PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MotoGP 2006! Hangi Tribün?

Sayfa : [1] 2

Gürkan Anbarlı
23 Mart 2006, 13:58
http://www.biletix.com/s_pages/motogp06/images/spotlight.jpg

28-29-30 Nisan 2006 tarihlerinde İstanbul Park'ta düzenlenecek olan MotoGP yarışları için geri sayım başladı

Motosiklet.net MotoGP organizasyonu bu anketin sonucuna göre düzenlenecektir. Biletleri zamanında ve indirimli alabilmemiz, organizasyona beraber iştirak edebilmemiz açısından lütfen azami hassasiyeti gösteriniz.

Önemli: Toplu bilet alımı yapılmayacaktır, herkes biletini kendisi temin edecektir.

http://www.biletix.com/motogp06/image/plan.gif

ANA TRİBÜN
Heyecanın başladığı, araçların start almadan önce çıkardığı o muazzam sese en yakın tribün... Aynı zamanda finişte damalı bayrağın sallanmasına ve şampiyon pilotun yumruğunu havaya kaldırmasına da en yakından tanık olma şansını GOLD sınıf bilet alarak yakalayabilirsiniz. Şampiyon pilotların podyumdaki sevincine de yine GOLD sınıf biletle tanık olabilirsiniz.

PORTATİF TRİBÜN 1 / SILVER 1İlk virajı görmesiyle start anındaki kargaşayı, geçişleri ve olası kazaları yakından izleyebileceğiniz bu tribünde araçların verdikleri mücadeleyede tanık olacaksınız. Her turda 300 km/s’e yakın süratlerden, dinamik anlamda çok zorlu olarak nitelendirilen bu viraja sert frenajla gelen pilotların birbirlerini geçme çabaları görülmeye değer olacaktır.

PORTATİF TRİBÜN 2 / SILVER 2
Araçları uzun bir süre görebileceğiniz bir yerde bulunan tribün 2, yüksekte konumlandırılmış yapısıyla sağ yukarı tırmanan 2. virajın çıkışını, 3-4-5 ve 6 numaralı virajların tamamı ve 7’nin girişine kadar olan düzlüğün bir bölümünü görmektedir. Çoğu pilotun hata yaptığı, yüksek süratlerle gelinip birbirini takip eden teknik virajlarla dolu olan bu bölümde yarışın tadına tam olarak varıp heyecanı bir an olsun bile kaybetmeyeceksiniz.

AÇIK ALAN
Açık alanlar içerisinde tribün bulunmaması ve büyük alanlara yayılmış olması nedeni ile tek bilet karşılığı yarışın çeşitli bölgelerindeki heyecanı dolaşarak seyretme olanağı sunmaktadır. İstenildiği takdirde teknik virajların yanında bulunan açık alanlarda veya hızlı düzlük ve hızlı virajları gören bölgelerde yarışın tüm heyecanına tanık olabilirsiniz. Alacağınız kombine biletler ile antrenman ve sıralamalarda hızlı düzlüklerde ki muhteşem sesi ve ivmelenmeyi yarış günü de geçişlerin yaşanacağı bölgelerde ki rekabeti tam anlamıyla hissedebilirsiniz.

Tüm biletler 3 günlük kombine olarak satılmaktadır, 15 Nisan 2006 tarihine kadar 2 bilet 1 bilet fiyatına!

Erhan Erdil
23 Mart 2006, 14:05
Anket sonucuna gore org. duzenlenecektir.
Son Tarih 1 Nisan
Organisazyona katılmak istiyorsanız anke sonucuna göre 1 Nisandan sonra bilet alımı yapabilirsiniz.

zuhtupasa
23 Mart 2006, 14:08
Açık alan cuk oturur.. Aynı zamanda organizasyonla piknikimsi bişilerde organize edebiliriz..Ohh ye iç yarış seyret.. Ayrıca diğer alanlarıda dolaş..Cici duruo..:wiinkk:

Gürkan Anbarlı
23 Mart 2006, 14:19
Biletler 3 günlük kombine olmakla beraber anket seçeneklerinde yazan fiyatlara Biletix hizmet bedeli ve kurye bedeli dahil değildir.

