Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Suzuki V-Strom 250 geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Suzukinin motorlarına baktigimda, bu sefer ne kadar berbat bir motor yapmışlar acaba diye bakıyorum.
    Suzuki nerden ekmek yiyor bilen varmı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Tasarım bu değil! Resimlerini paylaştım ama ısrarla yanlış resimlerin paylaşılması şaşırtıcı...

Gerçek resimleri için:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4027672

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eichma'da detaylı bir şekilde sunumu yapılacakmış. Fiyatı iyi olursa çok tutar.

Arkasında da GSX250R var sanırım. Google'a "GSX-R250 and the DL250 Concept (V-Strom 250) at the 14th China International Motorcycle Trade Exhibition" yazarak aratın, güzel bir kaç resim çıkıyor. Tek sıkıntı fiyat. Yoksa süper motosikletler olacağına eminim. Eğer fiyatı uygun tutarlarsa çok satacaktır. Millet ne zamandır 250cc her şeye gelen bir motosiklet istiyor. Bıktık reyzingden, çıplak motordan. 250cc'yi hobiye çevirmeyin bari.

Edit: GSX-R250 için 24.7hp@8000rpm ve 23.3Nm@6500rpm demişler. Üstelik 178 kg. Çift silindir olduğundan da gittiğinden fazla yakacak başka bir motor Suzuki'den.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eichma'da Kavasaki Versys 250'de gelebilir.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi hep diyorum, Suzuki, japonlar ın Citroen i, her tarafı tamam, illaki biyerinde bi ucubelik olacak, mesela far, ve ya çamurluk.
    Bu arada İnazuma 17 ye yakınken, bunu 19 unun altında beklemek hayal.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Gayet güzel bir motor. Inazuma'daki kısa vites oranlarını uzun yola göre ayarlayıp motoru rahatlatırlarsa çok güzel bir seçenek olur. Şöyle 8 bin devirde 120 - 130 giderse tamamdır.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Olmaz, o ağırlık ile o motoru birleştirerek uzun yol motoru olmaz. Tamam rahat, tamam kaliteli, ama gitmiyor arkadaş. Altının yakınlığını falan geçsin herkes. DL 650 de yol motoru NC 750 de. Kimse hoplamak zıplamak için o motorlara binmiyor. Zaten o motorların ebatları, ağırlıkları da hoplamaya zıplamaya uygun değil. Yol motoru bunlar. Dik oturayım, rahat olayım, uzun yola gideyim diyen insanlar tercih ediyor. Tamam yolsuz da gider ama nc ile gidilen hemen her yere gidebilecek bir sürü de commuter var. 180 kilo için o güç yeterli değil. O şaseden de zaten enduro olmaz. Yamaha MT25 ne kadar "master of torque" ise bu motor da o kadar enduro olur...
    wing41, GP500-1st ve polemos bunu beğendiler.

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz, o ağırlık ile o motoru birleştirerek uzun yol motoru olmaz. Tamam rahat, tamam kaliteli, ama gitmiyor arkadaş. Altının yakınlığını falan geçsin herkes. DL 650 de yol motoru NC 750 de. Kimse hoplamak zıplamak için o motorlara binmiyor. Zaten o motorların ebatları, ağırlıkları da hoplamaya zıplamaya uygun değil. Yol motoru bunlar. Dik oturayım, rahat olayım, uzun yola gideyim diyen insanlar tercih ediyor. Tamam yolsuz da gider ama nc ile gidilen hemen her yere gidebilecek bir sürü de commuter var. 180 kilo için o güç yeterli değil. O şaseden de zaten enduro olmaz. Yamaha MT25 ne kadar "master of torque" ise bu motor da o kadar enduro olur...
    İnazumaya göre bir nebze daha hafif bir motor. Vites aralıkları biraz daha iyi ayarlanırsa ve 17500 civarı bir fiyatla gelirse alınabilir bence.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazumaya göre bir nebze daha hafif bir motor. Vites aralıkları biraz daha iyi ayarlanırsa ve 17500 civarı bir fiyatla gelirse alınabilir bence.
    Üstad iyi de gene de yetmez. 17500'e alacaksın, aile otomobili gibi hantal olacak, yok öyle bir iş. Gider 2014 nc700x alırım. En fazla inazuma kadar yakıyordur. En azından abs, önde bagaj var ve gidiyor. Vergi hariç dezavantajı yok. İçinde bulunduğumuz mevsimde baya aksesuarlısı alınabilir 17500-18 bn dolaylarına.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc de ötv saçmalığı olmadığı ve uzun yıllardır küçük enduro beklendiğinden ağzımız sulanıyor ama malesef olmamış.

Türkiyeye gelmeyen CB500x 196 kilo bu 192 kilo. Bu motor ortlama 4.5 lite yakacak en fazla 145-150 gidecek ve ABS ile 19 küsüre fiyatlanacak.

Şase 20 kg hafif motorda 8.000 devir 24 hp yerine 10.000 devirde 30 beygir olmalı en az. ufak cc hacim eksikliğini yüksek devirde acil güç gereksinimlerini karşılayacak güç ile kapatmalı. 100-140 km arsı sollamalarda bu haliyle hayal kırıklığı yaşatır. Ki rahat selesi ile birde erkek artçı alırsanız uzun yoldo vay halinize. yokuş çıkarken ve sollamalrda baya düşündürür. bajalarında dolu olduğunu düşünün
    dyavol-77 ve polemos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Daha geçen gün bir konuda dedim japon bir firma 250 lik enduro bir makine getirsin alırım diye şu anda o klassmanda tek rx3i evo var ama mondial olması beni uzak tutuyor.. o ayarda bir japon olsa şahane olur..

edit : motorun resmini gördüm soğudum resmen .. bunun nesi v-storm.. bildiğin naked commuter tarzı bit şey olmuş. bende Dl 650 nin 250 lik tarzı bir şey hayal etmişdim..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc de ötv saçmalığı olmadığı ve uzun yıllardır küçük enduro beklendiğinden ağzımız sulanıyor ama malesef olmamış.

Türkiyeye gelmeyen CB500x 196 kilo bu 192 kilo. Bu motor ortlama 4.5 lite yakacak en fazla 145-150 gidecek ve ABS ile 19 küsüre fiyatlanacak.

Şase 20 kg hafif motorda 8.000 devir 24 hp yerine 10.000 devirde 30 beygir olmalı en az. ufak cc hacim eksikliğini yüksek devirde acil güç gereksinimlerini karşılayacak güç ile kapatmalı. 100-140 km arsı sollamalarda bu haliyle hayal kırıklığı yaşatır. Ki rahat selesi ile birde erkek artçı alırsanız uzun yoldo vay halinize. yokuş çıkarken ve sollamalrda baya düşündürür. bajalarında dolu olduğunu düşünün
    Bajaj'lar bunu geçeRR...
    GP500-1st bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lol gitmiyor, gelmiyor. ulan altı üstü 15 - 20b para vereceksiniz motor hen uzun yola gitsin hem uzasın hem toprağa girsin. sanki cb500x türkiye'ye gelse 20 bin liradan satılacak.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha geçen gün bir konuda dedim japon bir firma 250 lik enduro bir makine getirsin alırım diye şu anda o klassmanda tek rx3i evo var ama mondial olması beni uzak tutuyor.. o ayarda bir japon olsa şahane olur..

edit : motorun resmini gördüm soğudum resmen .. bunun nesi v-storm.. bildiğin naked commuter tarzı bit şey olmuş. bende Dl 650 nin 250 lik tarzı bir şey hayal etmişdim..
    DL250-RX3'ile Çirkinlik konusunda yarışır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DL250-RX3'ile Çirkinlik konusunda yarışır.
    Suzuki'nin 250'likleri anlaşılan hepsi OBEZİTE hastalığına yakalanmış, hepsi şişko...Tenere 660 bunda hafif yahu..;)
    polemos bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Burda biraz daha bir şeye benzemiş görünüyor ama genede tam bir enduro havası yok.

dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lol gitmiyor, gelmiyor. ulan altı üstü 15 - 20b para vereceksiniz motor hen uzun yola gitsin hem uzasın hem toprağa girsin. sanki cb500x türkiye'ye gelse 20 bin liradan satılacak.
    Senin toprak dediğin yerlere cbr 250 ile de gittim, pulsarla da giderim. Hoplamalı zıplamalı motor aramıyoruz. 250 cc 27-28 hp, 16 kg civarlarında, görsel olarak mesela DL'ye benzeyen konforlu bir motor arıyoruz. Ayrıca, yakıt beklentimiz de 2 litre yakması falan değil. Bana göre 4-5 litre arası gayet makul. Ama hem gitmeyecek, hem yakacak, hem çirkin olacak. Hem de fiyatı yüksek olacak. O işi geçecekler. 18 bine NC700X buldum gayet temiz, gider onu alırım. Çanta falan da var.
    polemos bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanın 4 yıldır getirmediği cb500X in fiyatı cbr500r ile aynı Avrupada. Bu motora ABS li 19.500 vermektense CB500X e 26.400 verilir hiç değilse yok artçı vardı sollayamadım, 20 bin verdim beton mikseri rampada artçımla bana tecavuz etti yanımdan 180 le R25 geçti hani 250cc reyzing olmazdı demessin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Hondanın 20 sene önce ürettiği Varadero 125. V-twin motor. Daha yakışıklı be...

polemos, polo34 ve G-Strider bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanın 4 yıldır getirmediği cb500X in fiyatı cbr500r ile aynı Avrupada. Bu motora ABS li 19.500 vermektense CB500X e 26.400 verilir hiç değilse yok artçı vardı sollayamadım, 20 bin verdim beton mikseri rampada artçımla bana tecavuz etti yanımdan 180 le R25 geçti hani 250cc reyzing olmazdı demessin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Hondanın 20 sene önce ürettiği Varadero 125. V-twin motor. Daha yakışıklı be...

http://images.mcn.bauercdn.com/uploa...s/dsc01245.jpg
    Varadero 125 V-Twin...efsane yahu...
    The Power of The Dreams.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Elmanın sapı, kirazın çekirdeği. Az yaksın, hızlı gitsin, ucuz olsun, arazide gitsin, rahat olsun vs,vs vs vs.Her modelde aynı muhabbet.2003 den bu yana. Japon mühendisler de beceriksiz kardeşim, şu çılgın Türkleri memnun edecek motoru bir türlü üretemediler.En iyisi mondial almak, teklemeye başlayınca atarsın çöpe yenisini alırsın.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)