PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Fizy Hoşgeldin

Sayfa : 1 [2]

ersin90
19 Mayıs 2012, 23:48
teker çapı küçüldükçe kampana frenin etkinliği artar....
bu scooter da teker neredeyse fren disk i kadar küçük zaten...

mert136
20 Mayıs 2012, 11:21
Önlerin kampana olması sorun değil.Activalarda disk mi vardı. Şuan çinli scooterlar bile 2.300 gibi rakamlara satılırken buna 3.400 istenmesi makul bence.Far armut tipi değilse vede lastikler tubeless ise bu paraya değer.

DarkSeleCT93
20 Mayıs 2012, 11:27
fiyat 3400 se tam ederi bence fena değil en azından sağlamdır

mert136
20 Mayıs 2012, 15:35
Bakım maliyeti çok düşük olacak bu motorun buna emin olun.Zaten Hondanın bu modeli getirmesinin nedenide bu.Şehiriçi ulaşım için doğru seçim olacaktır.Bir çok kişi kampanaya takmış önemli olan sorunsuz olması,az yakması ve bakım masrafının düşük olmasıdır.

blow07
21 Mayıs 2012, 10:18
Honda cok akıllı bence cinliler bu motoru 2500-3000 tl ye alırken honda rakip oldu bunlara zaten millet honda bozulmaz diyor cünkü kac senelik motorları daha yollarda Baktı millet Cakma scapy e binio honda sı 4.500 scapy in 125 lik + kampana olanın demiri kötü olanını getirmiş ha bu deilki kötü olucak motoru gene honda motoru sadece dısı kötüdür oda herkeze kötü gelmez honda cok akıllıca davranıyor

Demek istediğim görüntü olarak çok itici motorlar üretiyor. Beklemezdim böyle kaliteli motor üreten bi firmadan.

Mengu16
21 Mayıs 2012, 17:05
Bu fizy'in lastikleri tubeless mi bilen varmı beyler.
Lastikleri spacy 110 ile aynı boyutta ve sanırım aynı desende tubeless'tir büyük ihtimalle. lastiğin janta oturması ve yanak şekli de tubeless olduğunu gösteriyor.

.Mhmt.
21 Mayıs 2012, 17:52
Honda kebap onda

mrtdem
22 Mayıs 2012, 09:09
donanım disk fren artı cbs istiyosanız pcx 125 veya ps 150 ye bakın kendinizi üzmeyin.ekmek köfte olayı bu.bu kadar küçük bi tekerde tek piston kaliper yerine kampana daha iyi.peki neden çünkü tek piston kaliper bu tekeri çok çabuk kitler.çift piston kaliperde bu motora gereksiz.tatminkar bi duruş düşmekten herzaman iyidir böyle düşünün yoksa seçenek çok.birde bu motorun amacı belli

mert136
25 Mayıs 2012, 18:13
Bu fizy'in lastikleri malesef tubeles değilmiş iç lastikliymiş Anes motoru arayıp sordum.

Mengu16
25 Mayıs 2012, 20:12
Bu fizy'in lastikleri malesef tubeles değilmiş iç lastikliymiş Anes motoru arayıp sordum.
Çok mu dert, bi süre idare eder o lastikler sonra tubeless pirelli, michelin falan alırsınız zaten orjinal lastikler uyduruk oluyo iç lastikli de iyi, tubeless lastikler çok sert olduğundan çok kayıyor.

Yodan
29 Mayıs 2012, 01:31
Herkese merhaba,

spacy ve fizy arasında kaldım, iş için alacağım, frenin kampana olması bence önemli değil ama karbüratörlü olması dikkatimi çekti. Kışın çalıştırırken problem yaşar mıyım? Honda Acvita'larda çalıştırma durumu nasıl?

TATLIHIZ
29 Mayıs 2012, 01:34
Herkese merhaba,

spacy ve fizy arasında kaldım, iş için alacağım, frenin kampana olması bence önemli değil ama karbüratörlü olması dikkatimi çekti. Kışın çalıştırırken problem yaşar mıyım? Honda Acvita'larda çalıştırma durumu nasıl?

Karbüratörlü onlarda Su sogutmalı uzun yollar için Kısın sorun yasamassın

GP500-1st
29 Mayıs 2012, 02:04
Kymco Agility 125 şuan 3.100 tl bu ise 3.400

http://f1205.hizliresim.com/x/x/719hq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bu sınıfta Agility bu fiyata döver..

motorcu48
29 Mayıs 2012, 02:23
Herkese merhaba,

activa ve beatte eğer birde bakımsızsa motor sabahları hiç çalışmaz
ancak karbüratörlü oluşundan değil manuel jikleli olduğundandı

gp500 arkadaşında dediği gibi o fiyata aglity125 alınır
honda diye güvenme honda tr politika gereği çok kalitesiz ürünlere yönelmekte
hiç değilse aglity125 piyasada uzunca bir zamandır var
hernekadar kymconun 250 cc altına motosiklet gözüyle bakmasamda

maxi97
29 Mayıs 2012, 02:56
agilitynin ön freni disk ve berbat. arka fren ise etkisiz. dominostayken yemin ediyorum müdüre kendi mondial 150 zcm ile servise gitmeyi teklif etmiştim.

agility 110 km yapabilen bir alet, ama duramıyor.

