Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

TVS Apache RR 310 modeli tanıtıldı (Foto Galeri + Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beklenen model, TVS Apache RR 310 bugün Hindistan'da tanıtıldı. Geçtiğimiz yıllarda BMW ve Hindistanlı üretici TVS arasında BMW'nin en küçük serisini üretmek için bir anlaşma imzalanmıştı. Bu anlaşmadan sonra üretilen BMW G310 R modeli de geçen yıl satışına sunulmuştu.

TVS firmasının da Akula 310 Race adıyla yeni bir model üzerinde çalıştığı biliniyordu ama bu modeli tanıtımı bir hayli gecikmişti. Firma sonunda küçük hacimli supersport modelini ortaya çıkardı. BMW G310 modelinin motor ve şasinin kullanan full karenajlı RR 310, BMW ile benzer teknik özelliklere sahip. Modelin Türkiye'de satılıp satılmayacağı henüz bilinmiyor.

TVS Apache RR 310 Tanıtım Videosu

TVS Apache RR 310 Fotoğrafları

Motosiklet.net Fotoğraf Galerisi

TVS Apache RR 310
    Fotoğraf Galerisi için Tıklayın

TVS Apache RR 310 Teknik Özellikleri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Tvs'nin diğer yeni modellerini Türkiye'ye getir(e)medikleri gibi, bu modeli de kesinlikle getirmezler.
    Bu sebeple bu model gelecek diye heveslenmeye hiç gerek yok.

İsotlar grubu nasıl bir politika izliyor, çoğu kişi gibi bende anlayabilmiş değilim.
    Şayet yeni çıkan modelleri getir(ebil)seydi, eminim ki Bajaj ortalıkta bu kadar at koşturamazdı.
    Tvs'nin kalitesini kimse tartışamaz,titreşimi haricinde.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yüksek gidon koymuşlar, güzel olmuş. Isotlar muhtemelen bu kafayla iki yıla kalmaz bu işi bırakır. Bizim millet iyi gidiyor bilmem ne gazıyla o saçma sapan titreşim makinesi RTR'leri almasa çoktan bırakmışlardı.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BMW Motoru kullanılacaksa fiyat konusunda mutlaka bir etkisi olacaktır. 27,3 Nm tork, 310 cc motor için zayıf bence. Güç aktarım elemanlarının tamamı BMW olmaz ise arka tekerde bu torkun ne kadarı görülür soru işareti. Türkiye' ye gelirse ve 30.000 TL civarı bir fiyatı olursa 250 cc üstü vergi dezavantajını da düşününce Apache-BMW ye bu parayı vermektense 20.000 TL ye temizinden ikinci el R25 alıp 10.000 TL'yi cepte tutmak daha mantıklı olabilir.
    acestor bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    akula prototipi ile alakası yok.34hp komik olmuş bizde ötv oranına yakalanacağı için tvs zaten bunu getirtmez gelsede 25 olur 25e alınırmı tartışılır.tvs e 25 veren olurmu oda ayrı tartışılır.türkiye pazarı için ölü doğdu diyebiliriz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW Motoru kullanılacaksa fiyat konusunda mutlaka bir etkisi olacaktır. 27,3 Nm tork, 310 cc motor için zayıf bence. Güç aktarım elemanlarının tamamı BMW olmaz ise arka tekerde bu torkun ne kadarı görülür soru işareti. Türkiye' ye gelirse ve 30.000 TL civarı bir fiyatı olursa 250 cc üstü vergi dezavantajını da düşününce Apache-BMW ye bu parayı vermektense 20.000 TL ye temizinden ikinci el R25 alıp 10.000 TL'yi cepte tutmak daha mantıklı olabilir.
    310 cc için 27.3 Nm normal bir değer. Aktarma organları tabi ki BMW değil, aksine BMW'deki aktarma organları TVS yapımı. RTR150 gayet rahat giden bir motor olduğundan aktarma kaybı ile ilgili bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Fiyatı da en fazla Dominar kadar olacaktır.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tvs Facebook sayfasından açıklama yapmış bu model yakında Türkiye de olacakmış . Ss ve küçük hacim sevenlere hayırlı olsun .

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Fiyata baktım, Hindistan'da Dominar'ın 1.5 katı fiyatı var. Bizde de arkadaşların dediği gibi 30000 TL civarı olacaktır. Bu fiyata satması mümkün değil, boşuna getirmesinler.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Her gelen yeni makine için ölü doğmuş diyenler çıkacak yine. Ama alınıp test edilmeden yorum yapmamak lazım diye düşünüyorum.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    BMW versiyonu da gelecekmiş

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    310 cc için 27.3 Nm normal bir değer. Aktarma organları tabi ki BMW değil, aksine BMW'deki aktarma organları TVS yapımı. RTR150 gayet rahat giden bir motor olduğundan aktarma kaybı ile ilgili bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Fiyatı da en fazla Dominar kadar olacaktır.
    Hocam 2017 model, 0 km Dominarın 16.800 TL' ye satıldığı bayi var. Bu fiyata geleceğini mi düşünüyorsun gerçekten?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    BMW 310R ve TVS 310RR aynı fabrikadan iki farklı isimle çıkan aynı motosiklet. Kaliteli olana BMW logosu koyuyorlar kaliteyi tutturamazlarsa TVS logosu.

Motosiklet parçası üreten fabrikalarda üretilen ürünler her zaman aynı kalitede olmaz. Bazen makinadan hatalı parça da çıkar. Bu hatalar bir yere kadar tolare edilir. Mesela 100 milimetre olması gereken bir parçayı BMW 99-101mm arasında kabul eder 102 milimetre olanı reddeder. İşte bu 102 milimetre olan parçayı TVS çöpe atmak yerine "Mis gibi parça atılır mı lan müsrifliğe gerek yok. Onu bulamayan da var." diyerek kendi motosikletine takar. Bu şekilde aynı fabrikadan çıkan aynı ürünler kalite standartları farklı olduğu için farklı kalitede olmuş olur.

Özetle diyeceğim şu ki bu motosiklette BMW ile aynı parçalar var diye BMW kalitesinde olacağını sanmayın sakın. Yine TVS kalitesindedir bu. Tabii TVS'nin dandik olduğunu da iddia etmiyorum. Diyorum ki bir BMW değil.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Sanırım sen hiç imalat yapan bir fabrikada çalışmamışsın veya başka sektördesin.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW 310R ve TVS 310RR aynı fabrikadan iki farklı isimle çıkan aynı motosiklet. Kaliteli olana BMW logosu koyuyorlar kaliteyi tutturamazlarsa TVS logosu.

Motosiklet parçası üreten fabrikalarda üretilen ürünler her zaman aynı kalitede olmaz. Bazen makinadan hatalı parça da çıkar. Bu hatalar bir yere kadar tolare edilir. Mesela 100 milimetre olması gereken bir parçayı BMW 99-101mm arasında kabul eder 102 milimetre olanı reddeder. İşte bu 102 milimetre olan parçayı TVS çöpe atmak yerine "Mis gibi parça atılır mı lan müsrifliğe gerek yok. Onu bulamayan da var." diyerek kendi motosikletine takar. Bu şekilde aynı fabrikadan çıkan aynı ürünler kalite standartları farklı olduğu için farklı kalitede olmuş olur.

Özetle diyeceğim şu ki bu motosiklette BMW ile aynı parçalar var diye BMW kalitesinde olacağını sanmayın sakın. Yine TVS kalitesindedir bu. Tabii TVS'nin dandik olduğunu da iddia etmiyorum. Diyorum ki bir BMW değil.
    Yaw Mustafa kardeş alınma ama acayip sallamışssın yaaa..
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw Mustafa kardeş alınma ama acayip sallamışssın yaaa..
    Sanırım sen hiç imalat yapan bir fabrikada çalışmamışsın veya başka sektördesin.
    Otomobil parçaları üreten bir fabrikanın kalite departmanında çalıştım. Aynı fabrikadan nasıl çok farklı kalitede ürünler çıkabildiğini gördüm. Siz ister inanın ister inanmayın aynı fabrikada üretiliyor diye TVS ile BMW aynı kalitede olmaz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Olmaz tabi ki çünkü farklı kalitede parçalar vardır ancak bunlar sizin söylediğiniz gibi ölçü sapmalarından kaynaklanan tesadüfi farklar değildir. BMW frenleri Brembo ister, TVS Bybre takar mesela veya BMW boyayı kaliteli koyar, TVS ucuz kulllanır. BMW ABS'yi Bosch'tan alır, TVS Hint firmasından gibi. Öyle %100 parçaları ölçüm toleransına göre ayıklamak, kötülerle motor yapmak diye bir şey olamaz. O motor o kadar bozuk parçayla çalışmaz zaten. Bu iki motorun mekanikleri %80 aynıdır, plastik aksamlarında ve detaylarda kalite farkları vardır. Üzerine BMW logosu basmak da en az %20 fiyat koyar. Zaten muhtemelen TVS birçok parçayı alt tedarikçilerine yaptırıp montajlıyordur.

Motosikleti
    Olmaz tabi ki çünkü farklı kalitede parçalar vardır ancak bunlar sizin söylediğiniz gibi ölçü sapmalarından kaynaklanan tesadüfi farklar değildir. BMW frenleri Brembo ister, TVS Bybre takar mesela veya BMW boyayı kaliteli koyar, TVS ucuz kulllanır. BMW ABS'yi Bosch'tan alır, TVS Hint firmasından gibi. Öyle %100 parçaları ölçüm toleransına göre ayıklamak, kötülerle motor yapmak diye bir şey olamaz. O motor o kadar bozuk parçayla çalışmaz zaten. Bu iki motorun mekanikleri %80 aynıdır, plastik aksamlarında ve detaylarda kalite farkları vardır. Üzerine BMW logosu basmak da en az %20 fiyat koyar. Zaten muhtemelen TVS birçok parçayı alt tedarikçilerine yaptırıp montajlıyordur.
    Ölçüm toleransına göre ayıklamak diye bir şey var. Tabii çalışmayacak kadar uyumsuz parçaları kullanmıyorlar ama BMW'nin istediği tolerans ile TVS'nin istediği tolerans bir değil. Hiçbir marka bu parça illa şu ölçüde olacak diyemez mecburen bir miktar tolerans bırakmak zorunda.

Mesela benim kullandığım RS200'de titreşimle karenajlarda zırıltı oluyor çünkü parçalar birbirine tam uymuyor çünkü bajaj maliyeti düşürmek için yüksek tolerans belirlemiş ve yan sanayiden gelen bütün parçaları motora takmış. Benzer şekilde karenaj tasarımına sahip bir kawasakide ise asla böyle bir sorun olmaz çünkü kawasaki ölçü konusunda çok daha hassas davranır gerekirse maliyeti yükseltmeyi göze alarak gelen parçaları iade eder.

Benim yazdıklarıma inanıp inanmamak size kalmış ben gördüklerimi söylüyorum boşa sallamıyorum.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O zaman kritik soruyu sorayım. Nereden biliyorsun ? Yazdığın şeylerin tümü varsayım. Ben de yıllarca ana sanayi otomobil firmasında çalıştım, bu işlerden gayet anlarım. BMW'nin kalite standartları olduğu gibi TVS'nin de vardır. Kimse kimsenin artık parçasını kabul etmez. Kaldı ki burada 3 bin TL'lik bir Çin motorundan değil, tahmini 25-30 bin TL fiyatı olacak olan iddialı bir motordan bahsediyoruz. Seri imalat şartlarında parça uygunluğu tek tek kontrolle değil, proses kontrolü ile sağlanıyor. Bunlara karenaj sağlayan firma oturup TVS için ayrı, BMW için ayrı kalıp yapmaz. Motorlarda aynı ölçülerde olan tüm parçalar aynı kalitededirler. Bu sayede imal edilen parça sayısı artar, maliyet de düşer.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölçüm toleransına göre ayıklamak diye bir şey var. Tabii çalışmayacak kadar uyumsuz parçaları kullanmıyorlar ama BMW'nin istediği tolerans ile TVS'nin istediği tolerans bir değil. Hiçbir marka bu parça illa şu ölçüde olacak diyemez mecburen bir miktar tolerans bırakmak zorunda.

Mesela benim kullandığım RS200'de titreşimle karenajlarda zırıltı oluyor çünkü parçalar birbirine tam uymuyor çünkü bajaj maliyeti düşürmek için yüksek tolerans belirlemiş ve yan sanayiden gelen bütün parçaları motora takmış. Benzer şekilde karenaj tasarımına sahip bir kawasakide ise asla böyle bir sorun olmaz çünkü kawasaki ölçü konusunda çok daha hassas davranır gerekirse maliyeti yükseltmeyi göze alarak gelen parçaları iade eder.

Benim yazdıklarıma inanıp inanmamak size kalmış ben gördüklerimi söylüyorum boşa sallamıyorum.
    doğrudur, bir aralar replica iphone 5c bakıyordum 250 lira. tip olarak aynı fakat sistem android. kamerası, belleği v.s. aynı fakat denildiği gibi kullanılan malzemeler(gpu, cpu v.s.) istenilen toleranslarda çalışamayan parçalar oluyor ve haliyle replica telefon alırken karpuz gibi seçmek durumunda kalıyorduk çünkü birinin kamerası dandik çıkıyor birisinin işlemcisi zayıf oluyor yani üretim toleransı var olan bir şey.

kalite markalar denildiği gibi toleransı düşük tutarak üst düzey kaliteyi yakalıyorlar.

eskiden üretilen 4 çekirdek amd işlemciler sorunluymuş ve bu yüzden fabrika 3 çekirdek kullanıma açık olarak piyasaya sürülmüş. bunun gibi üretim hatası olan şeyler kullanıldığında azda olsa sorunlu mal piyasaya sürülüyor fakat kullanıma tam olarak engel olmadığından dolayı düşük kalite sıfatı takılıyor.

mesela yamaha r25 yağ pompası sorunu neden oluyor bilen var mı? ama her r25 yağ pompası arıza yapmıyor. bu pompa belirli ölçüler üzerine üretilmiyor mu? neden aynı seri üretim motorların bir kısmı sağlam çalışıyor ve bir kısmı sorun çıkartıyor pompada? hani ölçü toleransı yoktu?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)