PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Korteji

Sayfa : [1] 2 3 4

Alper_tim
02 Nisan 2012, 15:45
http://img812.imageshack.us/img812/8751/19mayiskortejimotosikle.jpg

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KORTEJİ
TÜM MOTORCULAR İLE BİRLİKTE SÜRÜYORUZ.
BAYRAĞINIZI ALIN, ARKADAŞINIZI ÇAĞIRIN, 19 MAYIS KORTEJİNDE BİRLİKTE SÜRÜYORUZ.

AVRUPA YAKASI BULUŞMA YERİ:TAT TOWERS ÖNÜ
BULUŞMA SAATİ 09:00
HAREKET SAATİ 10:00

BULUŞMA YERİ: SUADİYE OTELİ ÖNÜ
BULUŞMA SAATİ: 11:00
HAREKET SAATİ: 11:30
VARIŞ YERİ: TAKSİM MEYDANI

http://img204.imageshack.us/img204/1372/desteku.jpg

Slayerrr
02 Nisan 2012, 15:48
Duyuru için biraz erken gibi olmuş ama tabii ki oradayım. :)

HaydarBıçak
02 Nisan 2012, 15:51
okul tatil olursa kesin gelirim

Slayerrr
02 Nisan 2012, 15:52
okul tatil olursa kesin gelirim

19 Mayıs Cumartesi'ye denk geliyor. Ayrıca 19 Mayıs'ta okul mu olur? :)

HaydarBıçak
02 Nisan 2012, 15:53
19 Mayıs Cumartesi'ye denk geliyor. Ayrıca 19 Mayıs'ta okul mu olur? :)

üniversitelerde cumartesi günüde ders oluyor malesef

inşallah olmaz ama emin değilim açıkcası

Slayerrr
02 Nisan 2012, 15:55
üniversitelerde cumartesi günüde ders oluyor malesef

Olabiliyor ama resmi bir bayramda olmaz/olamaz/olmaması gerekir.

HaydarBıçak
02 Nisan 2012, 15:56
Olabiliyor ama resmi bir bayramda olmaz/olamaz/olmaması gerekir.

üniversiteler kendi kararlarını verir, tatilleri kendileri belirlerler şeklinde başlayan ve uzayıp giden cümlenin

sonunda inşallah tatil kararı çıkar :)

ZIPPIRMAN
02 Nisan 2012, 15:56
Üşümeyelim o havada?
Dibimiz donmasın sakın,buz kesmeyelim
geçen yıl çocuklar üşümesin diye kaldırılmıştıya hani
o yüzden hatırlatayım dedim.

Slayerrr
02 Nisan 2012, 16:21
üniversiteler kendi kararlarını verir, tatilleri kendileri belirlerler şeklinde başlayan ve uzayıp giden cümlenin

Gereksiz yere uzatıp konuda kirlilik yaratıyorum belki ama bu kar tatili ya da 9 güne uzatılan bir tatil değil resmi bayram. Yani tatil olmama ihtimali olduğunu sanmıyorum.

Sinan Aksu
02 Nisan 2012, 16:28
Üşümeyelim o havada?

Adamlar haklı abi..
19 Mayısı her yıl haziran ayında kutluyorduk ya.
Geçen yıl mayıs soğuklarına denk geldiği için iptal edilmişti.

Herneyse.
Bende oradayım.

wers
02 Nisan 2012, 16:40
Gereksiz yere uzatıp konuda kirlilik yaratıyorum belki ama bu kar tatili ya da 9 güne uzatılan bir tatil değil resmi bayram. Yani tatil olmama ihtimali olduğunu sanmıyorum.

Üniversiteler için bişey diyemem ama bizim iş yerinde tatil olmuyor.

ortadadogulu
02 Nisan 2012, 16:59
Üşümeyelim o havada?
hep muhalefet tam muhalefet :)
ben de oradayım Allah kısmet ederse.

ZIPPIRMAN
02 Nisan 2012, 17:03
hep muhalefet tam muhalefet :)
ben de oradayım Allah kısmet ederse.

Ne düşünüyorsak o,hiçbirzaman düzene göre şekil değiştirmedim:bounce:

kerem182
02 Nisan 2012, 20:11
saat 11 erken değil mi :)

Khutuck
02 Nisan 2012, 20:51
Soğuk olur ya 19 Mayıs. Ben Ankara'da kutlayacağım, orası sıcakmış.

saat 11 erken değil mi :)

Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919'da saat 07.00'de Samsun'a çıktığında "ya saat erken değil mi" diye sormuş muydu acaba?

immortalboss
02 Nisan 2012, 22:17
Ben gelemiyorum şehir dolayısı ile ama yürek sizinle.:)
Bu arada çok güzel bir kortej olacak gibi.Hadi hayırlısı.

antilop_skul
02 Nisan 2012, 22:35
zamanın sartlarına gore orada olalcagıma and iciyorum.

jackal_64
03 Nisan 2012, 13:08
zamanın sartlarına gore orada olalcagıma and iciyorum.

aynen katılıyorum.

aya
03 Nisan 2012, 23:34
Üşümeyelim o havada?

siz çocuk değilsiniz ama yine de sizi şöyle erzurum, kars, ağrı taraflarına alalım. istanbul'dan konuşmak güzel tabii...

ümit_150_zc
04 Nisan 2012, 00:34
29 ekime ehliyetsizlikten katılamadım ama şimdi katılabilirim..yanlız adres tam açık olsa..suadiye oteli nerdedir??

Olcan138
04 Nisan 2012, 07:39
Bir gece ansızın gelebilirim...:cat: Umarım yetişip orada olabilirim o gün.

Lucas
04 Nisan 2012, 11:13
siz çocuk değilsiniz ama yine de sizi şöyle erzurum, kars, ağrı taraflarına alalım. istanbul'dan konuşmak güzel tabii...

Soguk olan bolgelerde ertelense, yada iptal edilse, diger illerde gosteriler yapilsa? Olmaz miydi?

KAYA28
04 Nisan 2012, 11:22
Soguk olan bolgelerde ertelense, yada iptal edilse, diger illerde gosteriler yapilsa? Olmaz miydi?

sarıkamış'ı unutuyorsunuz galiba.... AYIP YEMİN EDERİMKİ ÇOK AYIP

ortadadogulu
04 Nisan 2012, 11:52
la arkadaş ne gençliği ne sporu. alayı iskeletor gibi adamlar .elde sigara dolapta bira. çokmüş cigerler böbrekler. kim takar sporu kim takıyor gençliği. 4. sınıftan buyana karate taekwondo gibi sporlarla ilgileniyorum. masa tenisi ve badmington hakemliğim var. 2. dan ashihara kareticiyim. bir dönem parkour ve capueira ile ilgilendim.tenis oynadım. gençliği izliyorum. internet cafe , kız erkek peşinde. konuşmakla gün geçirmek yetmez. muhalefet olmakta da çözüm yok. gelin hep birlikte spor yapalım. koşalım coşalım. istanbul için belediyenin spor salonları bedava reklam yapalım teşvik edelim. yıl boyunca k*ç büyütmüş çocukları bir gün omuz omuza çıkartmakla elinize ne geçecek. vals yaptırsanız neresi spor. vals sporsa hepimiz yapalım. gençlik bayramı ise ben vals yaparak kutlamak istemiyorum gençliğimi. cumhuriyetin varlığını hissettirmek içinse bu iş kabul. ama bence ne spor ne de gençlik günü bu gün. o sebeple kutlanmış kutlanmamış gençleri ilgilendirmiyor. hatta zorla götürülüyorlar stadlara. o gün evde oturmak akşama kadar facebookta gezmeyi daha fazla istiyorlar. o sebeple soğuk sebebi ile iptal edenlerde kabahat yok. kabahat gençlik diye toz bulutu yetiştirenlerde.

Lucas
04 Nisan 2012, 12:01
sarıkamış'ı unutuyorsunuz galiba.... AYIP YEMİN EDERİMKİ ÇOK AYIP

Sarikamis'i unutanlar utansin. Ben savunmalarina kendimce basit bir oneri sundum :)

cbr1100 xx
04 Nisan 2012, 12:11
Memleket Kars-serhat şehir....
Allahın izniyle ordayız.....

Sinan Aksu
04 Nisan 2012, 13:02
la arkadaş ne gençliği ne sporu. alayı iskeletor gibi adamlar .elde sigara dolapta bira. çokmüş cigerler böbrekler. kim takar sporu kim takıyor gençliği. 4. sınıftan buyana karate taekwondo gibi sporlarla ilgileniyorum. masa tenisi ve badmington hakemliğim var. 2. dan ashihara kareticiyim. bir dönem parkour ve capueira ile ilgilendim.tenis oynadım. gençliği izliyorum. internet cafe , kız erkek peşinde. konuşmakla gün geçirmek yetmez. muhalefet olmakta da çözüm yok. gelin hep birlikte spor yapalım. koşalım coşalım. istanbul için belediyenin spor salonları bedava reklam yapalım teşvik edelim. yıl boyunca k*ç büyütmüş çocukları bir gün omuz omuza çıkartmakla elinize ne geçecek. vals yaptırsanız neresi spor. vals sporsa hepimiz yapalım. gençlik bayramı ise ben vals yaparak kutlamak istemiyorum gençliğimi. cumhuriyetin varlığını hissettirmek içinse bu iş kabul. ama bence ne spor ne de gençlik günü bu gün. o sebeple kutlanmış kutlanmamış gençleri ilgilendirmiyor. hatta zorla götürülüyorlar stadlara. o gün evde oturmak akşama kadar facebookta gezmeyi daha fazla istiyorlar. o sebeple soğuk sebebi ile iptal edenlerde kabahat yok. kabahat gençlik diye toz bulutu yetiştirenlerde.

İnsanı insan yapan bazı değerler vardir üstadım.
Ulusu ulus yapan bazı günler.
Bunlar sıradanlaştırılmamalı kanımca.

semihg
06 Nisan 2012, 15:48
Suadiye otel sanırım kadıköy'deki,avrupa yakasındaki sürücüler için toplanma yeri yokmu acaba ?

furkanmg
08 Nisan 2012, 22:57
Birbirimizle kaynaşmamızı gerektiren,ulusal değerlerimizi ön plana çıkarmamız gereken bir etkinliği neden siyaset konusu yapıyorsunuz anlamıyorum.
Stadlarda kız çocuklarına tayt mini etek vs giydiripte kutlamak çokmu güzel bir uygulamaydı?
Vakti saatinde bir zaman erkeklere bile tayt giydirilmişti.
Milli değerlerimize hiç bir şekilde uymayan etkinliklerle kutlanılan bayramımız şehitlerimize saygısızlıktan öte geçememiştir maalesef.

Stadda vals,salsa,rumba, vs danslarlamı kuruldu bu ülke?
Kendi milli değerlerimizi yansıtan şekilde kutlanıcaksa eyvallah,ama kutlanmıcaksa saygısızlıktır.
Amerikada veya arjantinde hangi halk kendi milli bayramını ANKARA HAVASIYLA kutlar?

Ayrıca stadlardan sokaklara taşınması,bayrama halkıda dahil etme açısından olumlu bi gelişmedir kanaatimce.
Stadlara sadece etkinliğe katılan çocukların aileleri gelmekteydi çünkü.

Tüm bunlar bi yana biz bu kortejle kardeşliğimizi pekiştirmemiz gerekirken bu sloganvari muhalefet neden?
NOT:hükümetle herhangi bi bağım yok,sadece objektif olarak sesli düşünüyorum.

inancalio
17 Nisan 2012, 09:39
Suadiye otel sanırım kadıköy'deki,avrupa yakasındaki sürücüler için toplanma yeri yokmu acaba ?

Avrupa yakası için bir nokta olursa ben de katılmaya çalışacağım (malum iş-güç).

cbr1100 xx
17 Nisan 2012, 23:55
Birbirimizle kaynaşmamızı gerektiren,ulusal değerlerimizi ön plana çıkarmamız gereken bir etkinliği neden siyaset konusu yapıyorsunuz anlamıyorum.
Stadlarda kız çocuklarına tayt mini etek vs giydiripte kutlamak çokmu güzel bir uygulamaydı?
Vakti saatinde bir zaman erkeklere bile tayt giydirilmişti.
Milli değerlerimize hiç bir şekilde uymayan etkinliklerle kutlanılan bayramımız şehitlerimize saygısızlıktan öte geçememiştir maalesef.

Stadda vals,salsa,rumba, vs danslarlamı kuruldu bu ülke?
Kendi milli değerlerimizi yansıtan şekilde kutlanıcaksa eyvallah,ama kutlanmıcaksa saygısızlıktır.
Amerikada veya arjantinde hangi halk kendi milli bayramını ANKARA HAVASIYLA kutlar?

Ayrıca stadlardan sokaklara taşınması,bayrama halkıda dahil etme açısından olumlu bi gelişmedir kanaatimce.
Stadlara sadece etkinliğe katılan çocukların aileleri gelmekteydi çünkü.

Tüm bunlar bi yana biz bu kortejle kardeşliğimizi pekiştirmemiz gerekirken bu sloganvari muhalefet neden?
NOT:hükümetle herhangi bi bağım yok,sadece objektif olarak sesli düşünüyorum.

Allahın izniyle ordayız kardeşim ve kardeşlerimizde orda olacak inşallah...

piranha dört
18 Nisan 2012, 01:26
SinanAksu

Motosikleti: Var.

(ortadadogulu Nickli Üyeden Alıntı
la arkadaş ne gençliği ne sporu. alayı iskeletor gibi adamlar .elde sigara dolapta bira. çokmüş cigerler böbrekler. kim takar sporu kim takıyor gençliği. 4. sınıftan buyana karate taekwondo gibi sporlarla ilgileniyorum. masa tenisi ve badmington hakemliğim var. 2. dan ashihara kareticiyim. bir dönem parkour ve capueira ile ilgilendim.tenis oynadım. gençliği izliyorum. internet cafe , kız erkek peşinde. konuşmakla gün geçirmek yetmez. muhalefet olmakta da çözüm yok. gelin hep birlikte spor yapalım. koşalım coşalım. istanbul için belediyenin spor salonları bedava reklam yapalım teşvik edelim. yıl boyunca k*ç büyütmüş çocukları bir gün omuz omuza çıkartmakla elinize ne geçecek. vals yaptırsanız neresi spor. vals sporsa hepimiz yapalım. gençlik bayramı ise ben vals yaparak kutlamak istemiyorum gençliğimi. cumhuriyetin varlığını hissettirmek içinse bu iş kabul. ama bence ne spor ne de gençlik günü bu gün. o sebeple kutlanmış kutlanmamış gençleri ilgilendirmiyor. hatta zorla götürülüyorlar stadlara. o gün evde oturmak akşama kadar facebookta gezmeyi daha fazla istiyorlar. o sebeple soğuk sebebi ile iptal edenlerde kabahat yok. kabahat gençlik diye toz bulutu yetiştirenlerde..................)
İnsanı insan yapan bazı değerler vardir üstadım.
Ulusu ulus yapan bazı günler.
Bunlar sıradanlaştırılmamalı kanımca.
Ne degeri ne ulusu.Birliktelik diye birşey artık bu sınırlar içinde yok.Güdülmek var çıkarlar uğruna.Kimse kendi görüşlerini artık sunamaz topluma.Hep güdülmüş olunanlar dayatılmakda.Toplum artık tarihte tekerrür eden tüm hataları yapmak üzere tekrar programa alınıyor,resetleniyoruz.Tarihte bir sayfa açılmıştı Atanın huzurunda bu ulusa fakat bazı asalaklar koyunlar diyeyim ben buna koyunluklarından asla vaz geçmeyeceklerini kanıtladılar ve etraflarındakileride uyuttular.Saman altından su yürüdü.herhangi bir şekilde talan hep sürdü şu an yön degiştirerek devam etmekde.Parça pinçik se bir araya toplaki daha rahat hükmedersin(osmanlı )bir arada ise parçala ki tümüyle birden ugraşmakdansa lokma lokma parçalarsın(şu an T.C nin hali)Başımızda yalnızca bizim için düşünen biri(Atatürk)yoksa şu an olduğu gibi hep feleketlere doğru yelken açan çömez takası oluruz.İte köpege yem oluruz.Daha cep telefonu,bilgisayar üretemeyecek kadar üretim girdileri yüksek(vergilerden dolayı) kıçında don olmayanların elinde 3g li milyonluk tefonların olduğu bu devirde gençligini, geçmişini(çanakkaleye güneh cıkarmaya''affet beni atam layık olamıyorum sana'' diyen,her mantıksız pazarlama tuzagı magduru olarak,ülke ekonamisine cari açık için var gücüyle çalışan harcamaları ile) ve gelecegini hiçe sayarak yaşar halde .Kime hayrı olur......zaten huzurunda saygı duruşunda bile dursa Ata kahrından heder olur.Hiç kutlamasın daha iyi.Gurur duyacağımız neyimiz var????????(bize ait)

piyanist_irf
18 Nisan 2012, 01:29
orada olmayı çok istiyorum ama gelemeyeceğim mümkünatı yok .

piranha dört
18 Nisan 2012, 01:53
Atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı:Hangi spor?????? kapitalist düzenin esiri(en küçük hücresine kadar mafya kokan) olmuş futboldan başka popülaritesi olmayan,bireysel :rant içermeyen spor dallarında dünya sıralamasında daha çok başarıya imza atmış fakat bu daldaki sporcularının asla hak ettiği noktalara ulaşamadığı bir ülkede görünen spor mudur yoksa çıkar kavgasına yenik düşmüş rant kavgasımıdır.Yüzme,bilardo,motogp, güreş,boks,tekvando ve daha birçok bireysel dalda her yıl madalya alıp geçim sıkıntısı çeken hatda masraflarını karşılayamayan bir anlayışa sahip bu topluluk ne tür bir ödüle layıktır sizce.Aynaya bakmak öz eleştiri yapmak kişilik gelişimi için gereklidir.Bizim toplumumuzda bu eksik ve maalesef hiç o taraklarda bezimiz yok.Ne demek se ............Futbol birtek şeye karşılık geliyor bence:Aynı sırtlan sürüsü gibi adım adım arkadan güç alarak ,tribünlerde ego tatminidir.Ve bu kibir için en gerekli ortamdır.Çünki sıfır markaj yakınınızda anti taraftarınız yoktur.Bu da bireysel anlamda iradenizin pasifizeliğidir.Hatda bireysel sporcuları asosyal kişiler olarak yargılarlar.Bu nasıl gençlik nasıl spor anlayışı.

savatage
18 Nisan 2012, 06:08
katılmayı çok isterdim

halepli
18 Nisan 2012, 06:08
Bakacağız göreceğez gelmeye çalışacağız

Okur_tr
19 Nisan 2012, 23:28
lanet olsun ki işte olacağım. çok güzel olurdu benim için. sizlere şimdiden iyi bayramlar.

halepli
20 Nisan 2012, 03:10
alper tim kufte ustam güzergah nasıl olacak benim kafamda avrupa yakası buluşma yeri mecidiyeköy eski alisamiyen stadı önündeki gs store çadırı var kafamdaki tabi taktir size kalmış

TUĞR@
20 Nisan 2012, 08:38
ANKARADA YOK BOYLE BI KORTEJ GALIBA NE OLSA ISTANBULDA HERSEY .....

Ramazan Can
20 Nisan 2012, 08:45
sanırım o zaman a kadar motosiklet e binecek konum a gelirim...

eğer motosikletime binecek konumda olursam tabikide orda olacağım...

sipsivri
20 Nisan 2012, 09:33
TR Riders Grubu olarak kortejde olacağız :cat:

http://i359.photobucket.com/albums/oo34/sipsivri/TRRidersLogoOrta.jpg

alikmlarc
20 Nisan 2012, 12:33
Bir aksilik olmazsa oradayız tabi....

Alper_tim
20 Nisan 2012, 13:05
alper tim kufte ustam güzergah nasıl olacak benim kafamda avrupa yakası buluşma yeri mecidiyeköy eski alisamiyen stadı önündeki gs store çadırı var kafamdaki tabi taktir size kalmış
avrupa yakasında bi buluşma yeri düzenlemedik açıkcası herkes 11 de suadiye oteli önünde olacağı için

eray_uluyazı
20 Nisan 2012, 13:22
ümit senle buluşur beraber gideriz kardeşim :)
bi sıkıntı olmazsa ordayım :)

---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:17 ----------

ayrıca avrupa yakasında ki motorcu arkadaşlarımız anadolu yakasına geçip de suadiye otelinin önünden toplanıp gidersen daha renkli daha coşkulu bi kortej olur diye düşünüyorum.
düşünseneze köprüden geçen yüzlerce motorcu her yer kırmızı beyaz :)
bence çok güzel olur

djan
20 Nisan 2012, 13:39
Oradan da hazır buluşmuşken benzin zammını protesto edelim :cherry:

LP76
21 Nisan 2012, 18:42
Herkese selamlar :) Böyle önemli bir günde bir araya gelmek ve anlamlı bir mesaj vermek için bence katılım gösterilmesi gereken bir etkinlik.Ben aranıza yeni katıldım fazla yorum yapmak istemiyorum ama hava muhalefetini dert etmemek lazım diye düşünüyorum gerekli önlemleri aldıktan sonra diğer bir konu avrupa bölgesinde ayrı bir toplanma alanı oluşturulmasının daha mantıklı olacağı kanaatindeyim organizatör tarafından.

ghostcorc
22 Nisan 2012, 12:40
evet beyler herkez yeni yeleklerini giysin ve full kadro korteje katılsın sayım yapacağım :queen:

karaeser
30 Nisan 2012, 21:27
Ben de eşimle birlikte kısmet olursa orada olacağım. Görüşmek üzere arkadaşlar.

Shrieker
30 Nisan 2012, 21:53
Coplanmayalım ? Durumlar malum...

motorsaykıl
30 Nisan 2012, 21:58
Ben de geliyorum.