PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni chopperlar ?

Sayfa : [1] 2

jandarma
30 Eylül 2004, 00:10
ikinci el chopper astan elemanlarin hiçbiri kanuniyi önermiyor ve sebep sorduğumda mantikli açıklamalar getirmiyorlar. mesela bitanesi teneke gibi dedi...
bir de tüketici gazetesine baktımki herkes 2 aylik vs yeni kanuni chopperlarini satmaya çalışıyor.
bilen biri varsa nasıl bir motor olduğunu bu kanuni chopper in bana anlatsin. almak istiyorum ama bilerek aliyim diyorum... shadow'a faln yetmiyor param...

powerbyaydin
30 Eylül 2004, 01:38
2. el yamaha virago 535 al aynı paraya ortalama 5-5,5 arası bulursun belki daha uygun bir fiyata ayrıca motor 44 beygir ve kendini gösteriyor :thumleft:
ve dediğin gibi kim aldıysa sorduğum iyi demiyor

deanvefikizgi
30 Eylül 2004, 02:37
abi bir başlı daha var..ben sormuştum kanuni 250cc diye orayada bak iyi kötü eleştiriler ordada var...bende düşünüyordum.ama biraz daha kasıp japan düşünüyorum...Motor ucuz,parçalar ucuz ama masraf yenilemesibayağ çok...diyolar :D bende bir virago düşünüyorum.o da kanuni gibiküçükbir chopper ama güzel :D :king:

RaCe_
30 Eylül 2004, 03:39
abi en 500 de güsel bi makina. kaçpara bunlarun düşük modelleri. ya ayrıca şöle düşük model az haşat olmuş bi racing alabilirim galiba. şöle resim ve fiyat olan bir-iki katalog koysanıza bi zamet buraya da race kardeşiniz baksın....

jandarma
30 Eylül 2004, 05:48
6 saattir faln nette kusasıya bi araştırdım. okudum bol bol.. virago güzel hoş hakkaten... virago 250 mi alsam acaba 1. el diyorum... 93 model virago 250 buldum 3.5milyar civarındalar. bi de hiç bilmiyorum tanıdıkta yok 2. el alirim sonra elimde yüzümde patlar alet... masraf çıkarır dünya kadar?...
beynim yoruldu benim. :pale:

powerbyaydin
01 Ekim 2004, 03:01
walla jandarma 2. el dediğin gibi zor bi olay ama nasıl zor sazan gibi atlamıyacan araştıracaksın ve benim tercihim her zaman güvenilir bir usta ve çevre

onur_NX
13 Kasım 2004, 19:44
bencedee yabancı marka bi chopper al.. bende seyhan 150c var.. motor fena degil iste gidiyo ama cabuk masraf cıkarıyoo..

JetAime
14 Kasım 2004, 14:24
Hocam anlamadım gitti bu işi.. Herkes bok atıyor Kanuniye ama bir kişi bile nedenini söyleyemiyor. Satanlarda sadece motor zayıf yada kasa olarak küçük olduğu için satıyordur..

RaCe_
18 Kasım 2004, 19:56
al ben sana söyliim seyhan 250lerde yolda giderken ön balata düşüyo. merkez komple dağıtıyo kendini.250clerin ortak hastalığı.ayrıca servise gidip bi tane cgl 125 vardı fiyatını sorujaktım. çevreye baktığımda 2 tane 150 c gördüm ikisininde ön çatalları sökülmüş öyle beklioardı. yorum sizin...

jawa
20 Kasım 2004, 13:43
sahibinden.com sitesindeki 2004 model 250c'lerin çokluğundan ve düşük fiyatlarından bile bu motor hakkında şüpheye düşmek gayet haklı olur.

Prometheus
20 Kasım 2004, 21:02
Virago 250 zaten 9.800 değil mi? Shadow'a nasıl paran yetmiyor anlamadım :)

Rain
21 Kasım 2004, 14:34
valla bu formda choppery diye bir arkadaş vardı alıcam alıcam dedi en sonunda aldı kanuniyi o gün bugündür haber alamıyoruz kesin yolda kaldı:cherry:

Hakikaten nolduu elemana :pr:

elif
25 Kasım 2004, 11:24
benim erkek arkadaşımda var 250 kanuni.ona da çok şeyler söylediler almadan önce , epey kötülediler.Sonunda dayanamadı aldı.6 aydır bir problemi yok ciddi.İlk başta biraz fazla yakıyordu ama.Bir iki servise götürdü sonra düzeldi.Motorun açılması gerekiyormuş.Birde çamukluğunu kırmıştı düşürüp.Onu da 1 günde değiştirdiler.Sanırım parça sorunu yok.Şuan motoru 4800km.de.Siz herkese kulak asmayın o yüzden

Peril
25 Kasım 2004, 11:52
SON KARAR SENİNDİR.İÇİNDE KALACAĞINA DENE VE GÖR.ZOR SATILAN BİR MOTOR DEĞİL.BİR KESİM MEMNUN BİR KESİM MEMNUN DEĞİL. :bounce:

Ates
25 Kasım 2004, 12:57
Patronum sırf zevk icin alıp binmemis bir köşeye bırakmıştı ara sıra bir bahane bulup test ediyordum.Tecrübelerime dayanarak Artıları ve eksileriyle sıralayim.250 CC'lik bir motosikletten alman gereken performans eksik + Henüz test edilmemiş bir motosiklet olduğu için ilk başta çıkaracağı sorunlar can sıkabilir + Üzerindeki stickerlar cıkaralıp güzel bir airbrush ustası ile anlaşılıp güzel bir airbrush calısması yapıldıgında motosikleti tanımak imkansız + Sundugu performansa ve parca kalitesine göre kanaatimde fiyatı fazla + Ayrıca çok fazla ikinci el ilan sitesinde ve motosikletçide elden çıkarılmaya calıstıgı icin cok kötü izlenim bıraktı bu sebeple alındıktan sonra 2.el piyasası oldukca düsege ve elden cıkarma islerimlerinde cok zarar ettirecege benzer+Yedek parça cok kolay ve ucuz yollu temin edilebiliyor...

Sanırım daha çok kötü izlenim aktardım ama mümkün oldugunca objektif olmaya calıstım.Yararı olursa ne mutlu bana.

Choppery
25 Kasım 2004, 18:56
Evet ben choppery arkadaşlar ve bu motoru tavsiye edenlerden biriyim.
Yalnız bir durumu açıklığa getireyim. Kanuni ye çok yakın bir kaynaktan ; Yeni bir chopper model çıkaracaklarını duydum tek silindirmiş 250 lik miş 21 beygir miş falan istersen biraz daha bekle ama bunun görüntüsü ve cakası olurmu bilemem tabii.

A_T_I
02 Aralık 2004, 16:19
rkadaşlar ,3 ay önce Kanuni Chooper aldım.İlk motorum,hem küçük,hem ucuz hem de şık olduğu için onu seçtim.Gidonunu ve çatalını yükselttirdim,daha şık oldu Yalnız ben buna rüzgarlık yaptırmak istiyorum ama nerden bulacağımı ve yaptıracağımı araştırdım ama bulamadım.Bilen varsa bana yardımcı olsun lütfen. İsteyene motorumun modifiyeli fotosunu yollayabilirim....

Darkfriairs
02 Aralık 2004, 20:50
İsteyene değil at bakalım buraya :)

JetAime
03 Aralık 2004, 08:54
Bencede atla deve değil alacak olan alsın denesin zararı milyarlar olmaz..

A_T_I
03 Aralık 2004, 10:58
Ben bu forum sayfalarında yeniyim,fotografı buraya nasıl koyacağımı bilmiyorum :pr:

03 Aralık 2004, 12:47
bana performanslı kullanımda debriyajı biraz güçsüz kalıyo gibi geldi
ama rahat bi motor,fakat performans az kalıyo o tipteki bi motora

JetAime
03 Aralık 2004, 14:23
Profilinde avatar olması lazım... Site biraz yavaş o yüzden bakamıyorum net olarak :)

A_T_I
06 Aralık 2004, 11:00
Fotografı küçültebildim en sonuda :mrgreen: Yanda görünüyor...Yorumlarınızı bekliyorum.... 0X

Darkfriairs
13 Aralık 2004, 21:15
Gayet iyi olmuş...

JetAime
14 Aralık 2004, 09:12
A_T_I mailine cevap yazdım aldınmı?

ceno
28 Aralık 2004, 10:50
ikinci el chopper astan elemanlarin hiçbiri kanuniyi önermiyor ve sebep sorduğumda mantikli açıklamalar getirmiyorlar. mesela bitanesi teneke gibi dedi...
bir de tüketici gazetesine baktımki herkes 2 aylik vs yeni kanuni chopperlarini satmaya çalışıyor.
bilen biri varsa nasıl bir motor olduğunu bu kanuni chopper in bana anlatsin. almak istiyorum ama bilerek aliyim diyorum... shadow'a faln yetmiyor param...

arkadaşım kanuninin chopper ni bende tavsiye etmiyorum metal uyuşmazlığı var motor belli bir zaman sonra performans kaybediyor
dişli sisteminde kullanılan maddeden dolayı hatalar meydana çıkıyor
2 milyara satıldı ama alan da memnun kalmadı çok acil değilse şubat 15 bekle çin malı choper geliyor 250 cc fiatıda 3.250.000 onu gör sonra karar ver bayiside uğur dondurucu satan yerler başarılar kolay gelsin

powerbyaydin
28 Aralık 2004, 12:20
cenoya katılıyorum 3,250 e uğur (derin dondurucu firması motor işine girmiş) choper getiriyor motor süper ayrıca sevindiğim nokta kanunicilerin elinde patlıcak o choperlar millet burda 3-3,5 milyara satmaya başladı bile :farao:
ve seneye manyak scoter olucak piyasada ayrıca 125cc croslarda uygun fiyatda ama choper harbi hoşuma gitdi süper olmuş :thumleft:
adresi veriyorum bakarsınız: http://www.ugur.com.tr/mondial/index.php

JetAime
28 Aralık 2004, 12:25
Aydınım eline sağlık bu motordan benim haberim yoktu.. Acaip güzelmiş... Dur bakalım nerde bulcaz bi Uğur bayiisi.. Ilk fırsatta gidip yerinde incelicem.. Incelicem incelemsinede bunun servis olayı nasıl acaba?

powerbyaydin
28 Aralık 2004, 12:56
yeni yasaya göre ithal edilen ürünün mecburen yedek parça hizmetinide sağlaması lazım diye duymuştum birisinden yani yedeğinide ithal etmesi lazım

JetAime
28 Aralık 2004, 13:09
O zaman kesin incelemek lazım.. Canlı görmek şart.. Arkadaşlar motosikletimi satıyom :cherry:

zagallo
04 Ocak 2005, 09:16
şu anda 250c nin fiyatı 4.700ytl:) bende almayı düşünüyorum ama tıkanıp kalıyorum bazı konularda deneme yanılma yapmak istemiyorum kullanan arkadaşlar varsa detaylı bilgi verirlerse sevinirim.

JetAime
04 Ocak 2005, 09:44
Eski Kanuni bayisi bile bu motorları tavsiye etmiyor.. Başının bu motorlar yüzünden kullanıcılarla çok derde girdiğini söylüyor.. %100 çin malı kanuniler..
Çin malı alıncaksada önerilen bişey olmalı diye düşünüyorum..

zagallo
04 Ocak 2005, 11:30
yau kabak çicee gidi olduk wala güneş bi o yanda gelio bi bu yandan anlamadım
bazıları memnun bazıları deil bu fiyata başka chopper ne alacağız ki sıfır? :pr:

JetAime
04 Ocak 2005, 11:50
Mondial :) Gerçi o da daha gelmemiş :)

kaanki
11 Ocak 2005, 17:02
atı banada gonderırsen modıfıyelı fotoğraf bende almak ıstıyorum bu motorlardan belkı dusuncemı hızlandırır teşekkurler raan2310@yahoo.com

alp009
26 Ocak 2005, 16:31
valla kütahyadaki bi tamirciden duyduguma göre motor fabrika çikisi bozukmus ama ne kadar dogru b1lemem keske eksikleri olmasada türk mali motor kullansak ama kanuni nin sitesinde sifiri yok yerine tiger 250 diye bi motor koymuslar beyenilseydi heralde deistirmezlerdi bence fabrika bunu yaparak kendi malina güveninin eksik oldugunu gösterdi motor almak biraz da sans isi diye düsünüyorum iyi sanslar alpaslan_867@hotmail.com

FreeWind
18 Mart 2005, 00:47
2. el 93 mod. bi virago 250 al daha iyi kanuniden hemde 3-5 4 ytl ye rahat bulursun ve salam olurlar
(93 kasaların görünümü 535 gibidir)

chocolateman
07 Eylül 2005, 15:43
Ben 250c kullanıyorum şikayetim yok, iyi bir ayarla performansı çok güzel oldu, yandaki resimde, çanta yaptırdım, direksiyonu değiştirdim, far içlerine xenon tipi beyaz ampul, neon, flaş felan ekledim harika birşey oldu. Yağını değiştir, bakımını yaptır, düzgün yakıt kullan ve iyi ayar yapan bir usta bul, bir kez masraf yap yola devam...

Ohiyesa
19 Aralık 2005, 12:52
Arkadaşlar Kanuninin seyhan tipi zaten artık çıkmıyor Tiger kullananlar memnun tabiiki herkesin beklentisi değişik. tigerler da bazı sorunlar olabiliyomuş ama yeni çıkacak ürünlerde adamlar bayaa iddialı mondial v easya kullananlar isyan halindeler. bişi daha bu tiger soğutma işini su soğutmalıda yaparsaa düşünmeden alacağım bir motordur..

mertmertmert
19 Aralık 2005, 12:55
hocam bahsettiğiniz motorlar CHOPPER değil CRUISER :cyclopsan

saygılar

TrueWolf
19 Aralık 2005, 13:17
ben 1 yıldır kullanıyorum. Jinlundan ne işçilik nede teknoloji olarak fi farkı yok 250 cc motor şasi ve diğer aksamlar aynı.sadece ön amartisörler farklı.Kanuniyi parça ve garanti olayından dolyı tercih ettim türkiyenin neresinde olursan ol ilgi alaka yölede böylede buluyosun.Kötü tarafları diğerleriyle aynı.Ama kanuni dedinmi daha fazla kapı açılıyo oda ii tarafı.Hesaplı olması jinlundaki aksesuar fazlası nedeniyle tercih edilmesi bide tigerlarda 2nci elde epey rağbet görüyo.Şüpheye gerek yok diğerleri kadar iyidir.

Makine
19 Aralık 2005, 14:06
Ohiyesa

Tiger için su soğutmaya hiç gerek yok. Hava soğutma oldukça yeterli oluyor. Ben sadece ek olarak yağ soğutucu tercih ederdim. Oda yağın çalışma ömrünü uzatması ve motor sağlığı bakımından.

250C kullanan tanıdığım var. Şimdiye kadar ciddi bir sorun yaşamadığını üstüne bastıra bastıra söylüyor. Yalnız piyasadan gördüğümüz kadarıyla ciddi zayıflık belirtisi gösteren taraflarının da olduğu ortada.

Tiger 250 kanuni için çok iyi bir motor oldu. Eski 250C sorunlarının olmaması. Heybetli bir motor olması ve sağlam olması hemen satışlarını olumlu etkiledi. Bizim burda Tiger kullananlar oldukça memnun.

Görüşmek üzere.

Ohiyesa
19 Aralık 2005, 14:55
Makine ilgin ve verdiğin bilgi için teşekkür ederim.. Su soğutma olayını uzun yola gitmek istediğim için arzu etmiştim bu konularda yeniyim zaten motorumda çalındı yeni şimdi karar verdim Tiger almaya :))

Serdar Güyük
03 Ocak 2006, 20:56
arkadaşlar bu kanuni chopperlardan kastiniz tiger ve seyhan lerimi yoksa bilmediğim başka leride varmı. bende motor almayı düşünüyordum ve forumda okuduklarımdan yola çıkarak tigerda karar kılmıstım ama bugün okuduklarım hüsrana uğrattı lütfen cevap.:pr:

Makine
04 Ocak 2006, 09:44
Serdar Güyük

Kanuni 250C (Chopper) motorundan bahsediliyor. 2004 yılında çıkan. 2 silindir. Tiger 250 chopper değil Cruiser tarzı bir motor zaten. Bende de Kanuni Tiger 250 var. Hüsrana uğraman normal 250C modelinde sorunlar vardı doğrudur. Ancak onun yerine gelen Tiger 250 şu ana kadarki izlenim doğrultusunda oldukça iyi. Çekinmeden alınabilecek bir motosiklet. Üzerinde Suzuki GN250 ile teknik olarak aynı olan motor var. Gerisi senin beğenmene ve kararına bakıyor.

http://www.kanuni.com.tr/galeri/webgaleri/tiger/galeritiger250_16.jpg

Haftasonu bir aksilik olmazsa inşallah resmini çekip koyayım.

Görüşmek üzere.

dodem
08 Ocak 2006, 02:08
ben seyhan 150c kullanıyorum ilk motorum aslında başka motorda kullamadım 800 km oldu şimdiye kadar hiçbir problemle karşılaşmadım yada farkında değilim alırken sadece görüntüsüne bakıp aldım motor almaya karar verdim internette bulabildiğim sitelere baktım bayiye gidip aldım forumdaki yazıları okuyunca bu motoru niye aldım diye kendime kızıyorum kendimi kötü hissediyorum pek iyi şeyler söyleyen yok ama motora binice herşeyi unutuyorum anladımki ben motorumu seviyorum daha iyi bir motor kullanmadığım için olabilir belkide ama sonuç olarak çok memnunum düştüm sinyalle aynayı kırdım takım olarak yakalşık 50 ytl tuttu sanırım diğer motorlara göre parçası ucuz umarım daha sonra büyük problem yaşamam 100 k sonra ilk bakıma giricem

benim yaşadıklarım bunlar sanırım şanslı kişilerden biriyim

bu arada bu siteden çok şey öğrendim herkeze yardımları için çok teşekkür ederim

alp79tr
18 Ocak 2006, 16:17
benim de var ve satiyorum
cok memnunum ben
cok modifiye yaptim
bakimlari tam
yeni baslayanlar icin cok uygun bence

nightdevil
18 Ocak 2006, 20:54
ESTETİK:

Motosiklet bugüne kadar Türk mühendisler tarafından üretilmiş en güzel motosiklet. Gerçekten ilk bakışta Kanuni den beklenmeyecek bir şıklık var. Detaylar, kromajlar, genel simetri gerçekten çok başarılı. Fotoğraflardaki halinden çok daha güzel görünüyor. Üzerindeki yazıyı çıkarsanız Yerli üretim olduğuna inanmak güç (tabi uzaktan bakıyorsanız) Ta ki direksiyon üzerindeki enstrumanlara gelinceye kadar yine de göz alıcı bir motosiklet. Direksiyona bakınca tam bir hayal kırıklığı ile karşılaşıyorsunuz. Ne yazık ki direksiyondaki enstrumanlar inanılmaz ucuz ve basit üretilmiş. Üzerlerindeki çıkartmalar ilk yağmurda sökülecek cinsten.

Bendeki motosikletin sürat göstergesi belli bir süratten sonra sürekli kendi kendine zıplayıp duruyor. Anlaşılan kablo iyi sabitlenmemiş. Detaylarda bir sorun da kromajlı vidaların daha 30 KM deki bir motor olmasına rağmen içlerinin oksitlenmiş olması. Yakından bakınca hemen dikkat çekiyor. Depo üzerindeki devir saati çok başarılı fakat benim gibi enduro sürücüsü için kafayı eğip bakmak çok garip. Peg yerine ayak tablaları bulunuyor ve çok şık görünüyor. Tek silindir olmasına rağmen iki egzos çıkışı ve iki krom egzosu var, gerekli mi? tartışılır ama güzel görünüyorlar.

SÜRÜŞ:

İlk kullanımda cüssesine göre oldukça hafif olduğu ayrıca ağırlık merkezi yere yakın olduğundan dar manevralarda oldukça rahat olduğu dikkat çekiyor. Genel olarak ciddi bir ergonomik bozukluk yok. Fakat elciklerin yüksek ve içe doğru açılı olması (Bu genel bir Cruiser özelliği) elcikleri bilekleri bükmeden kullanmayı imkansız kılıyor. Yolda dengesi, doğru seçilmiş rake açısı (maşa nın yere açısı) sayesinde hem kararlı bir düz gidişi hem de yeterli seriliği sağlıyor. Açıkçası hiç bir motosiklette elleri bırakarak gitmek bu kadar kolay olmamıştı. Lastiklerin rodajı bitmemiş olduğundan viraj limitlerini zorlamadım fakat genel olarak oldukça dengeli ve kontrollere yanıtı çabuk. Bu virajdaki keskinliğin sebebi oldukça sert seçilmiş süspansiyon ayarları. Bu tip bir motosikletten beklediğinizden çok daha sert süspansiyon kullanılmış. Bozuk zeminde seleden sürücüsünü sıçratacak kadar sert!!! Bu artı mı eksi mi tartışılır fakat ben daha yumuşak ayarları tercih ederdim.

Yakıt tüketimi için net bir şey şimdilik yazamıyorum çünkü hala depodaki benzin almadım.

frenlere gelinceee işte burası biraz alengirli. Anlaşılmaz bir nedenle mühendisler önde çift disk arkada kampana kullanılmış. Arkadaki tambur freni herkes biliyor biz öndeki o malum iki diske bakalım. İlk bakışta güzel bir şey iki tane disk var ne hoş, değil mi? Değil. Doğru seçilmemiş hidrolik pompa yüzünden ön freni dozajlamak çok zor. Benim için tüm fren alışkanlıklarımı değiştirmek gerekti. Çünkü ilk temasta yeterli yavaşlama yaşanmıyor. Basıncı artırınca aniden frenler diskleri ısırıyor. Çok şükür ki sert ön süspansiyon dalma yapmadığından kontrollü bir şekilde durulabiliyor. Süspansiyonun sert olması ön-arka ağırlık transferlerinde hızlı tepkiler vermesine sebep olup frenleri bi parça affedilebilir kılıyor.

MOTOR:

ÖNEMLİ NOT: KANUNİ YETKİLİLERİYLE YAPTIĞIMIZ GÖRÜŞMEDE TIGER IN 120 KM/S SON HIZA ULAŞTIĞINI DAHA KÜÇÜK ARKA DİŞLİ İLE 140 SON HIZI TESPİT ETTİKLERİNİ, BİZE VERİLEN MOTORUN ARKA DİŞLİSİNİN ORJİNALİNDEN FARKLI OLABİLECEĞİ SÖYLENMİŞTİR.

İşte Tiger'ın yumuşak karnı burada. Tiger'ın motoru bence titreşimli olması haricinde başarılı. Yeterli güç ve tork'u alt devirlerde bile verebiliyor. 185 kiloluk ağırlıkla rahatlıkla baş edebiliyor. Ama nasıl? Burada ne yazık ki korkunç bir gerçek var Tiger'ın vites oranları İNANILMAZ KISA!!! Şöyleki ;birinci viteste ışıklardan kalktığınızda diğer motosikletlerle genellikle uzar gidersiniz. Tiger ile bu imkansız. Çok çabuk devirlenmesine rağmen bir türlü hızlanmıyor. Matematiksel olarak ifade edilirse son viteste (5. vites) 5.000 rpm ile 60 KM/S hız yapıyor!!!! Rodajda olduğundan daha üstüne çıkmadım ama anlayacağınız gibi trafikte YBR 125 ler yanımdan vızır vızır geçti gitti. Devir saatine göre 8.000 rpm de kırmızı çizgi başlıyor. 5.000 rpm de 60KM/S olan sürat 8.000 rpm de 96 KM/S oluyor. İşte Tiger'ın son sürati bu 96KM/S. İnanılır gibi değil. En az 5-6 defa istem dışı 5. vitesteyken debriyaja basıp 6. vitese atmaya çalıştım. Doğal olarak yoktu orada ve otobanda garip sesler çıkaran bir acemi gibi hissettim kendimi. Işıklarda ise kesinlikle 2. vites ile kalkmak gerekiyor. Yoksa arabaların tepenize çıkmaları işten değil.

Kanuni yetkililerinden kullanılan doğru arka dişlinin bu olup olmadığını soracağım. Çünkü 96 KM/S son süratle (8000.rpm de titreşim tahminimce dayanılır gibi değildir) Tiger nasıl alıcı bulacak merak ediyorum. Arka dişli değiştiği takdirde 120 KM/S ye kadar çıkabilecek potansiyel var Tiger da

Vites göstergesi olması artı puan. Fakat viteslerin kullanımında ciddi bir ergonomik sorun var. Birden ikiye almak için neredeyse bileğinize kadar pedalın altına girmeniz gerekiyor. Yeni bir motosiklet olduğu için geçişlerin sert olması doğal olabilir. Onu uzun süre kullandıktan sonra tespit etmek gerekiyor.

BONUSLARI:

Ne demek bonusları? Motosikletin bonusu mu olur demeyin. Valla hiçbir motosiklette olmayan ilginç aksesuarları var Tiger'ın.

- YILBAŞI AĞACI: Ben öyle isim koydum bu özelliğe çünkü her frende dörtlü flaşörler yanıyor!!! "Süper di mi?" dedi Kanuni yetkilisi bey. Bende "bunu iptal edebiliyor muyuz?" dedim. sürekli frende 5 saniye boyunca dörtlüler yanıyor. Sinyal verirken bu özellik devre dışı. Her an panik fren yapıyormuş gibi hissettirdiği için özellikle geceleri alışana kadar yollarda yılbaşı ağacı gibi geziyorsunuz. Dikkati de dağıtıyor.

- CEP SENSORU: Hız göstergesinde cep telefonu çaldığında yayılan sinyallerle yanıp sönen bir led var. Lakin görevini tam olarak değil fazlasıyla getiriyor. nasıl mı? Cep telefonum evde olduğu halde trafikte sık sık yanıp durdu. Sanırım yakınlardaki arabalarda konuşanların sinyallerini de alıyor bu led.

SONUÇ:

Fiyatı göz önüne alındığında bir kaç küçük düzeltmeyle (arka dişli, biraz daha yumuşak süspansiyon, detaylara daha fazla özen) Türkiye'de üretilmiş en iyi motosiklet diyebilirim. Aynı sınıfta sayılmasalar da Honda CBF 250 Twister e özellikle fiyat avantajıyla iyi bir rakip olabilir.

Benim şahsi görüşüm ise özellikle Anadolu'da gerek yedek parça avantajı gerek fiyatı gerekse şık görünümü sayesinde oldukça popüler olacağı. Hele ki pek lüzumu olmaya aksesuarlar Anadolu'da çok prim yapabilir.

NOT: 6 aydır bınıyorum dişli degiştirdim ve çift tırnaklı buji taktım son olarak hanı sanayılerde olurya uyduruk acık hava filitresi sonucunda şuan motor 175 km sürat yapıyor

numan_tas
18 Ocak 2006, 21:22
ateşşşşşşş senin patroun benim seni işten kovuyorum git tazminatını allll...:pr:

DarkArchAnGeL
22 Mart 2006, 17:05
hajılar öle yorumlar yapmışınızki tam anlamda çelişkide kaldım tam bi chopper hastasıyım cebimdeki paraya göre yabancı bi marka motor alsam shadow veya virago en genç 94 95 model alabilirim 250 seyhan almaya niyetliydim yapılan çelişkili yorumlardan sonra ne yapacağımı bende şaşırdım