15 Nisan'a kadar 2 bilet 1 bilet fiyatına! kampanyası sadece Gold ve Silver tribünler için geçerlidir.

Herşey Dahil tahmini bilet maliyetleri:

Ana : 90 YTL,
Silver 1 : 50 YTL,
Silver 2 : 25 YTL,
Açık Alan : 10 YTL

şeklindedir.

CBR1000RR
23 Mart 2006, 14:23
bencede açık süper olur

zuhtupasa
23 Mart 2006, 14:23
KOmtaaaann ...:mrgreen:
Varya cok kelekçisiniz hee.. Hemen aranızda organize olup silver 2 yaptınız dimi..:mrgreen:

Gürkan Anbarlı
23 Mart 2006, 14:31
KOmtaaaann ...:mrgreen:
Varya cok kelekçisiniz hee.. Hemen aranızda organize olup silver 2 yaptınız dimi..:mrgreen:

ben açık alan dedim, yayılırız dedim, püfür püfür dedim, erhan tribünde daha rahat oluruz gibisindne burun kıvırdı ama baktım daha oy kullanmamış :king:

araltı
23 Mart 2006, 14:36
Benim düşüncem açık zaten adamlar vızır vızır geçip gidiyo hiç değilse kafamıza göre yayılıp muhabbet ederiz...

Piknik olayıda mükemmel olur !

zuhtupasa
23 Mart 2006, 14:42
ben açık alan dedim, yayılırız dedim, püfür püfür dedim, erhan tribünde daha rahat oluruz gibisindne burun kıvırdı ama baktım daha oy kullanmamış :king:
Burnunnuz uzuuooooooo:queen: :queen: :mrgreen:

ceko35
23 Mart 2006, 15:11
tribün 8 in orası mükemmel.. tüm geçişler hemen hemen orda oluyor... 8 numaralı tribünün yanındaki çimenlik alanda yayılma durumu olabilir.. güzelde olur ;)

biz Sabiha Gökçen Havaalanı olarak bi grup gelicez zaten 10-15 kişi.. belli bi açık alanda daha cok grup olusturur keyifle izleriz yarışları :)

tubis
23 Mart 2006, 15:13
ya neden herşey ist de oluooo!!!!!!!! :pr:

CBR1000RR
23 Mart 2006, 15:34
türkiyenin merkezi istanbul olduğu için

motoman
23 Mart 2006, 17:13
Valla bence açık alan olsun derim. Geçen sefer misler gibi yattığımız yerden keyifle yarış seyrettik. Silver2'nin önündeki alandaydık zaten bence çok teknik bir viraj yarışın tek kazasıda orda olmuştu. Hatta yanımızdaki yunanlılar piknik sandalyelerini açtılar, araya buzluğu koydular kimisi birayı devirdi kimisi meyve suyunu hariiiiiikaydııııııııı valla

zuhtupasa
23 Mart 2006, 17:27
Valla bence açık alan olsun derim. Geçen sefer misler gibi yattığımız yerden keyifle yarış seyrettik. Silver2'nin önündeki alandaydık zaten bence çok teknik bir viraj yarışın tek kazasıda orda olmuştu. Hatta yanımızdaki yunanlılar piknik sandalyelerini açtılar, araya buzluğu koydular kimisi birayı devirdi kimisi meyve suyunu hariiiiiikaydııııııııı valla
Aynen doru walla benimde aklımdan gecen yer orasıydı ...:cat:

cgl125
23 Mart 2006, 17:50
açık alan daha iyi olur bencede yoksa televizyondanda seyredebiliriz evde:)

Khutuck
23 Mart 2006, 18:09
ÖNEMLİ!!!

Arkadaşlar açık alan biletleri 8yl, silver2 22ytl; ancak 15 nisana kadar silver2 alırsanız ikinci bilet hediye, yani silver2 11ytl oluyor. Silver2 biletlerle açık alana girmenize itiraz edilmiyor. O yüzden ben silver2 almayı planlıyorum, hem tribüne hem de açık alanlara girebileceğim.

zuhtupasa
23 Mart 2006, 18:12
ÖNEMLİ!!!

