PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siyah Vizör Göze Zarar Verirmi

MotoBolu14
21 Haziran 2012, 20:34
arkadaşlar hepinize öncelikle selamlar başlıktanda anlayabileceğiniz gibi kaskımın siyah vizörlü olmasını istiyorum dışardan bakınca içeriyi göstermeyenlerden bu vizörün saydam olanlara göre ne farkı vardır gözümü felan yorarmı ?

ReiZzZ
21 Haziran 2012, 20:40
arkadaşlar hepinize öncelikle selamlar başlıktanda anlayabileceğiniz gibi kaskımın siyah vizörlü olmasını istiyorum dışardan bakınca içeriyi göstermeyenlerden bu vizörün saydam olanlara göre ne farkı vardır gözümü felan yorarmı ?
bende ls2 var ister siyah ister şeffaf takılıyor siyah cam güneşte çok iyi göze zararlı değil aksine faydalı diye düşünüyorum ışığı ciddi şekilde kesiyor güneş gözlüğü görevi yapıyor ama akşam yolu göremiyorum yani gündüz iyide gece gözü yorar diye düşünüyorum

MotoBolu14
21 Haziran 2012, 20:43
ben zaten gece pek kullanmayı düşünmem (acil durumlar olmadığı sürece) o yüzden sorun yok yani siyah olsun daha iyi dışardakiler yüzümü görmesin istiyom :cherry:

canerol
21 Haziran 2012, 21:28
senin yerinde olsam içerden güneş gözlüğü gibi tuşla inen siyah cam dışdada şeffaf cam olan bir kask tercih ederim çünkü siyah camlı olursa gece kullanamazsın sadece şefffaf olursa gündüz sürüş kaliten düşer

HaydarBıçak
21 Haziran 2012, 21:31
ben gece gündüz siyah vizör ile kullanıyorum şehir dışında sıkıntı oluyor ama şehir içi sorun yok

sapo
21 Haziran 2012, 21:34
namahrem vordır ....

MotoBolu14
21 Haziran 2012, 21:36
senin yerinde olsam içerden güneş gözlüğü gibi tuşla inen siyah cam dışdada şeffaf cam olan bir kask tercih ederim çünkü siyah camlı olursa gece kullanamazsın sadece şefffaf olursa gündüz sürüş kaliten düşer

o dediğin kasklardan piyasada varmı hem siyah hem şefffaf olanlardan?

canerol
21 Haziran 2012, 21:54
bu gdr ff803 http://d1206.hizliresim.com/y/p/8fxgk.jpg (http://bit.ly/c25MCx) daha kalitelilerini de araştırıp alabilirsin

qtarantino
21 Haziran 2012, 22:16
Venom'da da var, fiyatı da çok uygun, ECER ve E9 sertifikaları da var. Kardeşim motora yeni başladı, ona hediye aldım.

http://motosikletaksesuarlari.com/urundetaylari/583/venom-kask---vf-319-full-face-siyah.html#.T-NkNRdfE0k

ERROR88
21 Haziran 2012, 22:26
Ls2 çene açılır da gözlük var süper kullanışlı çok zevkli yalnız rüzgarı acayip alıyor ıceri

viper17
21 Haziran 2012, 22:29
Siyah vizör sahte güneş gözlüğü muamelesi yapar gözlere. Aslında ışınlar yine geliyor fakat gözleri kısmıyor karanlık olduğundan dolayı. Pek tavsiye edilen bişey değil yani.

Barış Şuşut
21 Haziran 2012, 23:51
siyah vizör gözü güneşten korumaz hatta daha fazla zarar verir..
UV filtre özelliği varsa ancak o zaman korur.. güneş ışınları içinde bazıları atmosferde emilir ve yere inen ışınlar filtre edilmiş olur ancak halen içinde göze zarar verecek ışınlar kalmıştır..

Bu yüzden kaliteli güneş gözlükleri camlarında işte bu ışınları süzen camlar kullanırlar..

+ gece sürüşlerinde siyah vizör zulm gibidir.. bir çok ayrıntıyı atlamanıza sebep olur.. en iyisi içinde güneş vizörü (UV filtreli) olan Şeffaf kasklardır.. güneş çıkarsa indirirsin güneş vizörünü geçe açarsın .. aklın yolu bir :)