Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha ve Subaru elektrikli otomobil için iş birliği yaptı

  Motovento
  REKLAM ALANI
 1. #1
  admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Nisan 2003
   
  Sürdürülebilir yaşam döngüsü için mobilite sektöründe öncü olacak atılımlar gerçekleştiren, motosiklet ve otomobil dünyasının iki dev markası önemli bir iş birliğine imza attı. Tüm faaliyetlerinde nötr karbon hedefine odaklanan Yamaha Motor, Subaru’nun motor sporları için geliştirmekte olduğu Subaru E-RA EV'leri için elektrikli motor üniteleri tedarik etmeye başladı. Subaru tarafından geliştirilen Subaru E-RA, karbon nötr bir çağa doğru ilerleyen motor sporları dünyasında devrim yaratacak, yeni teknolojilerle deneyim kazandıracak bir otomobil.

  Tokyo Otomobil Fuarı’nda geçtiğimiz günlerde sergilenen konsept model Subaru E-RA’nınkullanılan elektrik motoru ünitesi, Yamaha teknolojisi ve mühendislik anlayışını yansıtan “duygusal elektrikli motor” olarak geliştirildi. Kişisel mobilite olmak üzere farklı pazarlara da öncülük eden Yamaha Motor, konusundaki deneyimini ve tescilli üretim teknolojilerini farklı ihtiyaçlara yönlendirerek prototipler geliştiriyor. Gelişen motor teknolojileri sayesinde edinilen döküm ve işleme deneyimi ile üretilen motor, kullanılan özel parçalar sayesinde, boyutunun küçüklüğüne rağmen yüksek verimlilik sağlıyor.

  Karbon Nötr hedefine doğru...

  Yamaha Motor, 2050 Çevre Planı çerçevesinde üretim ve ticari odaklı tüm faaliyetlerinde karbon nötrlüğünü hedefliyor. Bu değişikliklerle birlikte Yamaha Motor, Kapsam 3 CO emisyonlarını 2010 yılına kıyasla 2050 yılına kadar yüzde 90 oranında azaltmayı hedefledi ve devreye alınan prototip elektrik motorlarının geliştirilmesi bu amaca yönelik önemli girişimlerinden biri.
  Tokyo Auto Salon'da tanıtılan Subaru'nun STI E-RA Konsepti dört Yamaha motorundan 1.073 HP toplam güç üretiyor.  Motosiklet Online
  Oktay Motor CF Moto Polaris Benelli RKS Kuba Segway Mondial
  Motomax
 2. #2
  nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  31 Ağustos 2007
  Şehir
  mugla
  Motosikleti
  ybr 125 esd
  ne gerek var böyle şeylere. koy ötv, kdv, ötv ninde ötv si al yüzde 200-300 vergi. üretenden daha fazla para kazan. bunlar iş bilmiyor idiotlar.
  gurcanozturk ve darpgen bunu beğendiler.

 3. #3
  fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  01 Ağustos 2010
  Şehir
  alanya
  Motosikleti
  ybr 125 esd
  Bunlara 1 adet imanlı reis lazım🥳🥳🥳
  Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  ne gerek var böyle şeylere. koy ötv, kdv, ötv ninde ötv si al yüzde 200-300 vergi. üretenden daha fazla para kazan. bunlar iş bilmiyor idiotlar.

 4. #4
  F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  25 Haziran 2010
  Şehir
  sakarya
  Motosikleti
  crf 1000L
  adamların geliştirdiği teknolojiyi daha okuyamıyoruz bile

 5. #5
  oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  24 Haziran 2018
  Şehir
  Muğla
  Motosikleti
  2014 HONDA CBR 125R
  Yeni mesaj kısmı hata veriyor ?


  REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)