Arkadaşlar açık alan biletleri 8yl, silver2 22ytl; ancak 15 nisana kadar silver2 alırsanız ikinci bilet hediye, yani silver2 11ytl oluyor. Silver2 biletlerle açık alana girmenize itiraz edilmiyor. O yüzden ben silver2 almayı planlıyorum, hem tribüne hem de açık alanlara girebileceğim.

Nasılsa gidiş için grup çalışması yapılacak..:) KAtılacak grubun yarısına silver 2 bilet aldırırz:P değiş tokuş yaparız orda organize oluruz yaneee..:P :queen: :queen:

Khutuck
23 Mart 2006, 18:26
İkinci bileti kullanacak birisini bulmam lazım :mrgreen: Dişi olması tercih sebebi :cherry:

ayhansozen
24 Mart 2006, 13:04
bukadar insan anca açık alana sığar :D,
bence uygun fiyatıyla açık alan derim...
biraz TV lere uzak kalıyo ama idare ediyoruz :)
iyi günler..

durmustit
24 Mart 2006, 13:15
açık alan olsun geçen seneki yarışta çok rahat izledim

CBR1100XX
24 Mart 2006, 13:19
kesin açık!!geçen sene gold tribünündeydik ve hiiiç beğenmedim!!!olay açıkta piknikle karışık!!!:cat:

blackstone
25 Mart 2006, 00:53
açık alam olması daha iyi hem istediğimiz bölgelerden yarış heyecanını yaşarız hemde kalabalık bir ekip olursak daha sıcak bir ortam olur .

hemde fiyatı çok uygun

watercolours
25 Mart 2006, 01:07
gold tribünde oturmadıkça açık alan en iyisi. zira açık alanlar , start finiş düzlüğünü gören silverlar hariç hemen hemen tüm silverlarla yan yana. yani arkanızdaki adam sizden daha fazla para veriyor ve yer değiştiremiyor. siz ise biraz daha az para veriyorsunuz ve yerinizi beğenmezseniz diğer açık alanlara gidebiliyorsunuz. gold tribünde oturacaklara tavsiyem gold tribünün 1. viraja yakın tarafına oturmaları. zira gold tribünün ortasına oturursanız önünüzdeki pit kompleksi pistin arka tarafını görmenizi engelliyor (ama motorlara el sürecek kadar yakın oluyorsunuz, o ayrı), ama viraja yakın kısımlar neredeyse pistin %50'sini görebiliyor.

womanrider
26 Mart 2006, 04:11
hadi karar verin artık mart bitti alalım biletleri bizde iyice heyecan yaptı

cgl125
26 Mart 2006, 04:20
peki sorun yaşarsak silver2 alıp açık alana giremezsek bu sene kötü olur

Khutuck
26 Mart 2006, 04:41
Bence İstanbulPark:
İstanbulPark açıldığından beri gerçekleşen yarışlardan Formula 1 ve WTCC/FIA GT'yi pistte, DTM ve MotoGP'yi TV'de izledim. Pist ve tribünler hakkında görüşlerim:

Gold tribünün iki ucunun en üst sıraları (ilk veya son viraja yakın kısımlar) oturmak için en güzel yerler. 4. tribün de 8.virajı gördüğü için güzel. Geçişe uygun yerler birinci, sekiz, (belki dokuz) ve onikinci virajlar.

Tribünler:
WTCC'yi ana tribünün üst ucundan seyrettim,, pistin %30-40'ı görünüyor.

Tribün 1 pitleri, start finişi ve ilk iki virajı görüyor ama alçakta olduğıu için görüş açısı çok iyi değil.

Tribün 2 sıkıcı virajları görüyor

Tribün 3'ün en üstünde bir yerlerde olmak fena olmaz, 4-5-6-7 ve (en tepede ayağa kalkarsanız) 8'i görüyor, ama 8 hariç hepsi normal virajlar. 4-5'te geçişler olabilir ama pek heyecan verici gelmedi o kısım.

4. tribün 8. virajı tamamen gördüğü için güzel.

Formula 1'de yarışı 5. tribünden seyrettim, orası yaramaz.

F1'de cuma-cumartesi güvenlikteydim, cumartesi sıralamalarını 6. tribünden seyrettim, orası da pek iyi bir yer değil.

7. tribün idare eder ama en yavaş kısmı görüyor, hani Rossi'nin "Motoru park ediyormuş gibi hissettim" dediği kısım.

8. tribün start-finişi sondan görüyor, sanırım pit duvarı yüzünden pitin içini görmek mümkün olmayacak bir yer.

9. tribün pistin en hızlı kısmını görüyor ama sadece 9. virajla 12. viraj arasını görebilirsiniz, sadece hızlı giden motorlar olacaktır, geçiş görmek çok zor.

Açık Alanlar:
1. tribünün yanındaki alan idare eder bir yer.

Tribün2-3 etrafındaki alanların görüşü önleriyle kısıtlı.

Tribün 4 civarının görüşü çok güzel, 8'i iyi görüyorlar.

6. ve 7. tribünler arasındaki ve onun tam karşısında 9. tribün civarındaki en hızlı bölümü gören açık alanlar MT üyeleri olarak bir arada olmak için çok güzel, geçen yılki GP2 yarışını oradan seyrettim, gayet etkileyiciydi.

NOT 1: Bunlar benim kişisel görüşlerim, sadece Ana Tribün; 4., 5. ve 6. tribünler ile 6-7 arasındaki açık alanda yarış seyrettim. Diğer tribünler hakkındaki yorumlarım pist etrafında yaptığım gezinti ve Formula 1 2005 oynarken gördüğüm önemli kısımlar ile ve TV'de seyrettiğim MotoGP ve DTM'de belirlediğim geçiş noktaları üzerindendir; tamamen subjektifdir.

NOT 2: Bu yılki MotoGP yarışında açılacak tribünler Ana Tribün, 1, 2, 7 ve 8 ile açık alanlar olacakmış. Diğer tribünler hakkınaki yorumlarım boşa gitti :mrgreen:

onrbab
27 Mart 2006, 03:07
o tarihlerde sınawım olmazsa Adana dan gelirim insallh
cok istiorum
bide soruosunuz kesinlikle acık beleş fiyatınaymıs baksanıza
nerede beleş oraya yerleş:queen: :queen:

melbur
27 Mart 2006, 06:01
ya neden herşey ist de oluooo!!!!!!!! :pr:

çünkü sen orada değilsin :queen: :queen: :queen:

richy
27 Mart 2006, 16:43
o tarihlerde sınawım olmazsa Adana dan gelirim insallh
cok istiorum
bide soruosunuz kesinlikle acık beleş fiyatınaymıs baksanıza
nerede beleş oraya yerleş:queen: :queen:

felsefe belli: yemek buldun ye dayak gördün kaç :queen:

onrbab
27 Mart 2006, 18:13
:queen:
felsefe belli: yemek buldun ye dayak gördün kaç :queen:

heheeh kesinlikle
büyük ihtimal sınawım olmayacak bende koşa koşagelecem
Adana dan ne istiorsunuz gelirken elimiz boş gelmeyelim deil mi?:queen: :queen: :bounce: :rendeer: :cat: :rendeer:

ledo
27 Mart 2006, 18:41
Bu biletler nerede satılıyor ? Biletix de yok da....

Khutuck
27 Mart 2006, 18:49
http://www.biletix.com/motogp06/

Barış Şuşut
28 Mart 2006, 03:19
ben evde seyredecem sizi bilmem o tarihte deniz kenarında ki tükkanı açrım muhtemelen koltukta 5 metre önüm:cherry: deniz biramı yudumluyarak seyrederim ama kalbim sizinle:P

johny
28 Mart 2006, 04:22
Şunu söyliyeyi gecen formula 1 i silver1 tribün8 de seyrettim, çok iyiydi çünkü 300 le geliş sonra müthiş frenaj ve 3 tane viraj(ki şikan değerinde virajlar var) sonrada düzlüğe çıkıp basmalarını görüyorsunuz çok heyecanlı...Ama 45 ytl:silent:...Bu yüzden ya silver 2 Tribün 7 diyorum...yada açık alan(muhabbeti çok hoş oluyor...Tribünde öyle yayılamıyorsunuz...)
oyum açık alana...

kabil
28 Mart 2006, 05:42
Şunu söyliyeyi gecen formula 1 i silver1 tribün8 de seyrettim

Desene aynı tribündeymişiz, keşke haberimiz olsaydı :)

Benim oyum tribünde Silver2 Tribün7'yedir. :cat:
Ayrıca açık alan fikrine de katılıyorum, kalabalık olacaksak tribünden çok daha rahat olur.
Yada topluca gidip BBRR ustanın sahildeki dükkanda izleyelim. Hem tatil yapmış oluruz :cherry:

bengisu
28 Mart 2006, 16:46
Niye seçenekler arasında VIP Village yok :P

Fiyatlarda çok uygun:

VIP Gold: 450 euro
VIP Silver&Gold: 625 euro :pr:

Bir gün ben de zengin olacağım ve o zaman ben de VIP'ten MotoGP izleyeceğim!!!

wanahakaloogi
28 Mart 2006, 22:34
arkadaslar silver uygundur ya acık alanı bılmıyorum ama yılda bır kez elımıze bu fırsat gecıyor.

wanahakaloogi
28 Mart 2006, 22:36
toplaşma nerde olcak pekı?

bengisu
28 Mart 2006, 22:55
bu arada şimdiden uyarıyım açık alan olur da yağmur yağarsa (ki nisan yağmur ayıdır) hepimiz yanarız. piknik yapalım derken çamurla uğraşırız

womanrider
28 Mart 2006, 23:04
bu arada şimdiden uyarıyım açık alan olur da yağmur yağarsa (ki nisan yağmur ayıdır) hepimiz yanarız. piknik yapalım derken çamurla uğraşırız
yaamur demem çamur demem motogp.ye gidiyoruuuummmm:)

hata
28 Mart 2006, 23:13
o yarişi seyretmek ve motorların seslerını canlı canlı duymak istiyorum ama dişarıdaki motorları görünce moralim bozulacagı için gitmiyecegim ama gıtseydım piste hakim bir yerde olmayı isterdim

ledo
31 Mart 2006, 18:12
Bence bu anket geçersizdir. :cherry:

Çünkü bilet fiyatlarında silver2 nin yarı yarıya olduğu belirtilmemiş. (15 Nisana kadar.... ) O zaman, silver 2 nin fiyatı 11 YTL oluyor.

Bir de bu tür çok seçenekli durumlarda, en çok oy alan 2 adayı bir daha oylamak gerekir.

Mesela ben bu anketten şu farklı sonuçlara varabilirim :

1) En çok oy alan, açık alan. Hadi oraya gidelim....

2) Herhangi bir tribünde oturmak isteyenlerin oyu, açık alanda oturmak isteyenlerden daha fazla. O zaman açık alana gitmeyelim !

Aşağıda bulunanlar şu andaki yüzdelerdir :

Gold (81,00 YTL) 18,60%
Silver 1 (45,00 YTL) 8,14%
Silver 2 (22,00 YTL) 25,58%
Açık Alan (8,00 YTL) 47,67%

Khutuck
31 Mart 2006, 18:16
Eğer silver2 ile açık alana geçilebiliyorsa çok güzel olur.

onrbab
31 Mart 2006, 20:23
Abi su an son durun nedir Açık alan damı karar kıldık...
Bi açıklık getirin de güzel bi organizasyon yapalım
bakın Adana dan gelecez diyoruzz.....:cat:

womanrider
02 Nisan 2006, 02:33
son gün 1 nisandı zaman bitti hadi kararı alalım artık yaaa

onrbab
02 Nisan 2006, 14:05
womanrider+10000000000
he yaw hislerime tercuman oldun

Olcan138
02 Nisan 2006, 23:51
Şu işi bir açıklığa kavuştursak da biletlerimizi alsak artık.

Khutuck
03 Nisan 2006, 00:39
Arkadaşlar ben açık alan almaya karar verdim :)

womanrider
03 Nisan 2006, 00:53
womanrider+10000000000
he yaw hislerime tercuman oldun
oldum daaa arkadaşlardan hala cvp yok varda benmi kaçırdım acabaa:silent:

kabil
03 Nisan 2006, 03:06
Bu konu ne oldu yav?
Biletleri alsak artık.Bireysel mi gideceğiz yoksa sonunda :pale: