PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Keeway SS 250

Sir Valek
19 Mart 2012, 21:06
Bu motor elime yeni geçti 2008 model fakat daha 500 km anlayacağınız motor bayağı yatmış benim problemim şu arkadaşlar motorun sağında ve solun bulunan(sanırım hava soğutma işine yarıyor) nikelaj toplar resimde kırmızı yuvarlak içine aldım. Sorun şu motorda yağ yoktu ve 20-40 2kilo yağ ile yağını değiştirdim ve bu topların birinde yanılmıyorsam bi tahliye çıkış borusu var ve bu topların içinde yağ dönüyor motoru stop edince tahliye borusundan yağ akmaya başlıyor. Ve yağı değiştirince motor bayağı bi duman attı ama şuan kesti. Fazla yağ koymuş olabileceğimi düşünüyorum ama anlayan yada kullanıcı arkadaşlar yardım ederse sevinirim.http://f1203.hizliresim.com/v/m/3p11q.jpg

Sir Valek
19 Mart 2012, 23:43
Sorunu halledebilecek hiç bi arkadaş yok mu ?

lucky13
19 Mart 2012, 23:56
hocam aynı motora sahibiz. o topun içinde yağ filtresi var, ve motorun alacağı maksimum yağ miktarı 1,4 litre. fazla yağ koymuşsun sanıyorum.

immortalboss
19 Mart 2012, 23:58
Motosikletin üzerinde kaç litre yağ alabileceği yazar.Eğer fazla koyduysanız sonuçları biraz ağır olabilir.4 sene yatmış bir motora binmeden önce kablolar,hortumlar ve filtre gibi elemanları gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Sir Valek
20 Mart 2012, 00:03
@lucky13 peki kardeşim bu o topdan yağ akma problemi neden kaynaklanıyor olabilir yoksa fazla yağ koyduğum için mi normal bi durum mu biraz açarsan sevinirim

lucky13
20 Mart 2012, 00:09
muhtemelen ondandır bence. sonuçta yağ ve hava filtrelerinin değişme zamanı da geçmiş durumda olduğundan ve fazla yağ konduğundan akıtıyordur ama çok fazla bilgim de yok yanıltmak istemem. tavsiyem o kadar beklemiş bir motoru iyi bir bakıma sokmanız olur.

Sir Valek
20 Mart 2012, 00:12
kim yapıyor bu işleri normal bi servis bakacak mıdır sonuç olarak parça değişimi söz konusu bu kadar yatmış bi motor için

lucky13
20 Mart 2012, 00:14
bu motorun muadili bir sürü motor var piyasada, belirli bir yer aramanıza gerek yok bence. istediğiniz yere gidin en azından fikriniz olur.

Sir Valek
20 Mart 2012, 00:15
Peki teşekkürler