PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [MT İZMİR] "Çevir Tekeri SEZONU AÇALIM,Foça ya Kaçalım" GEZİSİ 22 Nisan PAZAR

Tuncer Sezen
18 Nisan 2012, 19:25
Koca bir kış geride kaldı.
Hoş,bu cümleyi yazarken dışarıda yağan sağlam denebilecek yağmur bu durumu ironik duruma düşürse de,son kozlarını oynuyor kış..
Elindeki tüm mühimmat tükendi,mecburen güneşe teslim olmak zorunda.

Meteoroloji genel müdürlüğüne göre haftasonu yağış gözükmüyor (umarım öyle olur,yoksa gezi rotasını MGM'ye kaydırabiliriz :) ).

Çok hareketli geçeceği şimdiden belli olan bir sezonun açılışı için rotamız bu sefer FOÇA :cat:

Bu güzel Pazar günü gezisinde,sezonun açılışında bende olmalıyım diyorsanız mutlaka bekliyoruz..

Buluşma Yeri : Soğukkuyu BP
(Karşıyaka sapağına girmeden önce sağda,deniz kuvvetlerinin karşısında).

Buluşma Saati : 10:30 (10:45 Teker Dönüşüdür,çok ekstrem bir durum olmadıkça teker dönüş saati değişmeyecektir).

Gidilecek Yer : FOÇA

Güzergah,sürüş kuralları ve yakıt ikmali gibi konular dolayısıyla herkesin en geç 10:30 da orada olması gerekmektedir.

Gezilerimize Katılacak Üyelerde Aradığımız Nitelikler:

- Kask ve diğer gerekli donanımla birlikte yasal zorunluluk olan ehliyet ve diğer evrakların tam olması.
- En az bir buluşmaya iştirak edilmiş,ya da gruptan birinin tanıdığı olup kendisi tarafından referans olunabilecek olması
(Bunun sebebi grup sürüşünü tehlikeye atmamak için katılacak üyenin sürüş ve kişilik olarak gruba uyumlu olmasının gerekliliğindendir,sonuç olarak kimsenin eğlencesinin bir başkasının kabusu olma lüksü yoktur,hiç katılmamış arkadaşlar için Cuma günü buluşmamız vardır,buyrun gelin tanışalım).
- Grubun geneli tarafından istenmeyen üyeler arasında olmamak.

ve benzeri kimseyi riske atmamak amaçlı tahmin edilebilir nitelikler..

Buluşma yeşil ok ile belirtilen SOĞUKKUYU BP istasyonudur :
http://g1204.hizliresim.com/w/l/4lptu.jpg

http://www.bursailaclama.com/izmir-ilaclama-ilceler/izmir-foca-ilaclama/foca.jpg

Katılımcı Listesi :
-Devrim KAÇAN (DeKa)
-Tuncer Sezen
-byokko
-TEDDYTIMER2
-
-
-
-
-
-

Katılacak herkes listeye adını eklesin :wiinkk:

Cuma günü gerçekleştirilecek Bornova Teras cafe toplantısının linki ;
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-duyurulari/101420-%5Bmt-izmir%5D-20-nisan-cuma-dikdortgen-masa-sovalyeleri-bulusmasi-teras-cafe.html

Görüşmek üzere..

seza35
18 Nisan 2012, 19:28
Teras cafe etkinliğini 2 gün farkla bu etkinliği de 6 saat farkla kaçırıyorum :) Neyse artık umarım diğer aktivitelere katılabilirim.

BatuhanK
18 Nisan 2012, 19:34
Kendimi yazdım listeye :P

Katılımcı Listesi :
-DeKa
-Tuncer Sezen
-byokko
-TEDDYTIMER2
-BatuhanK
-
-
-
-
-

Tuncer Sezen
18 Nisan 2012, 19:37
Teras cafe etkinliğini 2 gün farkla bu etkinliği de 6 saat farkla kaçırıyorum :) Neyse artık umarım diğer aktivitelere katılabilirim.

Etkinlik bitmez :)
Bu zaten sezon açılışı..
Önümüzde koca bir sezon ve kaçırma ihtimalinizin olmadığı onlarca etkinlik olacaktır,onlarda görüşmek üzere :)

Kendimi yazdım listeye :P

Görüşürüz Batuhan.. :)

Arda_Karaca
18 Nisan 2012, 19:40
Gelebilirsem Foçada size katilmak isterim. Kaç gibi orda olursunuz. Saati bileyim ben sizi bulurum. :)

TEDDYTIMER2
18 Nisan 2012, 20:08
Sonunda ılık su motorcularının sezonu açılıyo :P İnş güzel ve eylenceli bi hafta sonu olur...:bestmt:

safakk
18 Nisan 2012, 20:48
sevgili izmir mt li abilerim/kardeşlerim

31 martta bende izmir foça yapmıştım ve yollar çok bozuk olduğu için ufak tefek 1 2 sıkıntı yaşadım. Muhtelen bilenler olacaktır ancak bilmeyenler için genede yazma ihtiyacı duydum. Anadolu caddesinde özellikle en sağ şeritte olmak üzere yolun muhelif kısımları alakasız şekilde traşlanmış. Bu yolun daha çok çiğli tarafında traşlı bölgeler yoğunlaşıyor. Aynı şekilde altın yolunda en sağ şeridi bu şekildedir. Katılacakların bu konuda dikkatli olmaları iyi olur.

Hayırlı sürüşler dilerim. kazasız belasız gider gelirsiniz umarım :)

Tuncer Sezen
18 Nisan 2012, 21:20
Gelebilirsem Foçada size katilmak isterim. Kaç gibi orda olursunuz. Saati bileyim ben sizi bulurum. :)

Muhtemelen 12:00- 13:00 arası oralarda oluruz.
Müsait olursanız mutlaka uğrayın :cat:

sevgili izmir mt li abilerim/kardeşlerim

31 martta bende izmir foça yapmıştım ve yollar çok bozuk olduğu için ufak tefek 1 2 sıkıntı yaşadım. Muhtelen bilenler olacaktır ancak bilmeyenler için genede yazma ihtiyacı duydum. Anadolu caddesinde özellikle en sağ şeritte olmak üzere yolun muhelif kısımları alakasız şekilde traşlanmış. Bu yolun daha çok çiğli tarafında traşlı bölgeler yoğunlaşıyor. Aynı şekilde altın yolunda en sağ şeridi bu şekildedir. Katılacakların bu konuda dikkatli olmaları iyi olur.

Hayırlı sürüşler dilerim. kazasız belasız gider gelirsiniz umarım :)

Bugün Menemen'e kadar gittim,çiğli ile menemen arasında yaklaşık 100 metre kadar bir alanda yol çalışması var.

Diğer taralı alanlar zaten uzun süredir var olan alanlar ki maalesef bunun gibi onlarca yer mevcut.

Grup sürüşünde özellikle o bölgede seyir edeceğimiz düşük hız ve öncü motorun yönlendirmeleriyle bir sorun yaratacak bir durumun var olduğunu sanmıyorum.Önceden gerekli keşifler yapıldı.

Uyarılarınız için çok teşekkürler.. :cat:

BatuhanK
18 Nisan 2012, 21:27
Aklıma gelmişken sorayım, ortalama seyir hızı ne kadar olur? Ona göre cuma günü ayvalığa gidip rodajı tamamlamayı düşünüyorum, cumartesi de geç kalmadan çıkar 1000 bakımını serviste yaptırır pazar gününe hazır olurum :cherry:

Devrim KAÇAN
18 Nisan 2012, 21:36
Seyir hızımız CBF 150 hızını aşmaz bence :thumleft:

safakk
18 Nisan 2012, 21:37
Muhtemelen 12:00- 13:00 arası oralarda oluruz.
Müsait olursanız mutlaka uğrayın :cat:

Bugün Menemen'e kadar gittim,çiğli ile menemen arasında yaklaşık 100 metre kadar bir alanda yol çalışması var.

Diğer taralı alanlar zaten uzun süredir var olan alanlar ki maalesef bunun gibi onlarca yer mevcut.

Grup sürüşünde özellikle o bölgede seyir edeceğimiz düşük hız ve öncü motorun yönlendirmeleriyle bir sorun yaratacak bir durumun var olduğunu sanmıyorum.Önceden gerekli keşifler yapıldı.

Uyarılarınız için çok teşekkürler.. :cat:

Ah evet birde yol çalışması var. İzmire gelen yolu gidiş tarafından bir şeride vermişlerdi yanılmıyorsam.

Buarada grup sürüşlerinde bu kadar titiz davrandığınızı bilmiyordum. Daima böyle kalmanız dileğiyle tekeriniz düz bassın :)

KaPTaNHaSaN
18 Nisan 2012, 22:24
hafta sonu olacak olan milas yolculuğum nedeni ile katılamıyorum. :(
benim için yenisini düzenlersiniz artık :)

Amca35
18 Nisan 2012, 22:50
Tuncerim yaz bizide listeye Amca35
Şimdiden heyecan bastı pazara kadar ne olur ne olmaz zam gelmeden depoyu fullemek lazım. Yeni lastikleri yollara alıştırmak lazım.:cat:

g@rfield
18 Nisan 2012, 23:00
Şimdiden heyecan bastı pazara kadar ne olur ne olmaz zam gelmeden depoyu fullemek lazım. Yeni lastikleri yollara alıştırmak lazım.:cat:

Amcaaaaaaaaaa beni unuttun sanırım :bounce: beni de yazın lütfen listeye....

Amca35
18 Nisan 2012, 23:15
Amcaaaaaaaaaa beni unuttun sanırım :bounce: beni de yazın lütfen listeye....

Tabi ya Artçımı almayı unuttuk tühhh bak görüyon mu sen.:cat: Aldık aldık senide aldık da; bana bak sonra yolda molalarda başkalarına artçı olmayasın, biliyorsun benim motor seni sürekli gıdıklıyor :queen::queen::queen:

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

Oooo süper şimdi Cumartesi motorları bir güzel yıkar iyice kromları parlatırız artık.Elbiselerimiz kasklarımızı da parlatırız.Takılarımızı bandanalarımızı puff larımızı hazırlarız.Sonra yola çıkıncada her seferinde olduğu gibi Trafik Polisleri bana bakıp bu ne yaaaaaaa demeye başlarlar artık. Demiii ama YÜCEL abicimm. :queen::queen::queen:

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:11 ----------

Güncel...:cat:

speedy2
18 Nisan 2012, 23:18
Hayırlı gezmeler olsun,kazasız belasız vede bol köfteli geçer inşallah.

kabataşlı
18 Nisan 2012, 23:40
Listeye beni ve Günseli de yazarsanız sevinirim:cat:

Tuncer Sezen
19 Nisan 2012, 00:24
hafta sonu olacak olan milas yolculuğum nedeni ile katılamıyorum. :(
benim için yenisini düzenlersiniz artık :)

Oldu mu şimdi :) ?
Cezası ağır olur söylemedin deme..
:)

Amca yaz bizi de diyorsun da biz kim :P Amca35 1 kişi değil mi,amca+35 mi yoksa o :santa:
Yazdık gitti.. :)

Güncel
Katılımcı Listesi :
-Devrim KAÇAN
-Tuncer Sezen
-byokko
-TEDDYTIMER2
-BatuhanK
-Amca35
-g@rfield
-kabataşlı
-nobly
-Ferit + 1
-
-

JoeBlack
19 Nisan 2012, 02:14
Tanıdığımız kimse yok grubunuzda ama sakıncası yoksa zx6r ve virago250 ile katılmak isteriz 2 arkadaş.

duyulmaz
19 Nisan 2012, 11:24
Hani gönül isterdi eski zamanlardaki gibi "beni de yaz" demek amma yol uzun Tuncerim :D o vakitleri özlüyor insan :((([COLOR="Silver"]

Tuncer Sezen
19 Nisan 2012, 12:06
Hani gönül isterdi eski zamanlardaki gibi "beni de yaz" demek amma yol uzun Tuncerim :D o vakitleri özlüyor insan :((([COLOR="Silver"]

Vay vay kimleri görüyorum :)
Dün de Aykut yazdı,bir kaç gün önce de Mustafa..
Yaseminin penceresi gibi oldu maşallah bu hafta,ne güzel eski dostları mesajla da olsa görmek :cat:
Keşke buralarda olabilsen de katılabilsen be Ahmet :) Valla çok güzel olurdu..
İnşallah bir başka sefere denk gelir böyle bir durum,hasret gideririz :wiinkk:
Eski günler güzeldi gerçekten..

Tanıdığımız kimse yok grubunuzda ama sakıncası yoksa zx6r ve virago250 ile katılmak isteriz 2 arkadaş.

Cuma günü yani yarın Bornova Teras cafe de buluşmamız var buyrun gelin :cat:
Etkinlik bölümünde konu ile ilgili başlık var..
Bekleriz.

Amca35
19 Nisan 2012, 20:25
Güncel... :cat:

Amca35
20 Nisan 2012, 20:11
Değerli dostlar lütfen elinizdeki kameraların fotoğraf makinelerinin tüm pillerini yedeklerini fulleyin.Yolda vay şarzım bitti kablo gitti bulut geldi güneş yedi anlamıyoruz. :cat::thumleft::queen::queen::queen:

nobly
21 Nisan 2012, 03:08
Güncel... :cat:
amca Güncel üzülerek bu kez katılamayacağını bildirdi :cherry::wiinkk:

Tuncer Sezen
21 Nisan 2012, 12:55
Bugün gökyüzü kapalı yine.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü sayfası verileri de değişmiş.Bir kere de tuttursalar gam yemeyeceğim zaten :farao: İstiareleri yanlış çıkmış heralde..

Pazar günü yağmurlu gözükmüyor şuan için.

Yarın görüşmek üzere :cat:

Arda_Karaca
21 Nisan 2012, 13:29
Bugün Foça'da hava güneşli. Değişecek gibi durmuyor.

Amca35
21 Nisan 2012, 16:22
:queen::queen::queen::rendeer::flower:
amca Güncel üzülerek bu kez katılamayacağını bildirdi :cherry::wiinkk:

Tuncer Sezen
21 Nisan 2012, 20:11
Yarın görüşmek üzere :cat:

Amca35
21 Nisan 2012, 20:55
Hayırlısıyla hepimize Hayırlı yolculuklar ve Hayırlı huzurlu bir gün olması dileklerimle.Bulışma alanında depolar fullensin lütfen :cat: Yol boyunca aralara kaynak almıyalım lütfen :queen:

nobly
21 Nisan 2012, 22:24
umarım hava güzel olur gezi ertelenirse çok üzüleceğim uzun süredir bekliyorum:bounce:

kabataşlı
21 Nisan 2012, 22:26
Bornovada ikamet eden arkadaşlar, saat 09,30 da karşıyakaya hareket etmek üzere,özkanlar migrosun önünde buluşuyoruz,bilgilerinize sunulur....

Emodog
21 Nisan 2012, 23:02
Merhaba abilerim ben 17 yaşındayım 150 cc scooter'e sahibim bütün ekipmanlarım var ve yol yapmak istiyorum(ilk uzun yolum olucak ama gerekli olan bütün güvenli eğitim videolarını izledim ve SERHAT KILAVUZ'un eğitimini izleme fırsatım oldu)ama biraz çekiniyorum yaşım sizden küçük,beni tanımıyorsunuz,motorum başlangıç seviyesi eğer benide kabul ederseniz gerçekten çok gelmek istiyorum.Bende Bornova Özkanlar migrosa 2 dakikalık mesafede oturuyorum.Kabul görülürsem saat 9:30 da Özkanlar migrosa gelmek isterim. Saygılarımla...

Arda_Karaca
22 Nisan 2012, 20:16
O kadar poz verdik fotoğrafları bekliyoruz :).

Amca35
22 Nisan 2012, 23:38
O kadar poz verdik fotoğrafları bekliyoruz :).

Gezi ile ilgili tüm RESİM'ler MT-İL Grupları bölümündeki İZMİR-MT Bölümünden bakabilirsiniz.İyi seyirler. :cat:

Arda_Karaca
23 Nisan 2012, 01:40
Gezi ile ilgili tüm RESİM'ler MT-İL Grupları bölümündeki İZMİR-MT Bölümünden bakabilirsiniz.İyi seyirler. :cat:

Teşekkürler :)