PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu motor için düşünceler

HaydarBıçak
04 Haziran 2012, 15:12
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-bir-ayrilik-hikayesi-59158501/detay/

bu motoru almayı düşünüyorum ama kilometre sorun olur mu?

Zippo's
04 Haziran 2012, 15:18
Bence olmaz hocam.Biz arkadaşa 2006 model cbr 125 aldık aynı km de,2 bin km dir tıkır tıkır kullanıyo.Temiz kullanılmışsa alınır

sezer aykaç
04 Haziran 2012, 15:29
km neden sorun olsun ki. bakımları aksatılmadan yapılmışsa ve iyi bir usta tarafından kontrolden geçtikten sonra neden km sorun olsun. satmayı düşündügünüzde elden çıkarmak mı güç olur düşünesidesiniz.

4 yaşında 250 cc bir motosiklet için 30 bin km olması gereken rakamdır. elbette daha az km li bir araç bulursunuz ama aynı fiyat olmaz.

bence o paraya alınabilecek en mantıklı motosiklettir.

HaydarBıçak
04 Haziran 2012, 15:31
peki bu modeller karbüratörlü mü enjeksiyonlu mu?

bluevean
04 Haziran 2012, 16:36
Bu motoru satan benim üye olduğum başka bir motorsiklet klubündeki arkadaş. Kendisi bilinçli bir kullanıcıdır. Ben yakından gördüm motoru çok temiz ve titizlikle kullanıyordu.

Satış için söylemiyorum. Racing sevmediğim için almayı düşünmedim onun yerine enduro alacam yoksa ben alacaktım.

Sinan Aksu
04 Haziran 2012, 16:43
Bulut'un motoru değilmi bu?
overcloud?
Satıcı Bulut ise ben gözüm kapalı alırdım şahsen.
Temiz bir kullanıcı.
Aynı zamanda dürüst bir çocuk.

erro
04 Haziran 2012, 16:46
Bu motoru satan benim üye olduğum başka bir motorsiklet klubündeki arkadaş. Kendisi bilinçli bir kullanıcıdır. Ben yakından gördüm motoru çok temiz ve titizlikle kullanıyordu.

Satış için söylemiyorum. Racing sevmediğim için almayı düşünmedim onun yerine enduro alacam yoksa ben alacaktım.

racing sevmeyip o avatarı kullanman da ilginç ötesi..:)

koy oraya gönlündeki enduroyu...

valvole
04 Haziran 2012, 17:10
Km neden sorun olsun ki ?

serseric
04 Haziran 2012, 17:38
harbi çok hoş duruyo yanlız motor

safakk
04 Haziran 2012, 17:48
benim gözüm bu motoru bir yerden ısırıyor gibi.. sanki geçen yazda sayılıktı aynı motosiklet hatta resimler bile aynı gibi geldi plaka desen o da aşinaymışım gibi hissettim yoksa dejavu mu oldum :) tam karar veremedim. ama fiyatına yaşına km sine göre uygun bir motosiklet

serkanunal
04 Haziran 2012, 17:51
Al gitsin :)

onuRRtas
04 Haziran 2012, 18:11
O km de o motora hiçbişey olmaz, kaldı ki 1500 tl ye yakın ekstra var üzerinde. Zaten sitede bir abimize ait yanlış hatırlamıyorsam bu motosiklet.

Fiyatı da çok uygun, durumum olsa düşünmez alırdım =)))

sedici
04 Haziran 2012, 18:58
Arkadaşı tanımam ama forumdan gördüğüm kadarıyla motor konusunda titiz bakımlarını gerektiği gibi yaptırmıştır, ayrıca fiyat zaten uygun + üzerinde ekstralar var

Ramazan Can
04 Haziran 2012, 19:06
bizim bulut un motoru bu... motor çok temiz ve bulut çok titiz bir kullanıcıdır... korkma o km ona çerez...

Syanur
04 Haziran 2012, 19:09
Km sorun olur tabi. +20.000 km motorları yakıyoruz biz, ciddi sorun çıkabilir...

wers
04 Haziran 2012, 19:32
http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-ilanlari/103482-goz-bebegim-2008-ninja250r-satilik.html

:mrgreen:

beyazit60
04 Haziran 2012, 20:56
Km sorun olur tabi. +20.000 km motorları yakıyoruz biz, ciddi sorun çıkabilir...

Abi adam 520.000 km de Kawasaki ZZR 1100 satıyor sadece piston çatlamış :) Hemde 3.000 tlye sattı.

Bu arada senin rt yi satmayı düşünüyor musun???? :)

Syanur
05 Haziran 2012, 01:59
Abi adam 520.000 km de Kawasaki ZZR 1100 satıyor sadece piston çatlamış :) Hemde 3.000 tlye sattı.

Bu arada senin rt yi satmayı düşünüyor musun???? :)

O işin esprisiydi zaten :) İnsanı isyan ettiriyorlar, ~20.000 km deki motor km sorunu çıkartır mı diye. Neyse...

Ben RT yi yıldırım nikahı ile sattım yav... :( Niye sordun??

novablue
05 Haziran 2012, 03:02
Yahu temiz bakılmış bir japon ya da avrupa motoru ile yuz binlerce km yapiyor gavurlar biz de 10 bin 20 bin km de pimpirikleniyoruz. Al gitsin arkadaş. Kullanici titizmiş.

inzell
05 Haziran 2012, 03:12
Bulut'u bende tanırım. Motoruna epey aksesuar eklemiş, fiyatı da uygun. Kilometresi zaten yok, düşünebilirsin tabiiki de.

eren özer
05 Haziran 2012, 03:25
Bence Hiç bi sorun olmaz hatta tam tersine gerçekde olması gereken kilometrede yazmış
Bakıyosun adamda 2006 ninja 250r var Ama kilometresi 40.000 deyken 11.000 düşürmüş ee neymiş daha 11 de Bu gibi yani adama helal olsun demekki gerçek km yazmış dürüst bir satıcı
Türk insanı az kullanulmuş az km de ucuz motor aradığı için herkez km düşürüyor
Bilmem anlata bildimmi

Alper Kaya
05 Haziran 2012, 03:28
Bence Hiç bi sorun olmaz hatta tam tersine gerçekde olması gereken kilometrede yazmış
Bakıyosun adamda 2006 ninja 250r var Ama kilometresi 40.000 deyken 11.000 düşürmüş ee neymiş daha 11 de Bu gibi yani adama helal olsun demekki gerçek km yazmış dürüst bir satıcı
Türk insanı az kullanulmuş az km de ucuz motor aradığı için herkez km düşürüyor
Bilmem anlata bildimmidüşürenlerde haklı bi yerde adam gezmeye korkar oluyor ya bu motor 50.000km olursa kimsecikler almaz veya hiç yoka gider türkiyede coğu şeyde olduğu gibi bu konudada büyük yanlışlar var.

Pain
05 Haziran 2012, 03:39
O motor daha kaç 30000 gider,satıcıda dürüst.Ben olsam gidip alıp gelmiştim:D.(tabi gidip görüncede aynı fikirlere sahipsem:D)

Serk21
05 Haziran 2012, 04:18
istersen arkadaşımda 32 binde aynı model aynı renk olanı var ama arka disk oluk oluk olmuş,tık tık tık tık sibop sesleri geliyor,enjektörlerde bi sıkıntı var henüz çözemedik,boya desen ohoo =) 7500 son fiyat. bence bu motor ilanda yazıldığı gibiyse düşünmeden alınır.

overcloud
05 Haziran 2012, 09:00
Arkadaşlar motor bana ait.

Yorum yapan herkes için teşekkür ederim :)

Eskiden hep merak ederdim 7bin'deki motor ile 30bin'deki motorlar arasında nasıl bir fark oluyor diye.

Düzgün kullanılıyorsa fark olmuyormuş. Bunu kendi motorumda gördüm. Kaldı ki çevremde motoru 70 - 80binlerde olan bir çok arkadaşım var.

150'lik vespa ile 55bin km'de uzun yola çıkan arkadaşım var.

Açıkçası km'sini artık pek önemsemiyorum. Hatta bir ara 50 - 60bin'i kendime hedef koymuştum ki bu sezon motor satılmazsa 50bin benim için zor bir hedef değil.

Ancak artık daha işlevsel bir motora ihtiyacım var. Çukurlara girip çıktığımda üzülmeyeceğim, eşya taşırken zorluk çekmeyeceğim, asfalt olmayan yerlerde hendek geçerken "buarada altını vurur - farklı bir yerden dolaşmalıyım" diye iki kere düşünmemi gerektirmeyecek bir model almak istiyorum.

Ama gelin görünkü alacağım bir enduro'nun frenleri - yol tutuşu ve virajı bu motor kadar başarılı olacak mı şüpheliyim. Her ne kadar satma konusunda git - gel yaşasamda artık ninja'dan başka bir motor daha tecrübe etmem gerektiğini düşünmekteyim.

2 tekere farklı bir açıdan bakabilmek için endruo almayı istiyorum.

Şunu da gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, alacğaım bir sonraki motorda mutlu olamazsam tekrar düşünmeden ninja alırım. Bu model ile aramda öyle bir gönül bağı var yani :)

Selamlar,

Bulut.

Pain
05 Haziran 2012, 13:37
Dostum bende bloguna baktım,yazdıklarını filan okudum.Sonra dedim ki bu adam ninjayı ne yapıyor,bu adamın enduro alması lazım:D

sedici
05 Haziran 2012, 14:53
millet olarak km olayına takılmamızın tek nedeni yine millet olarak mal kıymeti bilmiyor olmamız... motorun bir yağını bile değiştirmekten aciz adamlar var 30-40 lirayı kar bilip milyarlık motoru bitiriyorlar.. yoksa gerektiği gibi bakıldığında üç haneli km'leri çok rahat gören motosikletler görmüşüzdür hepimiz

HaydarBıçak
05 Haziran 2012, 15:02
millet olarak km olayına takılmamızın tek nedeni yine millet olarak mal kıymeti bilmiyor olmamız... motorun bir yağını bile değiştirmekten aciz adamlar var 30-40 lirayı kar bilip milyarlık motoru bitiriyorlar.. yoksa gerektiği gibi bakıldığında üç haneli km'leri çok rahat gören motosikletler görmüşüzdür hepimiz

motor motucudan alınır düşüncesindeyim. adama soruyosun rodaj yaptın mı? evet abi biz hep bakım yaptırıyorz diyor. Motorun durumu nasıl? diyorsun çok iyi abi 2 kişi 200 yapıyoruz diyor.

onun için motorculuğu bilen birinden alınan motorla 3 haneli kilometreler çok rahat görülür ama bu devirde kimseye güvenemiyorsun. Şansıma temiz bir motor buldum en yakın zamanda motoru görmeye gidicem

beyazit60
06 Haziran 2012, 00:18
synur temiz bi rt lazım bana onun için sordum km saati sağlam arkaya adam oturunca çamurluğu tekere sürmeyen vardı bende sattım tadı damağımda kaldı motorun

TutkuluAcemi
06 Haziran 2012, 01:19
O değil de arkadaş motorun fotoğraflarına bakarken 3. fotoğrafına geldim aklımdan ya 1000cc yada 1300-1400 cc'dir diye geçiriyorum yukarı bir baktım 250 cc hadi canım dedim. 250 ccde çok kalıplı bir motor hem de seyehate çıktığı için iki kat kalıplı durmuş sanki sport tourning gibi. Onun dışın motosiklet çok sağlam görünüyor hem de temiz 250 ccde zaten ya ninja ya cbr ya da makul fiyatta olan hyosung alınır. Sahibi zaten buradaymış alınır bence.

ossiaa4560
06 Haziran 2012, 01:21
motor süper kilometresi sorun olmaz bence ama sen satın almadan önce sahibiyle güzel bir tamircide kontrol ettir derim saygılar..

cbf 150
06 Haziran 2012, 01:24
almadıysan moturu ben alıcam bak elini çabuk tut :queen: şaka şaka bence güzel motor güzel fiyat beklemenin anlamı yok :cat:

HaydarBıçak
06 Haziran 2012, 01:32
almadıysan moturu ben alıcam bak elini çabuk tut :queen: şaka şaka bence güzel motor güzel fiyat beklemenin anlamı yok :cat:

Allah nasip kısmet ederse sahibiyle yarın buluşucaz

F54
06 Haziran 2012, 12:30
Allah nasip kısmet ederse sahibiyle yarın buluşucazhaydar kardeş sen ilk önce kendine bi raid al da şu sineği öldür :P
motor güzele benziyor km ise daha yolun başında sende en az bu km kadar gezersin masraf etmeden sonuçte kawasaki nin 250cc leri japon üretim işçilikten çalınmamış malzeme kalitesi 10 numara nerden bildiğimi sorarsan bizim arkadaşlarda klx 250 cross lar var hepsi canavar gibi :cat:

HaydarBıçak
06 Haziran 2012, 13:33
haydar kardeş sen ilk önce kendine bi raid al da şu sineği öldür :P
motor güzele benziyor km ise daha yolun başında sende en az bu km kadar gezersin masraf etmeden sonuçte kawasaki nin 250cc leri japon üretim işçilikten çalınmamış malzeme kalitesi 10 numara nerden bildiğimi sorarsan bizim arkadaşlarda klx 250 cross lar var hepsi canavar gibi :cat:

sineği herkes çok seviyor yakın zamanda onun içinde bir profil açıcam :)

benim korkum kilometreden değil satarken milletin ağzını burnunu yamultup kilometresi varmış demesinden yoksa temiz kullanılmış bir motorun çok rahat 100.000 km görmesi gerekiyor.

Serk21
06 Haziran 2012, 15:51
umarım sende aldıktan sonra aynı titizlikle kullanırsın motoru.piyasada temiz kullanılan o kadar az motor var ki 2. el alacak arkadaşlar bu yüzden çok sıkıntı yaşıyor. ninja 250r çok kefiyli bir motor, arkadaşımın anlattığım motoru sıkıntılı olmasına rağmen arada ödünç alıyorum öyle keyifli geliyor ki. benimde 2014 yılında ninja 250 yada hyosung 250r planım var

sedici
06 Haziran 2012, 23:28
hayırlı olsun diyelim mi :bounce:

bluevean
07 Haziran 2012, 10:24
racing sevmeyip o avatarı kullanman da ilginç ötesi..:)

koy oraya gönlündeki enduroyu...

Zamanında üye olurken boş durmasın diye koyduğum bir resim. Senimi kırcaz koyalım bir enduro :)