PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni hussar egzoz patlatıyor

NostaljiASYA
02 Haziran 2012, 19:59
Merhaba geçen ay motorumu satıp kanuni hussar aldım 2004 model 12 bin km'de çok temiz kullanılmış, motor sesinden başka ses gelmiyordu fakat motor aldığımda 70 i geçemiyor ve 70 e geldiğinde kendini yavaşlatıyor gaz yemiyordu hava filtresi ve bujiyi değiştikten sonra 90 a kadar çıkabildim ama sorun 90 a çıkınca olmaya başlamıştı 1 hafta bu şekilde kullandım ama dün gece eve gelirken gine 70 i geçemiyor zorlayıncada egzoz patlıyor sorun nedir lütfen yardım edin :pale:

adem80
02 Haziran 2012, 23:25
karburatör hava ayarı, sübap ayarı,karburatör borularında yırtık, hava filtresi girişi tıkanması, karburatörde pislik, pis benzin, eksik yada çok eskimiş yağ, segmanların deforme olması eskimesi, sübapların eskimesi(ne kadar ayar yaparsan yap, sübaplar kaçırıyosa, yamulmuş,eskimiş,ufalmışsa işe yaramaz) elektrik tesisatı,kaçak vs.buji kablosu,piposu vs vs vs. Aklıma gelen bunlar . Bunların kontrolünü yap veya yaptır.

NostaljiASYA
03 Haziran 2012, 00:05
Çok sağol yağı yeni koydum eksilme yok ama hava filtresinin hortumunda delik var ondan olabilir mi

adem80
03 Haziran 2012, 00:16
delik büyüklüğü ne? Deliği bırak, ben 96 titanı 2 ci el ilk aldığımda 2002 de rampada tekleme,düşük devirde tekleme, eksozda patlama yapıyordu. Karburatör ve hava filtresi arasındakı hortumda çatlak vardı. Değiştirdim düzeldi. Hava hortumunu hemen değiştir veya içine hava almıcak bişeyle sar. Elektrik bandı, şamriyel vs. Deneme yap ve hemen yaz bura sonuçları. Düzelmezse yukarda yazdım zaten bakılacakları.

NostaljiASYA
03 Haziran 2012, 00:54
delik büyüklüğü ne? Deliği bırak, ben 96 titanı 2 ci el ilk aldığımda 2002 de rampada tekleme,düşük devirde tekleme, eksozda patlama yapıyordu. Karburatör ve hava filtresi arasındakı hortumda çatlak vardı. Değiştirdim düzeldi. Hava hortumunu hemen değiştir veya içine hava almıcak bişeyle sar. Elektrik bandı, şamriyel vs. Deneme yap ve hemen yaz bura sonuçları. Düzelmezse yukarda yazdım zaten bakılacakları.

1 cm kadar sarılacak yerde değil hortumla hava filtresinin birleştiği noktada pazartesi ilk işim değiştirmek yarın açık yer olucağını sanmıyorum

adem80
03 Haziran 2012, 00:56
bi değiştir düzelmezse gene yaz.

NostaljiASYA
03 Haziran 2012, 15:56
bi değiştir düzelmezse gene yaz.
Bugün değiştirdim ama düzelmedi motora bakınırken siyah duman attığını gördüm büyük ihtimal hava ayarı gerek

10SuzAsLa
03 Haziran 2012, 16:27
katalüzor varsa ondan da yapıyor diye duymuştum iptal edince düzeliyormuş ne kadar doğru bilmiyorum .

adem80
03 Haziran 2012, 18:48
ozaman öteki yazdıklarıma bi bak.

NostaljiASYA
05 Haziran 2012, 00:01
Herkese çok teşekkürler sorun buji piposundaymış benim usta farklı bi pipo takmış gevşeyince öyle yapıyormuş pipoyu değiştirdi sorun kalmadı :)

adem80
05 Haziran 2012, 00:08
karburatör hava ayarı, sübap ayarı,karburatör borularında yırtık, hava filtresi girişi tıkanması, karburatörde pislik, pis benzin, eksik yada çok eskimiş yağ, segmanların deforme olması eskimesi, sübapların eskimesi(ne kadar ayar yaparsan yap, sübaplar kaçırıyosa, yamulmuş,eskimiş,ufalmışsa işe yaramaz) elektrik tesisatı,kaçak vs.(buji kablosu,piposu) vs vs vs. Aklıma gelen bunlar . Bunların kontrolünü yap veya yaptır.
burda yazmıştım zaten geçmiş olsun.

NostaljiASYA
05 Haziran 2012, 00:16
sağol .....