Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hondanın En Güçlüsü CBR1000RR-R Fireblade SP Türkiye'de Satışa Çıktı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

5yıldır Türkiye’de ve dünyanın en çok satan motosiklet markalarından biri olmayı başaran Honda, motosiklet tutkunlarının heyecanla beklediği CBR1000RR-R Fireblade SP modelini Türkiye’de sınırlı sayıda satışa çıkardı.

Honda Racing Corporation (HRC)’dan ilham alınarak Grand Prix Kırmızısı rengi ile tasarlanan CBR1000RR-R Fireblade SP modeline Türkiye’de sayılı motosiklet tutkunu sahip olabilecek. Yeni Fireblade, Honda’nın yenilikçi ve gelişmiş teknolojilerini geniş kitlelere ulaştırma felsefesine paralel olarak 201 kg ağırlığı ve 218 beygirlik gücü ile bugüne kadar üretilen en güçlü dört silindirli motor olma unvanını taşıyor.

MotoGP şampiyonu Repsol Honda’nın İspanyol pilotu Marc Marquez’in kullandığı RC213V’nin alt yapısına sahip olan 2020 model CBR1000RR-R Fireblade SP, yakıt verimliliği ve düşük sürtünme gibi çözümler noktasında RC213V’nin teknolojisinden yararlanıyor.

CBR1000RR-R Fireblade SP’de çekiş kontrol sistemi bir önceki versiyona göre daha da optimize edildi. Yeni eklenen Kalkış Kontrol Sistemi (Launch Control) özelliği ile motor gücü ve Wheelie Control parametreleri otomatik olarak ayarlanabiliyor. Ayrıca Quickshifter standart donanım olarak sunuluyor.

Sürüş destek sistemleri paketi kapsamında ise yeni Brembo fren kaliperleri ile birlikte 330 mm çapındaki radyal mono blok diskler ve iki tipli ABS mükemmel bir fren performansı sunuyor. Ayrıca gerek grenaj gerekse de sürücünün oturma pozisyonu aerodinamik olarak yüksek performans için uyarlandı. Grenaj üzerinde MotoGP’de kullanılan ve ilave yere basma kuvveti oluşturan kanatçıklar bulunuyor. CBR1000RR-R Fireblade SP’de kullanım konforunu artırmak amacıyla renkli TFT ekran, elektronik süspansiyon ve Akıllı Anahtar Sistemi gibi donanımlar da yer alıyor.

Motosikletin satış fiyatı ise 290 bin TL olarak belirlendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hey maşaallah, h2 ye kafa tutacak bi model yapmışlar.

Olcay Demirc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX125
    mekanı cennet olsun... AEA olsaydı da keşke bu motosikleti tanıtsaydı kendim binmiş kadar zevk alırdım :(
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yıllardır honda dan atmasını beklediğim yumruk.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gene üretim hatali çıkmış,Biel kolu fabrikasyon arızalı olduğu komple motoru indirmek gerekiyormuş Avrupa modellerinde . Bir ara kaynak eklerim ama Google'a 1000rrr recall yazınca 50 tane sonuç çıkıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene üretim hatali çıkmış,Biel kolu fabrikasyon arızalı olduğu komple motoru indirmek gerekiyormuş Avrupa modellerinde . Bir ara kaynak eklerim ama Google'a 1000rrr recall yazınca 50 tane sonuç çıkıyor

Bak bak bak,nasilda seviniyo honda hater'lari.
    Recall var ama avrupa da 300 motosikleti etkileyen bir recall.

Sizi gidi ducaticiler siziii..sanki recall denen sey tum marka modellerde olmuyorda honda da oluyor sadece..

Bi de google da 50 tane sonuc var diyerek olayin cok ciddi oldugu izlenimi verdirme cabani sevdim ;)

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çıktığı ilk günden beri 1000rr kadar sorunlu başka motor varsa o da komple Ducatidir

Sc55ler eksik güç ürettiği için geri toplandı
    Sc59 maşallah cbf150den fazla yağ yakardı
    Sc77 elektronik arızalardan binilmiyordu
    Şimdi de bu .
    Bana Honda düşmanı demeyelimde 1000rrlarin tümü çöp diyelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıktığı ilk günden beri 1000rr kadar sorunlu başka motor varsa o da komple Ducatidir

Sc55ler eksik güç ürettiği için geri toplandı
    Sc59 maşallah cbf150den fazla yağ yakardı
    Sc77 elektronik arızalardan binilmiyordu
    Şimdi de bu .
    Bana Honda düşmanı demeyelimde 1000rrlarin tümü çöp diyelim
    Vay be cop oldugunu bilmiyoddum.

https://www.motorcyclenews.com/bike-...ireblade/2004/
    https://www.motorcyclenews.com/bike-...ireblade/2009/

https://www.motorcyclenews.com/bike-...ireblade/2008/

Hangi seri oluyo bu dedikleriniz ? Baya yildizli sanki

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok guzel alet bee. Biri alsin da bi vlogunu izleyelim

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    avrupada yaşayan gurbetçiler rahatlıkla alır bunları sözde vatan millet sevdalıları youtubede nediyeceğimi biliyorumda bunlara burda diyemiyorum
    https://www.autoscout24.com/offers/h...dtsrc=listPage

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Moto43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupada yaşayan gurbetçiler rahatlıkla alır bunları sözde vatan millet sevdalıları
    aga yapma

sonra trip atıyorlar
    fz6_fazer bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çok getirseler de herkes alsa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    E hadi bakalim...

Yamaha, MT10SP modeli ile hafiften premium Avrupa naked'lara giz kirpiyor...

Honda da bununla premium SS'lere... Sonunda "ucuza kactim" diye bagiran parcalar kullanmayi birakip adamakilli Brembo frenler ve Ohlins suspansiyon kullanan bir model surmus piyasaya... Bakalim sonuc nasil olacak?

Malesef biyel kolu olayi kotu... Basit bir sorun da degil. Pistonu kranka baglayan metal kotu uretilmis. Motorun kalbi direk. Motoru indirip komple acip tekrar toplayacaklar. Yuzde onunda ortaya cikmis sorun.

BMW, Ducati, KTM olsa bir nebze anlarim da, Honda'da boyle bir sorun olmasi kotu... Japonlarin bu segmente girmesinin bence cekici yani, benzeri performansi Japon guvenilirligi ile sunmalari... Ama o da olmadiktan sonra ne esprisi kaliyor olayin ki? Sonucta Avrupali premium modellerin performansi zaten harika.

Bakalim uzun planda nasil olacak motosikletin basarisi?

mutlumotorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Tercih meselesi olduğunu düşünüyorum Parayla satın alınamayacak bir adrenalin yaşatıyor

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayili sayida getirirler tabi cunku kisitli sayida barzodan baskasi bunu almaz ozellikle bu fiyatlarda.

Anti honda gibi algilanmasin ama devir degisti ya. O kadar cok alternatif var ki honda sonunda brembolu ohlinsli motorlarla gelene kadar. Herkes SuperSport ya da naked denince nelere binilmesi gerektigini biliyor. BMWsi var, Ducatisi var, Apriliasi var, KTM'i var var oglu var.

Japonlarin artik bu fabrikasyon isini birakmasi lazim.

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Cebimde nakit birkaç milyonum olsa,Honda CBR1000RR-R, Yamaha YZF R1M, BMW S1000RR, Ducati Panigale V4S arasında ciddi manada kararsız kalırdım. Hepsi birbirine çok yakın motorlar. Ama mantığım R1M, egolarım Panigale, muhafazakarlığım S1000RR, merakım ve eskiden yana bir honda kullanıcısı olmam CBR1000RR-R i seçmeme sebep olurdu : )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayili sayida getirirler tabi cunku kisitli sayida barzodan baskasi bunu almaz ozellikle bu fiyatlarda.

Anti honda gibi algilanmasin ama devir degisti ya. O kadar cok alternatif var ki honda sonunda brembolu ohlinsli motorlarla gelene kadar. Herkes SuperSport ya da naked denince nelere binilmesi gerektigini biliyor. BMWsi var, Ducatisi var, Apriliasi var, KTM'i var var oglu var.

Japonlarin artik bu fabrikasyon isini birakmasi lazim.
    Ahahsgsg,honda yi alan barzo,ducati veya bmw alininca elit mi olunuyor ? Nasil bir dusunce tarzi bu ?

Param ve super sport merakim olsa hemen bunu alirdim.

O kadar coooook alternatiffffff var kiiii demisin ve saymisin..komediii.

Hondanin bu modeli goruldugu gibi rakiplerinden pahali veya benzer fiyatta.

Ama hepsinden daha fazla satacak,sence neden ?

Cunku Honda yillardir bunlara abilik yapar sen bilmezsin,yillardir honda nin arkasinda surunur bunlar..

Neyse,demem odur ki,aglayin,diz cokun ve af dileyin..

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahsgsg,honda yi alan barzo,ducati veya bmw alininca elit mi olunuyor ? Nasil bir dusunce tarzi bu ?

Param ve super sport merakim olsa hemen bunu alirdim.

O kadar coooook alternatiffffff var kiiii demisin ve saymisin..komediii.

Hondanin bu modeli goruldugu gibi rakiplerinden pahali veya benzer fiyatta.

Ama hepsinden daha fazla satacak,sence neden ?

Cunku Honda yillardir bunlara abilik yapar sen bilmezsin,yillardir honda nin arkasinda surunur bunlar..

Neyse,demem odur ki,aglayin,diz cokun ve af dileyin..
    Marka takintim varmis gibi atak yapan japonculara cok uzuluyorum.

Olm bi kere bi ducatiye mv agustaya apriliaya binin de konusun be abi. Dersin ki ya avrupaya da bindim surdum denedim ama japon aga dersin anlarim.

Haberin yok ama fikrin cok. Niye boylesiniz abi.

Tekrar edeyim kesinlikle marka takintim yoktur benim Ducati'nin bir cok motorundan nefret ederim, BMWlerin de oyle. Ama surdugum motor diaveldir, scooterim da xmaxtir. Yarin belki africa twin alirim(almama ihtimalim daha cok gerci). Ama surerek laf atmayi severim cunku neresi bozuk bilirim o marka modelin.

Saf saf orda burda honda da ya yamaha sahibiyim diye ona dil uzatanlara sikmam. Hepsini surdum cunku biliyorum. Fanboylukta israr eden adamlarla dunyanin her yerinde dalga gecerler. Olma, fanboy olma

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    290 bin ver ,biyel kolu arızalı diye motor açsınlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka takintim varmis gibi atak yapan japonculara cok uzuluyorum.

Olm bi kere bi ducatiye mv agustaya apriliaya binin de konusun be abi. Dersin ki ya avrupaya da bindim surdum denedim ama japon aga dersin anlarim.

Haberin yok ama fikrin cok. Niye boylesiniz abi.

Tekrar edeyim kesinlikle marka takintim yoktur benim Ducati'nin bir cok motorundan nefret ederim, BMWlerin de oyle. Ama surdugum motor diaveldir, scooterim da xmaxtir. Yarin belki africa twin alirim(almama ihtimalim daha cok gerci). Ama surerek laf atmayi severim cunku neresi bozuk bilirim o marka modelin.

Saf saf orda burda honda da ya yamaha sahibiyim diye ona dil uzatanlara sikmam. Hepsini surdum cunku biliyorum. Fanboylukta israr eden adamlarla dunyanin her yerinde dalga gecerler. Olma, fanboy olma
    Kusura bakma ama hic marka takintin yokmus gibi durmuyor.

Honda alininca barzo,bmw ducati alininca elit,zevk sahibi bir beyefendi olunuyor sana gore.

Benim bir marka veya model hakkinda fikir sahibi olmam icin butunnn rakiplerini test etmeme gerek yok.

Bu isleri benden iyi yapan,benden bir milyon kat daha tecrubeli insanlat var.

Bir de bilinen gercekler var abicim..adamlar aha motoGp tecrubemizi bu motorda kullandik diyor,goruntuler ve yorumlar da bunu kanitlar nitelikte..ama sen brembo be ohlins kullanarak fark yaratanazsin honda demeye getirmisin..

Abicim honda dan bahsediyoruz bak,en ust seviye motor yapmak bu adamlarin isi iste neden kabul etmiyorsun ?

Asil ben diyorum,avrupalilar breambo ohlins gibi ust seviye komponentler kullanarak fark yaratmak istediler yillarca...basarili da oldular bir yere kadar.

Ama yolun sonu gorundu,gecmis olsun.Ducati artik titanium fren manetleri falan kullansin..farkli olmak lazim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)