Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Aşagıdaki selam şekillerinden hangisini tercih edersiniz?

Katılımcı sayısı
260. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 1. resimdeki parmaklar açık selam şeklini beğendim.

137 52.69%
  • 2. resimdeki parmaklar bitişik selam şeklini beğendim.

123 47.31%
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Kullanıcıları Selam Verme Şeklini Seçiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Kusura bakmayin ben selektor cekmeyi vede sol elimi kaldirmayi daha cok tercih ediyorum bunlar o hizda gorulebilecek hareketler degil...Hiz arttikca dikkat azalir unutmayin...90km/h ile giderken karsidan gelen bir motosiklette 90 ile gelmis olsa anlik bir goruntu olarak 180 km hizla o 2 parmagi nasil secebilir?
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayin ben selektor cekmeyi vede sol elimi kaldirmayi daha cok tercih ediyorum bunlar o hizda gorulebilecek hareketler degil...Hiz arttikca dikkat azalir unutmayin...90km/h ile giderken karsidan gelen bir motosiklette 90 ile gelmis olsa anlik bir goruntu olarak 180 km hizla o 2 parmagi nasil secebilir?
    o hızda selam vermek farz değil..Rahat ol Murat ama o hızda kullanılabilecek bir selam varsa bizleride bilgilendir..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    iki şık da bana uymaz bensol elimi havaya kadrıbıb fazla yükseltmeden ama öyle selam veriyorum yada farla selam laşıyorum oda olmadı korna ile selamlaşıyorum

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu anki durum %50-%50...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Yav arkadaşlar 1. sayfadaki resimde arkadaşımızın selam verdiğini bile zor fark ettim. Şimdi ben 50 ile gidiyor olsam, karşıdaki de 50 ile gelse, saatte 100 km ile birbirimize yaklaşırken elemanın elini bile göremem. Görmeye de uğraşamam zaten.

Teknik olarak imkansız alternatifler sunulmuş. Parmakların şeklini bırak adamın eli bile korumaların arkasında kamufle olacaktır.

Şehirlerarası yollarda karşılaşırsak kornamı çalarım, alan selamı alır, alınmayan bana kalır.
    Ağır metal insanı...

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki şıkda kullnışsız, pratik değil ve olmaz. Dıt dıt niye yok?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS Apache
    dıt yapar kafamı sallarım diy orsanız 0900 900

Motosikleti
    kınalı kuzu
    Bence seçeneklere bir üçüncüsü hatta dördüncüsü açılması lazım. Niye sellektörden iyi selam mı var. Gece karşılaşsan başka hareket mi yapıyor lan bu diye peşine takılır döverim şahsen.

en iyisi sellektör, hem çoğu motorda zaten sellektör sol elcikte pratik. Elini gidondan çekmeden sellektör yaparsın karşıdakide sana yaparolur biter.
    İnsanlar iki şeyin kıymetini bilmezler. Sağlık ve boş vakit.

Gaziantep Mt

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Diğer topicte scooterlerin motosikletten sayılmadığı yazılmıştı ve bence ayrımcılığa yol açacak bir açıklamaydı.

Bizlerde devlete vergi veriyoruz ehliyetle kullanıyoruz muayene-sigorta yaptırıyoruz ama iş selama gelince konuyu açan coq arkadaşımız orada scooter kullananlara selam vermediğini belirtti.

Sonradan yönetime bildirilerek o yazıların silinmesi istenebilirdi ama kayıtsız kalındı maalesef.

Ben kendi bildiğimce yoldan geçen (çok kalabalık-sıkışık trafikte değil) iki tekerli hangi marka-model olursa olsun motosikletlilere selamımı vereceğim yolda kalmışlarsa yardıma koşacağım ama burada bu yüzden oy kullanmayacağım.Zaten senelerdir motosiklet kullanıyorum bu iki selam biçimine hiç denk gelmedim Avrupa'da öyle yapılıyor diye burada aynısını beklemek yapmaya çalışmak da ilginç..

Ayrıca bu zamana kadar yazılarını severek okuduğum coq arkadaşımın scooter-moped-motosiklet ayrımcılığına yol açan yazıyı da hiç yakıştıramadım...

1. resim bana göre uygundur hem özgürlüğü simgeler(yoksa o parmaklar yukarı bakıncamıydı) motorculuğun ruhunda da özgür olmak yokmu ???

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    bide ayak selamı vardı o iptalmi
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer topicte scooterlerin motosikletten sayılmadığı yazılmıştı ve bence ayrımcılığa yol açacak bir açıklamaydı.
    Sende sadece scooter lara slm ver olsun bitsin

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929

Bizlerde devlete vergi veriyoruz ehliyetle kullanıyoruz muayene-sigorta yaptırıyoruz ama iş selama gelince konuyu açan coq arkadaşımız orada scooter kullananlara selam vermediğini belirtti.

Sonradan yönetime bildirilerek o yazıların silinmesi istenebilirdi ama kayıtsız kalındı maalesef.

Ben kendi bildiğimce yoldan geçen (çok kalabalık-sıkışık trafikte değil) iki tekerli hangi marka-model olursa olsun motosikletlilere selamımı vereceğim yolda kalmışlarsa yardıma koşacağım ama burada bu yüzden oy kullanmayacağım.Zaten senelerdir motosiklet kullanıyorum bu iki selam biçimine hiç denk gelmedim Avrupa'da öyle yapılıyor diye burada aynısını beklemek yapmaya çalışmak da ilginç..

Ayrıca bu zamana kadar yazılarını severek okuduğum coq arkadaşımın scooter-moped-motosiklet ayrımcılığına yol açan yazıyı da hiç yakıştıramadım...
    hoooop bi dakkaaaaaa

MT de öle bi laf okumadım nerdeymiş bi link at da görelim

kim yazmış ne cesaret yazmış

scoooter nası motordan sayılmazmış bak elimayagım titremeye başladı

beyefendi, modundan çıkıvermeyim
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    LX 150

Komşu sanırım bir yanlış anlaşılma söz konusu,yazmış olduklarına uzun bir cevap gelir sanırım..

Coq yapılanların karmaşıklığından rahatsız olduğundan dolayı elinden geldiğince hatta bıkmadan usanmadan önemli gördüğü noktaları düzeltme çabası sergiliyor...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    anlaşılan burun farkı ile sonuçlanacak bu oylama
    Bakalım Hangi Slm Kazanacak,
    BenCe Her Zamanki Gibi Yine ''KORNA İLE SELAMLAŞMA'' iyi olan kazanacak

BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Kendilerine göre anket düzenlemişler.. Seçenekler arasında parmak aralığı dışında hiçbir fark yok. En azından topicte başka selamlaşma yöntemlerini fikir olarak öne sürenleri de kapsama alan bir anket yapılmalıydı.. 100 kişi oylamış sonuç %50-%50

Alıntı Silverwing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki şıkda kullnışsız, pratik değil ve olmaz. Dıt dıt niye yok?
    Dıt dıt magandalıkmış.. Böyle bir saçmalık varmı? Bence bu tabiri kullanan arkadaş özür dilemeli..
    Ben her zaman korna ile selam verip alırım. Alanda da verende de magandalık emareleri görmedim. Çevreyi rahasız edecek şekilde bir selamlaşma olduğunu da söyleyemeyiz. Kornanıza hafif ve anlık dokununca gürültü oluşmaz.

Üstelik ayrımcılık yapılmış; "onlar öyle selam versinler karşılık alamazlar" diye.. Ortaya birşey çıkarmaya çalışırken ayrımcılık yapmak çok yanlış. Temelde amaç selamlaşmak olmalı.

Bu düşüncelerde iyi niyet aramak gereksiz polyannalık olur.

Bu işarete gelince:
    Gece veya gündüz farketmez; yolda giderken (aynı yönde) önde bir motor gördünüz.. Yanına yaklaştınız ona bu parmak işaretiyle selam verirdiniz diğer motorcu kafasını çevirip sizin selamınızı görüp aynı hareketi oda yaptı diyelim ve siz de yapıyor mu diye ona bakacaksınız. Bakmak için onunla aynı hızda olacaksınız. Veya gördün diye birkaç defa yapacaksınız.. Siz de onunla ilgilenirken önünüze bakmayı unutacaksınız ve güm... Belki bu bir istisna ama genel olarak zor bir iş.. Yolda giderken selamlaşma seri olmalı.
    He ille de selamlaşmak isterseniz sağa çekip tokalaşıp sarılabilirsiniz bile..

Sadece karşıdan gelen motorcuyla selamlaşalım desek bile gece karanlığında selamınıza karşılık alamayabilirsiniz.. Çünkü farkedilebilirliği korna veya selektöre göre daha az.

