PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza yaptım ..

Cgty
15 Nisan 2012, 00:01
Evet arkadaslar , bugun aksamuzerı servıse ve markete ugramak ıcın dısarıya cıktım. Alısverıs merkezınden cıktıgımda hafıf bır yagmur baslamıstı. Yola cıktıgımda yagmur sıddetlendı , ızmıt real avm.'nın onundekı asfalt kalıtesı berbat yolda hızım da cok yavas olmasına ragmen kasısten gecerken yavaslamak ıcın arka frene dokunmamla motorsıkletın kayması ve benım uzerınden dusmem bır oldu. Tahmınımce bır 5-10 metre kadar suruklendım. Motosıklet ayagımın uzerıne dustu ve kask , eldıven , montum olmasına ragmen dızlıgımı takmamıstım , ama dızımden daha cok bılegımde bır agrı var suan. Kımse kaldırmama yardım etmeyınce , motosıkletı ben kenara kaldırdım ve yakında bulunan servıse kadar goturdum. Ayagımda ve baldırımda bırkac yara ve sıyrıkla atlattım , daha sonları doktorların ılgısızlıgı , hıcbır mudehalede bulunmayısları , vs. Motosıkletın sadece vıtes peg'ı bukulmus , baska bır sorun da carpmadı gozume sınyaller bıle saglam duruyordu. Sız sız olun korumasız cıkmayın arkadaslar , kımse asfaltın yarattıgı yaraları , kırıgı , cıkıgı , yanmayı, can acısını cekmek ıstemez. Tekerınız duz bassın.

engin_deniz
15 Nisan 2012, 00:03
gecmiş olsun kardeşim

onur_600f
15 Nisan 2012, 00:05
gecmıs ola kardes ama ınsanların sana yardım etmeyısını yadırgadım dogrusu ınsanlık öldü mü ah bee memleketim :( bir yoksula sadaka vermeni öneririm k i b Allah beterinden korusun

Cgty
15 Nisan 2012, 00:07
Sağolun arkadaşlar , galiba kimse yağmurda arabasından inmek istemedi :)

ekremz
15 Nisan 2012, 00:10
Gecmis olsun. En kotu kazalarimiz boyle olur ins.

kartalizma07
15 Nisan 2012, 00:11
geçmiş olsun, ıslak asfalt büyük risk

aparat
15 Nisan 2012, 00:14
Geçmil olsun.Allah beterlerinden sakınsın ...

Muhendis45
15 Nisan 2012, 00:17
Geçmiş olsun dostum koruma şart. Allah korumuş.

onur_600f
15 Nisan 2012, 00:18
yagmurda arabadan ınmemek ne de kardesım ya sana acıl mudahale gerekse ya şokta olsan kanaman olsa Allah korusun bu seferde karakol du hastaneydı kım ugrasacak dıye ınmez o ınsan ewlatları amerıka durmamak suc sıkayet edebılıyorsun adamlar aşmış iyilikle olmuyorsa zorla ah yardımsewer memleketım bızde zorla mı yardım edecek hallere dusecektık

GP500-1st
15 Nisan 2012, 00:20
İnsanlar bi tuhaflaştı. Arabadakiler bile camın arkasından sanki film izler gibi bakıp geçmişler:jocolor: Küresel ekonominin yarattığı ve tüketime dayalı artık bilincini ve duygularını yitirmiş insanlar...

Geçmiş olsun. ıslakta çok yavaş gitmeli ve çok yumuşak fren kullanmalısın. Lastikler yığışta kötüler

erro
15 Nisan 2012, 00:22
böyle pisi pisine kazalar oluyosa, yani çok az sürat te ıslak zeminde kaymak gibi, acemi olarak ne yapacağımı hiç bilmiyorum...

geçmiş olsun bu arada...
problem neydi lastiklerde miydi acaba?

xawa
15 Nisan 2012, 00:22
gecmiş olsun.

qsTah
15 Nisan 2012, 00:23
sanırım ilk motor ve ilk kaza, bütün ilk kazalar böyle oluyor, geçmiş olsun..

Cgty
15 Nisan 2012, 00:33
arkadaşlar tekrar çok teşekkür ederim , sorunun ne olduğunu inanın ben de tam anlayamadım , kasis vardı önümde , hızım da 50 km civarı bile değildi galiba , kasisten yavaş geçmek için çok az frenlemeyi düşündüm , zaten motor freni de devreye girmişti gazı kapayınca. Yağmurda kaymamak için ön freni de sıkmadım , arka frene çok az dokundum ve ne olduğunu bile anlayamadım , kontrol etmeye çalıştım ancak yapacak pek de birşey kalmamıştı . O an biraz şok olmuştum ancak sakin davranıp kontağı kapattım ve motosikleti var gücümle kaldırıp kenara aldım , olası başka bir kazayı engellemek için . Çünkü diğer şöferler pek de duracağa benzemiyordu :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

ilk motor değil ama ilk kaza evet :) çok sağolun

c3nk
15 Nisan 2012, 00:46
büyük geçmiş olsun, umarım en kısa sürede iyileşirsiniz, motosiklettede masraf çıkmaması sevindirici, eğer üzerinde orjinal lastikleri takılıysa değiştirmenizi öneririm çoğu insan memnun değil.

Zippo's
15 Nisan 2012, 00:49
Çok geçmiş olsun,Allah beterinden saklasın.Eski sağlığınıza kavuşursun umarım en kısa sürede.Okurken eyvah motorda gitti dedim ama gerçekten motorda bu kazayı çok iyi atlatmış.Bizim lastikler kuru zeminde iyi ama yağmurlu havada olmuyo.

harun1077
15 Nisan 2012, 00:58
geçmiş olsun. ıslak asfaltı hiç sevmem :cat:

Alper_tim
15 Nisan 2012, 00:58
çok büyük geçmiş olsun allah beteriden saklasın

ysn17
15 Nisan 2012, 01:00
Geçmiş olsun..İnsanın başına gelmeyince anlamıyor korumaların ne büyük bir faydasının olduğunu.

v max
15 Nisan 2012, 01:06
çok geçmiş olsun

hckc_55
15 Nisan 2012, 01:24
Geçmiş olsun..Tekerinin hep düz basması dileğiyle!...

ferhatkars
15 Nisan 2012, 01:31
çok geçmiş olsun...
benzer bir kaza da ben yapmıştım...
yagmurda giderken kasisi gördüm ve arka frene dokunmamla motor yana yattı....
arka-ön fren fark etmez...tekerin kitlememesi lazımmış...
zaten o yagmurda donuna kadar ıslanarak yürüyen 3 tane liseli vardı onlardan birisi geliyordu...
ben hallederım dedim...motoru hiç kaldırmadım...direksiyonun bi tarafından tuttum yoluna kenarına sürükledim öyle kaldırdım...ordaki lokanta sahibi felan geldi...beni içeri aldılar çay felan ikram ettiler...motorun kırılan parçalarını topladılar...
iyi kişilere denk gelmiştim...

vatan_1817
15 Nisan 2012, 01:40
geçmş olsun sakın sakın bırak yağmuru yerin ıslandığını gördüğün anda zorda kalmadıkca motor kullanma bence.

_oXXo_
15 Nisan 2012, 01:47
çok geçmiş olsun

MotorKafa
15 Nisan 2012, 02:04
Geçmiş olsun...

yagmurda arabadan ınmemek ne de kardesım ya sana acıl mudahale gerekse ya şokta olsan kanaman olsa Allah korusun bu seferde karakol du hastaneydı kım ugrasacak dıye ınmez o ınsan ewlatları amerıka durmamak suc sıkayet edebılıyorsun adamlar aşmış iyilikle olmuyorsa zorla ah yardımsewer memleketım bızde zorla mı yardım edecek hallere dusecektık

Aynı kanun Türkiye'de de geçerli. Fakat şikayet etsen dalga geçtiğini zanneder polisler :)

Cgty
15 Nisan 2012, 02:17
Arkadaslar cok tesekkur ederım ıyı dıleklerınız ıcın tekrar :) ayagımda bırsey yok (doktorun x ışını yayan gozlerıyle yaptığı teşhís sonucunda :P ) motorda da bırsey olmaması gercekten sevındırıcı , gercı daha masrafını bılmıyorum ama , sadece vıtes peg'ı yamulmustu ve kafa grenajının kucuk bıryerınde boya kalkmıstı. Sınyallerın kırılmaması benı gercekten şaşırttı mesela boyle bır yan yatmada :)

ERROR88
15 Nisan 2012, 02:34
Öncelikle ucuz atlatmıssın geçmiş olsun. Grenajlar cızılmemis çok sanslısın yağmurda çok dıkkat etmek lazım

Görkem_
15 Nisan 2012, 04:07
Geçmiş olsun.

Bi yandanda iyi olmuş ama; böyle ufak tefek kazalar atlatmak iyidir.Şöyleki insan "bana birşey olmaz, ben dünyanın en iyi sürücülerindenim" psikolojisinden cıkıyor, gerçekleri görüyor ve cok daha dikkatli kullanmaya, daha sakin ve güvenli kullanmaya başlıyo.Yanlış anlama bu arada bunları seni kastederek söylemiyorum, genel konuşuyorum.
Mesala şimdi sen birdaha başkasının hatası vb. ekstrem bi durum olmadığı sürece kolay kolay yağmurda ne düşersin ne de kayarsın, artık eskisine oranla cok daha dikkatli olursun, frenleri daha yumuşak kullanırsın, biraz daha yavaş gidersin.Bu tecrübeyi Allah korusun, ölümcül kazalarla edinmemek icin böyle şeyler bu işin tadı tuzu bence.

Motorun grenaj durumu iyi diyen arkadaşlar var, gerçekten öylemi ? Asfalt ıslak diye cizmedi heralde, o konuda da şanslıymışsın.

MRay57
15 Nisan 2012, 08:12

Avrupada da durum öyle. Yardım etmek mecburi, yasa var bata

Raphae1
15 Nisan 2012, 08:20
Sağolun arkadaşlar , galiba kimse yağmurda arabasından inmek istemedi :) Yağmurun çamurun insanlığı olmaz. Çok geçmiş olsun kardeş. Allah beterınden korusun.

Ramazan Can
15 Nisan 2012, 08:50
geçmiş olsun.........

Alikenan
15 Nisan 2012, 09:04
gecmil olsun kardesim, daima dikkat etmek lazim heleki izmitte, malum hic bi yerde duzgun asfalt yok bizim sehirde

burdurlu1985
15 Nisan 2012, 09:16
Gecmis olsun kardes

Cgty
15 Nisan 2012, 10:54
Tekrar tesekkur ederım , ben frenlemeyı yıne de cok yumusak yaptıgımı bılıyorum ancak nasıl oldu da boyle sert bır tepkı aldım onu bır turlu anlayamıyorum. Tabıkı bır daha cok daha fazla temkınlı olurum. Motorun grenajında kucuk cızıkler vardı onlar da cok ustunde durulacak derın seyler degıldı , galıba zemın ıslak (ve pek bır dumduz :) ) oldugu ıcın cızılme oranı azamı de kaldı :)

utkan35
15 Nisan 2012, 11:13
geçmiş olsun ...

rafel
15 Nisan 2012, 11:29
Geçmiş olsun özellik ilk yağmur yağmalarda motorcu arkadaşlar dikkatli olsun

bluebird64
15 Nisan 2012, 12:58
Geçmiş olsun dostum koruma şart. Allah korumuş.

wers
15 Nisan 2012, 13:11
geçmiş olsun

drsteel
15 Nisan 2012, 13:15
GEÇMİŞ OLSUN

sessizsakin
15 Nisan 2012, 13:18
Geçmiş olsun... ben de ilk kazamı senden birazcık daha talihsiz, ama yaralanmadan atlatmıştım...

Yine yağmur yeni başlamıştı. lakin, lastik kaymadı. otomobilin birisi duramayıp çarpmıştı... motosikletim de epey hasar görmüştü.

İnsanın ilk kazasını böyle çok hafif atlatması çok iyi oluyor. motosikletten soğumadığın gibi,

Normalde önemsemediğin bir çok şeyin aslında ne kadar önemli olduğunun farkına varıyorsun. kendini irdeleme şansın oluyor :)

yasin_942
15 Nisan 2012, 13:43
geçmiş olsun

Guven
15 Nisan 2012, 13:55
Geçmiş olsun.

Cgty
15 Nisan 2012, 15:18
Tekrar teşekkürler herkese :)