PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu şartlarda servise hemen mi götürmelimiyim ?

serseric
17 Mayıs 2012, 16:13
Selam abiler,kardeşler
Benim yeni aldıgım arora scooter im şu an 149 km'de,e ilk bakımda 300 de oldugundan ben şimdi motorun ön tekerine tanzikli suyu vurup 250 km ye getirsem de hemen servise götürsem olmaz mı? Şimdi hepiniz ne acelen var bekle diyeceksiniz ama sorunlarımı yazayım;
.Korna arada çok kısık çalıyo gaza yüklenince çalmaya başlıyo
.Uzun yola gidince 30 km'lik(benim için uzun) motor birdahaki çalışmasında elden çalışırken çalışmıyo ayaktan basmak gerekiyor.
.Arka fren aşırı zayıf sonuna kadar sıksan hafif rampada bile durmuyo geriye gidiyo
.Gazı çevirince ön tampondan zırıldama sesi geliyo(aşırı derecede)
.Bir depo 23 liraya fullendi ve sadece 135 km gitti yani çok yakıyo
.Sağ ayna rüzgarla bile dönüyo hiç durmuyor
.Benzin ibresi motor çalışınca hep oynuyor hiç durmadı daha sağ sol yapıyo
.Gaz kolunda çeyrek daire boşluk var
.Hareket halinde ön tekerde yamukmuş gibi gıcırdama var sanki bi yeri sürtüyo gibi
.Arada çalıştıgında biraz gaz verip durunca stop ediyor

Evet beyler şimdilik böyle ne dersiniz sizce ne yapmalıyım_??

ozgurakman
17 Mayıs 2012, 16:31
km doldurmadan gidersen dövmüyolar ya... götür yaptır? ama garanti kapsamında işçilik almayacakları şeyleri belirt. mesela akün zayıf (şarj gerekiyor), frenler ayarsız, sağ ayna değişecek, ön teker elden geçecek...
çok yakması normaldir.
ah şu çinliler.

motorcu48
17 Mayıs 2012, 16:34
okadar bakımı normal bakımdada yapmazlar sen şimdiden yaptırabildiğini yaptırt

serseric
17 Mayıs 2012, 17:39
beyler peki bunlardan hangileri girer garantiye girmeyecek bişey yok ama bence

Mengu16
17 Mayıs 2012, 17:46
beyler peki bunlardan hangileri girer garantiye girmeyecek bişey yok ama bence
Garantiye girecek bişey yok bence. Dediklerinin hiç biri malın kullanımını engelleyen şeyler değil yada arıza değil. Çin mallarında garanti işini görüyomu o zaman kapa çeneni sistemine dayalıdır. Çinliler sistemi oturtmuş, garantiye girecek motor aksamını sağlam yap hiç arıza vermesin ama sarf malzemeleri yedek parça sınıfındaki malzemeleri, plastik aksamı en uyduruğundan tak ya düzgün çalışmasın, kullanıcı hatasıyla kırılsın yada zamanından önce eskisin. Bu arada gidonun altındaki gaz teli vidasıyla oynayarak boşluğunu azaltabilirsiniz.

serseric
18 Mayıs 2012, 00:17
bilmiyorum beyler o zaman ilk müsait oldugumda götüreyim bakıma bir sorun insallah??