 saatini alır

72kaya
12 Temmuz 2012, 13:41
ARKADAŞLAR...İST- ANKARAYI gittim geldim.gidiş 8 saat sürdü.bunun 2 saatden fazlası dinlenme ile geçti.

BU YOLCULUĞUN ÖĞRETTİKLERİ

MÜMKÜNSE YALNIZ UZUN YOLA ÇIKMAYIN . SIKICI VE YORUCU
PARALI YOLLARI TERCİH ETMEYİN DAHA DA SIKICI DAHA DA YORUCU
UZUN YOL SON DERECE YORUCU PESTİLİM ÇIKTI DİYEBİLİRİM.

DÖNÜŞ 10 SAATDEN FAZLA SÜRDÜ. KIZILCAHAMAMI GEÇTİKTEN SONRA KÖTÜ BİR KAZA GEÇİRDİM. MOTORUN GRENAJLARININ İKİ TARAFIDA DAĞILDI. BENİM SAĞ DİZİMDEN AŞAĞISINDA CİDDİ BİR ÖDEM OLUŞTU.FAKAT GENEL DURUMUMDA BİR SORUN YOKTU. MOTORU KALDIRDIM ÇALIŞMIYORDU.ŞOKU ATLATTIKTAN SONRA MOTORU YÜKLEYECEK BİR KAMYONET NASIL BULURUN DİYE DÜŞÜNÜRKEN ÇALIŞTIRMAYI BİR KEZ DAHA DENEDİM. START DÜĞMESİNİN AÇIK OLMADIĞINI FARK ETTİM. AÇTIM VE MOTOR ÇALIŞTI. BEN DE KIZILCAHAMAMA GERİ DÖNÜP HASTANEYE GİTTİM. TEDAVİ UYGULANDI. BİRAZ DİNLENDİKTEN SONRA TEKRAR YOLA ÇIKTIM VE KENDİMİ EVE ATTIM. ŞİMDİ İYİYİM . MOTORDA GARAJDA...
ŞİMDİLİK DURUM BÖYLE. HERKESE SAĞLIKLI SÜRÜŞLER

ZIPPIRMAN
12 Temmuz 2012, 13:51
Geçmiş olsun arkadaşım.
motordan ciddi şekilde ilk düşüşümden sonraki telefon görüşmemde bir abim bana
tamam heyecanyapma birşeyin varmı?
-yok
Motorda birşey varmı?
-yok
Güzeeelll bu işin %95 ini düştüğün anda öğrendin bundan sonrası kolay demişti)
ozaman bu zaman birşeyin hep farkındayımki
bunu kullanmayı öğrenmenin sonu yok her daim yeni birşeyini öğreniyoruz
Tekrardan geçmiş ola.

ferdinandd
12 Temmuz 2012, 13:59
Öncelikle çok geçmiş olsun,

Bende 3 saatlik yol dediklerini 8 saatte gidenlerdenim, yanımdan kamyonlar 100 ile geçerken tabela da 60 yazıyorsa 55 le 90 yazıyorsa 80 ile giderim,

emniyet şeridine gir kaptır git diyen polisle bile karşılaştım, cezamı ödeyeceğini bilsem yine girmem kimin aniden kıvırıp duracağını kestirmeye çalışmaktan konsantre allak bullak oluyor ki kestirebilmek mümkün değil.

Sizi sıkıştırıp hata yapmaya hızlı gitmeye zorlayan yada dikkatsizce size çarpacak katil varsa o emin olun her şekilde üstlendiği görevi yapıyor,

Bırakın bunu size 120 -130 ile değil, 60 km/h ile giderken yapsın, bu katillere göre kendilerininki hariç kimseninki can değil.

Tekrardan geçmiş olsun

Deryali
12 Temmuz 2012, 14:26
Geçmiş olsun :(
Bende geçtiğimiz hafta sonu motorla ankara'ya gittim geldim
Sabah 6:00'da çıktım 10:30'da Ankara'da idim 2 kezde mola verdim. Çok hızlı gitmedim ama yavaşta değildim ve hiç yorucu olmadı sadece belki biraz dizlerim kıvrık kalmaktan ağrıdı.

pistolpitt
12 Temmuz 2012, 14:59
çok geçmiş olsun. uzun yolda belki de en fazla yoran, kaskın içinde dolaşan rüzgarın uğultusu. Belki de kulak tıpacını denemek gerek.

mehmet tufan
12 Temmuz 2012, 15:25
bir allahın kulu dememişki, bi kulaklık al müzik dinle sıkılma yolda altındaki motosiklet mersedes gibidir kendine sıkarsan yorulursun acele etme yolu akışına bırak gibi.
teknik bilgiden çok motive edici cümleler kullansak belki arkadaşımız biraz daha rahat sürüş yapacaktı.
dikkat edelim böyle şeylere lütfen..

pistolpitt
12 Temmuz 2012, 15:46
bir allahın kulu dememişki, bi kulaklık al müzik dinle sıkılma yolda altındaki motosiklet mersedes gibidir kendine sıkarsan yorulursun acele etme yolu akışına bırak gibi.
teknik bilgiden çok motive edici cümleler kullansak belki arkadaşımız biraz daha rahat sürüş yapacaktı.
dikkat edelim böyle şeylere lütfen..
Herkesin tarzı farklıdır, bana yeter ki yol ve vakit olsun motivasyona gerek yok :) Diğer taraftan ben motor sürerken müzik dinlemeyi güvenli bulmam, tavsiye de etmem, dinleyene de karışmam.

Serdarrr
12 Temmuz 2012, 16:57
Dostum çok geçmiş olsun, ben de merakla konuya girdim, yol nasıl geçmiş diye durumu görünce üzüldüm.
Uzun yolun yorucu olduğu kesin, ben cruiser ile yoruldum belki sen daha rahat edersin diye düşünmüştüm.
Kazayı nasıl yaptığını anlatır mısın biraz, bize de bi faydası dokunur.

serdar60
12 Temmuz 2012, 18:31
Cok gecmis olsun. Kazanin olmasi cok uzucu, fakat iyi tarafindan bakacak olursak; hersey bir tecrube. Allah kotulerini yasatmasin...

songiden
12 Temmuz 2012, 18:55
Bu yol, Türkiye'deki en kolay yollardan biri. Ortalama 100 - 110 km hızla ve molalarla maksimum 6 saatte gidilir.. Ama tabi İstanbul çıkışı ve Ankara girişi trafiği hesaba katın.Sırf akşam Ankara sınırından Kocatepe'ye gidişiniz 1 saat sürer.

72kaya
12 Temmuz 2012, 19:30
KAZANIN NASIL OLDUĞU ; DÖNÜŞTE YANLIŞLIKLA PARALI YOLA DEĞİLDE ESKİ YOLA GİRDİM. İLK BAŞTA YADIRGAMIŞTIM AMA SONRASINDA DİĞER YOLA GÖRE DAHA KEYİFLİ GELDİ. KIZILCAHAMAM DA MOLA VERDİKTEN SONRA 15 KM DAHA GİTTİM.
NORMAL OTURUŞ POZİSYONU VE ZİYADESİYLE YORMUŞTU. BEN DE 2 AYAĞIMI ÖNÜME TOPLAYIP BİR KAÇ DK BU ŞEKİL DE GİTMEYE KARAR VERDİM. ZİRA UYUŞMALAR BAŞLAMIŞTI. BU ŞEEKİLDE ORTALAMA 100 -110 KM İLE GİDERKEN YOL ÇALIŞMASI İŞARETLERİ BAŞLADI BENDE HIZIMI KESTİM DOĞAL OLARAK. FAKAT DİĞER YOLA GİRİŞİN KAVİSİ DİĞER AYRIMLARA GÖRE DAHA DARDI. AYAKLARIMDA NORMAL POZİSYONDA OLMADIĞINDAN DENGEMİ SAĞLAYAMADIM. OK İŞARETİ DİREĞİNE 60-7O KM HIZLA PATLATTIM.
DÜŞTÜKTEN SONRA HEMEN KALKTIM. HEMEN HEMEN HİÇ BİR ŞEYİM YOKTU. MOTORU BAKARKEN YOLDAN GEÇEN ARAÇLAR SAĞOLSUNLAR DURUP YARDIM ETMEYE ÇALIŞTILAR.
MOTORU KENARA ÇEKTİK . ÇALIŞMIYORDU. BU ARADA YOL AÇILDI. 1-2 DK DURUP DEĞERLENDİRME YAPTIM. BU ARADA DİZİM DE BAYA FENA BİR ÖDEM OLUŞMUŞTU VE BAYA BİR YARA VARDI. FAKAT ACİL BİR DURUM YOKTU. KIZILCAHAMAM BÖLGESİNİN TAKSİSİ GEÇİYORDU. O NA İSTANBULA GİDECEK KAMYONET NERDEN BULABİLECEĞİMİ SORDUM. KIZILCAHAMAM DA VAR GİDELİM ABİ DEDİ. BEN DE MOTORU DAHA BİR KEZ DAHA ÇALIŞTIRMAYI DENEDİM. MEĞER STAR DÜĞMESİ KAPALIYMIŞ O YÜZDEN ÇALIŞMAMIŞ.
CANAVAR GİBİ ÇALIŞIYORDU. GRENAJLAR DIŞINDA HİÇ BİR SORUN YOKTU. TEKRRA DÖNDÜM KIZILCAHAMAM A . HASTANEYE GİDİP TEDAVİ OLDUM. BİRAZ DİNLENİP TEKRAR YOLA ÇIKTIM. ŞİMDİ İYİYİM. PANSUMANA DEVAM.

tombo
12 Temmuz 2012, 21:36
Gecmis olsun

Emreerol
12 Temmuz 2012, 21:41
Çok çok geçmiş olsun.

besikcioglu
12 Temmuz 2012, 21:51
bilader cok gecmiş olsun harbiden üzüldüm otoban belki sıkıcıdır ama guvenli yan yolda nerden ne cıkacagı belli olmaz. yanlız uzun yolculuk tecrube yoksa sıkar. allah yardımcın olsun.

kaptanbst
12 Temmuz 2012, 22:41
yaklaşık 6 7 saat sürer kocaeli üzerinden bolu tünelinin kullanarak çok rahat gidebilirsin.yolda bol miktarda dinlenme tesisi var kgs yide shell den çıkartabilirsin kgs ye para yükletirkende motosiklet kullanacağını söyle.ben kocaeliden ankaraya otobanı kullanarak gittim 8 tl para kesti kgs'den kazasız belasız yolculuklar olsun ...bu arada büyük geçmiş olsun kardeşim