Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet yolcuları; artçılar / Alpaslan Apak

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosiklet; özgürlüktür, keyiftir, yaşam biçimidir… … Makine ve insan kaynaşmasının en güzel örneğidir… Tek bilek tek yürek gibi de düşünebilirsiniz aslında… Peki ya iki yürek olarak hiç düşündünüz mü?

Artçı olmak ayrı bir erdemdir, artçı almak ise ayrı bir tecrübe ve eğitim gerektirir… Bunları bir araya getirdiğiniz zaman motosikletle yaşamanın çok ayrı bir tadı oluyor… Bu güzelliği ve paylaşımı tüm motosiklet sevdalısı çiftler için önemle tavsiye ederim. Yola çıkarken daha bir hevesli çıkıyorsun. Bir mola vermen gerektiğinde; geçtiğin gördüğün yerleri kısacık sohbetlerle tekrar zihnine kazıyorsun. Senin yola adapte olduğun anlarda kaçırdığın görsellikleri senin yerine tespit eden bir yol arkadaşının olması çok hoş…

“Artçı” dediğimiz zaman sadece arkamızda taşıdığımız bir kişi olarak düşünmememiz gerek… O kişi çok sevdiğimiz bir aile ferdi veya bir dostumuz olabilir. Onunla sıkı fıkı olarak kaç km yol yapacağımızı, onunla olan samimiyetimiz ölçüsünde belirleriz. Mesela ben artçımla bir ömür giderim, yolum nereye giderse gitsin.

Artçı; bir yol arkadaşıdır, bir co-pilottur, yeri geldiğinde bir kameraman, bir fotoğrafçıdır. Senin sırtını dayadığın bir destektir.

Motorcu dostlarımın içinde ailesini artçı olarak almaya çekinen tanıdığım kişiler var, aynı şekilde artçı olmak istemeyenleri de saymak lazım… Unutmayın her şeyin başı eğitimdir.

Motosiklet bir sevdadır, üzerinde bir değil iki sevdalı olmak onun değerini ve saygınlığını arttırır. Gelin korkuları bir kenara bırakın ve bir yerden başlayın sevdiğinizle yolların keyfini çıkarmaya…

Kazasız belasız sürüşler dilerim, varsa artçınızla!

Motosikletli Yaşam - Alpaslan Apak - Motorcuların HULK abisi..
    Kaynak: Milliyet Akdeniz
    rahmi34, restherock, Mesh ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce okumuştum, yine okudum, sonra da okuyacağım, evet kesinlikle artçılı daha güzel oluyor, ufak tefek sıkıntılar olabiliyor ama olsun
    Yusuf Ziya bunu beğendi.

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    fusuy364 söylemine tüm kalbimle katılıyorum.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Artçı sıkıntıdır, ağırlıktır, sürüşü zorlaştırır, dur kalklarda eziyettir. Bende yok ama mono kapak taktıranları anlayabiliyorum.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı sıkıntıdır, ağırlıktır, sürüşü zorlaştırır, dur kalklarda eziyettir. Bende yok ama mono kapak taktıranları anlayabiliyorum.
    Bunların hepsine kesinlikle katiliyorum motorun agirlik dagilimi bile sacmaliyor. Lastik ps degerlerini bile degistirmek zorunda kaliyosun kisaca bi nevi eziyet fakat oyle birseyki sevdiginiz insanla bunlari yasamak ap ayrı birsey olsun varsin

Yakin zamanda artcim ve kendi konforum icin enduroya geçeceğim sevdiğim kisiyle bu duyguyu yasamak paha bicilemez.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Artçı ve artçılı yolculuk hakkında çok sığ bir yazı.... :(
    Başlığı görünce,artçılı yolculuk nasıl olmalıdır,artçı motosiklete binerken,inerken ve yolculuk esnasında nasıl davranmalıdır vs.vs. bilgiler vardır diyerek okudum.Ancak yazı tırt çıktı.
    CrosseR bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler