PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet Almak

Hakan_Çelik
05 Mayıs 2012, 15:27
Arkadaşlar merhaba.Ben Manisa Salihlide yaşıyorum ve 07.06.1994 doğumluyum.Daha önce tanışma odasında haftada 1 kere 20 dakika eğitim amaçlı otomatik vites motor sürdüğümü belirtmiştim.Geçen hafta Dayım ehliyet yetersizliğinden ceza aldı çok pahalıya.Bu benim başıma gelsin istemiyorum ve ehliyet sınavına en kısa sürede katılmayı hedefledim.İnternetten bakınca 08.06.2012 ' ye kadar ehliyet sınavı başvurusu gördüm ne kadar doğrudur bilemem.Benim sorum şu Ben ehliyet almak için neler yapmam gerekli Sadece motorsiklet değil araba için de ehliyet istiyorum sanırım A2-B bu ehliyet.Bütün bunların masrafları nelerdir ayrıca bu 08.06.2012 de son başvuru olan 30 haziran sınavına giriş yapabilirmiyim tüm bunları bana açıklarsanız minnettar kalırım . İyi forumlar :) ( Eğer aynı soruyu soran daha önceden arkadaşımız varsa oraya yönlendirirseniz sevinirim )

TATLIHIZ
05 Mayıs 2012, 15:38
7 Mayısta kurs baslıyor Mayıs ayı kayıtları bunlar

Yapman gerekenlen

Nufus Cüzdanı
Fotograf 12 Adet
Savcılık belgesi
Ögrenim belgesi
Saglık Raporu

360-400 arası ehliyet sanırım

Bu arada Hemseriyiz :)
Bende girdim ehliyete 20.05.1995 Mayıs 7 de kursum baslıcak

-ZERO-
05 Mayıs 2012, 16:24
merhaba bende 94 doğumluyum senin düştüğün duruma ben de düştüm sana bunları açıkça anlatayım istersen benim ehliyet olayı şöyle oldu gidip a2 ehliyet için kaydımı yaptırdım 11 şubatta olacak sınav için daha sonra 50 tl yatırdım halkbank a sınav ücreti için 11 şubatta saat 10 da sınava girdim(ehliyet sınavları hep cumartesi günleri ve sabah 10 da olur) bir süre sonra kurstan aradılar ve sınavdan geçtiğimi söylediler ve direksiyon sınavına çalışmak için çağırdılar ben de gittim.direksiyon sınav günü geldiğinde yaptığım tek şey şu oldu. sol sinyal verdim kalktım.siyali kapattım 60-70 metre gittim sol sinyal verip u dönüşü yaptım.sinyali kapattım 50-60 metre daha gittim. sol sinyal verdim başladığım yere döndüm bu kadar yani ehliyet sınavı falan hiç abartılacak birşey değilmiş onu öğrendim. :) ehliyet kursundan aradılar sertifikan çıktı gel al diye ben de almadım dosyamı kapattırmadım neden böyle yaptın dersen 30 haziranda olacak sınava girecem b sınıfı ehliyet için ikisini bir alıp trafik şubeye öyle gidip çıkartmayı düşünüyorum.bunun için 30 nisanda gidip 53 tl yatırdım bu sefer halkbanka (8 hazirana kadar zamanı var sınav ücreti için) 14 mayısta derslerim başlıyor.şimdi ne kadar para ödeyeceksin ona gelirsek ilk önce kurs parası vereceksin(ben vermedim tanıdıktı), toplam 103 tl bankaya sınav harcı,sonra ehliyeti falan aldın sınavdan geçtin diyelim mesela ne yapacaksın? a2 için 92 lira maliyeye yatıracaksın 67 tl de ehliyet kart ücreti vereksin b sınıfı için de 278 lira maliyeye yatıracaksın gine 67 tl de ehliyet kart ücreti vereksin yani toplam 505 tl + 103 tl de sınav ücreti toplam 608 tl devlete yatıracksın (a2+b için) gerekli olan evrakları yukarıda açıklamış arkadaş zaten kursa vereceğin parayı da hesaba katmayı unutma.kendimce açıklamaya çalıştım inşallah yardımcı olabilmişimdir hadi iyi günler :)

kanmix_x
05 Mayıs 2012, 16:53
Bende B+A2 alıyorum nasip olursa B sınavlarına girdim ilk yardımdan kaldım onuda 2 sınavda geçtim

Kursa 400 tl sınav için 50 tl ilk yardımdan kalınca tekrardan 50 tl

Direksiyon sınavım var daha ardından A2 yi üstüne yazdırmak için direksiyon sınavını geçince bana hatırlat dediydi hoca

Şu ana kadar 500 tl ye patladı tahminim bi 800 tlye daha patlıcak bana

Bildiğim kadaryla kurs ücretleri değişken 100 liraya da kayıt eden var 500 tl yde dosya açan ama diğer maliye trafik ücretleri sabit :wiinkk:

arca94
05 Mayıs 2012, 18:09
Ehliyet fiyatları ilden-ile ilçeden-ilçeye farklılık göstermektedir.. En sağlıklı çözüm gitmek istediğiniz ya da araştırmak istediğiniz bi ehliyet kursuna gidip sorup öğrenmenizdir kanımca.. :)