Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Honda'nın Yeni Modelleri EICMA'da Görücüye Çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz sadece görücüyüz. Alıcı değiliz.
    Memleketçe "Bir arkadaşa bakıp çıkacağım"cığız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 beygirlik cbr 600rr dan 93 beygirlik cbr 650r a geçiş ilginç.
    Honda'nın naked modellerinde beygir daha az oluyor ama tork daha fazla oluyor ve erken devirde geliyor. Bir de gaz yarı açıkken daha stabil ve uslu oluyor motor.

Spor modellerde güç daha fazla ama o güce ulaşmak için redline'a yakın kullanmak gerekiyor. Şehir içi kullanılan bir motosikletin en çok vakit geçireceği devir aralığında ise baygın, ölü ve düzensiz motor.

Kullanınca "iyi ki böyle yapmış Honda" diyorsunuz.
    oialdemir bunu beğendi.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Cb500f'ler hayal kırıklığı bana kalırsa tasarım anlamında :(
    Cb650r çok can yakacak ve en önemlileri de Cbr500r inanılmaz güzel duruyor abilerini aratmıyor, hani bir Yamaha r serisinde ki küçüldükçe zayıflayan kalite algısı yok görseller ve 2 renkte şahane duruyor.
    Orta segment-düşük cc seveleri de hem fiyatı hem de performansı açısından çok kalp çalacak gibi duruyor, şu an inanılmaz yükseldim

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda, dünyanın en büyük motosiklet fuarı EICMA’da orta sınıf motosiklet dünyasına tamamen yeni bir soluk kazandıracak 5 yeni ürün tanıtırken, ürün gamındaki yenilikleri de sergiledi. Yeni tanıtılan modeller arasından 2019 yılında Türkiye’ye gelecek olan CB650R ve CBR650R modelleri Naked ve Super Sport segmentini tercih edenlerin dikkatini çekti.

https://www.akilligundem.com/wp-cont..._3-728x410.jpg

Honda, Milano’da gerçekleştirilen 2018 EICMA’da 2019 model yılı için Avrupa motosiklet ürün gamının tamamını sergiliyor. Honda’nın yenilik rüzgarında iki adet tamamen yeni model ismi ve kapsamlı bir şekilde yenilenen üç model yer alıyor. Honda’nın EICMA yenilikleri markanın orta sınıf motosiklet dünyasına tamamen yeni bir soluk kazandırıyor.

EICMA süresince sergilenecek olan yeni CB650R, CBR650R, Super Cub C125 modelleri 2019 yılında Türkiye’deki motosiklet fuarı ile birlikte satışa çıkacak. Orta sınıf Naked dünyasına yeni bir görünüm sunan yeni CB650R, Honda’nın Neo Sports Café’ konsepti ile geliştirilen ürün ailesini tamamlıyor. Diğer yeni model olan CBR650R ise CBR1000RR Fireblade modeline dayanıyor. CBR650R, 70 kW gücünde yüksek devirli, yüksek performanslı dört silindirli motoru hafif bir şasi ile birlikte sunuyor.

Milano’da dünyanın her yerinden motosiklet severleri bir araya getiren fuarda ayrıca Honda’nın yenilenen modelleri de dikkat çekti. CBR1000RR Fireblade serisinin yenilenen modeli ve SP versiyonu da Türkiye’ye gelecek modeller arasında yer alıyor. CBR1000RR Fireblade ile CBR1000RR Fireblade SP, yeni renk seçenekleri ve optimum pist performansına yönelik ‘Bir sonraki aşama Tam Kontrol’ geliştirmeleri ile satışa çıkacak.

CB1000R 2019’da yeni bir metalik gümüş renkle satışa sunulurken, Integra için yeni bir inci beyazı seçeneği olacak.NC750X için daha koyu gümüş yan kaplamalar gelecek. X-ADV modeli de yeni renk seçenekleri ile 2019 yılında Honda bayilerinde olacak.

EICMA’da yer alan yeni modellerden CB500F, CBR500R ve CB500X ise Avrupa pazarında satışta olacak.

EICMA FUARI’NDA DÜNYA LANSMANI YAPILAN, 2019 YILINDA TÜRKİYE’DE SATIŞA SUNULACAK YENİ MODELLER;
    CB650R

2018 yılında CB1000R, CB300R ve CB125R olmak üzere üçlü Naked modellerini piyasaya süren Honda, şimdi de “Neo Sports Café” görünümünü orta sınıf arenasına taşıyor. Modern ve minimalist tasarım diliyle dikkat çekerken cafe racer ilhamlarını “trapezoid” formalarla süsleyerek göz alıcı bir etkiye neden oluyor. Sıralı dört silindirli motor tüm çıplaklığıyla gözler önüne serilirken imza niteliğindeki yuvarlak far ve oyuk yakıt deposu, ‘Neo Sports Café’ ailesine aidiyetin altını çiziyor.

Söz konusu premium görünümle premium özellikler devreye giriyor: 41mm Showa ters ‘Bağımsız çalışan’ çatal, merkeze sabitlenen dört pistonlu ön fren kaliperi, Honda Selectable Torque Control, yardımcı/slipper debriyaj ve son derece modern göstergeler.

Sonuç; benzersiz bir görünüm, yüksek performans ve en üst düzey özellik kombinasyonuna sahip arzu nesnesi orta sınıf bir Naked.

CBR650R

CBR650R, Honda ürün ailesinin spor orta sınıf serisin yeni ismi olarak öne çıkan bir diğer model.

Tasarım dili olarak doğrudan 2018 CBR1000RR Fireblade modelinden unsurları bünyesinde barındırsa da CBR650R; keskin, agresif çizgiler ve uzatılmış yan kaplamalar, ayrıca süper kısa arka bölüm ve dar çift LED farlar gibi detaylarla kendine özgü bir yorum ortaya koyuyor. CBR650R, yerini aldığı CBR650F modelinden 6 kg daha hafif ve 30 mm daha ileride konumlandırılan gidon ile daha geride ve yukarıda konumlandırılan ayak destekleriyle daha sportif bir sürüş pozisyonu sunuyor.

Honda’nın klasikleşmiş sıralı dört silindirli motoru 1.000 d/d daha fazla devir çevirebiliyor ve 12.000 d/d’da 70 kW ile yüzde 5 daha fazla maksimum devir gücü üretiyor. Yeni ve daha agresif görünümle birlikte yeni motor yeni ‘R’ takısının karşılığını veriyor.

Ayrıca hem CB650R hem de CBR650R için bir 35 kW dönüşüm de sunulacak.

SUPER CUB C125

Yeni Honda Super Cub C125, bugüne kadar 60’ın üzerinde ülkede satılan, küresel çapta haklı bir üne sahip olan ve benzersiz tasarımı, pratik kullanım özellikleri ve sorunsuzluğuyla ün yapan bir aracın başarılarla dolu geçişine tamamen yeni bir sayfa açıyor.

Görünüm olarak klasik şablonun dışına çıkmayan Honda Super Cub C125 yeni 125 cc hacimli motorun sağlamış olduğu güç ve tork artışı sayesinde şehir trafiğinin bir adım önünde olma imkanı sunuyor. Güç artışını dengelemek ve daha yumuşak vites geçişleriyle daha akıcı bir sürüş sunmak üzere otomatik debriyaj da yenilendi.

Çelik iskelet Super Cub’un efsanevi sürüş özelliklerini koruyan bir sertlik dengesiyle optimize edildi. Daha uzun süspansiyon yollarına sahip ön ve arka süspansiyonlar, 17 inçlik dökme alüminyum jantlar ve disk ön frenler esnek ve dengeli bir sürüş ile etkili bir fren performansı sunuyor. Tam LED aydınlatma birimleri modern bir dokunuş sağlarken, akıllı anahtar (Smart Key) günlük kullanım kolaylığı sunuyor.

Mavi (Pearl Niltava Blue) ve Kırmızı (Pearl Nebula Red) sedefli renkler Super Cub C125 hatlarını daha da belirginleştiriyor.

EICMA FUARI’NDA YENİLENMİŞ VERSİYONARI GÖSTERİLEN, 2019 YILINDA TÜRKİYE’DE DE SATIŞA SUNULACAK MODELLER

CBR1000RR Fireblade ve CBR1000RR Fireblade SP

2017 yılındaki kapsamlı model değişiminin ardından Fireblade’in ‘Bir sonraki aşama Tam Kontrol’ kavramı optimum pist performansına yönelik elektronik değişikliklerle 2019 yılı için daha da geliştirildi. Bu kapsamda HSTC ve ABS yeniden ayarlanırken HRC MotoGP programından alınan geri bildirimlerle performans üretimi optimize edildi. Honda Selectable Torque Control ve Wheelie Control fonksiyonları gösterge panelindeki yeni ‘W’ göstergesi ile birbirinden bağımsız çalışıyor.

Grand Prix Red renginin üç renk etkisi daha kalın beyaz çizgilerle güçlendirilirken, Matt Ballistic Black Metallic rengi kırmızı CBR logosuna ev sahipliği yapmak üzere tamamen siyah üretiliyor.

X-ADV

2017 yılında satışa sunulduğunda kısa sürede gönülleri kazanan ve 2018 yılında çok modlu Honda Selectable Torque Control ve çift kavramalı otomatik şanzımanın arazide daha rahat vites değiştirmesini sağlayan “G” vites değişimi ile donatılarak güncellenen Honda’nın ‘motosiklet SUV’u’ 2019 model yılı için heyecan uyandıran bir ‘kamuflaj’ da dahil olmak üzere yeni renklerle yollara çıkıyor.

https://www.akilligundem.com/wp-cont..._CBR500R_2.jpg

https://www.akilligundem.com/wp-cont..._CBR500R_1.jpg

https://www.akilligundem.com/wp-cont...a_CB500X_1.jpg

https://www.akilligundem.com/wp-cont..._CBR500R_3.jpg

https://www.akilligundem.com/wp-cont...a_CB650R_1.jpg

https://www.akilligundem.com/wp-cont...a_CB500X_2.jpg

https://www.akilligundem.com/wp-cont...a_CB500F_2.jpg

https://www.akilligundem.com/wp-cont...a_CB500F_1.jpg

akıllıgündem
    CBR650R nerede görseli yok ?

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR650R nerede görseli yok ?
    Cbr500r ile aynı ztn, avrupada cbr500r olarak çıkacak ama bize cbr650r olarak gelecek r25-r3 gibi düşün.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 beygirlik cbr 600rr dan 93 beygirlik cbr 650r a geçiş ilginç.
    CBR 650 de %8 lik bir güç artışı olmuş. 600RR arka tekerde 105 HP veriyordu Dyno da

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr500r ile aynı ztn, avrupada cbr500r olarak çıkacak ama bize cbr650r olarak gelecek r25-r3 gibi düşün.

Yanlış okudunuz heralde. Dün lansmanı canlı izledim. CBR650R - CBR500R bamşaka iki motosikletten bahsediyorsunuz.(!)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın naked modellerinde beygir daha az oluyor ama tork daha fazla oluyor ve erken devirde geliyor. Bir de gaz yarı açıkken daha stabil ve uslu oluyor motor.

Spor modellerde güç daha fazla ama o güce ulaşmak için redline'a yakın kullanmak gerekiyor. Şehir içi kullanılan bir motosikletin en çok vakit geçireceği devir aralığında ise baygın, ölü ve düzensiz motor.

Kullanınca "iyi ki böyle yapmış Honda" diyorsunuz.
    Her zaman ki gibi,

Honda kullanıcı dostu motosikletler üretmeye devam ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500cc cruiser neden yok ?
    CB500 Rebel var. Bizde satılmıyor.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Bende izledim ve görsel de aynı geldi bana, benim mi gözler bozuldu acaba tribe girdim şu an

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    CB500 Rebel var. Bizde satılmıyor.

https://www.thebikemarket.co.uk/medi...scale=false%27
    Kawasakinin de var eskiden beri 500cc'lik cruiser'ı...
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasakinin de var eskiden beri 500cc'lik cruiser'ı...
    Zaten Amerika pazarında hepsinin Cruiser üretimleri devam ediyor. 2018 VT750 incelemesi gördüm geçen gün

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

R25 motosikleti R3' ün 50 cc küçüp hali motorun üst kapağı farklı. Onun dışına bire bir aynı motosiklet. CBR650 nasıl CBR500 olarak geliyor onu sordum.

Biri 2 silindir 47 HP motor diğer 4 silindir 95 HP. Farklı motor blokları, farklı ağırlık, farklı yürür aksam, farklı lastik ölçüleri. 50m uzaktan bir birbirine benzeyebilir. Ama şöyle bir cüsse ve sınıf farkı var. CBR500R leopar ise CBR650F kaplan. CBR500R zaten her yerde CBR500R orada 500 burada 650 amerikada 700 değil. Sadece Japonya' da 400 lük üretiliyor. Anlaştık mı ?

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Zaten Amerika pazarında hepsinin Cruiser üretimleri devam ediyor. 2018 VT750 incelemesi gördüm geçen gün

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

R25 motosikleti R3' ün 50 cc küçüp hali motorun üst kapağı farklı. Onun dışına bire bir aynı motosiklet. CBR650 nasıl CBR500 olarak geliyor onu sordum.

Biri 2 silindir 47 HP motor diğer 4 silindir 95 HP. Farklı motor blokları, farklı ağırlık, farklı yürür aksam, farklı lastik ölçüleri. 50m uzaktan bir birbirine benzeyebilir. Ama şöyle bir cüsse ve sınıf farkı var. CBR500R leopar ise CBR650F kaplan. CBR500R zaten her yerde CBR500R orada 500 burada 650 amerikada 700 değil. Sadece Japonya' da 400 lük üretiliyor. Anlaştık mı ?
    Teknik olarak farklılıklarda aynı fikirdeyiz de ben görsel olarak aynı olduğunu düşünüyordum. Siz 650r göremedim diyince o yüzden dedim aynı ztn görsel olarak diye. Siz farklı diyosunuz halen ama ben farklılık göremedim baktım yine Nerede yanılıyorum
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Teknik olarak farklılıklarda aynı fikirdeyiz de ben görsel olarak aynı olduğunu düşünüyordum. Siz 650r göremedim diyince o yüzden dedim aynı ztn görsel olarak diye. Siz farklı diyosunuz halen ama ben farklılık göremedim baktım yine Nerede yanılıyorum

CBR650R

Inline 4 silindir makine ( Bunun getirdiği genilşlik )
    Showa Ön takım, radyal bağlı Nissin frenler, 180 arka lastik.
    Clip On gidon aşağı alınmış spor sürüş için. ( 600RR gibi )

CBR500R

Inline 2 silindir makine ( Bunun getirdiği incelik )
    NC750 den gelen Ön takım, eksenel bağlı frenler ( önde tek disk ) , 160 arka lastik.
    Clip On gidon yukarda daha dik oturmak için.

Bunla gözle görünen çok temel farklar.
    splender bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    https://i.hizliresim.com/moV9qY.jpg

CBR650R

Inline 4 silindir makine ( Bunun getirdiği genilşlik )
    Showa Ön takım, radyal bağlı Nissin frenler, 180 arka lastik.
    Clip On gidon aşağı alınmış spor sürüş için. ( 600RR gibi )

CBR500R

Inline 2 silindir makine ( Bunun getirdiği incelik )
    NC750 den gelen Ön takım, eksenel bağlı frenler ( önde tek disk ) , 160 arka lastik.
    Clip On gidon yukarda daha dik oturmak için.

Bunla gözle görünen çok temel farklar.
    Aynen şimdi yanıldığımı gördüm bizzat diğer detaylarla farkı baya da açmış ztn örneklemenle Hani gözle görülmeyen farklarda ciddi detaylar varmış gerçekten, teşekkürler.
    oialdemir bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Versys650 var bende. Bu versys in yavrusu gibi
    hiç nc 750 ile versys i yan yana görmediğin belli.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cb500x çok güzel duruyor. Bence cb500f ,NC serisine göre daha yakışıklı bir yapıya sahip.
    Vergi avantajına rağmen 500 serisi ,NCye kıyasla nasıl rağbet görmüyor şaşıyorum.

yasinkeleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Olum çok iyi durmuyorlar mı ^^

500r daha yakışıklı ama

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250

Honda ya her gün küfretmeme sebep olan model. Getirmezler, gerçi getirseler de alacak mangır yok.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/ZXNMvg.jpg

Honda ya her gün küfretmeme sebep olan model. Getirmezler, gerçi getirseler de alacak mangır yok.
    Bu eskisi, yenisi (2019) daha güzel. Gelmeyecekmiş...

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    CB650R tam dedeme göre. emekli işi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu getirtmezler olayıda bir tuhaf..

adamlar getirtse alan yok hala şu anda ellerinde 2016-2017 sandık motorları satmaya çalışıyorlar galeriler bayiler.. getirtmeseler bize gelmez zaten bize yollamazlar deniyor yollasalar alan yok ..

kesin gelse hemen alırım diyen arkadaşlarda motor geldimi satışa çıkdımı ses seda kesiliyor "kim demiş gelirse alırım diye benmi demişim aloo köprüye giriyorum abi sesin kesliyor aloo" )

Ben en çok adamlara üzülüyorum öylede müşteri mutlu edemiyorlar böylede

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)