PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka Fren Lambam Yanmıyor

urasahmet
26 Mart 2012, 20:49
s.a.Benim scooter 125 lik motorsikletim var.Ne oldu bilmiyom frene basınca stop lambası yanmıyo ve alarm da ötmemeye başladı.Ampül patlak değil far açma düğmesine basınca yanıyo ama frene basınca yanmıyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden ilgilenenlere teşekkr ederim:)

MotorKafa
26 Mart 2012, 20:54
Müşürün bozulmuş :)

urasahmet
26 Mart 2012, 21:03
ama alarm ötmüyo.2 si birden bozuldu

vicuna
26 Mart 2012, 21:07
aradaki kabloda sorun olabilir ve alarmı takan arkadaş fren müşürüne giden kablodan elektirik almış olabilir haliyle ikiside ciyuvv.. olasılık çok yani

necatik35
26 Mart 2012, 21:10
Ampulünü değiştir,fren devresi çalışmıyor.ikaz amaçlıda alarm çalıyor olabilir.

urasahmet
27 Mart 2012, 18:44
alarm çalmıyor ki necatik35:)ampul de sağlam

bY_aLp
27 Mart 2012, 18:46
müşüre baktır

dürümdöner
27 Mart 2012, 18:54
duyun içini güzelce temizle..temassizlik yapabiliyor..fren müsürlerini kontrol et..alarmın kendi sigortası varsa onu kontrol et..alarm beyni yanmış olabilir..kumandanın pili dahi bitmiş olabilir..hersey olabilir eline bi kontrol kalemi al dal sen motora..

urasahmet
27 Mart 2012, 19:00
[QUOTE=urasahmet;2623959]s.a.Benim scooter 125 lik motorsikletim var.Ne oldu bilmiyom frene basınca stop lambası yanmıyo ve alarm da ötmemeye başladı.Ampül patlak değil far açma düğmesine basınca yanıyo ama frene basınca yanmıyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden ilgilenenlere teşekkr ederim:)

necatik35
27 Mart 2012, 19:38
[QUOTE=urasahmet;2623959]s.a.Benim scooter 125 lik motorsikletim var.Ne oldu bilmiyom frene basınca stop lambası yanmıyo ve alarm da ötmemeye başladı.Ampül patlak değil far açma düğmesine basınca yanıyo ama frene basınca yanmıyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden ilgilenenlere teşekkr ederim:)
Far anahtarını açtığında yanan ampülün park devresidir.Aynı ampülün içerisinde birde fren devresi vardırki;bu devre arızalanmıştır.

poyraz010
27 Mart 2012, 19:38
Önce bi ampüle bak derim. Benim bildiğim stop ampülleri 2 li oluyo yani frene basınca ikisi parklarda teki yanıyo anlatamadım biliyorum ama ampülü havaya tutarsan içinde iki tane tel olduğunu göreceksin. (Biliyorum siz beni anladınız :P )

Yada ikinci ihtimal fren mişürüne baktır. Ön fren sıkınca yanıyosa kesin müşürdendir. Yok ikisindede yanmıyosa ampüle bak yada ampülü çıkar bi duyu zımparala derim.

Ustalar bilir anlatırlar sana şimdi zaten :):) kolay Gelsin.. :rendeer:

urasahmet
28 Mart 2012, 21:36
yorumlarınız için teşekkr ederim.Yeni ampül taktım,müşür de taktım sorun aynı devam ediyor.Ne alarm ötüyo ne fren lambası yanıyor ne de el marşı çalışıyor.Dert büyük:pale:.Alarmın sigortasını da bulamadım neresinde.:)

urasahmet
30 Mart 2012, 22:44
Hepinize çok teşekkür ederim yorumlarınız için ellerininze sağlık.Sorunu buldum kablo kesilmiş görülmeyecek yerden:)

esertayci
08 Temmuz 2017, 14:50
arkadaşlar mrb . yamaha xmax 250 ve çin malı presto 125 lik sccoterım var. çin malının ön farı patladı onu değiştirdim oldu .gayet basit oldu. sorun arka stoplarda. arka freni dibine kadar sıkınca stoplar yanıyor. müşür de sıkıntı varmış ama nasıl nerdedir nereye takılır bilmiyorum. bu konulara uzağım. çıt çıt müşür varmış. alıp kendim yapıp öğrenmek istiyorum. ustalara saygılar bir yardımcı olursanız sevinirim