Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En Kaliteli MOTOSİKLET YAĞI Sizce Hangisi?

Katılımcı sayısı
1804. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • CASTROL

897 49.72%
  • MOBİL

135 7.48%
  • SHELL

113 6.26%
  • SELENIA

15 0.83%
  • MOTUL

436 24.17%
  • REPSOL

78 4.32%
  • MOTOREX

20 1.11%
  • GULF

10 0.55%
  • ELF

17 0.94%
  • IPONE

83 4.60%

Sizce En Kaliteli Motor Yağı Markası

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlar içerisinde en kalitelisi Kawasaki'dir hocam bana göre. Avrupa'da ise donanım kalitesi olarak Triumph gelir. Yamaha biraz, orta sınıfın hafifçe lükse doğru kaydığı bir marka. Honda da aynı şekilde esnaf dostudur. Ama Kawasaki ve Suzuki kodomanlara hitap eder.

XJ6 motorumda Yamalube var şu an. 4 bin km'dir kullanıyorum hâlâ kararmadı tam olarak ve ilk günkü gibi hâlâ yumuşak şanzımanı. Kaliteli yağ gerçekten.
    Senin motosiklet gariban 4 silindiri diye geçiyor genelde camiada yamahanın ne bıçkın delikanlıları var daha.. 😃 Ülkede fazla kawasaki suzuki olmadığından şehir efsanesi haline gelmiş kawasaki suzuki.

4 japonun her katagorisine bak nevişahsınamünasır efsane bir motosikleti vardır Yamaha nın.

Nakeda bak mt07 - 09 - 10
    Racinge bak R1 R6 hep rakiplerinden ayrılmıştır supersport severlerce
    Sport touringde Efsane Fazerlarıyla
    dual purposede wr250rıyla
    Adventure de xt600-660 ları Tenereleriyle
    Touringde tdmleri fjrleriyle
    Maxiscooterda her scootercının hayali Tmaxlarıyla
    Commuterde Ybrsiyle
    Crossda wr250f 450f iyle vs vs..

Başka her kulvarda kararlı motosikleti olan japon yok
    Yamaha'nın Japonya'da rakibi yok bence. Bazı kulvarlarda Avrupa'da var o kadar 😃

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı İnazuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motosiklet gariban 4 silindiri diye geçiyor genelde camiada yamahanın ne bıçkın delikanlıları var daha.. �� Ülkede fazla kawasaki suzuki olmadığından şehir efsanesi haline gelmiş kawasaki suzuki.

4 japonun her katagorisine bak nevişahsınamünasır efsane bir motosikleti vardır Yamaha nın.

Commuterde Ybrsiyle

Yamaha'nın Japonya'da rakibi yok bence. Bazı kulvarlarda Avrupa'da var o kadar ��
    Benim motor sınıfının garibanı doğru evet ama en azından Yamaha'nın en sağlam üretmiş olduğu bloğa sahip. Kronik arızasız yok ve kara düzen sayılır. Enjeksiyon ve Abs harici bir albenisi yok. Düzenli bakımlarla 400.000 km görenler var bu garibanla Yamaha genel anlamda, her alan için modellerini oturtmuş bir marka doğru. XJ6'dan sonra bir FJR 1300 ya da Tracer 900 GT sahibi olmak isterdim, yalan yok
    BloodyBaron bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    YAĞ MEVZUSU kawasaki suzuki kavgasına dönmüş

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı İnazuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motosiklet gariban 4 silindiri diye geçiyor genelde camiada yamahanın ne bıçkın delikanlıları var daha.. �� Ülkede fazla kawasaki suzuki olmadığından şehir efsanesi haline gelmiş kawasaki suzuki.

Commuterde Ybrsiyle

Yamaha'nın Japonya'da rakibi yok bence. Bazı kulvarlarda Avrupa'da var o kadar ��
    O kadar da degil.

Touring'de Honda'ya bir rakibi var mi? Dunya'da BMW'den baska Goldwing'e rakip ureten var mi?

Yuksek hacimli cruiser'da su sogutmaya gecmemis tek Japon oldugu icin zararini da gordu...

MT07 sinifinin en cok satan modeli olabilir; hakkediyordur da; ama sinifinin en iyisi degil kesinlikle.

Yine de en basarili Japon unvanini alabilir belki; ancak her alani domine ettigi bariz dogru degil.

Bir KLR, bir DRZ, bir Goldwing, bir Hayabusa, bir Vulcan 1600, bunlarin hepsi muadillerinden siyrilmis cok basarili modeller...

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar da degil.

Touring'de Honda'ya bir rakibi var mi? Dunya'da BMW'den baska Goldwing'e rakip ureten var mi?

Yuksek hacimli cruiser'da su sogutmaya gecmemis tek Japon oldugu icin zararini da gordu...

MT07 sinifinin en cok satan modeli olabilir; hakkediyordur da; ama sinifinin en iyisi degil kesinlikle.

Yine de en basarili Japon unvanini alabilir belki; ancak her alani domine ettigi bariz dogru degil.

Bir KLR, bir DRZ, bir Goldwing, bir Hayabusa, bir Vulcan 1600, bunlarin hepsi muadillerinden siyrilmis cok basarili modeller...
    KLR benim ilk göz ağrım.
    abimde sırasıyla 93 model ve 97 model iki KLR vardı. 93 den emin değilim 95 de olabilir ama 97 kasa çok güzeldi.
    amerikan versiyon olarak geçiyordu.
    lise zamanlarımda çok kullandım onu.
    since 1987

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fanboyluğu bir türlü anlayamıyorum su forumda :D

napayım bajaj kullanıyorum diye hondayı tokatlar mı diyeyim :D

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Mondial hepsini tokatlar boşa çene yoruyorsunuz..

Şu DRZ 400 ülkemize gelse de kullansak. Çok efsane motor ya. Barkın abinin incelemesi ve incelemedeki taklidi de ayrı efsane.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    O kadar da degil.

yamahacı değilim. mt serisi sevilen sayılan bir seri. karşılığı da honda'da yok. (popülerlik, çeşitlilik vs.)

ticari alanlarda honda da mı çok tutuluyor acaba? ya da bir skutır almak istesem xmax250'den başkası aklıma gelmiyor. eşimle seyahate çıkmak istersem africa'dan başka motor istemem. iş yerim olsa spacy alırım. 25 yaşında olsam mt25 ile caddelere akarım

honda deyince aklımda, her alanda en az 1 kabul edilebilir seviyede başarılı, bir motosiklet markası imajı canlanıyor. her modelinin üzmeyeceği, belirli bir kaliteyi sunacağı garanti. fakat en hızlı değil, en yüksek torklu değil, en az yakan değil, en ucuz hiç değil. en dayanıklı diyebilirim o da africa falan ancak...

fakat goldwing garabetinin savunulacak, elle tutulacak bir tarafı yok. skutır desen skutır değil, touring desen touring değil. ucube bir model.
    BloodyBaron bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakat goldwing garabetinin savunulacak, elle tutulacak bir tarafı yok. skutır desen skutır değil, touring desen touring değil. ucube bir model.
    Fikirler ne kadar çeşit çeşit çeşit değil mi? Goldwing dünyanın en rahat, en konforlu, en pürüzsüz uzun yol motosikletidir. BMW yıllardır tahtından indirmeye çalışıyor olsa da daha becerebilmiş değildir. Ne olduğu bu kadar net olan başka bir motosiklet te bilmiyorum şahsen.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Fikirler ne kadar çeşit çeşit çeşit değil mi? Goldwing dünyanın en rahat, en konforlu, en pürüzsüz uzun yol motosikletidir. BMW yıllardır tahtından indirmeye çalışıyor olsa da daha becerebilmiş değildir. Ne olduğu bu kadar net olan başka bir motosiklet te bilmiyorum şahsen.
    dünyanın ne konuştuğu umrumda değil. us market için tasarlanmış bir motoru tartışmayacağım. ben türkiye'de yaşıyorum. burası orta doğu bataklığı. hala ybr mi cbf mi konuşuyoruz. elin ecnebisi, orta okuldaki çocuğuna oynasın diye aldıkları modeller...

kişisel görüşüm ise baya baya çirkin işte

O kadar da degil.

Benim de bahsetmek istediğim konu buydu zaten, her alanı domine etmemiş ama her alanda hatırı sayılır bi motosikleti var markanın.
    Amacım fanboyluk değil geçmişte Honda da kullandım Kawasaki de..Hatta kullandığım motosiklet sınıfından sebep hep bi Ktm ilanı kovalıyorum. Bu gün yamaha kullanıyorum yarın yine honda kullanabilirim ama düşüncem değişmez.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Yağlar elime ulaştı. Karton kutudaydı ve ağızlarında bant vardı dökülme olmasın diye. 2020 tarihli yağlar. Birinin kapağı hafif açık geldi sonra baktım içinde güvenlik bandı d var sıkıntı yok yani.
    [IMG][/IMG]
    emenyasin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağlar elime ulaştı. Karton kutudaydı ve ağızlarında bant vardı dökülme olmasın diye. 2020 tarihli yağlar. Birinin kapağı hafif açık geldi sonra baktım içinde güvenlik bandı d var sıkıntı yok yani.
    http://<a href="https://hizliresim.c...c4.jpg</a></a>
    Yağın rengini de gösterin hocam bardağa vs koyup. Güle güle kullanın.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah.

Azıcık ta içip tadını da söyle

Motosikleti
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tadına bakmadan olmaz zaten. Hafif ekşimsi ve buruk bir tadı varsa o yağ güzel yağdır.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Tadına bakmadan olmaz zaten. Hafif ekşimsi ve buruk bir tadı varsa o yağ güzel yağdır.
    kaseye koyup üstünede zeytin koysun birazda pulbiber serpiştirsin kahvaltılık yapsın :D
    since 1987

Motosikleti
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaseye koyup üstünede zeytin koysun birazda pulbiber serpiştirsin kahvaltılık yapsın :D
    Oooo öyle yaparsa tam sentetik olur ve motora +5 hp daha katar. Tadından yenmez o zaman.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kekik daha iyi gitmiyor mu?

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neden 2 tane aldım sandınız, biri motor için biri de benim için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Sağolun. Hemen birini açtım kendimi tutamadım sek olarak diktim kafaya. Hafif ekşimsi yıllanmış yağ tadı nerde tatsam tanırım

Motosikleti
    Lifan KP150
    Hocam sizde drift varsa tam sentetiğe gerek yoktu. Umarım iyi performans verir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler