Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GSX250R Milan Motosiklet Fuarında Tanıtıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Eleştirmişsiniz ama tek yönlü bakıyorsunuz.
    Adamlar piyasada tek.
    Niye kassınlar?

250cc'de rakipleri yok.
    Pazar varsa tamamen onlara kaldı.
    Diğer japon rakipleri piyasadan çekildi.
    Yamaha ve Kawasaki 300cc Honda 500cc motor yapıyor.
    Yani tek başlarınalar.
    Burada ilginç olan yani merak ettiğim şey gerçekten 250cc motosiklet alıcısı olup olmadığı.
    Çünkü ortada tatmin edici bir pazar olsa diğer japonlar niye çekilsin?
    Şimdi Türkiye gibi bir kaç ülkede hala satılıyor diyeceksinizde kaç tane?
    Yani yeni bir model çıkarmaya değecek mi?
    Türkiye pazarı taş çatlasa 2500 motorluk bir pazar.
    Yani hedef değil.
    Belki gelmez bile.
    Sorun asıl pazarda.
    Bence alıcısı yok bu motor hacmindeki spor modellerin.
    Suzuki pazarda tek olmasına güveniyor olabilir ama pazarın eti budu ne?
    İlginç!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 200
    İnazuma motoru ile gelmesi motorun satışını %150 kötü etkileyeceğini söylememize pek de gerek yok doğrusu. Suzuki'nin bu denli aptalca bir iş yapacağını kimse sindiremiyor. Umarım yanlış bilgilendirilmişizdir.Aksi taktirde satılması imkansız olan bir motosiklettir kendileri. Geçmiş olsun

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı RookieWest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma motoru ile gelmesi motorun satışını %150 kötü etkileyeceğini söylememize pek de gerek yok doğrusu. Suzuki'nin bu denli aptalca bir iş yapacağını kimse sindiremiyor. Umarım yanlış bilgilendirilmişizdir.Aksi taktirde satılması imkansız olan bir motosiklettir kendileri. Geçmiş olsun
    Reyzik İnazuma...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Aranızda yarışa falan girecek olan var mı ? Yok. O zaman Inazuma motoru neyinize yetmiyor ? Yıllardır kendiniz ispatlamış, sorunsuz ve titreşimsiz, yağ gibi çalışan bir motor. İsteyenler bunun yerine R25 alabilirler. Güce takılmayın torka bakın öncelikle.
    Keoma, TOTEMONS ve Umit1923 bunu beğendiler.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsarla kafa kafaya gider ancak.
    En azından 30hp olmalıydı. Ölü doğmuş.

Illa hizli gitmesine gerek var mi. Bana gore tam yeni baslayan adama gore olmus.Dusuk guc, abs, quick shift. Fiyatida uygun olursa neden tercih edilmesin.

Ucan kacan motor isteyen zaten gider alir r25 i, ya da daha ust cc ye gecer.

Motorda hersey hp tork gibi davranip, sonrasinda yeni baslayan veya tecrubesiz olan adama da aman olursun, git cg al.gibinyorumlar yapmak ortusmuyor sanki.

Su motoru honda cikarsaydi yok servissi yok parcasi yok abs yok kullanim kolaylugi derken kral olurdu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:28 ----------

Illa hizli gitmesine gerek var mi. Bana gore tam yeni baslayan adama gore olmus.Dusuk guc, abs, quick shift. Fiyatida uygun olursa neden tercih edilmesin.

Ucan kacan motor isteyen zaten gider alir r25 i, ya da daha ust cc ye gecer.

Motorda hersey hp tork gibi davranip, sonrasinda yeni baslayan veya tecrubesiz olan adama da aman olursun, git cg al.gibinyorumlar yapmak ortusmuyor sanki.

Su motoru honda cikarsaydi yok servissi yok parcasi yok abs yok kullanim kolaylugi derken kral olurdu
    Keoma, gogozh, TOTEMONS ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Kim ne derse desin Suzuki bu modelle cuvallamistir, Suzuki bu modelde isgüzarlik yapmistir, tipki Yamahanin MT25'te yaptigi gbi, inazuma motorunu hicbir degisiklik yapmadan GSX250R denen cakma reyzinge takmistir bu konu bu kadar acik... Cikip MT25 e cakma master of tork diyordunuz, Suzuki icinde cakma racing demek abes kacmaz bence.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oooo yerle bır edılmıs mınık gsx kardesımız . ıyı guzel de kısıye gore degısır bu beygır zırt pırt olayı mısal ben yaklasık 10 sene motor kullandım aktıf olarak 6 , 7 sene falandır , fakat hıc buyuk cc makına hayalım olmadı ss makına zatn sevmıyorum ( gsx hariç ) ama bu makına bana yeterde artar bıle
    pıste cıkmam,virajlarda sırtım ,burnum , dızım yere degsın gıbı bı amacım da olmaz . en son xmax kullandım ' ya bu makına bana yetmıyor ' dedıgım de olmadı . ben zevk ıcın motosıklet kullanan bı herıfım
    kısaca fıyatı abartı olmazsa ben buna bılenırım benım her turlu ısımı de gorur , son hız meraklısı degılım,teker meker ısım zaten olmaz eee tam benlık bı mınık gsx ıste yurdumuza gırıs yapsın hele her turlu yukselırım bu makınaya ben
    Umit1923 ve viperking bunu beğendiler.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Herkesin fikrine saygım var.
    Beygir beyinliler hariç
    Suzuki dizayn açısından iyi bir iş çıkarmış.Ama mükemmel değil.
    Alet Türkiyeye gelince özellikleri,performansı satış fiyatına göre değerlendirilir elbet.
    Beygir kafalı,rüyalarında top speed gören,selenin üzerine oturmadan insanaların emeğine hakaret ederek yaygara yapan apaçiler
    Sizin yüzünüzden R25 ve Seat LEON almıyorum.
    essegesse ve Umit1923 bunu beğendiler.

Herkese merhaba
    Ben ilk suzuki gsxr250 yi a2teker yıl 5 sayı 26 da gördüm yani bundan 1 ay önce a2teker dergisinde dediğine göre inazuma ile aynı motoru paylaşmayacağını çünkü yağ karterlerinin farklı olduğundan bahsediyor.
    Cbr250r ile aynı performansı göstereceğini ki böyle bir performans gösterirse hem daha uygun fiyata satılır suzuki nin biraz fiyatları daha makul olduğundan böyle söylüyorum honda elini ayağını çekmek zorunda kalır 250r ı yani bide dergise cbr 250rr ve ktm duke 390 ile kafa tutamıyacağını söylüyor
    Herkese iyi forumlar tekrardan ben sadece a2teker dergisinden okuduklarımı size söylüyorum

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Daha motoru görmeden eleştiriler başlamış. Adamlar belki farklı dişli ve vites oranlarıyla sunacak ve motor karakteri daha farklı bir hal alacak. Daha dereyi görmeden, paçayı sıvamanın alemi yok bence. Birde çok afedersiniz ama 250cc'den ne bekliyordunuz da ne eksik çıktı ?

ben yeni başlayan biri olarak inazuma ile ilk adımımı atmıştım kursta. Çok sevmiştim aleti. Fakat istedikleri paraya abs olmaması, tasarımın kötü oluşu ve motorun 180 kilo olması tercihlerimin dışına itmişti inazumayı. Ben arabada 140'ı geçmeyen biriyim. Gereği yok bence fazlasının.

Fakat ağırlıkta biraz azalma olması gerek en başında. yazanlara göre 8000 değil 6500'de maks torkunu vermeye başlamış demekki motor şanzuman geliştirilmiş. Beygiri ve son hızı benim ihtiyacım değil.

Suzuki Türkiyeden isteğim fiyatın inazumadan farklı olmaması abs ni de dahil satılması. Öyle olursa gider alırım tasarım da pek ala güzel olmuş bence.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    fiyatına göre muamele görür.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Quick shift olduğu nerede yazıyor ben göremedim ama eğer varsa şanzımanı yeni demektir. İlk açıklamada dikkat ederseniz motorda konforlu bir sürüş ve touring havası oladuğu söyleniyor, yani performans için yapılmış bir motor değil. Adamlar en azında gerçekçiler, 250 cc motorun yarış motoru olmadığını biliyorlar.

Bu arada teknik özelliklerine bakmak için Fransa sitesine girdiğimde V-Strom 250'nin de sitede yer aldığını gördüm. Adamlar fuarda tanıtılır tanıtılmaz siteye ekliyorlar ve ilk siparişlerde geliyor, bizim mallar illa fuarı bekleyecekler. Nasıl bir memlekette yaşıyorsak artık ? Eminim Fransa distribütörü Suzuki'yi zorlayıp ilk partiden mümkün olduğunca fazla kapmaya çalışıyordur. Oysa otomobiller hemen çıktığı gibi Türkiye'de de satılmaya başlıyor. Devlet motosiklet distribütörlerini tüm modelleri piyasaya sürülür sürülmez getirtmeye zorlamalı. Buna gücü yetmeyen bıraksın o işi yoksa başka türlü çözülmeyecek. Motor Kasım'da tanıtılsın, sen Mart'taki fuarı bekle, Haziran'da Avrupa'dakiler ikinci ele düştüğünde satışa sun. Var mı böyle bir saçmalık ? Bıktırdılar artık... Mesele fuarsa fuarı da kaldırsınlar bakalım o vakit motorları ne zaman getirtecekler merak ediyorum ?

eski kasa cbr 250 gibi olmus. 250 cc motora guzel bi ters teleskopik on catal iyi giderdi. bir de keskin guzel bir on far tasarimi bu kadar zor olmasa gerek. ben begenmedim sahsen

24hp wtf?

suzuki Turkiye sitesinde gsxr 250 yok ama 125 i gelecwk diye koymuslar. 125 de bile abs var. umarim opsiyonel olmaz. Bildigim kadariyla Suzuki tum yeni motorlarinda abs yi std yapti. Distribitor cakallik yapip bunu opsiyon yapmaz umarim.

Bir de fiyat cok cok onemli

Cbr 250 ile r25 arasında bi fiyat olursa neden olmasın oda abs var diye

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    ..........
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ulan adamlar inazumadan kendi ccden yarış versiyonu çıkartmışlar ne kadar saçma ,adamla dalga gecerler arkasından ittirirler .değil asya pazarı afrika pazarı ıcın bıle komık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)