150 zcnin freni hepsinden iyi. 50 km hız ile 6.5 metrede kızaklayarak durabilen bir motosiklet.

GP500-1st
29 Mayıs 2012, 03:12
bence agility nin kucuk tekerlerden dolayi hiz arttikca sapmasida artiyor. 110 dedigin city de 105 cbr 125 ve ps150 de 100 km ye esittir

maxi97
29 Mayıs 2012, 03:20
bence agility nin kucuk tekerlerden dolayi hiz arttikca sapmasida artiyor. 110 dedigin city de 105 cbr 125 ve ps150 de 100 km ye esittir

benim 150 zcden 15-20 km daha hızlıydı ama fren yoktu. bir ara çıkma agility 125 motoru bulmayı kafaya koydurtacak kadar güçlüydü. ama gerçekten fren yoktu.

motorcu48
29 Mayıs 2012, 04:08

forumda fatifh diye bir gencimiz var agility 50 ile 90 yapmış:queen::queen::queen:

bence o bu fikre katılmıyacaktır:pl:

mert136
29 Mayıs 2012, 17:17
İş için alacaksa fizy tercih edilebilir.Tabi yakıt olayını bilmiyorum.Agility 3-3.5 lt/100 km yakıyor. Parça fiyatları ucuz değil kymco nun.

rapidhacker5
29 Mayıs 2012, 17:58
İş için alacaksa fizy tercih edilebilir.Tabi yakıt olayını bilmiyorum.Agility 3-3.5 lt/100 km yakıyor. Parça fiyatları ucuz değil kymco nun.

3litre mii oha naptin hocam cbr125 filan 2.8 yakiyor bu nasil 3 yaksin nc700 bile 3.6 yakiyor 100 km de

EverHarD*
29 Mayıs 2012, 20:40
valla ben fizy alcağıma 2. el beat alırım bi makyaj tamam benim için. bakımlarını aksatmadıkdan sonra activa ve beat yabana atılacak motor değildir.

activa beni kazada kurtardı. activa da sağlam motordur.

Mengu16
29 Mayıs 2012, 20:53
agilitynin ön freni disk ve berbat. arka fren ise etkisiz. dominostayken yemin ediyorum müdüre kendi mondial 150 zcm ile servise gitmeyi teklif etmiştim.

agility 110 km yapabilen bir alet, ama duramıyor.

150 zcnin freni hepsinden iyi. 50 km hız ile 6.5 metrede kızaklayarak durabilen bir motosiklet.
Agility'nin frenlerinin kötü olduğuna inanamadım, onu kullanmadım ama geçen yaz bodrumda Kymco MovieXL 125 kiralamıştım Agility ile aynı motor var ve lastik boyutları da aynı. Frenleri tek kelimeyle süperdi, virajlara girişi süperdi. Agility'den tek farkı ön freninin disk'inin kocaman olması, bu fark birinin frenleri harikayken diğerini berbat yapar mı bilmiyorum.

scooterist
12 Haziran 2012, 17:49
markadan şaşma fizy fiyatına göre iyi

cool113
26 Haziran 2012, 00:48
honda sadece paket servisi yapan firmaları düşünmese birazda normal kullanıcıları düşünse iyi olur artık. ticari amaçlı olup olmadığını bilmem fakat normal bir kullanıcı olarak bu tipsizlik abidesi motoru kullanmak istemem. bu tipsiz motora binmem için onların bana para vermesi lazım.honda pcx modelini getirdiğinde güzel motorlar gelmeye başlayacak demiştim fakat pcx in ardından spacy ve fizy gibi tipsizlik abidesi modeller gelince hondadan tamamen ümidi kestim. spacy ve fizy gibi tipsiz modelleri alan arkadaşlar bana göre hata yapıyorsunuz.bu modelleri almayın aldırmayında pazar paynı kaybetmek istemeyen honda zorlada olsa güzel motorlar getirecektir. ortada hiç ama hiç bir değişiklik ve yenilik yokken honda boyuna zam yapıyor niye alıyorsunuz arkadaşlar başka markamı yok. cbf 150 fiyatı 3100 TL dan azar azar gelen zamla 4.800 TL na çıktı bakıyorsun motora bir civata bile değişmemiş. ne yenilik yaptında zam yapıyorsun arkadaş... honda hiç bir yerde satamadığı tapon modelleri ülkemiz vatandaşlarına çakmaya çalışıyor. yabancı ülkelerde avrupa ülkeleerinde paket servisi yokmu o ülkelere niye bu modelleri kakalamıyorlarda bize getirip kakalamaya çalışıyorlar. son zamanlarda pizzacı ve kebapçıların çok büyük bölümü kymco agility ve başka markalar tercih etmeye başladı. bu resmen ülkemize yapılan bir hakarettir bunu yıllardır söylüyorum ve söylemeyede devam edeceğim.

hyorumez
02 Temmuz 2012, 16:55
Arkadaşlar Selam.. Bugün Fizy 125 Beyaz bir tane satın aldım. 2 gün sonra teslim edecekler. İkinci el çok araştırdım ancak doğru düzgün bir motor bulamadım. Çin malına da girmek istemedim. Kymco Agility'i de motor satışı yapan bir arkadaşım Aero dinamiğinin kötü olması nedeniyle tavsiye etmedi( sürücü yüksekte kalıyor sürüş emniyeti ve motora hakimiyet zayıf alma dedi) Bende madem ki motor alacağım bari 0 kilometre olsun dedim ve Honda Fizy de kanaat kıldım.. Söyledikleriniz benim için moral bozucu ama bakalım zamanla göreceğiz huyunu suyunu..İnşallah Hayırlısı olur..:-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Honda bayii ve motorsiklet hayranı söyle dedi: Eskiden beri Kampana fren kullanıyoruz..Kampana frene kötü demek doğru olmaz.. Disk frenler yeni girdi hayatımıza ve bazı motorlarda (motorun yapısına ve büyüklüğüne paralel olarak) duruşta sorun çıkarır. Balatalar daha çabuk aşınır dedi.. Honda fizy 125 uygun bir motor olduğunu söyledi.. Honda marka olarak iyidir diye düşünüyorum..Bakalım.. 2 gün sonra geliyor motorum..

mücahit_89
02 Temmuz 2012, 16:58
Arkadaşlar Selam.. Bugün Fizy 125 Beyaz bir tane satın aldım. 2 gün sonra teslim edecekler. İkinci el çok araştırdım ancak doğru düzgün bir motor bulamadım. Çin malına da girmek istemedim. Kymco Agility'i de motor satışı yapan bir arkadaşım Aero dinamiğinin kötü olması nedeniyle tavsiye etmedi( sürücü yüksekte kalıyor sürüş emniyeti ve motora hakimiyet zayıf alma dedi) Bende madem ki motor alacağım bari 0 kilometre olsun dedim ve Honda Fizy de kanaat kıldım.. Söyledikleriniz benim için moral bozucu ama bakalım zamanla göreceğiz huyunu suyunu..İnşallah Hayırlısı olur..:-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Honda bayii ve motorsiklet hayranı söyle dedi: Eskiden beri Kampana fren kullanıyoruz..Kampana frene kötü demek doğru olmaz.. Disk frenler yeni girdi hayatımıza ve bazı motorlarda (motorun yapısına ve büyüklüğüne paralel olarak) duruşta sorun çıkarır. Balatalar daha çabuk aşınır dedi.. Honda fizy 125 uygun bir motor olduğunu söyledi.. Honda marka olarak iyidir diye düşünüyorum..Bakalım.. 2 gün sonra geliyor motorum..

arkadaşımın çalıştığı yer oto parçacı almış oda motorla parça dağıtıyor,söylemesine göre kullanımı çok rahatmış motor biraz hafif olsada gücü kuvveti yerinde diyor 100 kmye çok rahat çıktığını söyledi,bunlar söyledikleri dandik motor olsa hoşuna gitmezdi fazla konuşamadık ama bana göre ön arka kampana olması kötü olmuş disk fren olmadan nasıl durcak motor merak ediyorum...hayırlı olsun kazasız belasız kullan..

mert136
03 Temmuz 2012, 05:31
hyorumez@ yeni motorun hayırlı olsun.Ben 800 km oldu alalı.Frenajda en ufak bir sorun yok.Kullanınca anlayacaksın zaten. Milletin dediğine bakma.

amaninmb
11 Temmuz 2012, 23:06
Bende daha bugun bir beyaz fizy aldım.
Kalkışı yavaş fakat mondial'den sonra honda'ya geçince inan insan rahat ediyormuş.
Durmasındada bir sıkıntı yok bence.
Enson 120 gostersede ibre ben 115 falan yaptırabildim sonrada zaten kıyafet ve süper bir kask olmadığı için fazla basmadım yemedi kısacası :)
bencede milletin dediğine bakmayın. bir mondial olsun , Hsun olsun , Kuba olsun bunlara bin basar. Honda kalitesi.
Süspansiyonları bile maşallah sessiz sakin.

mert136
11 Temmuz 2012, 23:15
Hayırlı olsun arkadaşım yeni motorun.rodajda yani ilk 1000 km. Motoru fazla sıkıştırma.

amaninmb
11 Temmuz 2012, 23:22
Peki Teşekkürler. :) İnşallah fazla sıkışmaz hayvan.

Birde. Ne kadarda tipsiz densede o kişiye göre değişir. Hepsi aynı koca koca şaşı gözlü 150 lik çin motorlarına millet biniyor biton para veriyorda honda'ya neden binmesin.
Hatırlatırım ki. 1997 de Suzuki X90 o senenin en çirkin aracı seçilmişti ama (sadece 1997 senesinde üretildi) sonra baktılar 4x4 ve rally de canavar gibi gidiyor sonradan çok arandı ama küstüdüler suzukiyi. Milletin ihtiyacını görüyorsa ve kullanıcı memnunsa bence başarılıdır. Tipi falan bırakın. Adamlar 89 yılındada aynı kasa Şahin 2001 modelde aynı kasa şahin'e biniyor bu Memlekette. Kaldıki motordaki çirkinlik konuşulsun...

cool113
12 Temmuz 2012, 03:30
Alın arkadaşlar alın. Bu gidişle hondanın güzel tipli motorlarını daha çok beklersiniz. Hondanın ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Çirkin motosikleti almayacaksınızki güzel motosiklet getirsinler. Para veriyorsam hakkınıda karşımdaki firma vermeli ve bu paranın karşılığı bu motor değil. Büyük çoğunluğumuz bu paraları ucu ucuna denkleyerek büyük zahmetle kazanıyor. Yazıktır günahtır. Eskiden büyük firmaların çoğu honda activa tercih ederdi şimdi agility tercih ediyor. kymco agility bu kadar kötüyse büyük fast food ve pizza firmaları niye filolarında agility tercih ediyor. Kendi kendinizi kandırmayın bence. Fizy ticari olmaktan öteye gidemez ve kesinlikle şahsi kullanımlar için uygun değil. Fizy modelini honda ticari amaçlı işyerlerine satış yapabilmek için getirdi normal şahsi kullanım için getirmedi. Spacy modeline durduk yerde o kadar çok zam yaptılarki kimse ticari filo için düşünmedi, baktı satamıyor agility modeliyle rekabete girebilecek fizy modelini getirdi. Zannediyormusunuz ki honda sizi düşünüyor, honda şu anda kaybettiği ticari pazarı toparlamaya çalışıyor. Honda firması ciddi anlamda Honda Türkiye yöneticilerini gözden geçirmeli. Ya bu işten hiç anlamıyorlar, yada bizi millet olarak keriz zannediyorlar. Tepkinizi böyle saçma sapan modelleri almayarak gösterin derim, satacaklarsa adam gibi motosiklet satsınlar. Araba ve motosiklet çok ayrı şeylerdir, aynı kefeye konamaz, motosiklet her şeyden önce bir yaşam tarzıdır bunuda unutmayalım.

ozbas73
15 Temmuz 2012, 10:12
Herkese merhaba,
siteye yeni üye oldum, biraz uzun yazdığımdan dolayı kusura bakmayın..

yazlıkta 10 senedir Honda Kinetix kullanıyorum, çok memnunum. İstanbul'da da ayağımı yerden kesecek bir scooter düşünüyordum uzun zamandır, Honda markasına güvensem de modellerini çok beğenmediğim için Fizzy 125 veya Spacy 110 almayı düşünmüyordum. Kinetix çok dengeli, sürüşü keyifli bir motor, özellikle bu Fizzy ve Spacy'lerde ön tekerlek biraz büyük ve ince olunca acaba sürüş konforunu etkiler mi, dengede problem yaratır mı, ön teker kayar mı diye çok kararsız kaldım açıkçası. Ancak pizza dağıtımı yapan bir arkadaşa sorduğumda çok güzel rahat dengeli bir motor deyince mecburen Honda'ya döndüm tekrar. Dün Kızıltoprak'ta Honda Bayii'ne gittim, modellere baktım, Fizzy 125 veya Spacy 110'dan birini tercih edeceğim sanırım. Fizzy 125'de eksiklik olarak torpido gözü yok, bir de göstergelerde benzin seviye göstergesi yok. Koltuk kaplaması biraz kalitesiz Spacy'ye göre. Ben açıkçası bazı arkadaşların yazdığı frenlerin kampana olmasına çok takılmıyorum, çünkü Kinetix ile 2 kişi dağlara çıkıp indiğimiz bile oldu frenlerden yana hiçbir sorun hissetmedim bile hatta o yüzden aynı şekilde kampana olduğundan Fizzy modelini tercih ediyorum Spacy'ye göre. Fizzy 125 otomatik jikle imiş yani çalıştırıken sorun olacağını zannetmiyorum, aynı şekilde Kinetix karbüratörlü ve otomatik jikleli ve onda da sorun yaşamadım hiç. Manuel jikle olunca galiba çalıştırıken sorun olabiliyormuş. Fizzy 125 belki benzin olarak biraz daha fazla yakabilir ama Spacy 110'a göre beygir gücü ve tork olarak daha güçlü, o yüzden daha iyi olacağını düşünüyorum.
Yalnız piyasada nedense Fizzy 125 hiç görmüyorum, pizzacı ve kebapçılar'da hep Spacy 110 görüyorum,üstelik şu anda bile Fizzy 3400 , Spacy is 4300 civarı, arada bukadar fiyat farkı olmasına rağmen, acaba benzin seviye göstergesinin olmaması veya ön torpido gözünün olmaması gibi ayrıntılardan dolayı mı Spacy 110 tercih ediliyor bukadar?

mert136
15 Temmuz 2012, 20:43
Fizy'de benzin göstergesi var arkadaşım.km. Saatinin tam altında kalıyor.Spacy daha kaliteli fizy'den.Yakıtı daha az.

amaninmb
16 Temmuz 2012, 00:31
Herkese merhaba,

yazlıkta 10 senedir Honda Kinetix kullanıyorum, çok memnunum. İstanbul'da da ayağımı yerden kesecek bir scooter düşünüyordum uzun zamandır, Honda markasına güvensem de modellerini çok beğenmediğim için Fizzy 125 veya Spacy 110 almayı düşünmüyordum. Kinetix çok dengeli, sürüşü keyifli bir motor, özellikle bu Fizzy ve Spacy'lerde ön tekerlek biraz büyük ve ince olunca acaba sürüş konforunu etkiler mi, dengede problem yaratır mı, ön teker kayar mı diye çok kararsız kaldım açıkçası. Ancak pizza dağıtımı yapan bir arkadaşa sorduğumda çok güzel rahat dengeli bir motor deyince mecburen Honda'ya döndüm tekrar. Dün Kızıltoprak'ta Honda Bayii'ne gittim, modellere baktım, Fizzy 125 veya Spacy 110'dan birini tercih edeceğim sanırım. Fizzy 125'de eksiklik olarak torpido gözü yok, bir de göstergelerde benzin seviye göstergesi yok. Koltuk kaplaması biraz kalitesiz Spacy'ye göre. Ben açıkçası bazı arkadaşların yazdığı frenlerin kampana olmasına çok takılmıyorum, çünkü Kinetix ile 2 kişi dağlara çıkıp indiğimiz bile oldu frenlerden yana hiçbir sorun hissetmedim bile hatta o yüzden aynı şekilde kampana olduğundan Fizzy modelini tercih ediyorum Spacy'ye göre. Fizzy 125 otomatik jikle imiş yani çalıştırıken sorun olacağını zannetmiyorum, aynı şekilde Kinetix karbüratörlü ve otomatik jikleli ve onda da sorun yaşamadım hiç. Manuel jikle olunca galiba çalıştırıken sorun olabiliyormuş. Fizzy 125 belki benzin olarak biraz daha fazla yakabilir ama Spacy 110'a göre beygir gücü ve tork olarak daha güçlü, o yüzden daha iyi olacağını düşünüyorum.
Yalnız piyasada nedense Fizzy 125 hiç görmüyorum, pizzacı ve kebapçılar'da hep Spacy 110 görüyorum,üstelik şu anda bile Fizzy 3400 , Spacy is 4300 civarı, arada bukadar fiyat farkı olmasına rağmen, acaba benzin seviye göstergesinin olmaması veya ön torpido gözünün olmaması gibi ayrıntılardan dolayı mı Spacy 110 tercih ediliyor bukadar?

Fizyde benzin göstergesi var. spacyye göre eksiği spacyde motor arıza lambası vsde var fizyde o yok. sadece lamba göstergesi (uzunlar) , sinyal benzin ve ibre var.
spacy 2010-2011 de çok sattı pizacı vslerin alması bence bu sebeptendir. Fizy daha yeni çıkan bir motor.

Ve sadece şekilden bakan arkadaşlar. Forumda kaç tane tipi aynı olupda Ahmet Ali Mehmet ismiyle parayı basan firmaya marka veren Çin scooteri kullanan var ve bi o kadar fazla. Dediğim gibi Mondiali kötülemiyorum ama bir honda kalitesi ciddi ciddi yok.
Daha 250 km anca yaptım fizy ile (alalı 4-5 gün oldu) rodaj olmasına rağmen 110-115 km arası hız yapıyor ki ruhsatta verilen kağıtta son hız 88 yazıyor.
koltuğu tamam sert olabilir ama 2bin-3bin çin scooterina para vermektense hondanın tipsiz motoru bence daha iyidir.

Tek eksiği fizynin Xenon lambası , alırken çantasının olmaması ve önce cam vs'nin olmaması.
Virajlara girişi bence hoş tabi lastik boyutundan ve her motorun korkulu rüyası gibi yollara dikkat edilecek. Mesela pet şişesi gördügümüzde veya kamyonun lastik izinden kaçılacak -ki Konya'da aman bir güzel yollar varki anlatamam. Koskoca 4 şeritli Ankara Yolu bile kamyonun lastik izi mevcut.

Torpido olmayışı aldıktan sonra üzüldüm :)
ama alışıyor insan.
Ve Fizynin kontakdaki kilidi çevirince elektriği tamamen kesip ayak marşı ile bile çalıştırılamaması çalınmamaya karşı güzel bin önlem.

ozbas73
16 Temmuz 2012, 10:36
Dün dağıtım yapan birisinden rica edip Spacy 110 kullandım, 100 metrelik yerde 2-3 tur attım. Kinetix ile kıyaslayınca direksiyon hissini sevmedim, şöyleki ; motor çok yavaşlayınca sanki direksiyon oynaklaşıyor ve motoru dengede tutmak zorlaşıyor gibi geldi bana, ancak hızlandığında bahsettiğim denge problemi ortadan kalkıyor. Bir de direksiyonda gereksiz bir sertlik hisstttim, Kinetix'in direksiyonu Spacy 110'unun yanında hidrolik direksiyon gibi geldi. Olumlu bir yanı ise dönüş çapı Kinetix'e göre oldukça iyi.

amaninmb
17 Temmuz 2012, 23:55
Dün dağıtım yapan birisinden rica edip Spacy 110 kullandım, 100 metrelik yerde 2-3 tur attım. Kinetix ile kıyaslayınca direksiyon hissini sevmedim, şöyleki ; motor çok yavaşlayınca sanki direksiyon oynaklaşıyor ve motoru dengede tutmak zorlaşıyor gibi geldi bana, ancak hızlandığında bahsettiğim denge problemi ortadan kalkıyor. Bir de direksiyonda gereksiz bir sertlik hisstttim, Kinetix'in direksiyonu Spacy 110'unun yanında hidrolik direksiyon gibi geldi. Olumlu bir yanı ise dönüş çapı Kinetix'e göre oldukça iyi.

Fizy nınde denge biraz dururken sıkıntı. Net ağırlıgı 110 kg fizy nın. Bu arada ruhsatta modeli oralar JF40 diye geçiyor. ve gücüde 6,8 kw

cool113
18 Temmuz 2012, 01:03
hondanın neden güzel model getirmediğini bu forumdan anladım. honda ne getirse alıyorsunuz, iyi yönleri varmış gibi kendi kendinizi teselli ediyorsunuz. honda firması fizy modelini kaç tane ülkede satıyor sizce araştırın görün. asya ülkelerinde bile fizy satılmıyor resmen bize bu berbat modeli kakalıyorlar. herkezin kendi zevkidir saygı duyarım fakat ben hondayı boykot ediyorum ve bu paket servisi motorunu şahsi kullanım için hiç kimse almasın diyorum.

Yavuzyuksel
31 Ağustos 2012, 20:21
Arkadaşlar ben motorsiklet kullanmaya 12 yaşımda başladım Honda vision 50 cc ile http://e1208.hizliresim.com/10/z/chch8.jpg

Babamdan dedemden gelenmıdır nedır bı motorsiklet tutkusu vardır hep içimde üstüne oturup gidonuna dokunmadığım motor yoktur ama sadece üstüne binip inmekle kalmışımdır hep
Allahtan dedemın scootoru vardı ki o vefat edınce bana kaldı :pale:

Şuan on 17 yaşımdayım halada gıdıyor 1991 model honda vision hız gostergesi olsun benzın durum göstergesi olsun kickstarından tutun sinyallerınden kampana firenlerıne kadar herşeyi sorunsuz çalışıyor hatta babam bıraz baba hatırasıdır dıye ustunde ufak rütüşlar yaptı on gırenajın boyasını yenıledık falan resımdeki halı gecen seneden eger meraklıları varsa yenı resımlerınıde upluyabılırım :cat:

Bu fizy 125 bendede var sorularınıza çözüm olursa bende bir iki bişeyler anlatayım hem merak ettıklerınız varsa soarsınız bende bcevaplarım herneyse bu yaz tatilinde dönemsel işe girdim sırf motorsiklet alabilmek için aklımda eski model bi chopper almak vardı hem kendım uzerınde rahatca oynamalar yapamyı dusunmuştum hemde şöyle olurmu şurasına bışe olmasın dıyebılmeden kullanmak için iyi olur dedım

Babama açtım bu mevzuyu 2 ayda çalıştım tabi ama öğrencı adama kım adam akıllı para verırkı anca 2 seneye çürüyen o çinlerden alıcak para vardı elımde
Herneyse babam 2.el aldırmam nazıyla uğraşılmaz ben zamanında cok uğraştım ben bakıcam hallederiz dediki aklında bayiye gidip dylan 150 tipinde bişey bulmak varmış bi gun umranıyeye gıtmış iş sebebiyle aklında almak yokmuş bizim fizyi bizim volkan abi var onla karşılaşmışlar umranıyede demişler beraber gıdelım gitmişler anlattıgına gore anlatıyorum ustunde para yokmuş pederin psi150 7 bin küsür fazla gelmiş bakmış bizim fizy ile spacy var spacy de hoşuna gıtmemiş para olsaydı fizy alırdım demiş volkan abide 300 lira kapora vermiş sonra bana verırsın demiş noterden işlemleri halletmişler falan filan oyle almış yanı bende duyunca cok sevındım bu kadar cabuk hallolucağını tahmın etmemiştim

Eve geldim akşam bı baktım babam motor aldım dedi benı yaşımda bi genç için nekadar mutlu edıcı bı haber tahmın edemsssınız :cherry: 5 6 gun içinde işlemler tamamlandı neyse getirdi peder kapıya artık motoru analtıyım

Şuan 389 kmde garajda duruyor

Yakıt olarak ilk depoda 204 km yaptı 2. depoda 230 km 6lt alıyor depo ben memnunum şuan o kadar gezdıkten sonra bi depo fullemek koymuyor öğrencı adama :queen:
İlk yola cıktıgımda Allahım bu rahatlıkta ne böyle dedim çünkü benım 91lik scootor adamın belini yamultuyordu

Denge olayı muhteşem 400 kmde hıc sıkıntı yaşamadım

Frenler yenı olmasındanmıdır artık bılmemde cok ıyı kampana olmasının bı dezavantajını gormedım benim 91lık hondada sorun oluyordu ama babam halledıyordu arıza yaptımı servıse pek gerek duymam dıye düşünüyorum

Frenler demişken lastıkler berbat frene asıldızmı durduruyor ama anı duruşlarda lastıkler kaymaya cok musait çan atıyor sankı kaymak için

Hız konusunda yorum yapamıyacağım çünkü 1000 km rodaj döneminde motoru teslım alırken 1000 km bakımına kadar 60 ı gecmeyın bayırlarda zorlamayın anı kalkış yapmayın demişler artık babammı benı keklıyo hızlı gıtmıyım dıye bılmıyomda 60 a lanet bi şekilde cıkıyo sesıde cok hoşuma gıdıyor oyle kız kacıran gıbı uyuz uyuz sesler cıkarmıyo çinlerde oldugu gıbı

Motor kendını sanıyeler ıcınde toparlıyabılıyor bunuda sanıyler içinde km kadranına yansıtabılyıor bu cok hoşuma gıttı

Biraz tipi kötü ama arkadan guzel önden bıraz itici ama genelde hep olumlu yorumlar aldım fiyatını sordular tıpı guzelmiş dediler kötü yorum almadım ve bu yorumlarda sahılde oturan nebılyım park ettıgım yerde duran ınsanlardan geldı tanmadıgım insanlar, arkdaşlarım ayar oldu cok kıskandılar buda hoşuna gıdıyor ınsanın :pl:

Anahtar teslim 3750 lira koruma demırlıklerıyle bırlıkte koruma demırlıklerı bırazdaha karızma katıyor araca taktırın derım hem korur hemde tırsak durmaz motor ne bıleyım benım için iyi hoş yaz tatilinde helede denıze gıdıyorum gelıyorum bakkal çakkal sahıl ora bura derken zevklı oluyor kı beykoz gıbı guzel bi semtte yaşıyorsanız alın derım :cat:

Honda çünkü asla zararlı cıkmazsınız ki benım diğer Honda vision 1991 den berı gıdıyor bayırlardan 2 kişi cıkıyoruz düşünün inşallah bu fizy de ömürlük olur
Eğer fizy hakkında sorularınız varsa hemen öğrenıp veya bılıyorsam söyleyebılırım tavsiye ederim hepinize kazasız belasız sağlıklı sürüşler dilerim motorumun bi kaç fotoğrafını uplıyıcam teşekkürler iyi günler.

Ayrıca şu resımlerdekı kadar tıpsız degıl dış ortamda iyi inceleyın derım netten gorduklerınızle yorum yapmayın hemen :jocolor:
http://f1208.hizliresim.com/10/z/chdv8.jpg

http://f1208.hizliresim.com/10/z/chdym.jpg

http://f1208.hizliresim.com/10/z/chdzs.jpg

bukadar :pale:

mert136
13 Eylül 2012, 23:32
Hayırlı olsun.Bayi doğru söylemiş.ilk 1000 km.fazla zorlama motoru.

hyorumez
20 Ekim 2012, 13:21
Herkese merhaba,

Fizzy 125 de yakıt göstergesi var..Yakıtı 100 km de 2.2-2.5 lt.civarı Ben memnunum şahsen..Kış geliyor Beyaz güvercinimi kızağa çekme zamanı geldi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Yakıt olarak ilk depoda 204 km yaptı 2. depoda 230 km 6lt alıyor depo ben memnunum şuan o kadar gezdıkten sonra bi depo fullemek koymuyor öğrencı adama :queen:
İlk yola cıktıgımda Allahım bu rahatlıkta ne böyle dedim çünkü benım 91lik scootor adamın belini yamultuyordu

Denge olayı muhteşem 400 kmde hıc sıkıntı yaşamadım

Frenler yenı olmasındanmıdır artık bılmemde cok ıyı kampana olmasının bı dezavantajını gormedım benim 91lık hondada sorun oluyordu ama babam halledıyordu arıza yaptımı servıse pek gerek duymam dıye düşünüyorum

Frenler demişken lastıkler berbat frene asıldızmı durduruyor ama anı duruşlarda lastıkler kaymaya cok musait çan atıyor sankı kaymak için

Hız konusunda yorum yapamıyacağım çünkü 1000 km rodaj döneminde motoru teslım alırken 1000 km bakımına kadar 60 ı gecmeyın bayırlarda zorlamayın anı kalkış yapmayın demişler artık babammı benı keklıyo hızlı gıtmıyım dıye bılmıyomda 60 a lanet bi şekilde cıkıyo sesıde cok hoşuma gıdıyor oyle kız kacıran gıbı uyuz uyuz sesler cıkarmıyo çinlerde oldugu gıbıMotor kendını sanıyeler ıcınde toparlıyabılıyor bunuda sanıyler içinde km kadranına yansıtabılyıor bu cok hoşuma gıttıBiraz tipi kötü ama arkadan guzel önden bıraz itici ama genelde hep olumlu yorumlar aldım fiyatını sordular tıpı guzelmiş dediler kötü yorum almadım ve bu yorumlarda sahılde oturan nebılyım park ettıgım yerde duran ınsanlardan geldı tanmadıgım insanlar, arkdaşlarım ayar oldu cok kıskandılar buda hoşuna gıdıyor ınsanın :pl:
Anahtar teslim 3750 lira koruma demırlıklerıyle bırlıkte koruma demırlıklerı bırazdaha karızma katıyor araca taktırın derım hem korur hemde tırsak durmaz motor ne bıleyım benım için iyi hoş yaz tatilinde helede denıze gıdıyorum gelıyorum bakkal çakkal sahıl ora bura derken zevklı oluyor kı beykoz gıbı guzel bi semtte yaşıyorsanız alın derım :cat:
Honda çünkü asla zararlı cıkmazsınız ki benım diğer Honda vision 1991 den berı gıdıyor bayırlardan 2 kişi cıkıyoruz düşünün inşallah bu fizy de ömürlük olur
Eğer fizy hakkında sorularınız varsa hemen öğrenıp veya bılıyorsam söyleyebılırım tavsiye ederim hepinize kazasız belasız sağlıklı sürüşler dilerim motorumun bi kaç fotoğrafını uplıyıcam teşekkürler iyi günler.
Ayrıca şu resımlerdekı kadar tıpsız degıl dış ortamda iyi inceleyın derım netten gorduklerınızle yorum yapmayın hemen :jocolor:
http://f1208.hizliresim.com/10/z/chdv8.jpg
http://f1208.hizliresim.com/10/z/chdym.jpg
http://f1208.hizliresim.com/10/z/chdzs.jpg
bukadar :pale:

Kardeş.. Yazdıklarına aynen katılıyorum. Ben Ankara da şehir içi kullanıyorum. Çok memnunum.Rahat ve seri bir kullanımı var. Bizim otopark da da kaç kişi çok güzelmiş dedi. Tipi olağanüstü değil ama konfor ve marka benim işimi fazlasıyla gördü. 2.Ellere güvenemedim Sıfır km aldım..İyi kide almışım.. İlk motor için süper..Hz.Allah'a şükür..

amaninmb
25 Kasım 2012, 23:32
Konuyu Uplamak gibi olcak ama Eklemeden duramam...

http://ismailterzi.com/2012/10/01/scooter-kicinda-250-km/

Bu konudada gördüğünüz gibi durmadan 250-300 km yapabiliyor :)
frenler hala maşşallah güzel yani kampana oluşu fark yapmıyor.
1500 km'de bir servise götürürseniz yağ yoğurt kontrolünden sonra birşey olmuyor.
Şimdi 4200 km'de. Satlık diyorum :) CBR125 - 250 veya Yamaha Majesty serisi varsa takasda düşünülür....