Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Seger’den motosiklet kornası. Seger 25M

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Türkiye’nin en büyük korna üreticisi Seger, motosiklet kornası üretti. Motosikletler için özel olarak üretilen elektromagnetik mini disk tipi korna Seger 25M ile motosiklet kullanıcıları artık motosiklete özel dizayn korna kullanabilecekler.

Bursa’da üretim yapan ve yaklaşık 70 ülkeye Türk kornası ihraç eden Seger Korna, motosiklet kullanıcıları için bir yeniliğe imza attı. Seger, ürün gamına 25M adıyla motosiklet için özel tasarlanmış, kompakt bir ürün olan elektromagnetik mini disk tipi motosiklet kornasını ekledi.

Dünya standartlarında üretilen, tüm testlerden başarı ile geçen Seger 25M nem ve ısı dayanımlarına uygun özellikte… Minimum 105 desibel ses şiddetine sahip olan 25M, kompakt ve motosiklete uygun küçük ölçüde dizayn edildi.

Seger 25M motosiklet kornası, 12Volt, 1,5 amp akım gücüne ve 480 Hz. frekansına sahip. Bu nedenle boyutsal olarak hem daha küçük hem de daha az akım tüketimi ile 105 desibel ses şiddetine ulaşabiliyor. Her türlü motosiklet modeline uyumlu olarak üretilen Seger 25M, ince ses tonuyla özellikle scooter ve mobilet tipi motosikletler için öneriliyor.

Sadece Türkiye pazarı değil tüm dünyada ülkelerin kültürlerine ve ihtiyacına uygun olarak korna modelleri ürettiklerini ve sürekli yeni ürünler geliştirdiklerini belirten Seger Korna Yönetim Kurulu Üyesi Selim Baykal, Seger 25M’yi Türkiye pazarında kullanıma sunduklarını ancak yakın zamanda yurt dışına da ihraç edeceklerini bildirdi. Selim Baykal konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Bugün yaklaşık 70 ülkeye korna ihraç ediyoruz. ARGE’ye çok önem veriyoruz. Çevreye duyarlı, hem ülke kültürlerine uygun, hem de kaliteli ürünler için sürekli araştırıyor ve yeni ürünler geliştiriyoruz. Günümüzde araç kullanımı kadar motosiklet kullanımında da önemli bir artış bulunuyor. Araştırmalarımız sonucunda gördük ki motosiklet kullanıcılarının en büyük sıkıntısı, motosiklet yapısına uygun, yüksek kalitede korna bulunmaması. Bunun üzerine 25M ürünümüzü geliştirdik. Tüm testlerden başarı ile geçen bu ürünümüz tüm motosiklet modellerine uygun olarak üretildi. Bu ürünümüzü şimdilik Türkiye pazarında satışa sunduk. Ancak yakın gelecekte yurt dışına ihraç ettiğimiz ürünler arasında yerini alacak” dedi.

mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    kaç tl ve nerden alabiliiz ?
    efendy06 bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Seger Cift salyangoz korna 117 db takmak varken
    Bunu ne yapacağız

Zaten mondial motorun uzerinde gelen 100 db korna

Motosikleti
    Hayaller PCX 125 Hayatlar Mondial 100 Loyal
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seger Cift salyangoz korna 117 db takmak varken
    Bunu ne yapacağız

Zaten mondial motorun uzerinde gelen 100 db korna
    hımmmm mantıklı

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Orjinal motosiklet kornaları sinek vızıltısı gibi oluyor. Seger kalitelidir ama db düşük olduğu için fabrika çıkışı kullanılan bi korna olabilir. Sonuçta sesi az çıkıyosa gene gidip araç kornası takacağız.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Az enerji tüketiyormuş Sanki parmak sürekli basılı dolaşıyoruz.
    k_ayhn ve burakragaa bunu beğendiler.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Her aracın kornası o aracın büyüklüğünü cinsini de söylüyor.
    Motosiklet kornası dışında bir korna takmak, diğer motosikletçiler içinde trafikte arkasındayken başka arabaya bile çalsanız korkutabiliyor araba mı var dibimde diye.

Eski motosikletime Seger'in araba kornasını takmıştım tamam sesi yüksekti ama böyle bi sıkıntı oluyordu. 10-15tl birşeydi. Bu da sanırım öyle birşey olur. Bulabilirsem almayı düşünüyorum açıkcası.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Mesele sadece desibel değil ki sesini bir dinlemek lazım, belki tonu dikkat çekicidir. Çoğu motorun kornası oyuncak sesi gibi çıkıyor bunun sesi kalınsa ilgi görebilir.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sanırım belli bir desibel standardına uygun olması için motosiklete özel üretilmiş.

Ben Seger'in turuncu renk olan tekli kornasından alıp taktım motoruma, ses oldukça güçlü ve kalın. Biraz tonu inceltmek için orjinal korna ile beraber kullanıyorum.

mehmetenis bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her aracın kornası o aracın büyüklüğünü cinsini de söylüyor.
    Motosiklet kornası dışında bir korna takmak, diğer motosikletçiler içinde trafikte arkasındayken başka arabaya bile çalsanız korkutabiliyor araba mı var dibimde diye.

Eski motosikletime Seger'in araba kornasını takmıştım tamam sesi yüksekti ama böyle bi sıkıntı oluyordu. 10-15tl birşeydi. Bu da sanırım öyle birşey olur. Bulabilirsem almayı düşünüyorum açıkcası.
    3 yillik konuyu hortlatayim...

Dun motosikletime bu kornadan taktim. Kargo dahil 16.20TL sadece. Fiyati hicbirsey ama sesi bence fazlasiyla tatminkar.

Dediginize katiliyorum, korna aracin buyuklugu ile orantilidir diye dusunuyorum. Mesela bir kamyonun incecik didit korna ile gezdigini dusunebiliyor musunuz? Trafikte yol alirken ince bir korna sesi duyan surucu motosiklet geldigini anliyor ve ona gore dayraniyor.

Dusunsenize, arabayla trafikte dururken arkanizda kalin tok bir korna calsa nereye gideyim diye soylenirsiniz. Ama motosikletin biri didit korna calsa, kenara 30cm cekileyim de gecebilsin diye dusunursunuz.

Evet, basta sesi ince oldugu icin bir garip geliyordu ama artik ince kornayi cok seviyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)