Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk motorum olacak.Yardımlarınızı bekliyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.22 yaşındayım.Boyum 180.Motor almak istiyorum.3500 TL'ye kadar birşey düşünüyorum.Daha önce aman aman motor deneyimim olmadı.Vitesli scoter tarzı motor sürdüm baya.Fakat vitesli olarak çok nadir kullandım.Bu yüzden araştırmalarım da gördüğüm bazı arkadaşlar yok motor gitmiyor, yok şu kadardan sonra tıkanıyor, yok şöyle yokuş çıkmıyor diye yorumlarını okudum.Bunlar benim için önemli değil.Çünkü ilk motorum ve acemi olduğum için fazla hız yapması ya da atik olması önemli değil.
    //Motordan 2 beklentim var; mümkünse sanayiye gidip gelme olayım minimum derecede olsun, yakıtı az olması da kriterlerim arasında fakat fiyat, performans, yakıt üçlüsü olarak bakarsak en az yakan motor olması şart değil.Genelde okula gelip giderken ve şehir içinde kullanacağım.O da ortalama 5km falan belki hafta da bir kez 15-20km anca yaparım.Belki yılda birkaç kez de şehirler arası yaparım.Kafam da birkaç model var.Honda CBR125,Honda CB 125e, Honda CBF150, Yamaha YBR125.
    Fakat;
    -CBR125'e 170 üzerinde boyu olanlar için pek uygun değil diyorlar.Ve alırsam 3500 TL ye büyük ihtimalle 2006 model civarına param yetecek ve o yaşta CBR125 almak doğrumudur?Onun yerine o fiyata daha iyi bir tercih ne olabilir?
    -CB125e'ye aşırı ısınmışken çok kötü yorumlara rastladım.Kafamı karıştırdılar.O motor hakkında görüşleriniz neler?Benim açımdan bakacak olursak almam doğru doğru olur mu?Yine onun yerine şunu al diyebileceğiniz motor var mı?
    -CBF150'da hoş geliyor fakat yine o fiyata alıncak CBF150 model yılı itibariyle alınması doğru olur mu?O yaşta bir motora o para uygun olur mu?
    -YBR125 aslında en son tercihim.Görüntü olarak diğerleri daha hoşuma gidiyor.Fakat kullanıcı yorumları dolayısyla onuda listemde olması gerektiğini düşündüm.

NOT:3-4 yıl kullanıp sonra satacağım ve daha üst 250, 500'lük motorlara geçmeyi düşünüyorum.Buna göre bir seçim olsun.Ayrıca bu modeller dışında tarz olarak bunlarla aynı tarzda önerileriniz varsa onları da değerlendirebilirim.Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    2011-2012 Tvs apache.
    ercan41 bunu beğendi.

boy uzun olmasa sym fıddle.
    cece89 bunu beğendi.

porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    Kesinlikle tvs apache al derim cbr 125 haric digerlerini uzun uzun kullandim cbf 150 6 ay kullandim soguk sabahlarda calismiyor beni deli ediyordu ayakmarsida yok akude zayifsa vurdurman alzim tam cile .150 ye yakismayan bi performansi var hantal yeni baslayan icin kafanin donmemesi bi eksi viraj hissini kaybediyorsun parcalari cokta ucuz degil ama frenleri etkili degil artisi 0 vibrasyon
    Gelelim ybr dudunelebilir ama o paraya 150cc motorlar var zaten sen de siralamada sona koymussun motor gucu zayif teknolojisi eski.tvs 2500km kullandim 150cc ve atak bi motor kolayca tekere kalkacak gucu var suspansiyonlar basarili frenler cbfden. Cok iyi tek eskisi cbfye gore az bi vibrasyon var genel olarak bunlarinn arasinda seni asla uzmez bakimlari pahali degil parcasi bol kesinlikle tvs al

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    tvs candır

TVS Apache'yi araştırdım az önce.Ben bu markayı daha önce hiç duymamıştım.Tasarım açısından gayet hoş bir makine.Peki Honda CB 125e ve CBR125 le kıyasladığımızda yorumlarıız ne olur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı porlanoche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boy uzun olmasa sym fıddle.
    kardeşim o tarz düşünmüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle tvs apache al derim cbr 125 haric digerlerini uzun uzun kullandim cbf 150 6 ay kullandim soguk sabahlarda calismiyor beni deli ediyordu ayakmarsida yok akude zayifsa vurdurman alzim tam cile .150 ye yakismayan bi performansi var hantal yeni baslayan icin kafanin donmemesi bi eksi viraj hissini kaybediyorsun parcalari cokta ucuz degil ama frenleri etkili degil artisi 0 vibrasyon
    Gelelim ybr dudunelebilir ama o paraya 150cc motorlar var zaten sen de siralamada sona koymussun motor gucu zayif teknolojisi eski.tvs 2500km kullandim 150cc ve atak bi motor kolayca tekere kalkacak gucu var suspansiyonlar basarili frenler cbfden. Cok iyi tek eskisi cbfye gore az bi vibrasyon var genel olarak bunlarinn arasinda seni asla uzmez bakimlari pahali degil parcasi bol kesinlikle tvs al
    honda cb 125e hakkında ne diyorsun tvs apacheyle kıyasladıgımızda nasıl olur ?

yardımcı olacak başka arkadaşlar yok mu?

babacım bende yenı motosıklet alıcam ehlıyetımı bastırtayım hayırlısıyla .. az yol yapacaksan honda bı scooter tercıh arasına koy . Yok sekıl falan olsun dersen tvs sekıl motor dıjıtal ıbre falan fılan rahat olur.. 3500lıraya guzel motosıkletlerden bırı olur snn ıcın. ama parttıme calısırım aylık 250 300 artırım dıyosan cbr 125e 3500 ver 4000bın kredıyle al 4500 odersın 24 ayda cokta yansımaz sana 200-210 lıra bı para zaten daha bıle az odersın.. cbr 125 yenı kasasyla falan baya sekıl motosıklet ama kısıda bekleyebılırsın cunku 2014ler cıkıcak eldekı 2013lerı ındırmek zorunda kalıcaklar yenı motosıkletler falan dusunulebılır yanı.. ama ıllakı ıkıncı el dersen corluda ybr 2006 var arkadasmda 2250 ye verıyor.. ama tabıkı ben bunu terch etmenı ıstemem burdan yararlanıyomus gıbı bırader.. keyfın bılır ben sahsen kredıde kullanarak pcx125 yada cbr 125 ıstıyorum

Motosikleti
    ramzey qm200
    Alıntı vetman9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS Apache'yi araştırdım az önce.Ben bu markayı daha önce hiç duymamıştım.Tasarım açısından gayet hoş bir makine.Peki Honda CB 125e ve CBR125 le kıyasladığımızda yorumlarıız ne olur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

kardeşim o tarz düşünmüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

honda cb 125e hakkında ne diyorsun tvs apacheyle kıyasladıgımızda nasıl olur ?
    Kullanmadim ama eski teknoloji sadece model yeni.ybr ile bi farki yok bence

Alıntı Anılsessiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babacım bende yenı motosıklet alıcam ehlıyetımı bastırtayım hayırlısıyla .. az yol yapacaksan honda bı scooter tercıh arasına koy . Yok sekıl falan olsun dersen tvs sekıl motor dıjıtal ıbre falan fılan rahat olur.. 3500lıraya guzel motosıkletlerden bırı olur snn ıcın. ama parttıme calısırım aylık 250 300 artırım dıyosan cbr 125e 3500 ver 4000bın kredıyle al 4500 odersın 24 ayda cokta yansımaz sana 200-210 lıra bı para zaten daha bıle az odersın.. cbr 125 yenı kasasyla falan baya sekıl motosıklet ama kısıda bekleyebılırsın cunku 2014ler cıkıcak eldekı 2013lerı ındırmek zorunda kalıcaklar yenı motosıkletler falan dusunulebılır yanı.. ama ıllakı ıkıncı el dersen corluda ybr 2006 var arkadasmda 2250 ye verıyor.. ama tabıkı ben bunu terch etmenı ıstemem burdan yararlanıyomus gıbı bırader.. keyfın bılır ben sahsen kredıde kullanarak pcx125 yada cbr 125 ıstıyorum
    PEKİ CBR125 LE tvs apacheyi kıyaslarsak yorumun ne olur artısı eksisi?

Motosikleti
    ramzey qm200
    tarzları farklı o da sana kalmış eğiliğ bükülmek istemiyorsan tvs al spor isterim uzun yol yapmam sorun değil dersen cbr .ben tvs alırım 2 si arasında kalsam
    vetman9 bunu beğendi.

Alıntı porsche911tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarzları farklı o da sana kalmış eğiliğ bükülmek istemiyorsan tvs al spor isterim uzun yol yapmam sorun değil dersen cbr .ben tvs alırım 2 si arasında kalsam
    peki tvs ybr ve cb125e arasında sıralama yaparsan nasıl olurdu?

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    hayırlı akşamlar arkadaşım... ekipman aldıktan sonramı 3500tl bütcen var...

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Arkadaş sormuş zaten, ekipman dahilmi bu bütçeye ? İyi kötü kask mont eldiven almaya kalksanız 400-500 tl gibi bir bütçe lazım ek olarak.

Ve ve ve . . .

Yazınızın sonlarına doğru yaklaştıkça, ileride şunu diyebileceğinizi düşündüm. TVS apachi aldım, herkese teşekkürler.

Sağlamlık dersen, kendi konusu mevcut zaten. Performans-yakıt-sağlamlık olarak kendi segmentinde 1. numaramı, değilmi diye. 140 gören apachi sahipleri var ve benim gördüğüm;

70.000 km deviren kurye arkadaşlarım var
    gt250-bora, ercan41 ve vetman9 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CIA'in resmi ulaşım aracı CBF
    bir cbf sahibi olarak diyorum ki................................ apache al

ama lastiklerini hemen değiştir yoksa asena gibi kıvıra kıvıra gidersin yolda

ver bir miktar peşin gerisini karta taksit yaptır, hem de güzel bir yatırım yapmış olursun ve iyi bir motora binersin. hayırlı olsun...
    ercan41 bunu beğendi.

Alıntı gt250-bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı akşamlar arkadaşım... ekipman aldıktan sonramı 3500tl bütcen var...
    öylede diyebiliriz.bu modeller arasında gönlüm cbr den yana fakat 3.5a aldım cbrnin 3.5a aldıgım tvsden kötü olacağını düşündüğüm için tvs ye daha yakınım.

peki yakıt konusunda bu modelleri sıralamak gerekirse nasıl olur ve bunu 2013e göre ayrı 2008 civarı modellere ayrı sıralarsak nasıl olur ?

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı vetman9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öylede diyebiliriz.bu modeller arasında gönlüm cbr den yana fakat 3.5a aldım cbrnin 3.5a aldıgım tvsden kötü olacağını düşündüğüm için tvs ye daha yakınım.
    peki yakıt konusunda bu modelleri sıralamak gerekirse nasıl olur ve bunu 2013e göre ayrı 2008 civarı modellere ayrı sıralarsak nasıl olur ?
    Her şeyi devletten bekleme. Biraz araştır. İnternette her şey yazıyor. Armut piş ağzıma düş istiyorsunuz iyice sizde
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Bugün bir TVS dördüm 2013 modeldi kımızı çok hoşuma gitti... YBR yi direk eledim.. CBF150 hala aklımda...

maddi imkanım olsa TVS alırdım...
    vetman9 bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeyi devletten bekleme. Biraz araştır. İnternette her şey yazıyor. Armut piş ağzıma düş istiyorsunuz iyice sizde
    internetten zaten araştırıyorum.her zaman teorik bilgi doğru olmuyor.bu forumda ki kullanıcı arkadaşların şahsi yorumunu almak ve yardımcı olmalarını istedim ve forumun amacının da böyle oldugunu sanıyordum..

Motosikleti
    ramzey qm200
    tvs al güle güle kullan
    vetman9 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)