PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 50cc ile kac km gidilir

burak89izmir
19 Mart 2006, 20:00
bendeki 50 cc ile yaza dogru aydın-fetiye-antalya yapmayı planlıyorum su ana kadar en uzun izmir-manisa arası yaptım gayet güzel gecti motorum şişme falan yapmadı ama biraz sırtım ağrıdı :P daha önce 50 cc ile uzun yol giden varmı ?? ilk ben mi olacam yoksa:P ?
unutumuşum özür :) yola akşam cıkmayı düşünüyom hava sogutmalı ya şişmemesi bakımında :) siz ne dersiniz?

vlad1462
19 Mart 2006, 20:09
valla istanbul-marmaris arası giden olduğunu duymuştum bu siteden birinden.giden motorda honda kinetix ti sanırım:silent:
sanada şimdiden hayırlı yolculuklar dileyelim,kazasız belasız ulaşırsın işallah gideceğin yere:rendeer:

gopreis
19 Mart 2006, 20:12
EĞer Sabredersen 50 Cc İle DÜnyayi Dolasirsin Dostum. Ama Sabirli Olman Gerek...

ylmzzz
19 Mart 2006, 20:12
bende 110cc ile gidiyorum yolda kalmadık şükür ama yoruyor küçük cc li motorlar. zaten yorucu olacağı için kısa molalar verirsin hem sen hem de motor dinlenir.

ozi2002
19 Mart 2006, 20:16
Arkadaşım eger yakıtına önem vermiyosan karbüratördeki klapeyi çıkart çok iyi bir hava ayarı yap (hava ayarı çok önemli) 75 km sürate çıkıyor motor.Ama yakıtı artıyor.Uzun yol konusuna gelince ::miiz1::

burak89izmir
19 Mart 2006, 20:19
yokh ayarı güzel motorumun ben ayarını bozmayayım hiç durmadan kac km gidilir ben onu düşünüyom?

yilmazelektrik
19 Mart 2006, 20:24
arlarda dinlendirirsen her yere gidersin yanına yedek buji al.

ylmzzz
19 Mart 2006, 20:28
yokh ayarı güzel motorumun ben ayarını bozmayayım hiç durmadan kac km gidilir ben onu düşünüyom?

bence 50 km de bir dinlen. motor küçük olduğu için riske atma. 50cc olduğu için son gaz gideceksin doğal olarak. bu da motorun çok ısınması demek.
zaten motor zorlandığında çekişten düşerek belli eder yorulduğunu.

komotorcanavarı
19 Mart 2006, 20:42
ben 125cc YBR ile iki kişi mersin den antalya ya 14-15 saatte gittim.. çok eğlenceliydi..

iptaluyelik06
19 Mart 2006, 21:31
ben gilera runner ile çanakkaleden geldim istanbula 3 buçuk saatte ortalama hızım 120-130 arasıydı , valla suana kadar o motora hasta oldum scooterlarda motor yorulmak nedir bilmiyor ya verde gideyima bi diordu

gezgin bekir
19 Mart 2006, 21:57
ben daha önce kinetic pride 80 ve honda kinetic 50 kullandım, ikisiyle de yazın günde 160-200 km yaptığımı hatırlıyorum, ne şişti o motorlar ne de arıza yaptı, yalnız o sırt ağrısı için yapılacak tek şey sık mola vermek, veya arka koltuğa büyük bir çantayı sıkıca bağlayıp ona yaslanabilirsin...

