PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Ybr125 satılacak motor değil...

mahonyy
18 Mayıs 2012, 20:01
Merhaba MT dostları
Bugün akşam işinden çıkarken çok süper yağmur ve dolu yağıyordu.Dedim motor ile gitmeyim diye ama sonradan kuzende ne olacak sadece ıslanırız gel gidelim deyince iyi gaza gelmiş oldum ve motoru çalıştırıp bastım gaza.... sonradan e5'e bi baktım her zaman trafik olan yolda araba yok, bir kaçtane var onlarda emniyet şeritinde bozulmuş vaziyette duruyolardı:queen: tabi o sırada benim güzelim satmayı düşündüğüm YBR125 ile tam gaz 2. vites devam ediyorum.... bu motor o yağmurda göl olmuş yolldarda istop etmeden işyerinden 7km uzaklıkta olan evime yolda kalmadan götürdü ya.... kararımı verdim. bu motor bugün istop etmedi ya daha da satılmaz kolay kolay... bu sıkıcı yazımı okuyan ve okumayan arkadaşlara çook teşekkürler...:cat:

delileoo
18 Mayıs 2012, 20:07
2 vites mi? 7km mi? :):):) yanlış anlama sakın 5. vites 110la aynı yağmurda 5 dk önce beni basın ekspress yolunda starcitynin altında emniyet şeridinde gören olmuş:):) beylikdüzü-merter-güneşli artık kaç km sen hesapla:):) hala kapıda hazır bekliyor güneşli-kayaşehir yapacak ybr :)

mahonyy
18 Mayıs 2012, 20:14
yolda giderken motorun ön çamurluğuna kadar komple su doluydu... bilemiyorum belki ben büyütüyorum ama o suda hızlı gidebilecek bırak motoru herhangi bir araç varsa ben bilemiyorum...

sedat_57
18 Mayıs 2012, 20:16
valla sedat bende yağmurda giydim yağmurluğumu çıktım dışarı 2-3 km yaptim bazi yerlerde su jantimi yarıya kadar gömdü 1. viteste yardıra yardıya geçtim çok zevkliydi yarın sabah bi zincir yağlayım artık haketti mavicik :D

-unnamed-
18 Mayıs 2012, 20:17
yolda giderken motorun ön çamurluğuna kadar komple su doluydu... bilemiyorum belki ben büyütüyorum ama o suda hızlı gidebilecek bırak motoru herhangi bir araç varsa ben bilemiyorum...
hacı motoru geçtim...
ben yaris'i çıkartmaya korktum batar filan diye, minibüsü çıkardım (peugeot boxer)
o bile zor gidiyordu...
sen yine çok iyi gelmişsin...

quezzap
18 Mayıs 2012, 20:26
Ybr candır caan :)

Khutuck
18 Mayıs 2012, 20:32
Ben de CBF'le sağanak altında tek marşta Edirne'ye gittiydim 3 sene evvel, güzel bir his o sürüş :)

Uğur
18 Mayıs 2012, 20:44
Hocam ne yaptın sen ya ybr bu ,öyle kolay bozulur mu :)
Sağanak yağmurda çinli ile 25 km gitmiştim de tık dememişti..
Yağmurda gideceksen,kask,eldiven,mont,bi de dizlik olsun, (60-70 km hızlarda çivi gibi sert oluyor damlalar),fizana bile gidersin :mrgreen:

Ramazan Can
18 Mayıs 2012, 20:51
kanka ybr bu borumu????

yağ yakmaz arıza açmaz yolda teklemez yağmurda stop etmez...

adem80
18 Mayıs 2012, 20:51
sizinki bişeymi? Benimki komple suyun altından bile gider. ::koop::

semihg
18 Mayıs 2012, 21:24
Ben o fuar günü fuar alanından windysle 100 km hızla artık yağmurmuydu karmıydı tam anlayamadım sarıyere kadar geldim :mrgreen:

serkanunal
18 Mayıs 2012, 21:54
Beyler, tekerler ne marka 0 ybr nın?

delileoo
18 Mayıs 2012, 21:57
benim kullandığım bildiğin dandik cst..

search16
18 Mayıs 2012, 21:59
Abartmayın. çinliside gidiyor japonuda, kore'liside. İki zamanlı peugeot la egzostu komple su içinde 500 mt gittik.

delileoo
18 Mayıs 2012, 22:02
sizinki bişeymi? Benimki komple suyun altından bile gider. ::koop::

ben 110la giderken arkamdan bi titan çamurlu suyu yutuyordu ama heralde sende suyun altında gider derken onu kastettin..bozuk yumurta:):):)

adem80
18 Mayıs 2012, 22:09
ben 110la giderken arkamdan bi titan çamurlu suyu yutuyordu ama heralde sende suyun altında gider derken onu kastettin..bozuk yumurta:):):)

anca rüyanda görürsün ekmek arası. Caponlar benim motoru üretirlerken yüzmesinide öğretmişler. Çinliler seninkine ne öğretmişler? :sunny:

delileoo
18 Mayıs 2012, 22:12
anca rüyanda görürsün ekmek arası. Caponlar benim motoru üretirlerken yüzmesinide öğretmişler. Çinliler seninkine ne öğretmişler? :sunny:

uçmasını öğretmişler:) bigün sana bi video cekip yollicam bir daha ybrye tek laf edemicen derhal titanı satıp sen de yamahacı olacan cıllık yumurta:):)

adem80
18 Mayıs 2012, 22:18
ölsem almam o motoru. 10 hp :farao: ben safkan japon inzuma alacam hedefim o :cat:

delileoo
18 Mayıs 2012, 22:25
al al al da buzuki ademe çıkartıyım adını :) inakuma öpsün seni :):) geyik yapacaksan ybr sayfasına gel topik seni :)

mahonyy
18 Mayıs 2012, 23:41
valla sedat bende yağmurda giydim yağmurluğumu çıktım dışarı 2-3 km yaptim bazi yerlerde su jantimi yarıya kadar gömdü 1. viteste yardıra yardıya geçtim çok zevkliydi yarın sabah bi zincir yağlayım artık haketti mavicik :D

bende de yağmurluk vardı da hikaye oldu hepsi komple su girmedik yerim kalmadı....

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

hacı motoru geçtim...
ben yaris'i çıkartmaya korktum batar filan diye, minibüsü çıkardım (peugeot boxer)
o bile zor gidiyordu...
sen yine çok iyi gelmişsin...

sorma Ebubekir unutamıyacağım bir gündü...bir ara güzelyalı e5 te motorun bujisine kadar su içerisine girdim aha kaldım dedim ama birşey olmadan çıktım oradan....

---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

Abartmayın. çinliside gidiyor japonuda, kore'liside. İki zamanlı peugeot la egzostu komple su içinde 500 mt gittik.

benim bindiğim çinlileri bujisine biraz su gelse çalışmıyor du ama ybr bugün bırak birazı resmen su içinde yüzdü.........

TATLIHIZ
18 Mayıs 2012, 23:48
Hiç duymadım böyle bir olayı bence tek ybr deil sans olabilirmi biraz motor eger motoruna su yada aksamına su deymemişşse durmaz ama deymiş diyorsun ha suanda motor calısıyormu bi elektrik aksamını fln eve gelince kuruttunmu eger bu olaylar yoksa hakketen hakkını veriyor ama bence bi Honda Fln gecerdi ama kanaatimce Cinliler cok zor gecerdi Satma arkadas motorunu satma

mahonyy
19 Mayıs 2012, 00:05
motoru geldiğim gibi bıraktım kendi başına 5 dakika çalıştı sonra kapattım kontağı eve geçtim sabah bakacam işe giderken çalışıp çalışmadığına

DarkSeleCT93
19 Mayıs 2012, 00:26
ah ah şu ybrden banada lazım motor yağmurda gitmiyor resmen tam istop ederken jikle yi açıp sonra tekrbr kapatıym

psyche
19 Mayıs 2012, 00:34
Ben tüm kış yağmur çamur kullandım çok şaşılacak bir durum değil :)
4-5 cm karın içinde yürüttüm bilimum adam boyu belediye çukurlar dolu yağmuru vs vs

maxi97
19 Mayıs 2012, 01:53
150 zcm ile sağanak yağmur altında s virajları yatarak alırdım.

hey yavrum hey..

bin yüz elli tlye gıttı...

F54
19 Mayıs 2012, 01:59
len sedat ybr satılırmı -10 derece de tek marşla bastım gittim :cat:
kar kış demedim gezdim :)

http://f1205.hizliresim.com/x/m/64yu4.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ozgurakman
19 Mayıs 2012, 02:08
ooo eskilerden kimler kaldı diyodum ben de :mrgreen:
ybr gibi eşşek motor mu var ya. hem güçsüz hem çok sağlam, ne akar ne kokar :queen:
ben de bi anımı kısaca paylaşayım:
2009 varken, 4 saat sürdüm yoğun sağanak altında, hem de tam gaz. üstelik yanımdan geçen arabalar de beni yıkadı durdu... makine havadaki aşırı nemden ve dik rampalardan dolayı soğuyamayıp hafif hararet yapar gibi oldu biraz dinlendirdik düzeldi. sonra devam tabi... :)

ERROR88
19 Mayıs 2012, 08:29
Blsi olmaz gayet normal ıslanmayı sevmem şahsen hatta nefret ederim mümkünse yola çıkmam eski hyom la baya sağanak yağmurda kullanmıstım zor çok zor