Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2021 Yeni Kasa Yamaha MT-09 Ortaya Çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yok kesin photoshoptur bu. Biri bunun şaka olduğunu söylesin

Hani şakaysa bile hiç komik değil, bu ne böyle tövbe bismillah...

Japonlar bence üzerimizde deney yapıyor dostlar! Bence herşey şirket içi bir iddiayla başladı. Bloğu bu kadar iyi bir makine en çirkin görünümle bile yok satar, yok efendim satamaz, yok efendim satar, satamaz... derkeen bu makine ortaya çıktı.

Ve japonlar sinsi sinsi kenardan bizleri izliyorlar, iddianın sonucu ne olacak diye.

Bence bu tasarım için en mantıklı açıklama bu.
    suleyman gec oldu, yat istersen!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suleyman gec oldu, yat istersen!
    Keşke şuan rüyada olsam. Biri beni uyandırıp "hepsi kötü bir kabus sadece, geçti artık" desin lütfen!

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    aha yamaha türkiye yeni motorun girişini yapmış daha doğrusu rezilliğin.
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/pr...ed/mt-09-2021/
    teknik olarak evet harika eskide zaten müthişti cc artışı güç ve tork artışı olmuş ve baya gözle görülür cinsten.özellik donanım teknoloji harbiden döktürmüşler jantlara kadar ama o tip bunları kurtarmıyor.1 seneye buna makyaj yüzde 100 gelir.bu arada kadranda rezalet gözle görünen herşey berbat.içi güzel dışı rezil

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müthiş olmuş yav, neyini beğenmediniz ? darkness of japan işte. egsoz garip olmuş tabi ama
    Egzozu Akreple değiştirince idare eder gibi ama far tasarımı ciddi anlamda kötü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farı aynı zamanda barkod okuyucu olmuş :D
    İnternetten kare kod okuma özelliği sayesinde alışveriş de yapabileceğiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt serisinden bir iki degisik model deneme firsatim oldu, gercekten motor blogu isminin hakkini veriyor, her devirde muhtesem bir tork sunuyor.
    60-70km hizla takmissin 6. vitese fiti fiti gidiyorsun, birde hizlanman gerekti, 120-130km dahasi bana misin demiyor, ac gazi uza git. ama teknoloji eklemeye guncelleme yapmaya gelince, pazara hakim konumun geregi vw grup gibi, azar azar sunuyorlar.

triump kullanmadim hic, blogunun methini cok duydum. showroom ve fuarda inceleme firsatim oldu, her modeli bariz sekilde cok kaliteli malzeme ve iscilikle uretilmis. aklimin bir yerinde rocket 3r modeli hep durur.
    Motor bloğuna ve torkuna sözümüz yok zaten hocam. Hatta yeni 2021 kasayla daha iyi hâle getirmişler. Ama maddi imkanım olsa MT-09'un yüzüne bakmam direkt Triumph Speed Triple RS alırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ön farı hariç geri kalanı güzel. Motor daha bir çıplak hal almış. Şase tasarımı değişmiş, motor bloğunun konumu öne doğru daha yatık hale gelmiş ya da şase inceldiği ve kırpıldığı için gözüme öyle gözüktü.
    Ayarlı manetler gelmiş. Arka maşada da ufak dokunuşlar var. Süspansiyon ve frenleri hiç ellememişler gibi duruyor. Keşke şu motora adam akıllı süspansiyon ve fren gelse. Çünkü frenler tırt. Süspansiyon eh işte. Yamaha makyaj yapıp duruyor. Motorun yürüyenine hiç yatırım yok. 2018 MT-09 Kullanıcısı olarak beğendim ama bu motorun en büyük eksikliği fren ve süspansiyonu ellememişler.
    Birde arka çamurluktaki konjektörü Yamaha abi yana almış.
    https://hizliresim.com/CSimCM
    Bloktaki CP3 yazısı gitmiş yerine Yamaha yazısı gelmiş. Aslında motosikletin baştan aşağı her yerine el değdirmişler büyük bir emek var ama bu dokunuşlar görüntüden ibaret sanırım. Arka maşa uzayacak ve motor bloğu CC olarak artacak deniyordu. Onun dışında her şey aynı sanırsam. Tahminim Arka maşa uzadığı için kaster açıları değişmiştir. Bu da motosikletin sürüş karakteristiğine etki edecektir. Yine de üstündeki eh işte süspansiyonlarla çokta bir şey değişeceğini düşünmüyorum.
    Hem içini hem hem dışını değiştirmişler. Blok da hafiften revize edilmiş eskiye nazaran. Mevcut sürüş karakterinden bir tık daha iyi olacağı kesin ama çok da aman aman bir fark olmaz tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resmen içine etmişler motorun. normalde naked motor sevmem ama mt07 çok hoşuma gidiyordu. 09 un kafa tasarımı çok iyiydi bence ama bu tek kelime ile rezalet. beğenen çıkacaktır tabi ;) ama rezalet
    Asıl MT-07'nin tipini merak ediyorum ben. O daha da rezalet olacak muhtemelen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farı ve egzost çıkışını beğenmedim.
    far malum
    egzost büzük gibi kalmış.
    geri kalan kısma lafım yok

edit: ön far zayıf bi insan yüzü silüeti gibi bu arada
    Egzoz hepsinden iğrenç olan kısmı zaten. O çıkış kısmı nedir arkadaş Far da tamamen tüm heybetini kaybettirmiş zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamahaya kayyum atanmış galiba
    Daha diğer modellere de kayyum gelecek sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani resimlerin tamamen montaj olduğunu düşünmeyi geçtim mantık kapasitem kabul etmiyor.o yüzden şaka olduğunu varsayıyorum.bu resimlerdeki motoru hediye etseler binmem öyle diyim

'düzeltme' araştırdım direk bu fotolar çıkıyor baya baya bu motoru tanıtmış adamlar.şaka değilmiş gerçekten MT09 neredennnn nereye gelmiş.hayatımda gördüğüm en çirkin motorlardan 2020 mt25 bunun yanında baya bi yakışıklıymış onu anladım.allah kimseye 2021 mt07 yi göstermesin nasıl gelecek kim bilir.artık ümidim 2021 tracer900 sanırım bu motor gerçekten yakışıklı olucak tracer700e bakıp öyle söyleyebiliyorum
    Tracer modelleri de böyle gelirse hepten hayal kırıklığı olmuş olur. MT-07 hak getire zaten.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Şairin dediği gibi:
    O eski halinden eser yok şimdi,
    Izdırap içinde yorgunum şimdi 😁😭

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    genel olarak çoğu kullanıcı yeni kasa tracer700ü beğendi.açıkcası bende beğendim gerçi daha canlısını göremedim ama güzel duruyor.tracer900 de bence bu kasaya benzicektir o yüzden bunun gibi çirkin bir şey çıkmaz.tabi yamaha bizi şaşırtabilir gördüğünüz gibi.mt07 den hiç ümidim yok yeni kasa sahibi olarak şimdiden klasik aranan sevilen kasa olarak kendine yer bulacak.ayrıca teknolojik donanım gelmicek sadece abs yani.mt10 da merak içerisindeyim bakalım o neye benzicek asıl.ona ne makyaj ne güncelleme geldi.

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yok kesin photoshoptur bu. Biri bunun şaka olduğunu söylesin

Hani şakaysa bile hiç komik değil, bu ne böyle tövbe bismillah...

Japonlar bence üzerimizde deney yapıyor dostlar! Bence herşey şirket içi bir iddiayla başladı. Bloğu bu kadar iyi bir makine en çirkin görünümle bile yok satar, yok efendim satamaz, yok efendim satar, satamaz... derkeen bu makine ortaya çıktı.

Ve japonlar sinsi sinsi kenardan bizleri izliyorlar, iddianın sonucu ne olacak diye.

Bence bu tasarım için en mantıklı açıklama bu.
    Bu hâliyle bile ülkemizde yok satacak hocam merak etmeyin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha yamaha türkiye yeni motorun girişini yapmış daha doğrusu rezilliğin.
    https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/pr...ed/mt-09-2021/
    teknik olarak evet harika eskide zaten müthişti cc artışı güç ve tork artışı olmuş ve baya gözle görülür cinsten.özellik donanım teknoloji harbiden döktürmüşler jantlara kadar ama o tip bunları kurtarmıyor.1 seneye buna makyaj yüzde 100 gelir.bu arada kadranda rezalet gözle görünen herşey berbat.içi güzel dışı rezil
    Sırada diğer modellerin rezilliğini bekliyoruz bakalım Belki sizin dediğiniz gibi sonradan da revize edebilirler kasayı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mt 110 veya 125 sandım

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çinli motorların farına benzemiş kafası.. Zontes V2 gibi. Ben beğenmedim.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acaba 2021 mt-07 nasıl bir farla gelecek diye merak edip 2021 mt 07 yazdım google'a.

yazmaz olaydım... kamuflaj olmasına rağmen ön kafa tasarımı çirkinim diye bağırıyor.

Sıfır Mt-09 almayı planlayan ama güncellemeden sonra tipini beğenmediği için vazgeçen arkadaşlar, hangi motosiklete yönelecekler bizle paylaşabilirler mi fikirlerini?

Alıntı Buraki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır Mt-09 almayı planlayan ama güncellemeden sonra tipini beğenmediği için vazgeçen arkadaşlar, hangi motosiklete yönelecekler bizle paylaşabilirler mi fikirlerini?
    triumph street triple iyi şu an. bir de speed triple var. yeni gelecek mt09'la aynı fiyata gelirse on numara tercih olur. surus modlari suspansiyon fren kaliperleri vs mt'den kat kat iyi.
    UzunYolAdami bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Mt 07 2018
    Acaba SP nasıl olacak😂

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Tepkilere bakılacak olursa herkes parayı denkleştirmiş dört gözle yeni MT-9’un çıkmasını bekliyormuş gibi.
    Ezio41 ve UzunYolAdami bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tepkilere bakılacak olursa herkes parayı denkleştirmiş dört gözle yeni MT-9’un çıkmasını bekliyormuş gibi.
    Millette para bol bir biz fakiriz hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    triumph street triple iyi şu an. bir de speed triple var. yeni gelecek mt09'la aynı fiyata gelirse on numara tercih olur. surus modlari suspansiyon fren kaliperleri vs mt'den kat kat iyi.
    Param olsa MT-09 yerine kesinlikle Triumph Speed Triple RS modelini tercih ederdim. Hem daha güçlü (148hp) hem de baştan aşağı kalite alet.

[IMG][/IMG]

Tek arka maşa, stok Arrow egzoz, ön ve arka ayarlanabilir Öhlins amortisörler, çelik fren hortumlu Brembo frenler, ayarlanabilir 5 farklı mod ekranı (Gopro bile bağlanıyor), TCS, viraj ABS, çift taraflı Quick Shiftter vs. var da var makinede. Keşke bizim olsa
    Kural [ Z ] ve -ZERO- bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben zaten NAKED makinelerin kafa tasarımlarını oldum olası beğenmiyordum yani çok değişen bir şey olmadı, buda kötü, hepsi kötü,

vay arkadaş, google ye "naked" yazdım bir kaç tane makine tasarımına bakayım diye ama karşıma bambaşka şeyler çıktı.

naked olarak bu güzel mesela

bu naked modeli daha da güzel ama sanki biraz grenaj giydirmişler gibi, yani tam naked değil

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bu aleti alırsam ilk yapacağım şey eski YBR farı sinyali takmak olurdu. Bundan daha yakışıklı duracağına şüphem yok.

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millette para bol bir biz fakiriz hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Param olsa MT-09 yerine kesinlikle Triumph Speed Triple RS modelini tercih ederdim. Hem daha güçlü (148hp) hem de baştan aşağı kalite alet.

http://<a href="https://hizliresim.c...4H.jpg</a></a>

Tek arka maşa, stok Arrow egzoz, ön ve arka ayarlanabilir Öhlins amortisörler, çelik fren hortumlu Brembo frenler, ayarlanabilir 5 farklı mod ekranı (Gopro bile bağlanıyor), TCS, viraj ABS, çift taraflı Quick Shiftter vs. var da var makinede. Keşke bizim olsa
    şu an istanbul'da 81 bin liraya 2018 model ikinci el street triple "R" var 765cc'lik. valla bilmiyorum da niyeti bozup r25'i takasa verip üzerine bi 40 bin daha kredi çekip almamak için zor tutuyorum kendimi.

tek tesellim de r25'i sıfır almış olduğum için kafamın rahat olması ve viraj sevdiğim için dar virajlarda çoğu büyük motordan daha hızlı ve korkudan totoyu bi köşede bırakmadan viraja girip çıkabilmem. büyük motor olsaydı virajlarda yatırması dert gaz vermesi dert. aslında dert değil de hatayı affetmiyor diyelim.

büyük konuşmayım da kredide düşük bi faiz yakalarsam önümüzdeki seneye niyeti bozup triumph'a bi yükselecek gibiyim. motorun her yerinden kalite akıyor resmen. bizim japonlar malzeme kalitesi anlamında skoda, volkswagen v.s. ise bunlar audi mercedes. adamlar motoru ağzına kadar doldurmuşlar donanım olarak.

bilemiyorum ezio. n'olacak halimiz.
    Ezio41 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Egzos bence gayet guzel. En guzel egzos, olmayan egzostur. Hele hele gittikce katilasan emisyon kriterlerine ragmen egzosu bu kadar kompak paketleyebilmeleri takdire sayan bence,

Asli onemli soru: Ram air intake'leri yine mi sahte? N'olur olmasin...

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an istanbul'da 81 bin liraya 2018 model ikinci el street triple "R" var 765cc'lik. valla bilmiyorum da niyeti bozup r25'i takasa verip üzerine bi 40 bin daha kredi çekip almamak için zor tutuyorum kendimi.

tek tesellim de r25'i sıfır almış olduğum için kafamın rahat olması ve viraj sevdiğim için dar virajlarda çoğu büyük motordan daha hızlı ve korkudan totoyu bi köşede bırakmadan viraja girip çıkabilmem. büyük motor olsaydı virajlarda yatırması dert gaz vermesi dert. aslında dert değil de hatayı affetmiyor diyelim.

büyük konuşmayım da kredide düşük bi faiz yakalarsam önümüzdeki seneye niyeti bozup triumph'a bi yükselecek gibiyim. motorun her yerinden kalite akıyor resmen. bizim japonlar malzeme kalitesi anlamında skoda, volkswagen v.s. ise bunlar audi mercedes. adamlar motoru ağzına kadar doldurmuşlar donanım olarak.

bilemiyorum ezio. n'olacak halimiz.
    Sen daha yeni aldın R25'i. 2021'i bekle, 60-70 gaymeden okutup öyle alırsın yeni motoru Benim motorun piyasası artmadığı için binmeye devam satmazsam. Bu saatten sonra yeni modele veya cc yükseltme işine giremem maddiyattan dolayı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)