egelim
19 Mart 2006, 22:00
dostum ben 50 cc motorla 70 km hiç durmadan gittim 1 saat 45 dakikada ama sana tavsiye etmem çok yoruluyor insan:wiinkk: gittiğine gideceğine pişman olursun :cat: benim motor 50 yi geçmiyordu bunuda belirteyim ben aklımı denemiştim :cherry:ve benimki italyandı aprillia arıza yapmadı yolda hiç ama seninki yapabilir:cherry:

rider89
19 Mart 2006, 22:15
İzmir manisa arasında bişey yok ki :) Aydin - fethiye - antalya çok uzun...Çok yorulursun

burak89izmir
19 Mart 2006, 22:44
yaw tek motor delisi ben değilmişim bu sitede herkes bi yerlere gitmiş scoter ile şimdiden hazırlıklara başladımmm :) yaza eğer bu yolculuğu tamamlarsam size bu sitede yayınlayacam ben kendime güveniyorum!!!! motor kul yapısı sonucta olsun onunda caresine bakacaz artık

mondial50tt
19 Mart 2006, 23:35
yanına alacagın malzemeleri iyi ayarla mutlaka yedek benzin, buji, lastik patlaması için malzeme almayı unutma sonucunu yazmayı da unutma!!!

cantillman
20 Mart 2006, 22:11
:cat: motorun bakımlı olduğuı sürece sorun çıkartacağını sanmıyorum da sorun genelde sürücülerin yorulması şeklinde cereyan etmekte.. benim de bir uzun yol maceram var ama 250 lilik bir makinayla ve bayağı yorucu oluyor....kendine güveniyorsan daha ne duruyorsun...........................

burak89izmir
20 Mart 2006, 23:32
:cat: motorun bakımlı olduğuı sürece sorun çıkartacağını sanmıyorum da sorun genelde sürücülerin yorulması şeklinde cereyan etmekte.. benim de bir uzun yol maceram var ama 250 lilik bir makinayla ve bayağı yorucu oluyor....kendine güveniyorsan daha ne duruyorsun...........................
yazı bekliyorum :)

nevZAT150
21 Mart 2006, 00:16
http://img131.imageshack.us/img131/504/200320060027lr.jpg (http://imageshack.us)

kardeşim ben küçük teker scoter ile çanakkkaleye kadar gidip geldim, buda gitmeden önceki resmimdi... sana destek veriyorum gidip gelince yaz buraya bende merak ediyorum şimdiden, gezin umarım zevkli ve bi okadar güzel gecer.

burak89izmir
21 Mart 2006, 16:18
nevzat abi seni kutluyorum benm 50 cc nin en korktuğum tarafı bagaj ve yük olayı senin motorda amma güzelmis bu arada bana tavsiyelerin nelerdir eğer yazarsan sevinirim :) ha unutmadan sen yolculağa gecemi cıktın gündüzmü ben gece cıkmayı planlıyom hem serin hemde motor için daha faydalı olacalığını düşünüyom

yeterlan_143
08 Şubat 2008, 23:47
slm beyler ben bursadan ömer bitane 99 model kinetic pride75cc motor var ruhsatlı plakalı tanıdık olduğu 400 liraya vercek bende hep çocukluğumdan beri hastasıyım motorların alayımmı ne dersiniz arıza yaparmı???? babamda alma diyo ne yapayımm sizce akıl verin bana

not:bu benim ilk motorum alocak alırsam

kayku
08 Şubat 2008, 23:57
valla honda today 50 cc ile istanbl ankara yapan arkadaşım var ama honda sana bişi diyemem

mutto
09 Şubat 2008, 00:35
aslında bu başlığın açılması iyi olmuş benimde yazın benim mondiyle yol planlarım var. gerçi molaların sık vereceğiz hem kendi yorgunluğum hemde motoru çok zorlamamak için. öncelikli olan malzemeleri mutlak olarak aldıktan sonra neden olmasın. ama öncelikli olarak dikkat etmemiz gereken, motosikleti bisiklet zanneden araç şoförleri :sunny: çünkü diğer yüksek cc li motorlar kadar seri değil 50 cc ler.

ünsal
09 Şubat 2008, 16:37
50 cc lik motorla uzun yol yapılmaz . çoook sakıncalı yapma derim ben .
150 zatım vardı istanbul çanakkale arası 8 kez gidip geldim hemde trakya üzerinden.330km. çook yorucu ve motor zorlanıyor du. yolda kalmadım ama yok bu hacim bile çok az.en az 250cc ve su soğutmalı bi maxi. ile yol yapılabilir. ki motorununun bel desteği varsa yorulmazsın da.SYM gibi :) :)

exorcist
09 Şubat 2008, 16:38
valla honda today 50 cc ile istanbl ankara yapan arkadaşım var ama honda sana bişi diyemem

yuh yuh yuh gidilirmi abi o yol koşsan daha çabuk gidersin :queen:

kirlisakal
12 Mart 2008, 22:14
herkese selam...

bende de bir kinetic pride 80 (73cc) var... yeni aldım. ve havalar biraz daha ısınsın ankara-konya (256.4 km) (eskişehir-şüpheli) yapmayı planlıyorum :)

herkes "manyakmısın!? yapma" diyor ama galiba yapacağım :)
size de sormak istediğim ne gibi önlemler alabilirim. yanıma neler almalıyım..
bir de ne kadar benzin yakar maliyeti ortalama kaça gelir?

bir motorcu arkadaş, yanına dönüş otobüs bileti parası al yeter demişti :)
evet biraz komik duruyor ama yapılabilir diye düşünüyorum.

güvenli yolculuklar...

kalidor
04 Haziran 2009, 14:45
Konuyu hortlattım ama bende Kymco 50cc ile yakın bir zaman içerisinde İstanbul- Eskişehir yolculuğu planlıyorum. Yapacağım bu yolculuk her ne kadar bana mantıklı gelmese de; bu yolculuğa çıkacam. Daha önce sitede 50 cc'lik bir Kymco'yla uzun yolculuk yapan var mı bilmiyorum ama varsa; deneyimlerini siteye yazması pek çok 50cc kullanıcısını uzun yolculuklar hakkında aydınlatır.

vespone
04 Haziran 2009, 14:59
Bu yolculuk tabi ki yapılır Bisikletçi arkadaşlar dünyayı ve türkiyeyi geziyor, sen tabi ki bir bisikletliden çok daha hızlı gidersin, yeter ki kendine zaman sınırlaması koyma ve sık sık molalar vererek yol al ve akan trafiğin kenarından sakin sakin git.

aslında hep düşünmüşümdür, biz rüzgardan şikayetçiyiz, yanımızdan geçen kamyonun yarattığı anafordan şikayetçiyiz peki uzun yolda bisiklet kullananlar bunu yaşamıyor mu, o rüzgara rağmen yol almıyorlar mı.

Nejat

vespa GT 200

egelim 43
04 Haziran 2009, 15:12
Çok seneler önce Pejo 103 ile Kütahya -Tavşanlı (arası 50km) canımız sıkıldıkça Kütahya-Eskişehir(yaklaşık 80 km) 2 sefer Kütahya-Afyon(yaklaşık 100 km) 1 sefer gidip gelmiştik zincir kopması ve lastik patlaması dışında da bi sorunumuz olmamıştı ama 3 motorduk ve yaklaşık 25-30 kmde bir mola verioduk çok güzeldi (Ahhh eski günler) :) Yalnız çıkma derim sıkılmaman açısından:cat:

mrock
04 Haziran 2009, 15:27
Konuyu hortlattım ama bende Kymco 50cc ile yakın bir zaman içerisinde İstanbul- Eskişehir yolculuğu planlıyorum. Yapacağım bu yolculuk her ne kadar bana mantıklı gelmese de; bu yolculuğa çıkacam. Daha önce sitede 50 cc'lik bir Kymco'yla uzun yolculuk yapan var mı bilmiyorum ama varsa; deneyimlerini siteye yazması pek çok 50cc kullanıcısını uzun yolculuklar hakkında aydınlatır.

Sabah gün doğmadan yola çık yanına buji,lastik onarıcı köpük ve takım taklavat al.Bol bol mola vermen gerekecek.Mutlaka MP 3 playerını yanında al daha keyifli geçer.Uzun süre güneş altında kalacağın için yüzünü maske ile koru kaskın içinden dahi yüzün yanabilir ve bol su....kolay gelsin....

scuderia06
04 Haziran 2009, 15:28
yüreginin goturdugu kadar git :mrgreen: giderken parcalara ayrılmada yollarda

superzzt
04 Haziran 2009, 16:01
50cc.lik motorla tekirdağ-istanbul gittim.

muyi
05 Haziran 2009, 04:22
talih oyunlarından yana sansın coksa 50 cc ile uzun yol yap derim :))

korkut 250
05 Haziran 2009, 07:51
Gidilir gidilmesine ama 50 cc nin eziyetide çekilmez .:cat:

akifkif
19 Temmuz 2009, 04:38
selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bende de presto texas 150 t modeli var bende malatya konya 750 km yapmayı planlıyorum sizce çok zorlanırmı motor 150cc hava soğutma

rewenqe
19 Temmuz 2009, 10:20
Hemde Çok Zorlanır birader bence cok mola vermen gerekır vede 750km nerden baksan 7.5 saat ayrıca molalar ıle 10 saat yanı bu süre içinde cok sıkılırsın...vede önce 300-400 km lık bı gezı yap sonra 700 km yap bence cok zor bırader cok sık mola vermek lazım.. nerden baksan 3 gununu alcak..

remzi661
20 Temmuz 2009, 06:00
50 cc ile sehirden cikma derim... bende var 50 cc :P
sehir disina cikmaya korkuyorum ezerler diye...
benden tavsiye kaldigin yerde kal :)

Osbourne
20 Temmuz 2009, 06:20
küçük cc uzun yolda sadece kişiyi yormakla kalır..birde otobanda düşük cc inanılmaz sıkıcı..
tüm bunlara rağmen elektrikli scppter ile bile her yere gidilir neden gidilmesin..maksat beklentileri doğru tespit etmek :cat:

tod_kazanova
20 Temmuz 2009, 06:25
HOrtttttttlatmısınızzz.....:queen:

korkut 250
20 Temmuz 2009, 08:03
selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bende de presto texas 150 t modeli var bende malatya konya 750 km yapmayı planlıyorum sizce çok zorlanırmı motor 150cc hava soğutma

Zorlamazsan ve biraz fazla mola verirsen hiç bir şey olmaz.:cat:

htmetin
20 Temmuz 2009, 09:46
Yaw Bu 50 cc ciler çıldırmış olmalı..Adamları gaza getirsen dünyayı dolaşacaklar todayle. mobyletle. scoobyle yaa.işte gerçek motor sevdası bu olasa gerek. Kendilerine de mantıklı gelmesede adamlar uzun yol yapmak istiyorlar bırakın yapsınlar..:mrgreen:

okan_style
20 Temmuz 2009, 09:52
valla arkadaslar tek 50ccım keeway hurrıcane dıge bı motorum vardı iki zamanlı 50 km max surat gitmedigim yer kalmadı hatta arkamda okul arkadasım 120 kg headbanger vardı onla anadolu hısarı kucukyalı yapa yapa bıtırdık motoru ama anası agladı motorun heheh ama guzeldı be bence bıraz bakımlı saglam bısıyle gıdılebilir ama sıkılırsınız gıt gıt bıtmıyor gıt gıt bıtmıyor yol sıkar yanı ben hyosungla yaklasık 150 160 km hızla sılıvrıye gıdıp geliyorum o bıle sıkmaya basladı tam eh be ne hızlı gıdıyorum dıyorum yanımda 600rr dragstar varadero geciyo dıyorum ki hay anasını duruyorum ben sanırım :mrgreen:

ERDEM860
20 Temmuz 2009, 09:55
çıldırmışsınız........ :queen::queen::queen:

okan_style
20 Temmuz 2009, 10:02
çıldırmışsınız........ :queen::queen::queen:

aha işte yakaladııııııııım yavas gecin kardesım yanımdan duruyomusum gibi geliyor motordan soguyorum :mrgreen: :rendeer: