PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sELamlar herkese... iyi sohbetler...sym fiddle 2 almayı istiyorum..bilgisi olan varmı

tolgahan_ank
08 Temmuz 2012, 16:07
arkadaşlar merhaba....sym fiddle 2 almayı düşünüyorum...
motoru bilen kullanan arkadaşlara ihtiyacım var...
teşekkürler...

adem80
08 Temmuz 2012, 18:09
kullanmadım ama gördüm. Alınabilir. :bestmt: hoşgeldin

TALHA ATEŞ
08 Temmuz 2012, 18:09
Şimdi olmuş, insanlar görebilirler...:)

tolgahan_ank
08 Temmuz 2012, 18:50
teşekkürler...karar veremedim bir türlü ara sıra işe gidip gelmek için izindede hobi amaçlı binmek istiyorum....
30km hiç durmadan gitsem yolda şişermi ? gerçi formlarda büyük çoğunluk memnun...çin malına girmek istemiyorum..ankarada bi arkadaş satıyo 2200 e bırakıyo 2009 model 5000km de kırmızı motor çok temize benziyo..bide eşim karşı çıkıyo :) şimdi zırt pırt bitarafından arıza falan verirse büssürü laf işit :)

adem80
08 Temmuz 2012, 20:25
30 değil, 300 km gitsen şişmez. Rahat ol.

blue white
08 Temmuz 2012, 23:54
sym fiddle almanı pek tavsiye etmem. sym nın yüzkarası sorunlu bir motorudur .

adem80
09 Temmuz 2012, 00:04
sym fiddle almanı pek tavsiye etmem. sym nın yüzkarası sorunlu bir motorudur .

sorunlarını yazsanda okuyanlar bi faydalansa. Bi kaptan abimde vardı. Bir, iki kere ampül patlattı başka bişeyini görmedim.

tolgahan_ank
09 Temmuz 2012, 11:20
bana fiddle sahibi kullanan cvp yazabilecek varmı? bende hep olumlu yorumlar okudum...kulaktan dolma bilgilerle beni yanlış yönlendirmiş olursunuz...nesi yüz karası merak ettim doğrusu...

KALDERA
09 Temmuz 2012, 13:59
bana fiddle sahibi kullanan cvp yazabilecek varmı? bende hep olumlu yorumlar okudum...kulaktan dolma bilgilerle beni yanlış yönlendirmiş olursunuz...nesi yüz karası merak ettim doğrusu...
Var.Ben kullanıyorum.Bir önceki motorum honda shadow 750 cc idi.Motorumu sattıktan sonra daha büyük hacimli motor almaktı niyetim.Arama,araştırma süreci uzayacak gibi görününce bir iki aylığına bir scooter alıp idare ederim dedim.
kalitesi ve dayanıklılığı için kmyco ve sym ilk tercihlerimdi.bu iki markanın içinde sym yi tercih edip sym fıddle II aldım.
Bir iki ay için düşündüğüm bu scooterden vazgeçemedim.tam bir yıl oldu.Çok memnunum.
şehir içinde çok ideal.hiç bir eksi tarafını ben göremedim.
aynaları sanırım krom görünümlü bir malzemeden olduğundan bir süre sonra paslanmaları oluyormuş.Benim aynalar farklı olduğundan bilemiyorum.
teker çaplarının ufak oluşundan dolayı kasisli veya bozuk yollarda konforsuzluk olarak hissediliyor.
Geçenlerde bu motorla adapazarının hendek ilçesine gittim.80 km ortalama hızda hoş bir yolculuk oldu.km de 11 krş yaktığını hesapladım.
Bu bir yıl içinde Hiç bir arıza vs gibi bir durumla karşılaşmadım.halen kullanıyorum büyük hacimli bir motor alsam dahi bunu elden çıkarmayı düşünmüyorum şimdilik.Hatta beni vazgeçirdi bu motor diyebilirim.
2012 modellerinde bazı ufak değişiklikler yapılmış motor aksamında ve varyatör sisteminde.Ama bunun önceki modellere bir eksi yanı yok.

varyatör sistemlerde arada tozlanmalar olabilir.Bunlar kalkışlarda titreme gibi sorunlar yapabilir.Scooterlerde bu olağandır.Ben pek görmedim bu titremeyi.

Netice itibari ile amacınınız şehir içi kullanıma yönelikse memnun kalırsınız.arada uzun yol yaparım derseniz sabırlı olup 80 km civarlarında olacaksınız.

Yukarıdaki arkadaş sorunlu olduğunu yazmış.Bu sorunlar hakkında bizi bilgilendirirse iyi olur.

tolgahan_ank
09 Temmuz 2012, 15:54
teşekkürler sayın kaldera....eline sağlık çok güzel açıklamışsın...
fiddle ilgili sorum olursa rahatsız ederim sizi artık...
kazasız belasız sürüşler dilerim....

jr.
09 Temmuz 2012, 17:18
bir önceki motorum honda beat'di 6,5hp

sonra cbf 150 aldım 11,5 hp

beat gitmiyordu, rampaları tırmandıkça cicim ayları çabuk bitti. cbf aldım rahat ettim.

sonuç olarak şunu söyleyebilirim, fiddle'ı bilmem ama 10 hp'den aşağısı Ankara'nın rampalarında tıkanıp kalıyor.

rampasız düz şehirlerde honda today ile bile rahatlıkla yol alıyorlar.

Ben işten gezmeden dönerken çankayayı kepekliyi tırmanıyorum, cbf bile 70e düşüyor kepeklide.

Ben olsam vitesli ve 10 beygir üzeri bir motor alırdım.

Bundan sonra sukutır alırsam, otomatik vitesin güç kayıplarını da hesaba katıp en az 15 beygir bir motor bakarım.

tolgahan_ank
09 Temmuz 2012, 17:33
teşekkürler jr..ben yeni başlayan biri olarak hobi amaçlı ve arada işe gidip gelirken kullanacağım...gideceğim yollar şimdilik düz... :)
tek korkum yolda karşılaştığım bazı scooterler gibi şişmesi,arızalanması...ışıkta durunca stop etmesi falan...zaten ilk etapta trafiğe çıkmayacağım çok fazla..çıktığımdada 30 km falan düz yoldan işe gideceğim...forumlarda kullananlar memnun..hayırlısı bakalım...

KALDERA
09 Temmuz 2012, 17:51
Selamlar;
125 cc motordan çok fazla güç üretmesini beklemek,daha süratli olmasını beklememek gerekir.
Bu bence çok genele ait bir konu.Geçmişte işim icabı tüm türkiyeyi,arap ülkelerini 10 yıl boyunca dolaştım.yaptığım km nin hesabını bilemiyorum.Bir kez radara girmedim.Bir kez ceza yemedim.Bir kez kaza yapabilecek pozisyonlara girmedim.süratli olmak beraberinde tüm riskleri getiriyor.
Tv de her akşam izlediğimiz kaza görüntülerine bir bakın; Şu araç yavaş olsaydı bu kaza olmayacaktı diye çözümleyeceksiniz kesin olarak.

Fıdıla dönecek olursak eğer bununla otoyoldada 100 km ve üzeri gidemezsiniz.Çok tedirgin olursunuz,güvenli olmaz.
Bu motorun sağlığı ve uzun süreli kullanımı bakımından 80 km ideal süratidir şehir dışı yollarda.ayrıca hava soğutmalı olduğu için motorun soğutması çok değişken olacaktır.
Hava soğutmalı olan motosikletlerin arada molalar vererek yol yapması motorun sabit ısıda kalmamasından ötürüdür.
Şehir dışı yol yapmak istiyor süratede meraklı isek veya sürekli artçılı kullancağım derseniz scoterde 250 cc nin üzerini düşünmek gerekli bence.
Ayrıca küçük hacimli motosikletlerde çok uzun mesafeli yolculuklar yapılabilir.125-250 cc aralığında dünyayı dolaşan pek çok insan var..
Bu Fıdıl da kalite olarak o insanların kullandığı motosiklerden hiç aşağı kalır yanı yoktur.

NOT: Eğer sorunlu motosiklete örnek ve sonucuna ilgi duyan olursa BURAYA TIKLASIN (http://www.scooturk.net/showthread.php?t=14904)

jackonbir
09 Temmuz 2012, 18:04

beat gitmiyordu, rampaları tırmandıkça cicim ayları çabuk bitti. cbf aldım rahat ettim.

sonuç olarak şunu söyleyebilirim, fiddle'ı bilmem ama 10 hp'den aşağısı Ankara'nın rampalarında tıkanıp kalıyor.

Ben işten gezmeden dönerken çankayayı kepekliyi tırmanıyorum, cbf bile 70e düşüyor kepeklide.

Bundan sonra sukutır alırsam, otomatik vitesin güç kayıplarını da hesaba katıp en az 15 beygir bir motor bakarım.

beat gitmiyordu derken
antalyalı yazlıkçılar seni indirmesin :)
homda beat 100-110 km hızla hiç gaz kesmeden tam 100 km gittim on numara motordur
kendi motorumuzu överken eski emektarlara m.k atmayalım değil mi:)

jr.
09 Temmuz 2012, 18:11
sym'nin herhangi bir modelinin sorun yaratacağını düşünmüyorum. ancak gücü nedeniyle bu şehirde sabır ister.

araçların yaklaşık 90-100 ile çıktığı ana rampalarda en aşağı 70 km hıza kadar ben tahammül edebiliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

beat gitmiyordu derken
antalyalı yazlıkçılar seni indirmesin :)
homda beat 100-110 km hızla hiç gaz kesmeden tam 100 km gittim on numara motordur
kendi motorumuzu överken eski emektarlara m.k atmayalım değil mi:)

Aha yine buldular beni :mrgreen:

Beat hakkında tarafsız yorumlarımı başlığı takip eden herkes görebilir. İlk aşamada nasıl aşıktım, sonra nasıl sıkıldım, neden istemeyerek sattım, neden Antalya'daki arkadaşların keyifle kullanabildiğini falan hep orada paylaştık zaten. Burada da farklı bir şey söylemiyorum. Beat Ankara'da yetmiyordu.

tolgahan_ank
09 Temmuz 2012, 18:58
abi zaten benim amacım hız değil...sadece sağlamlık ve ekonomi...hatta sağlamlık daha ağır basıyor...yinede yorumlar için teşekkürler...
yokmu başka fiddle 2 kullanan ?

GP500-1st
09 Temmuz 2012, 19:01

Hava soğutmalı olupta 11.5 beygirden yukarı neredeyse hiç model yok. Su soğutmalı PCX 11.5 hp ama tek kişi asla yetersiz kalmaz. CBF150 gibi tırmanır dik rampaları 70 le.

Daha az dik rampaları ise 90-95 le çıkar

yaşar35
09 Temmuz 2012, 21:09
kaldera arkadaşımız gayet güzel anlatmış durumu.başka söze gerek varmı...bence yok:)ayrıca sürat konusundaki hassasyitinden dolayı tebrik ediyorum:rendeer:

Ozzycan
09 Temmuz 2012, 21:51
Selamlar;
125 cc motordan çok fazla güç üretmesini beklemek,daha süratli olmasını beklememek gerekir.
Bu bence çok genele ait bir konu.Geçmişte işim icabı tüm türkiyeyi,arap ülkelerini 10 yıl boyunca dolaştım.yaptığım km nin hesabını bilemiyorum.Bir kez radara girmedim.Bir kez ceza yemedim.Bir kez kaza yapabilecek pozisyonlara girmedim.süratli olmak beraberinde tüm riskleri getiriyor.
Tv de her akşam izlediğimiz kaza görüntülerine bir bakın; Şu araç yavaş olsaydı bu kaza olmayacaktı diye çözümleyeceksiniz kesin olarak.

Fıdıla dönecek olursak eğer bununla otoyoldada 100 km ve üzeri gidemezsiniz.Çok tedirgin olursunuz,güvenli olmaz.
Bu motorun sağlığı ve uzun süreli kullanımı bakımından 80 km ideal süratidir şehir dışı yollarda.ayrıca hava soğutmalı olduğu için motorun soğutması çok değişken olacaktır.
Hava soğutmalı olan motosikletlerin arada molalar vererek yol yapması motorun sabit ısıda kalmamasından ötürüdür.
Şehir dışı yol yapmak istiyor süratede meraklı isek veya sürekli artçılı kullancağım derseniz scoterde 250 cc nin üzerini düşünmek gerekli bence.
Ayrıca küçük hacimli motosikletlerde çok uzun mesafeli yolculuklar yapılabilir.125-250 cc aralığında dünyayı dolaşan pek çok insan var..
Bu Fıdıl da kalite olarak o insanların kullandığı motosiklerden hiç aşağı kalır yanı yoktur.

NOT: Eğer sorunlu motosiklete örnek ve sonucuna ilgi duyan olursa BURAYA TIKLASIN (http://www.scooturk.net/showthread.php?t=14904)

Bakım masrafı, parça bulunurluğu, parça dayanırlık kalitesi ve fiyatı gibi konulardan biraz bahsedebilir misiniz?

Servis masrafı nedir genel olarak... Teşekkürler...

KALDERA
10 Temmuz 2012, 02:24
Bakım masrafı, parça bulunurluğu, parça dayanırlık kalitesi ve fiyatı gibi konulardan biraz bahsedebilir misiniz?

Servis masrafı nedir genel olarak... Teşekkürler...

Selamlar;
3000 km civarlarında motor yağını değişirseniz yağ haznesi 0,85 lt yağ alıyor.olsun 8 -10 lira..hava filtresi sanırım 20 veya 25 tl yanlış hatırlamıyorsam.
10 veya 12 bin km civarlarında kayışı gözden geçirmede fayda var.Fıdılın piyasada kayış muadilleri mevcut.50 ile 100 lira arasında değişmekte fiyatı.
Yedek parça tedariğinde bir sıkıntının olduğunu duymadım.ihtiyacımda olmadı herhangi bir parçaya.
Belki garantiden değişimleri suistimalleri önlemek adına detaylandırıyor olabilir ithalatçı firma.
Bu süreç belki onaylanma vs gibi nedenlerle bir hafta olabilir.
bir fıdıll kullanıcısı şöyle yazmış

ankara'ya giden arkadaşım döndü.. seyahatini 90-110 km arası gerçekleştirmiş... istanbul-ankara 65 tl yakmış.. sabah 04.00'da yola çıkıp 11.30 gibi ankara'ya varmış.. yolculuğu keyifli geçmiş...

F54
10 Temmuz 2012, 02:46
bende babama bu tarz kaliteli küçük cc bi motor almak istiyorum 2.el de olabilir sym kymco veya honda fizy yanlız karasız kaldığım bi konu bu motoru alırsak honda almadık diye bizi ilerde pişman edermi ?
aslında bana kalsa honda yı garaja bile sokmam ama parayı babam vereceği ilerde demesin ben honda alacaktım sen bana bu motoru aldırdın başım dertten kurtulmuyor diye :pale:
kullanım amacı şehir içi ulaşım pazara markete gitmeye hafta sonu da kısa gezilere gitmeye balığa veya pikniğe gitmek için alacak
uzun bi yere gideği de tutarsa yolda bırakmaması lazım mesala sakarya bursa veya sakarya bolu gibi günde 400 km yolda bi sıkıntı çıkarmamsı önemli bi kriter benim için

Ozzycan
10 Temmuz 2012, 14:05
bende babama bu tarz kaliteli küçük cc bi motor almak istiyorum 2.el de olabilir sym kymco veya honda fizy yanlız karasız kaldığım bi konu bu motoru alırsak honda almadık diye bizi ilerde pişman edermi ?
aslında bana kalsa honda yı garaja bile sokmam ama parayı babam vereceği ilerde demesin ben honda alacaktım sen bana bu motoru aldırdın başım dertten kurtulmuyor diye :pale:
kullanım amacı şehir içi ulaşım pazara markete gitmeye hafta sonu da kısa gezilere gitmeye balığa veya pikniğe gitmek için alacak
uzun bi yere gideği de tutarsa yolda bırakmaması lazım mesala sakarya bursa veya sakarya bolu gibi günde 400 km yolda bi sıkıntı çıkarmamsı önemli bi kriter benim için

Kymco Agility kullandım, katır gibi alettir.. Dağa vur, bayıra vur, dereye vur gider..
Fiddle tip olarak hoş duruyor ama kullanmadığım için bir yorum getirmeyeyim..
Fizy'yi komple geç ;-)
Neden Yamaha Cygnus L düşünmüyorsunuz, tamam tekerlekleri küçük ama o da ayrı bir sıpa.. Vur sırtına yükü, gitsin tosbik tosbik :-)

tolgahan_ank
11 Temmuz 2012, 11:52
teşekkürler yaşar35 ben daha önce kaza geçirmiş,ayrıca motorcu 2 arkadaşını kaybetmiş biri olarak hızın gerçekten felaket olduğunu farkeden biriyim...trafiğe çıkan herkes en iyi şöförün kendisi olduğunu sanıyor malesef..onun için yavaş gitmekte ve dikkatli kullanmakta fayda var...ne kendi canımız yansın ne sevdiklerimizin nede karşıdakinin....