Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Alman markası Zundapp sürpriz bir modelle geri döndü

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zündapp ZXA Adventure 500

Ünlü Alman motosiklet üreticisi Zundapp markası 1980'lerde günümüze ortadan kaybolmuştu. Ancak marka Köln'deki Intermot Fuarı'nda yeni bir motosikletle sürpriz bir geri dönüş yaptı. 1917'de doğan marka, ertesi yıl ilk motosikleti olan Z22'yi piyasaya sürmeden önce bugünkü adını ancak dört yıl sonra aldı.

Üretim oldukça hızlı başladı ve sonunda sadece on yılda 100.000 motosiklete ulaştı. Zundapp daha sonra 400cc ve 500cc öotosiklet ve hatta 800cc dört silindirli motosikletler üretmişti.

On yılın ardından ilk büyük hacimli makinesi olan ZXA Adventure 500 prototipiyle ortaya çıktı.

espresso ve cbr1100 xx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Hayirli olsun yeni motorumuz yuki zundap
    CRF ve Cyan bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Zündapp'ın isim hakkı Çin firmalarından birinde mi?
    espresso, Cyan ve retox70 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben çocukken etrafta görürdüm bu markayı. En çok Java motorlar varken zündapp değişik gelirdi ama sonra kaybolmuşlardı. haberi görünce hatırladım yine markayı.
    Eğer sahiden alman üretimiyse kaliteli bir şey olabilir.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha bilindik bir marka ile aynı motoru kullanıyordu sanki hatırlayamadım.
    Yeni çıkan jawa ile bir alakası var mı acaba?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında motorun şekil şemal güzel olmuş da gaga kısmı sanki sonradan motora eklenmiş gibi. Şu Adv tipi motorlardaki gaga modası inşallah bir gün biter.

Tasarım anlayışı olarak hayvanlardan feyz almayı kabul ederim, anlarım ama tövbe estağfurullah kargadan feyz almak çok ilginç olmuş.

espresso ve cbr1100 xx bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Dış görünüşü güzel. Motor nedir orası önemli. Tabi eninde sonunda fiyata geliyor iş. Bekleyip görelim.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Tammy öyle deme karga çok akıllı hayvan.İmkanım olsa beslerim.Balkon alıştırsam birini her gün beslerim.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarım anlayışı olarak hayvanlardan feyz almayı kabul ederim, anlarım ama tövbe estağfurullah kargadan feyz almak çok ilginç olmuş.

https://i.hizliresim.com/g91ni8k.jpg
    "Kılavuzu karga olanın burnu moktan çıkmaz." - Atasözü
    tommygun ve Dxsec bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Kılavuzu karga olanın burnu moktan çıkmaz." - Atasözü
    Osman Ağa artık insanlar bu tasarımı beğeniyor. Gaga yoksa satılmıyor motor.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Zündapp'ın isim hakkı Çin firmalarından birinde mi?
    After the bankruptcy, the entire production line and intellectual properties were bought by Xunda Motor Co., Tianjin, China.

https://en.wikipedia.org/wiki/Z%C3%B...ost_bankruptcy
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Osman Ağa artık insanlar bu tasarımı beğeniyor. Gaga yoksa satılmıyor motor.
    Lady'ye bile gaga takmışlar.

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    After the bankruptcy, the entire production line and intellectual properties were bought by Xunda Motor Co., Tianjin, China.

Ben armut gibi Google'a "Zündapp kimin?" yazınca tabi senin verdiğin bilgilere ulaşamadım Bazen kendimi Facebook'ta "Annengillere selam söyle yeğenim, Bayram'da bekliyoruz" yazan 60 yaş üstü amca gibi hissediyorum.
    espresso, DickName, haluk23 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Eskiden bella mı neydi öyle bir vespa tarzı saç Demir’den bir modeli vardı .. eskiden derken ben bacak kadar Veletken ..

Çinliler almış galiba..
    doğal bazı sektörlere sıfır marka ile girmek büyük risk bir sıfır geride başlıyorsun maça bunların başında otomobil motorsiklet geliyor ..

Çinliler Volvo yu aldı Pirelli lotus gibi markaları aldı bildiğim kadarı ile motorsiklette uyuyan markaları aldı benelli gibi şimdi zündapp almış hayırlısı olsun ..

Zaten resme baktın mı benelli modelini çok çağırıştırıyor bu xunda şirketin arkasından keeway zongshen Lifan grup falan çıkarsa şaşırmam ..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çinli bu resmen. Sadece görsel yetti...
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Çin işi benelli Trk’ya benzettim.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ben armut gibi Google'a "Zündapp kimin?" yazınca tabi senin verdiğin bilgilere ulaşamadım Bazen kendimi Facebook'ta "Annengillere selam söyle yeğenim, Bayram'da bekliyoruz" yazan 60 yaş üstü amca gibi hissediyorum.
    Kaan, birileri beni mi andı acep ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

Alamanların 2. Dünya savaşını, neredeyse birincinin 2 misli sürdürebilmelerinin belki 2 sebebi vardı.
    1- Zündapp,
    2- NSU , Ülkemde ENESU formuna dönüşen iki büyük motosiklet firması . Ki bugün MAZDA RX 7 isimli 27 bin devir yapabilen WANKELL motorlu aracın
    dünyada ilk üreticisi de NSU firmasıdır. Bu ZÜNDAPP ile NSU motosikletlere, A. Hitler yanlarına birer tane sepet ( sidecar ) taktı . Sepetin önüne bir ağır makineli tüfek monte edilmiş , artçı sürücünün arkasında değil , sepetin içinde oturuyor . Ağır makinelinin kabza ve tetiği artçının elinde. Beygirin , katırın bir saatte gidebileceği yere NSU ve ZUNDAPP lar 10 dakikada yetişiyor ve alan hakimiyetini eline alıyordu. BMW ise o gün motosiklet üretimini ikinci dereceye bırakmış , onun yerine kalkıştan 3 dakikada 12 bin metreye çıkabilen pervaneli, benzinli tayyareleri üretiyordu.
    İşte bu uçaklar , motosikletler , artı olarak her türlü arazi araçları ve tanklar Hitler'in neredeyse 10 yıl ikinci dünya savaşını sürdürmesini temin etmişti.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.
    bursevi

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    476 cc, çift silindir, 47 beygir, 18 litre depo, 196 kilo, çanta seti standart olacakmış. Henüz prototip seviyesindeymiş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Üstadım yanlış anlamayın ama herkesin ingilizce bilgisi yok. Yazdığınızı anlamak için kopyalayıp Türkçesine bakılmasına da gerek yok bence. Burası bilgi paylaşım, muhabbet ortamı ve aynı dili konuşmak daha güzel olur düşüncesindeyim. Amacım laf sokmak değil sadece ingilizce bilmeyen arkadaşlarımız açısından bakıp düşüncemi sizinle paylaşıyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım yanlış anlamayın ama herkesin ingilizce bilgisi yok. Yazdığınızı anlamak için kopyalayıp Türkçesine bakılmasına da gerek yok bence. Burası bilgi paylaşım, muhabbet ortamı ve aynı dili konuşmak daha güzel olur düşüncesindeyim. Amacım laf sokmak değil sadece ingilizce bilmeyen arkadaşlarımız açısından bakıp düşüncemi sizinle paylaşıyorum.
    Bunu yazana kadar kopyala google translate'e yapıştır daha kolay. Zor olanı yaptığınıza göre amacınız laf sokmak gibi anlaşılıyor. Son derece gereksiz bir yorum olmuş...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)