Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Suzuki V-Strom 250 geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    msafacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar şaka gibi. 250 sayfasında 650'nin teknik bilgileri..

http://motosiklet.suzuki.com.tr/mode...strom-250.aspx
    Önce başlık, sonra içerik, sonrada motorun kendisi gelecek herhalde

Benim gibi en fazla 110 Km ile seyahat edenler ve sadece bunun için 650 lik enduro almak istemeyenler için dertlere derman bir motor olabilir. Buradan Suzukiye sesleniyorum.

İhtiyaçlar:
    1- Japon Kalitesi,
    2- 250 CC,
    3- ABS li
    4- Artçısı konforlu, (eşiyle gezenler için olmazsa olmaz)
    5- Hafif araziye gelir
    6- Uzun yolda 110 Km/saatte konforlu seyahat
    7- 3-4 LT/100 Km yakıt ekonomisi,
    8- 20.000 TL altında fiyat

Bu motor dahil bu ihtiyaçları şuanda kim karşılarsa Türkiye piyasasını sallar diye düşünüyorum. Ama fiyat öyle olmayacak kesin
    Keoma, mete_han, jabir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar şaka gibi. 250 sayfasında 650'nin teknik bilgileri..

http://motosiklet.suzuki.com.tr/mode...strom-250.aspx
    Sadece teknik özellikler olsa iyi.Galiba resimler de V-Strom 650 ye ait.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 değil 400 lazım. DRZ400 motoru ellerinde.
    aynenn öyle
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    fedos ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    http://motosiklet.suzuki.com.tr/dual-purpose.aspx

Siteden tamamen kaldırmışlar. Vaz mı geçtiler getirmekten

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı msafacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://motosiklet.suzuki.com.tr/dual-purpose.aspx

Siteden tamamen kaldırmışlar. Vaz mı geçtiler getirmekten
    aynen öyle , getirip rezil olmaktansa daha iyidir ,
    bmw 310 26 bin tl iken kimse gidip suzuki almaz....

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı msafacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce başlık, sonra içerik, sonrada motorun kendisi gelecek herhalde

Benim gibi en fazla 110 Km ile seyahat edenler ve sadece bunun için 650 lik enduro almak istemeyenler için dertlere derman bir motor olabilir. Buradan Suzukiye sesleniyorum.

İhtiyaçlar:
    1- Japon Kalitesi,
    2- 250 CC,
    3- ABS li
    4- Artçısı konforlu, (eşiyle gezenler için olmazsa olmaz)
    5- Hafif araziye gelir
    6- Uzun yolda 110 Km/saatte konforlu seyahat
    7- 3-4 LT/100 Km yakıt ekonomisi,
    8- 20.000 TL altında fiyat

Bu motor dahil bu ihtiyaçları şuanda kim karşılarsa Türkiye piyasasını sallar diye düşünüyorum. Ama fiyat öyle olmayacak kesin
    Aynen katılıyorum , şuan için yazdıklarınıza en yakın inazuma var bide bajaj dominar 400 ilgimi çekiyor. Cbf 250 olsa şuan işten çıkar koşarak bayiye gidip sıraya giderim. kapış kapış satılır..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Suzuki Inazuma motor kullandım 1 sene ve 7.500 km.

Bakım ve yedekparça maliyetleri... Allah'ım Audi arabaya mı bakım yaptırıyorum, lastik alıyorum, 2 teker Suzukiye mi anlamadım. Yağ değişim bakımları 300 lira tutuyor bu nedir ya. Farım çatladı, değişmesi lazım dediler. 700 lira fiyat verdiler, ellerinde de yoktu. Müthiş bir parça sıkıntısı var Suzuki'de. Doğan grubu (Yanlış olmasın Doğuş'da olabilir) distribütör oldu, parça sıkıntısı olmayacak dediler. Ben olumlu bir yön görmedim. Parça sıkıntısı hep var. Kaldırıma sürtüp ön çamurluğu kırdım. Yalnızca ön çamurluk değişecek. 800 lira dediler, çıkma olarak 650 liraya aldım. Bu nedir yahu.
    Cloud bunu beğendi.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    herkes 16-20 arası fiyat istemiş arkadaşlar gerçekler acıdır suzuki acıtır bu motosikletin fiyatı en az 22 bin tl olur sonra vay efendim çok pahalı demeyin

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes 16-20 arası fiyat istemiş arkadaşlar gerçekler acıdır suzuki acıtır bu motosikletin fiyatı en az 22 bin tl olur sonra vay efendim çok pahalı demeyin
    Suzuki acıtır, Kawasaki bıçaklar, Honda sever, Yamaha iteler. Umut fakirin ekmeği
    bursalıali bunu beğendi.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    O far ne abi hiç V strom ile alakası yok bu motorun

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    2018'den önce gelmez o motor. Dünya lideri, medeniyetin beşiği, herkesi kıskandığı ülke Türkiye'ye dünyada artık ikinci ele düşmüş motorlar bile bir türlü gelemiyor. Çözmek de devletin görevi ama malesef motosiklet camiasına hitap edecek medeniyette bir devlet yok bu ülkede.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Motorun fiyatı ve ne zaman Türkiye ye geleceği belli olmuş mu

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250, Pulsar 200NS 2017
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun fiyatı ve ne zaman Türkiye ye geleceği belli olmuş mu
    dostum suzuki'nin sitesinde fiyat listesinde var fakat açıklanacak yazıyor ve eylül 2017 diyor ben de merakla bekliyorum

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    Suzuki bu dist. Ile millrte geçmiş olsun. Otomotivde suzuki gibi kaliteyi ayağa düşürdüler sıra motopiyasada. Bu aç gözlüler devlet otoritesinin yerinde yeller estiği mevcut yarım yuzyilda asla tüketiciyi düşünen fiyatlarla girmezler piyasaya. .seversin sevmezsin fakat artık ve acil İtalyan kalitesini uygun fiyat ,parça , bakım servis ağı ile motosiklette de tutunacak malum holding el atmalı bu işe..Çin kalitesiz Japon pahalı avusturya li türk düşmanlarınin malına zaten çok gerek yok.. İtalyan malı motosikletlere ağırlık vermek icab eder diye düşünüyorum. .bu benim fikrim...
    bursalıali ve sungurlululu bunu beğendiler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bu Suzuki-Tr den bi halt olmaz.

V-Str.250'nin teknik özell. bak.
    Güç-tork; Yok.
    Boş-Islak ağırlık; Yok
    Kastor açısı ne? Hımm, kaster açısı.
    Marş elektrikliymiş. Yok benzinli olacaktı.

Tuhaf herifler.

Arabacı, gazeteci(!), tüp bayisi, petrolcüden motosiklet distr. yaparsan böyle olur.
    bursalıali ve kefkes bunu beğendiler.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bakım ve yedekparça maliyetleri... Allah'ım Audi arabaya mı bakım yaptırıyorum, lastik alıyorum, 2 teker Suzukiye mi anlamadım. Yağ değişim bakımları 300 lira tutuyor bu nedir ya. Farım çatladı, değişmesi lazım dediler. 700 lira fiyat verdiler, ellerinde de yoktu. Müthiş bir parça sıkıntısı var Suzuki'de. Doğan grubu (Yanlış olmasın Doğuş'da olabilir) distribütör oldu, parça sıkıntısı olmayacak dediler. Ben olumlu bir yön görmedim. Parça sıkıntısı hep var. Kaldırıma sürtüp ön çamurluğu kırdım. Yalnızca ön çamurluk değişecek. 800 lira dediler, çıkma olarak 650 liraya aldım. Bu nedir yahu.
    Suzuki İnazuma F ben de kullandım. Sınıfının en kaliteli motosikletidir. O kadar keyifli, o kadar güvenli, o kadar sağlam, o kadar konforlu, o sürüşleri özlüyorum. Kalitenin bedeli var. Aktif Kawa sahibi olarak, Yine 250 lik alsam yine Suzuki İnazuma F alırım.

suzukiyi arayıp bu konuda bilgi alan var mı?

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir an sevindim geldi mi diye, sonra gümrük vergisi yandı kafamda,Yalan olur gibi uzunca bi zaman artık. .

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sırf bu yüzden suzuki'ye hiç bakmıyorum. Sizden başkaları da bakım fiyatları ve çıplak sattıkları motorun en küçük parçasına bile fahiş fiyat istediklerini söylemişti. Kalitenin bedeli var anladık da, bu bedel hak ettiğinin beş katı olmamalı arkadaş. Ki zaten bizim memlekette ithal her şey gerçek fiyatının en az 2 katına satılıyor.(vergiydi, şuydu buydu ile. ) Ama suzuki de haklı(aslında haksız lafın gelişi), az motor satınca haliyle servis ve yedek parçadan geçirecek, bayi ve servis sayısından da belli durumu zaten. İnazuma çok güzel motor(du), ben çok heveslenmiştim ama servisi bilmem nesi hep soru işaretiydi, uzun yıllar kullanacak adam için hele de kredi ile filan alınca elini yakacak duruma geliyorsa orada sıkıntı başlıyor, en azından benim gibiler için. Ki İnazuma abs ve euro 4 meselsinden kısa sürede tarih oldu, oluyor. Ve dikkat ediyorum ülkemizde pek çok model için de geçerli, 1 yıl var öbür yıl yok. Niye getirdin arkadaş o zaman hiç mi göremiyorsun ileriyi. Bir yığın suzuki 250cc modeli tarih oldu hem de 15 yılda filan, 3 sene bile bayilerde satılamayan modeller oldu. Motosiklet çöplüğü gibi. şimdi ikinci ellerine bak orada da parçasını bulamadığın aletler hala ateş pahası, kazığı yiyen belli ki sana atma peşinde satarken.
    V-strom 250'yi gördüm sitede, çok ağır sanki motor, 188 kg nedir aga? Fiyatı gsxr250 gibi lansmana özel 20 küsur olursa şaşırtıcı gelir bana, ben tıpkı van van'ler gibi tuzlu olur diye düşünüyorum, Ekim de açıklayacaklar görünüyor sitede. Bu arada n'oldu o van van'lere, kaç kişi aldı, şu an yok, getirmiyorlar. Ben van van'i de çok beğenmiştim ama mantıklı düşünmeyip gidip o aptal rakamlara alsaydım şu an elimde patlamıştı. Niye van van getirmezler ki bunlar derken fiyatı gören amanin deyip kaçtı.
    Benim gibi orta düzey ve biraz altında ekonomik durumu olanlar için Suzuki Türkiye de yok gibi bir şey. Benim çok nadir aklıma gelir ve sitelerine girerim. KTM bile şu anda daha fazla atılım yapmış gibi görünüyor Türkiye için.
    Sonra Bajaj niye bu kadar çok sattı diye düşünsün dursunlar, bu ülkenin çoğunluğunun ekonomisi belli, kendimizi kandırırsak motosiklet sektöründe işler iyice vahime gider. Honda TR'ye sorsunlar bakalım mesela peynir ekmek gibi 10 senedir nasıl cbf150 sattı, o berbatlığına rağmen. Çünkü memleketin durumu belli. Alım gücü belli (genel için söylüyorum zenginler için değil). Bajaj NS200 getirdi, millet (kuryesi dahil) üstüne atladı, çünkü o fiyata o performansta motor bulamıyor bulduğunu da alamıyordu, hazine bulmuş gibi oldu insanlar.
    Şimdi Suzuki ile Bajaj mı kıyaslıyorsun denilebilir, bunu kalite kıyası olarak yazmadım zaten, satış ve ülkeye getirilecek modeller politikası açısından söyledim. Buyrun Dominar 400, başladı gelir gelmez caddelerde görülmeye, niye? O cc ve performansta, ortalama bir ekonomisi ola insanın ulaşabileceği başka alternatif yok da ondan. Alternatifi 250cc Japonlar ki onların bile fiyatı daha yüksek.

Mantıklı düşününce bu işler böyle gittiği sürece japonlar içinden Suzuki alacağımı sanmıyorum, hatta Yamaha bile ufaktan o yola girmiş gibi. Bu fiyatlarla Yamaha'nın da sitesine bile girmem artık sanırım (YS 125 12.840tl - gariban YBR125 bile 9400 olmuş çıplak fiyatları, yuh diyorum)
    Honda hayat onda diyenlere kızardım hep ama şu tabloda haksız değiller galiba. Evet Honda da olması gerekenin çok üstünde ama tabii devreye devletin vergileri giriyor, giriyor da niye Yamaha ve Suzuki'de ekstradan giriyor o anlaşılır değil.
    Sonunda sanırım bi tarafıma kaça kaça 3 yıl ödemeyle bir 250cc Honda alıp onu 10 sene filan kullanacağım. Çünkü 3 - 4 yıl kredi ödeyip de kredisi biter bitmez rahatlayamadan satmak koyar benim gibi adama. Son bir hamle ile cidden bir Honda filan alıp bu motor defterini yeni motor almamak adına uzun süre kapatacağım galiba. V-strom 20 binden bile gelse sonrası beni düşündürdüğü için o taraklara bez takacağımı sanmıyorum, şu an iyi ki uzun yıllar kullanmak adına şartları zorlayıp inazuma almamışım diyorum mesela.
    bursalıali ve sdt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)