PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Test Pilotu Olmak İstiyorum.

BOBBER!
26 Mart 2012, 02:01
Herkese sağlıklı günler dilerim ,

Test pilotu olmak istiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi ? Şimdiden ilginize çok teşekkür ederim.

inzell
26 Mart 2012, 02:12
Varsa ben de olayım. :)

Slayerrr
26 Mart 2012, 02:16
Varsa ben de olayım. :)

Ben de aynısını düşünmüştüm. Ama sanıyorum ki test pilotu ihtiyacı olan firmalar bizimle aynı görüşte değil. :P

Mr.cihans
26 Mart 2012, 02:21
turkıyede oyle bırsey de mı varmıs onun olabılmesı ıcın tasarlanan otomobılın ulkemızde olması lazım belkı sey olabılır fıat fabrıkasına gıttıgımde uretılen her aracı 1 km kadar kullanıyorlardı ozel bır alanda belkı oyle bırsey olabılır kalıte kontrol yanı yoksa test pılotu trde yok her marka kendı ulkesınde tasarlayıp prototıp yeterınce test edıyor:)

Mengu16
26 Mart 2012, 02:23
Ben de istiyorum, çok pis kontra yaparım.

safakk
26 Mart 2012, 02:32
ozamaaaaan en ince ayrıntısına kadar açıklıyorum: ''nasıl test pilotu olunur?''

öncelikle marka belirleyelim
Maalum piyasada mondial den ramzeye ondan hondaya yamahaya kadar çok geniş bir marka yelpazesine sahip ülkemizde karar vermek oldukça güç

Mesela hondaya karar verdiniz
İnternetten önce model araştırması yapılır kafamıza yatan model belirlenir. örn. Cbf 150 olsun

Sonra en yakın honda bayiine gidilir ve aynen şu cümle kurulur;
''abeeeeeeeeğğğ sizin test aracı cebefeyi kullanacağıdım da bi denesem test etsem??''

İyi niyetli bir bayii ise hemen raftan bi tane çıkarır verir.

Sizde rahat rahat dener tepinir. Sonrada servise geri getirip ''yağ yakıyo lan bu!'' diye haşlamaya kalkıp görevliler tarafından dışarı atılırsınız

Sonuç
Kısa süreliğine de olsa test pilotu olmuşsunuzdur. Koskoca cbf150yi denediniz daha ne olsun be!

Hadi hayırlı olsun

:P
:cherry:

motorcu48
26 Mart 2012, 03:19
ozamaaaaan en ince ayrıntısına kadar açıklıyorum: ''nasıl test pilotu olunur?''

öncelikle marka belirleyelim
Maalum piyasada mondial den ramzeye ondan hondaya yamahaya kadar çok geniş bir marka yelpazesine sahip ülkemizde karar vermek oldukça güç

Mesela hondaya karar verdiniz
İnternetten önce model araştırması yapılır kafamıza yatan model belirlenir. örn. Cbf 150 olsun

Sonra en yakın honda bayiine gidilir ve aynen şu cümle kurulur;
''abeeeeeeeeğğğ sizin test aracı cebefeyi kullanacağıdım da bi denesem test etsem??''

İyi niyetli bir bayii ise hemen raftan bi tane çıkarır verir.

Sizde rahat rahat dener tepinir. Sonrada servise geri getirip ''yağ yakıyo lan bu!'' diye haşlamaya kalkıp görevliler tarafından dışarı atılırsınız

Sonuç
Kısa süreliğine de olsa test pilotu olmuşsunuzdur. Koskoca cbf150yi denediniz daha ne olsun be!

Hadi hayırlı olsun

:P
:cherry:

arkadaş seni forumun en boş konusan pilotu yapsak ya biz:queen:

sapo
26 Mart 2012, 03:24
siz yorum yapanlara laf atacaginiza konuyu acan arkadasa yonelin bence boyle sacma sapan soruya sacma sapan cevap verilir henuz cevap vermedim arkadasin sorusuna gerek de yok sati.,.

motorcu48
26 Mart 2012, 03:40
siz yorum yapanlara laf atacaginiza konuyu acan arkadasa yonelin bence boyle sacma sapan soruya sacma sapan cevap verilir henuz cevap vermedim arkadasin sorusuna gerek de yok sati.,.

sen sanki farklı bişi yapıyosun:)

sapo
26 Mart 2012, 03:57
hocam istanbulda hukuk fakultesindemi okuyorsun sen.avukatliga merak salmissin sanami kaldi milleti savunmak yap yorumunu seyret olani biteni.daha uc cevap yazilmadan iki kisiye sarmissin tavirlarini duzeltmeni tavsiye ederim..

safakk
26 Mart 2012, 08:30
arkadaş seni forumun en boş konusan pilotu yapsak ya biz:queen:

Ya hacı öyle deme ama şimdi ne yani hep ciddi hep ciddi :cherry: hem gülmek ömrü uzatırmış daha ne olsun :P

Ahmet N.
26 Mart 2012, 11:03
Ya hacı öyle deme ama şimdi ne yani hep ciddi hep ciddi :cherry: hem gülmek ömrü uzatırmış daha ne olsun :P
SEN bizim ömrümüze katkı sağlamak için bunları yazıyorsun ya :)
Senin ömrünü uzatmana katkı sağlamak için birileride senin için yazar inşeallah :)
sabah sabah bu 2 oldu,başka topiktede çok güldüm çoook,bu gün yorumlar bol aksiyonlu bol matraksiyonlu :)

Attalos
26 Mart 2012, 13:09
zamanında Need For Speed 5'in kariyer modunda Porsche'nin test pilotu olmuştum, oradan başlayabilirsin :queen:

Lucas
26 Mart 2012, 13:30
Motosiklet icin bilemem, ama otomobil fabrikalarina test pilotu olarak basvurabilirsin. Kabul edilirsen, sagi solu bantlanmis bir arac verirler sana, gezer, test edersin. Raporunu doldurur amirine verirsin, sonra arac degisir vs.vs derken, birgun bir bakmissin emekli olmussun :)

TAYFUNBORA
26 Mart 2012, 13:31
Hangi firmalar ile görüştün.Kimlerden bilgi aldın şimdiye kadar?

COQ
26 Mart 2012, 16:00
Herkese sağlıklı günler dilerim ,

Test pilotu olmak istiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi ? Şimdiden ilginize çok teşekkür ederim.

Ben egitimi Rapid Training egitim merkezinden aldim.
Bildigim en iyi yer de orasi.
Fakat onlarca seçenek de mevcut.
Birine basvurup hangi kurs programi uygunsa katilabilirsin.

BOBBER!
29 Mart 2012, 01:25
Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Boş yapan arkadaşlarada ayrıca bir cevap vereyim : boş yapacak birçok forum var internette oralarda takılabilirsiniz sadece masum bir soruydu bu kadar alay konusu yapılmasına gerek yoktu, sizede teşekkür ederim.

ÜMİTVOLKAN
29 Mart 2012, 01:47
KUSURA BAKMAYIN AMA TEST PİLOTU DEDİĞİNİZ İŞLER BÖYLE 2 KM YOL GİDİP HEVES ETMEYLE OLMAZ SABAH ÖĞLE AKŞAM MOTOR LA YATIP MOTORLA KALKACAKSINIOZ PİLOTLUK İŞİNE GELİNCE TÜRKİYE GENEL ACENTA İLE GÖRÜŞMENİZ VE SERTİFİKA VE BELGELERİNİZİ YANINDA BULUNDURMANIZ GEREKLİ

BOBBER!
29 Mart 2012, 02:10
Söylediklerinizi biliyorum zaten amacım heves etmek değil bu işi sonuna kadar yapmak. Sadece görüşülecek ilgili yerleri bilmek ve hangi sertifikaları almayı öğrenmek istiyorum. Kısacası bu işi adam akıllı yapmayı istiyorum. Zaten bu iş heves işi olamaz benim için çünkü motosiklet aşkım olduğu sürece motosikletle hertürlü iç içe olmak için elimden gelen gayreti sarfetmeye çalışıyorum.

özcan1980
29 Mart 2012, 03:48
Otomobil fabrikalarında test pilotu olmak için ilk şart, bölüm müdürünün akrabası olmanız gerekir. (Renault için çalışıyorum,iş yerim Tofaş'a 500 mt.)

ÜMİTVOLKAN
02 Nisan 2012, 03:52
ARKADAŞ SENİ ARADIM ANCAK BULABİLDİM SAFETY DİRİVİNG ACADEMY DİYE BİR KURS VAR ONA KATIL

Carl Gustav
03 Nisan 2012, 17:05

Test pilotu olmak için ilk şart sanılanın aksine süper motosiklet sürmek değildir.

Test pilotu olmak için ilk şart kendini iyi ifade edebilmek, zengin dil kullanımı ve edebiyata hakimiyettir.

1-2 yabancı dili iyi seviyede bilmek edineceğimiz edebi zenginliği arttıracaktır.

Tüm bu kabiliyetlerimizi sürdüğümüz araçla ilgili izlenimlerimizi güzel ifade edebilmek için kullanabiliyorsak iyi test pilotu olunur.

Bu sebeple bu işin idmanı/ideali bol kitap okumanın yanı sıra bol ecnebi neşriyat takibidir.

Hah bunları yapmadan da motor testi yapan adamlar yok mu?

1000 tane var.

Ancak anlatımlar hep aynı rüşvet yemişlik süzgecinden geçip hep aynı sığlıkta kalır.

Bol okumak, okumak, gözlemlemek, kendi kendine sürdüğün motoru anlatarak idman yapmak.

Motor sürmeyen adamın hayatından örneklerle anlayabileceği dile çevirmek.

Veee bol bol eğlenmek.

Eğer bu işi yaparken eğlenmez hale geliyorsa kişi izleyici veya okuyucu hemen anlar.

Çoğu test yazarının/sunucusunun düştüğü önemli bir hatadır izleyiciyi/okuyucu salak zannetmek.

Oysa halk herşeyi hemen anlar.

Bu sebeple karşındaki insanı salak yerine koyarak değil arkadaşına anlatır gibi anlatmak...

Slmlr
Brkn

motorcu48
03 Nisan 2012, 17:37
eğlenmek en kolay kısımmış:D