Motor kullanırken her yeri aynı anda göremeyebilirsiniz. Hele ki gece bu mümkün olmaz. Dolayısıyla bu işaretinde selamlaşma olarak işlevi düşer.

Gündüz kısa korna gece korna veya selektör her zaman farkedilir duyulur ve dikkat çeker.

Ancak motosiklet üzerindeyken değilde başka bir yerde motorcuların selamlaşma şekli olarak bu hareket düşünülebilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coq usta sana olan sevgi ve saygımı sorgulamayacağından hiç şüphem yok...ama gerçek olan şu ki ; bu işe sen gönül vermeseydin yönetici üyelerin topiği kitlemelerine varan yaptırımlarından nasibini alırdın...yani sen istedin diye uzadı bu iş...ve yine yanlış anlama bu bilinc ve kültürün oluşumunda katkılar olacağını düşünmüyorum...en azından bu topraklarda bu karayollarında...

sadece forumda kalır bu samimi beyhude çaba...dediğim gibi sana olan sevgimden bir şık seçeceğim...ama o selamı kimseye vermeyeceğim...selam dürtüsü özel bir işarete dayanmaz o kurguda olmaz...selam mantığı olmayan içten gelen bir harekettir...bir tarz değildir...bir üslup olmaz...içinde duygu barındıran kültür barındıran toplum geçmişini simgeleyen bir şekil içerir...

ben yine yine emme basma tulumba gibi (rahmetli Erkan Yolaç ı anmış oldum) kafamı sallayıp selamlayacağım...yani vücud diliyle...

ankete hem katılıp hem neden katıldığımı yazdım sevgili reis... ben yatar size kolay gelsin...akşam 7 de kalkmam gerekiyor...
    Güzel özetlemişsiniz...

Motosikleti
    LX 150
    Daha önce açılan başlığı bir çok kişinin hiç okumadığı anlaşılıyor....

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce açılan başlığı bir çok kişinin hiç okumadığı anlaşılıyor....
    daha önce açılan başlığı pek çok kişi okudu,
    fakat önerilerin içinden bu iki işaret seçilmiş,

ama o kadarda etkili olunacak işaretler değiller.

Vatana MilleTE hAYIRLI oLUR inş...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçen ayin 22sinde baslik açip, selam konusunu tartismaya basladik.
    Yaklasik 6500 kez goruntulenmis,400 e yakin cevap yazilmis.
    Bu forumda online uye sayisinin yaklasik, 200 civarinda seyrettigi goz onune alinirsa,katilim orani oldukça yuksek bir tartisma olmus.

Burada sordugunuz sorularin hemen hepsi o tartisma topiginde soruldu ve hepsine cevap verildi.
    Ben bu anketi açarken, gormemis, fark etmemis olabilirsiniz diye o topigin linkini de verdim.
    Buna ragmen, hala ayni sorulari sormanizi, yanlis davranis biçimlerini tekrar tekrar gundeme getirmenizi anlamis degilim.

O topicte bir çok oneri yapildi, hepsini degerlendirdik.
    Neden olmayacagini da izah ettik.
    Elimizde 4 seçenek kalmisti.
    Burada ankete sundugumuzun disinda 3 parmak bitisik ve bas parmak ve isaret parmagi tabanca seklinde açilarak yapilan iki selamlama biçimi de mantikli gelmisti ama daha sonra eldivenle yapmanin zorluklari goz onune alinarak, vazgeçildi.

Burada, kurulan komplo teorilerinin bir çogu orada da kuruldu ve hepsine cevap verdik.

Kafasinda soru isareti olan arkadaslar, o topigi bastan sona okurlarsa, niçin bu iki seçenekte karar kildigimizi daha rahat anlayacaklardir diye umuyorum.
    Yine de kafaniza takilan bisey olursa, o topicte sorun.
    Hepsine cevap veriyorum.
    Vermeye de devam edecegim.

Scooter meselesine gelince.
    O mesele de ayni topicte geçti.
    Yazdigim hiçbir seyi silmis ya da degistirmis degilim.
    Okuyun bakin, ben ne demisim.
    Sonra uzerine konusuruz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    VALLAHİ ÇOK SABAIRLI DAVRANIYORSUN COq ( ilkay abi)
    Allah sabır vermiş yani...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler