Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motosikletlerden Alınan ÖTV den

Katılımcı sayısı
955. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Memnunum

30 3.14%
  • Yüksek

76 7.96%
  • Çok Yüksek

269 28.17%
  • Normal

15 1.57%
  • Tamamen Kaldırılmalı

498 52.15%
  • %10 olmalı

63 6.60%
  • %20 olmalı

4 0.42%
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motosikletlerde alınan ÖTV hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı s3ns4t10n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar ilgili yeri mail bombardımanına tutalım yaaa bişeler yapalım
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ne güzel demişsin ama kimse ilgilenmemiş ki..
    Tutalım tutmasına da, üstüne bi zam daha yapar bunlar...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    ÖTV İstemiyoruz .

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Ne zaman bu konulara girsem zararlı çıkarım da! Birlik olunduğunda çok şeyler yapılır. Tek başına motosiklet kullanıcıları birşey yapamaz. Sektörün tamamı hareket etmelidir. Örneklemek gerekirse;

Bir hafta kimse motosiklete binmez gerekirse süre uzatılır, elde motosiklet çekilerek izinli yürüyüş yapılır, benzin alınmaz, ikinci el ve yeni motosiklet alınıp satılmaz ise zincirleme bir reaksiyon oluşur. İthalatcılar, satıcılar, tamirciler ve kullanıcılar tüm piyasa bundan etkilendiği taktirde, ister istemez kulak vermek zorunda kalırlar. Tabiki benimkisi hayalden ibaret
    Free Motorcycle Team

gerçekten bu türkiye şartlarında hiçte adil olmayan bir şey ya allah aşkına 250cc,den yukarı bir motosikletin ötv.si yüzde37 yani bir motorsikletin üçte birini devlete veriyoruz arkadaşlar hiçte adil deyil sayın yetkililer lütfen biraz insaflı,mantıklı olalım

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    tamamen kaldırılması gerekli diyorum bu ne ya fransada 2006 r6 4500 euro ülkemizde 19,000 ytl den başlıyor kalksın kardeşim kalksın
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın by_mükemmel yaşadıgımız yer türkiye ve sen bu vergiyi vermek zorundasın gerçi bende vermek istemiyorum ama zorunlu degil!! mecburi
    Tabiki yasalar gereği vermek zorundayım.Zaten motorumu da seninle aynı vergilendirme sistemiyle aldım.Birde zorunlu ve mecburi aynı anlama geliyor.

Birde bu sistemden memnun olan 19 arkadaşı merak ettim.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    Yamaha XJ600S - Kawasaki ZX9R
    ötv adında bile hayır yok bi bizim ülkede böle vergiler var
    [COLOR="DarkRed"][B]Yaşadığın Her An Kendi Hayatındır...[/B][/COLOR]

Motosikleti
    UMARIM BIR RAPTOR
    cep tel de bıle %25..bu vergılerın kalkması tamamen hayalcılık olur..tum hayallerımızın gerceklesmesı dılegıyle..

Motosikleti
    Yamaha XJ600S - Kawasaki ZX9R
    harley in patronu çıkar derse ben 50000 dolarlık motora biniyom benden vergi almıyolar diye 1 gün sonra başa bela vergi çıkar yav sanane arkadaş bin gez işte motoruna konuşmak için konuşuyo
    [COLOR="DarkRed"][B]Yaşadığın Her An Kendi Hayatındır...[/B][/COLOR]

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    ben çok memnunum,harika bi sistemimiz var,süperiz,kahramanız,muhtac olduğumuz akıl,damarlarımızdaki kanda mevcut,onu kullanacak akıl nerde,bence sandık başında diyecem ama ,hangisi iyikii
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Vergi olayi tamamen bir kisir dongudur bu memlekette. Devlet normal de sanayiden, kuruluslardan almasi gereken vergiyi alamiyor bunun acisini tuketimden cikariyor.

Ornek, sen sirket sahibisin, sirketin bana yeterince vergiyi vermiyor ama ben seni aldigin 4x4 Range Rover dan, ya da baska birseyden vururum diyor. Bunuda nasil yapiyor, ustune gumruk vergisini bindiriyor. KDV sini koyuyor, OTV sini koyuyor. Birde senelik tasik vergisini bindiriyor.

Bu ulkede bu yuzden ozel iletisim vergisi diye birsey bile var. Ozel iletisim vergisi kadar sacma sapan baska bir vergi dunyanin ancak diger gelismeye calisan uklerinde gorulur herhalde.

Sonucta vergi kanunu da oyle bir kanun ki, sen kanuni acidan hicbirseyi ihlal etmeden, 100,000 YTL de vergi odeyebilirsin, bunun yarisini da odeyebilirsin.

Ancak burada devlet i suclamiyorum kimse oyle algilamasin. Bir millet nasil yonetilmeyi hak ediyor ise o sekilde yonetilir. Burda vergilerden sikayet ederiz, sonra birsey alacagimiz zaman satici, abi sana fis kesmim ama sanada etiket fiyati uzerinden %30 indirim yapim dese, hepimizde atlariz.

gerçekden yok yüksek oranlar.benzinin bu kadr pahalı oldugu ve nufusun pek olmasa kalabalık oldugu motorlu taşıtların kullanımında insan hayatında buyuk bi rol oynadıgı bi ülkede motorsklet ötv si bu kadr olmamalı 2,000 ye 1,000 ötv alıyorlar böyle bi mantık varmı...!

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence artırılmalı bile,bu keşmekeş trafiğin önüne ne benzinin uç değeri ne ötv nin değeri durdurabiliyo. bilinçli bilinçsiz herkes araç alıyo. çoğu insan bulunsun diye alıyo. hava kirliliği, luzumsuz yakıt tüketimi, trafik kazaları, sıkışıklığı. ya bu konuda bilinçlenip kaldırmak lazım. yada madem öle işte böle artırmak lazım. 15000 nüsuflu ilçemde MOTOSİKLETİMİ PARKEDECEK YER BULAMIYORUM
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    İki Teker
    İnanlımaz derecede çok yüksek bir vergi bu anlamsız bizim insanımızın talebi neye artarsa hemen çat vergi ohhhhhh diyecek ne söz olabilir kiii kaynak olmayınca devlet hoooppp vergi yazık insanlarımıza valla :(
    KingRider And GhostRider

Motosikleti
    2008 1000-RR KIRMIZI ŞEYTAN
    arkadaşlar burası türkiye sacmalıklar ülkesi devletin gücü herzamanki gibi dürüst vadandaşın cebine yetiyo adalet diye bişey sadece sözlüklerde yerini koruyo buna dur dicek birileri mutlaka cıkmalı gerci hakkımızı arasakta mutalaka birokrasi denen sacmalıkla uğrasıyoz.
    ::evil::

Motosikleti
    yok
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence artırılmalı bile,bu keşmekeş trafiğin önüne ne benzinin uç değeri ne ötv nin değeri durdurabiliyo. bilinçli bilinçsiz herkes araç alıyo. çoğu insan bulunsun diye alıyo. hava kirliliği, luzumsuz yakıt tüketimi, trafik kazaları, sıkışıklığı. ya bu konuda bilinçlenip kaldırmak lazım. yada madem öle işte böle artırmak lazım. 15000 nüsuflu ilçemde MOTOSİKLETİMİ PARKEDECEK YER BULAMIYORUM
    Hocam kusura bakma ama ne kadar saçma bir yaklaşım.Keşmekeş trafiğin sebebi araçlar değil o araçlara yol bulunamaması.Yolu yapmakta devletin görevi.Bu görevi yerine getiremediği için insanlardan bu yolla haksız kazanç sağlamasıda trafiği azaltmak için değil.Bu sadece kılıf.Ayrıca insanlara bir şeyi zor etmekle onları bu yolla biliçlendirmek ne alaka? Hadi kal sağlıcakla.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    aslında çok saçma ötv denilen sey ekonomiden cok iyi anlamam, ama bi vatandaş gözüyle bunu soygun hak yemek olarak görüyorum 4000 tl lik motosikletin 1000 tl si vergi gidiyor nası bi zorunluluktur bukadar fazla bi vergi....

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Tartışmaya bile gere yok bu ülke yöneticileri zenginleştikçe bizler fakirleşiyoruz, fakirleştikçe onlara dahada çok hayran oluyoruz ağızlarına bakıyoruz. vergi adaletsizliğine basit örnekler

1-bu ülkede pırlanta, yakut vs gibi ziynet eşyalarında vergi yok, ekmekte var

2-ben maaşla çalışan bir mühendisim ve yüzlerce kuyumcudan fazla vergi ödüyorum

3-Ahlaklı işverenlere çalışan maliyeti, elemana verdiği maaşın neredeyse iki katı

Son çare bir bakan çocuğunun motosiklet ithalatı işine girmesini beklemek; o zaman bakın ötv bir günde nasıl "0" oluyor.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı muhozo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışmaya bile gere yok bu ülke yöneticileri zenginleştikçe bizler fakirleşiyoruz, fakirleştikçe onlara dahada çok hayran oluyoruz ağızlarına bakıyoruz. vergi adaletsizliğine basit örnekler

1-bu ülkede pırlanta, yakut vs gibi ziynet eşyalarında vergi yok, ekmekte var

2-ben maaşla çalışan bir mühendisim ve yüzlerce kuyumcudan fazla vergi ödüyorum

3-Ahlaklı işverenlere çalışan maliyeti, elemana verdiği maaşın neredeyse iki katı

Son çare bir bakan çocuğunun motosiklet ithalatı işine girmesini beklemek; o zaman bakın ötv bir günde nasıl "0" oluyor.

agzına sağlık üstad aynen durum böyle malesef soyuldukça soyuluyoruz fakirleşiyoruz elimizden bişi gelmez ama durum çok adaletsiz.....

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agzına sağlık üstad aynen durum böyle malesef soyuldukça soyuluyoruz fakirleşiyoruz elimizden bişi gelmez ama durum çok adaletsiz.....
    Haklısın, eskiden umudumuz vardı şimdi onuda elimizden aldılar 20-30 sene sonra dahada fakir, abd ve ab nin at oynattığı, hergün bir birini öldüren zavallı bir ortadoğu ülkesi haline yavaş yavaş geliyoruz. ve buna yapacak hiç birşey yok :(

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler