Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Medicana internatıonal'a kan lazım olduğunda sizden yardım alabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    henüz beklemede
    ben beylikdüzü medicana hastanesinde anestezistim ve bazen çok ciddi kan ihtiyacımız oluyor amelyatta sırf bu yüzden hasta kayıpları olmakta istendiğinde en hızlı sizlerden birinin bana kanı ulaştıracağını düşünüp kan istendiğinde sizden isteyebilirmiyim???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlık yanlış açılmışşşş
    düzeltirsen sevinirim...,
    şu an acıl kan aranıyor gibi duruyor...

tabi herkez yardımcı olmak ister...elinden geldiği kadar..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlık yanlış açılmışşşş
    düzeltirsen sevinirim...,
    şu an acıl kan aranıyor gibi duruyor...

tabi herkez yardımcı olmak ister...elinden geldiği kadar..

bende kan lazım sandım ilk başta..

tabiki buraya yazdığında herkes elinden geldiğince yardımcı olacaktır..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    İllaki olunur yardımcı.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı lady_macbeth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben beylikdüzü medicana hastanesinde anestezistim ve bazen çok ciddi kan ihtiyacımız oluyor amelyatta sırf bu yüzden hasta kayıpları olmakta istendiğinde en hızlı sizlerden birinin bana kanı ulaştıracağını düşünüp kan istendiğinde sizden isteyebilirmiyim???
    Yılbaşında By-pass için hastanenizdeydik.
    Kendi ihtiyacımızı kendimiz temin etmiştik.
    Başka hastalar da aynı durumdaydı.

Büyükçe bir hastanenin kan stoklayamaması ya da temin edememesi garip değil mi?
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yılbaşında By-pass için hastanenizdeydik.
    Kendi ihtiyacımızı kendimiz temin etmiştik.
    Başka hastalar da aynı durumdaydı.

Büyükçe bir hastanenin kan stoklayamaması ya da temin edememesi garip değil mi?
    ameliyat anında stoktaki kan olmuyor sıcak kan lazım diye biliyorum ben yanılşıyorsam düzeltebilirler..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ben başka bir şeye takıldım;

ben bazen çok ciddi kan ihtiyacımız oluyor amelyatta sırf bu yüzden hasta kayıpları olmakta
    Eğer böyle bir şey benim başıma gelse ben şahsen yıkardım o hastahaneyi..
    Ya da bu şekilde hasta kayıpları oluyor ve bu bize farklı şekilde mi yansıtılıyor diye düşünmeye başladım şu anda.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Kan bulunamaması hastanenin sucu değildir arkadaslar. Babama kan lazım olduğunda kızılay dahil hiç bir Hastanede bulamamıstık İST da... Sonradan sokaktan gecen insanlardan bulduk kanı..

Kan bulunamaması gibi bir durumda hastaneyi suclamak doğru olmaz !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kan bulunamaması hastanenin sucu değildir arkadaslar. Babama kan lazım olduğunda kızılay dahil hiç bir Hastanede bulamamıstık İST da... Sonradan sokaktan gecen insanlardan bulduk kanı..

Kan bulunamaması gibi bir durumda hastaneyi suclamak doğru olmaz !
    Kan yok şeklinde bir kavram olduğunu düşünmüyorum..Hastahaneler sadece yerine kan koyabildiklerinde ellerindeki stokları kullanıma açıyorlar..Ben bana bu duumu anlatan hastahane çalışnaını yalancısıyım..

Motosikleti
    henüz beklemede
    evet başlık yanlış atılmış şuanda büyük bir ameliyattayım ve ameliyat sonuna kadar ne olcağı belli olmaz yani acil kana ihtiyaç duyabilirim.sizin sorularınıza gelince kan bulmak sorun malesef insanlar kan bağışı yapmaya çekinio ve arkadaşında dediği gibi bazen tüm istanbulda olmayıbilio gariban hastalar var yakınları olmayan herkezin sizin gibi yakınları olmayabilir kan verecek neyse kusura bakmayın iyi sohbetler...!!!

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    evet başlık yanlış atılmış şuanda büyük bir ameliyattayım ve ameliyat sonuna kadar ne olcağı belli olmaz yani acil kana ihtiyaç duyabilirim.sizin sorularınıza gelince kan bulmak sorun malesef insanlar kan bağışı yapmaya çekinio ve arkadaşında dediği gibi bazen tüm istanbulda olmayıbilio gariban hastalar var yakınları olmayan herkezin sizin gibi yakınları olmayabilir kan verecek neyse kusura bakmayın iyi sohbetler...!!!

vay halimize en baba hastanelerden birinin anestesizti ameliyat aralarında motör aşkıyla klavyeye koşuyor ellerini dezenfekte etmeyi unutma sayın bayan arkadas
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    henüz beklemede
    unutmam biz dönüşümlü giriyoruz ameliyata ve sürekli netbookta site açık

Biz meslektaşız. Hangi ameliyatlarda kana ihtiyacınız oluyor sorabilirmiyim?

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay halimize en baba hastanelerden birinin anestesizti ameliyat aralarında motör aşkıyla klavyeye koşuyor ellerini dezenfekte etmeyi unutma sayın bayan arkadas
    Evet kesinlikle bu arkadaşım şu an hastayı bırakıp buraya cevap yazmaya gelmiştir, sen ne diyosun arkadaşım Anestezistler'in değiştiricileri olur, yani 1 teknisyen gelip hastayı devralır ve diğeride çıkar dışarıda biraz hava alır tekrardan içeri gelir. Eminim meslektaşımda o aralardan birinde yazmıştır bu cevabı. Saatlerce atık gaz soluyarak hastanın başında dikkatimiz dağılmadan durmamızı bekleyemezsiniz bizden.

Açıkçası arkadaşın 1 torba kan yüzünden hasta kaybediyoruz demesine şaşırdım doğrusu, Bu nasıl bişeydir Allah aşkına, Örneğin bir acil CABG'de bile hastanın fazla yakını yoksa biz ameliyathane ekibi olarak hastaya kendi kanımızı veriyoruz. Bunun diğer hastanelerdede böyle olmasını dilerdim, gerçekten şaşırdım.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İşyerim beylikdüzü migros'un yanında, sıfır pozitif lazım olduğunda cepten ara. Özelden gönderiyorum. Allah kolaylık versin.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Kız iyi niyetiyle bişey sormuş Allah aşkına nedir bu agresiflik. Saçma saçma başlıklarda, kişiyi uyarıyorum diye beni muhtar ilan ediyorsunuz. Gayet samimi bir başlık da gereksiz tepki veriyorsunuz.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    henüz beklemede
    Açıkçası arkadaşın 1 torba kan yüzünden hasta kaybediyoruz demesine şaşırdım doğrusu, Bu nasıl bişeydir Allah aşkına, Örneğin bir acil CABG'de bile hastanın fazla yakını yoksa biz ameliyathane ekibi olarak hastaya kendi kanımızı veriyoruz. Bunun diğer hastanelerdede böyle olmasını dilerdim, gerçekten şaşırdım.[/QUOTE]

bizde veriyoruz kanımızı gerçekten bu formu açmasaydım daha ii ederdin sanırım soru sormak yerine yada yargılamak yerine sizden bir yardım istendiği zaman yardım edin bence kusura bakmayın rahatsızlık verdik tabiki bir kan torbayla hasta ölmez ama sizde bilirsinizki bi kan torba çok daha önemli olabilir biz çok açık kalp yapıyoruz 1 kan torbası bizim için çok şey ifade edebiliyor.neyse uzatmıyım herkeze teşekkürler..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hemen alınma lütfen. Herkes doktor veya sağlık personeli değil. Sana çok normal gelen şeyler bizlere ters veya anlamsız gözükebilir. Sen doktorsun ,küsmeden kızmadan açıklama yapmaya alışık olman gerekir. Kan ihtiyacı olduğunda hepimiz elimizden geldiğince yardımcı oluruz, bak ben cep numaramı bile gönderdim ihtiyaç halinde arayın diye..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kız iyi niyetiyle bişey sormuş Allah aşkına nedir bu agresiflik. Saçma saçma başlıklarda, kişiyi uyarıyorum diye beni muhtar ilan ediyorsunuz. Gayet samimi bir başlık da gereksiz tepki veriyorsunuz.
    Hastayım yorumlarına.

Ben biraz uzaktayım, kan veririm desem bile istanbul trafiğinde burdan oraya gelmek 3 saat, yakında olan arkadaşlar gereken desteği verecektir...

Yalnız bu anestezist olayı garip bişey, 3-4 ay önce balat'ta ameliyat olmuştum, bi o kadının koluma bişey yapıp gittiğini hatırlıyorum başkada bişey hatırlamıyorum, düşününce gözümün önüne beni motorcu çıtır delisi zengin kadınlara(yoh böyle bişi) pazarlamak için eroine alıştırıyomuş gibi hayal mayal bir sahne geliyo, nuriş alçom benim, hayal kahramanım.

Açıkçası arkadaşın 1 torba kan yüzünden hasta kaybediyoruz demesine şaşırdım doğrusu, Bu nasıl bişeydir Allah aşkına, Örneğin bir acil CABG'de bile hastanın fazla yakını yoksa biz ameliyathane ekibi olarak hastaya kendi kanımızı veriyoruz. Bunun diğer hastanelerdede böyle olmasını dilerdim, gerçekten şaşırdım.
    bizde veriyoruz kanımızı gerçekten bu formu açmasaydım daha ii ederdin sanırım soru sormak yerine yada yargılamak yerine sizden bir yardım istendiği zaman yardım edin bence kusura bakmayın rahatsızlık verdik tabiki bir kan torbayla hasta ölmez ama sizde bilirsinizki bi kan torba çok daha önemli olabilir biz çok açık kalp yapıyoruz 1 kan torbası bizim için çok şey ifade edebiliyor.neyse uzatmıyım herkeze teşekkürler..[/QUOTE]

Haklısınız, 1 kan torba çok şey ifade edebiliyor, ancak bunun hastanın hayatına mal olması beni şaşırttı.

Yanlış anlamayın benim sizi yargılamak gibi bi düşüncem yoktu, böyle anlaşıldıysa özür dilerim, buradaki asıl sorun milletimizin '' Bana dokunmayan yılan bin yaşasın '' yasası. Kendi başlarına bir hastalık gelmediği sürece diğer insanları düşünmüyorlar. Bu böyle devam ederse ileride daha çok kan sıkıntısı çekeriz gibime geliyor.

Ayrıca size böyle bir konu açtığınız için teşekkür ederim, hastalarını düşünmeyen bir teknisyen olsanız böyle bir konu açma girişiminde bulunmazdınız

( NOT : Şu an bizim ameliyathane çıkan yangından dolayı faaliyette değil ancak, Bursa'da olan forum üyeleride buraya tel no'larını ve kan grublarını bırakabilirler. Herhangi bir acil durumda ben onlara ulaşabilirim. )

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler