Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Suzuki V-Strom 250 geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Türkiye'de bir tane satılmış, onun da rodajı iyi yapılmıyor. Hayırlı olsun.
    jackonbir, bursalıali ve Keoma bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de bir tane satılmış, onun da rodajı iyi yapılmıyor. Hayırlı olsun.
    şu an birtane almak için bayileri arasınıza bakalım ellerinde kalmış mı bahsettiğiniz motor vstrom. 50 lira yapsa yine satar. Bayiler şu an aksesuar bulamıyor motora geldiği ilk gün eşime aldık floryadan 4 adet gelmişti geldiği hafta 4 üde bitti bayinin elinde. Şu an hiç bir bayide kalmadı diye biliyorum.. Sadece yorum yapmak için yazmayın komik oluyor
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Komik falan değil. Bu motor ilk partiden satar, sonrası da zamlanır bayilerin elinde patlar. Özellikle fuardan sonra çoğu 250 cc ve 125 cc Japon motorlarını fanatikleri ve para hesabı yapmayanlar dışında kimse almayacak. Kullandığınız motora bakınca tabi bu fiyat size normal geliyor olabilir ama normal değil.

Bu arada fiyat eleştirisinden yola çıkıp motoru kötülüyormuşum gibi algılamayın, 18 bin TL olsa ilk ben alırım.
    bursalıali bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Komik falan değil. Bu motor ilk partiden satar, sonrası da zamlanır bayilerin elinde patlar. Özellikle fuardan sonra çoğu 250 cc ve 125 cc Japon motorlarını fanatikleri ve para hesabı yapmayanlar dışında kimse almayacak. Kullandığınız motora bakınca tabi bu fiyat size normal geliyor olabilir ama normal değil.

Bu arada fiyat eleştirisinden yola çıkıp motoru kötülüyormuşum gibi algılamayın, 18 bin TL olsa ilk ben alırım.
    Senin yaptığın yorumlardan milletin anladığı kedinin ulaşamadığı ciğere mundar demesi başka bişey değil. saçma sapan çin hint motorlarını yeregöğe sığdıramayıp kaliteli motorlara çamur atıyorsun. Adım gibi eminim cebinde paran olsa o övdüğün çinli hintli motorların yüzüne bile bakmazsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Ayrıca bu motor ilk partiden satar sonrası zamlanır bayilerin elinde patlar yorumu daha önce kaç model için yaptığınıda merak ediyorum.Ben daha önce bajaj avenger kullandım onu sattım şimdi crf rally kullanıyorum ve aradaki farkı çok iyi gördüm ve bu iki markanın aynı cümle içinde kullanılması bile yanlış.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülkenin bütün fakir motosiklet sürücüleri maalesef bu sitede...
    bursalıali bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré

güzel kardeşim 18 liraya maxi scooter alamıyorsun şu an şaşırdın heralde 18 bin tl olsa sen değil herkes alır zaten. Bok attığın motor vstrom ..şak geçmeye çalışırken ...şak geçilirsin. her etin yahnisi yenmez bilirsin. Şu an söylediğim gibi pek çok bayide kalmamış motosiklet. İnsanlar sığır değil herşeyin piyasası ortada araştırıp alıyorlar. Bir mala para verip alanlarla dalga geçmessin birdaha.

Motosikleti
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkenin bütün fakir motosiklet sürücüleri maalesef bu sitede...
    mesele zenginlik fakirlik değil ama insan sormadanda edemiyor madem 18000 liran var nie gidip dominar almıyorsun. Yere göğe sığdıramadığın motor dediğim gibi insanlara burda paran olsada almayacağın motorları övüp yönlendirmeye çalışmak anlamsız...
    Seko bunu beğendi.

8 bin km oldu uzun yol ve şehiriçinde kullandım ortalama yakıt tüketimi 3,5 lt civarı 135 km/h geçmiyor ama otobanda 130 ile çok stabil gidiyor titreşim yok gibi frenler başarılı ön cam biraz daha yüksek olsaydı rüzgar daha iyi kesilirdi yüksek vites düşük devirde bayılma olmuyor 6. Vites 50 ile giderken bi anda 120 -130 a çok rahat çıkıyor dağ bayır gidiyor viraj da da çizgisinde gidiyor denge olayı başarılı üstünde gelen ırc lastik de hemen değişmeyi gerekmiyor ikinciye michellin alırım ama fiyatına gelince ülkemizde ne ucuz ki artık...

Alıntı Serhat63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 bin km oldu uzun yol ve şehiriçinde kullandım ortalama yakıt tüketimi 3,5 lt civarı 135 km/h geçmiyor ama otobanda 130 ile çok stabil gidiyor titreşim yok gibi frenler başarılı ön cam biraz daha yüksek olsaydı rüzgar daha iyi kesilirdi yüksek vites düşük devirde bayılma olmuyor 6. Vites 50 ile giderken bi anda 120 -130 a çok rahat çıkıyor dağ bayır gidiyor viraj da da çizgisinde gidiyor denge olayı başarılı üstünde gelen ırc lastik de hemen değişmeyi gerekmiyor ikinciye michellin alırım ama fiyatına gelince ülkemizde ne ucuz ki artık...
    135 i geçmeyen motosiklet 130 la stabil gidemez. Benim eski inazumam da 140 ı geçmiyordu 130 la uzun yol yapınca(ki hiç stabil olmuyor) 5.4 lt yakmıştı.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yahu bana cevap olarak yazılanları okuyorum da ne kadar çok okuduğunu anlamayan adam var onu gördüm. Özellikle motoru kötülemediğimi sadece pahalı olduğunu söylemişim hala bok atıyorsun diyorlar.
    AzÇok bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Para kolay kazanılmıyor. Sırf enduro (çakma enduro) diye 250 cc bir motosiklete bu para verilmez. kalburüstü marketten ekmek alıyor gibi ver bir tane alim diyenlerden başka kimse almaz. Motosiklet kaliteli olabilir ama o parayı ortadirek ten kimse vermez, ki vermemişler zaten malum sitede 2017 ler satılmamış onlarca ilan var. Biri fuar fiyatından koymuş ilana o bile satılmamış. 25950 den. Demek ki neymiş 27500 değil 26000 bile fazlaymış.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Suzuki Vstrom 250'yi eğer küçük cc istiyorsa tuzu kuru endurocular alır" derdim ama Kawasaki Versys X300 varken buna neden bakılır ki?

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    9000 avro 45 bin tl .....

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Suzuki Vstrom 250'yi eğer küçük cc istiyorsa tuzu kuru endurocular alır" derdim ama Kawasaki Versys X300 varken buna neden bakılır ki?
    Valla şu paraya Versys 300'ü alan katıksız enayidir, bu kadar net konuşuyorum. Onu alacağına TRK 502 al çok daha iyidir. Yakında bu arkadaşların burun kıvırdığı Bajaj, Hero gibi markalar eli yüzü düzgün bir enduro çıkarsınlar, Benelli TRK 252 bir gelsin o zaman kim motor satıyor, kim satamıyor göreceğiz. V-Strom hesapta yok satmış ama daha ben yolda bir tane görmedim. Muhtemelen iki seneye de piyasadan çekerler, kalanları da şu andaki fiyattan satarlar belki ben alırım. Bir arkadaş Suzuki'nin neden satış yapmadığıyla ilgili başlık açmıştı, V-Strom'un sattığını söyleyenler ona bir zahmet cevap versinler.

Bu forumda benim tespitlerimi alaya almak için kırk fırın ekmek yemiş olmak gerekiyor. Bugüne dek benim satmaz dediğim ve satan bir tane motor gösteremezler. Örneğin, Royal Enfield, Ural, V-Strom 250, RKS Winner 200, Bajaj AS150, MT-125, 2018 model 20 bin TL'ye satılan tüm 125'likler, Spada Anton 200, Yamaha XSR700, Super Soco elektirikli motosikletler gibi... Ha beş on tane motor satmayı satıştan sayıyorsanız, o kadar satıyorlar. Bu konuda o kadar iddialıyım ki bunları satan firmalarda çalışan ekiplerle bile boy ölçüşürüm. Dikkat ederseniz bende marka model ayırımı yoktur. Tüm markalara eşit yaklaşmaya çalışırım, yorumlarken de bu alay ettiğini sananların yorumladıkları gibi sıfır teknik altyapıyla yorumlamam. Taraf tutmadığım için de malımın ederini kullanııcı gözüyle çok iyi tartarım. Siz önünüzdeki markadan gözleriniz körleşmiş şekilde bayiye koşarken ben oturur internetten günlerce yazı okurum, yapabilirsem test ederim. Sen gidersin MT-25 alırsın, ben daha ucuza 400NK alırım. Kalite aynı mıdır ? Değildir. Birisi 10 ise diğeri 8'dir ama daha hızlıdır, daha güçlüdür, donanım olarak da bir eksiği yoktur.

Bir mal satın alırken kazık yemenin iki tipi vardır: Ya maldan yersiniz ya da fiyattan. Parası bol olanlarda fiyattan kazık yeme kavramı yoktur. Ne de olsa onlara her şey ucuz, al gitsin satarken de ucuza verirsin olur biter. Veya kendi çevrende tiplere satarsın gider. Vespa 16 bin TL'lik 50 cc motoru onlar için getiriyor. Bu çarkın batmadan dönmesini sağlayanlar da onlardır. Maldan kazık yiyenler de paraları olmadığı için mecburen yiyorlar, onlara lafım yok. Burada en zor iş fiyatına göre iyi ürün almaktır. Bunu yapmak için bilgi gerekir, cesaret gerekir, genel geçerin dışına çıkabilmek, markacı olmamak gerekir. Sütten ağzın yandı diye yoğurdu üfleyerek yiyecek korkaklıkta olmamak gerekir. İlk kısımda bahsettiğim arkadaşlar benim gibi fiyat performans oranı peşinde koşanları gerizekalı zannederler, enayiler olarak görürler. Onlara göre biz safız, firmanın pazarlama taktiklerine kanmış ezikleriz. Halbuki bu işten en iyi anlayanlarız ama o arkadaşlar bunu kavrayabilecek kapasitede değiller çünkü herkesi kendileri kadar bilir zannediyorlar. Elit motorcular olarak kafalarına göre takılıyorlar.

Niye yazdıysam bu kadar ?
    bursalıali bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Seko

"Vstrom 250'nin fiyatı normaldir" diyorlar ya.

"Biraz daha para koyun. En azından motor da normal olsun"

Manasına yazmıştım. Zengin kardeşlerimize ithafen.

Alıntı Serhat63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    135 i geçmeyen alet 130 ile stabil nasıl gidebiliyor ? 2 kişi çantalı vs otoban sürüşü nasıl?

130 ile stabil nasıl gider diye soranlar varsa test motoru gitsin denesinler ve görsünler tek bi titreşim ve kafa sallamadan gidiyor Japon yapmış ne diyeyim
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Valla şu paraya Versys 300'ü alan katıksız enayidir, bu kadar net konuşuyorum. Onu alacağına TRK 502 al çok daha iyidir. Yakında bu arkadaşların burun kıvırdığı Bajaj, Hero gibi markalar eli yüzü düzgün bir enduro çıkarsınlar, Benelli TRK 252 bir gelsin o zaman kim motor satıyor, kim satamıyor göreceğiz. V-Strom hesapta yok satmış ama daha ben yolda bir tane görmedim. Muhtemelen iki seneye de piyasadan çekerler, kalanları da şu andaki fiyattan satarlar belki ben alırım. Bir arkadaş Suzuki'nin neden satış yapmadığıyla ilgili başlık açmıştı, V-Strom'un sattığını söyleyenler ona bir zahmet cevap versinler.

Bu forumda benim tespitlerimi alaya almak için kırk fırın ekmek yemiş olmak gerekiyor. Bugüne dek benim satmaz dediğim ve satan bir tane motor gösteremezler. Örneğin, Royal Enfield, Ural, V-Strom 250, RKS Winner 200, Bajaj AS150, MT-125, 2018 model 20 bin TL'ye satılan tüm 125'likler, Spada Anton 200, Yamaha XSR700, Super Soco elektirikli motosikletler gibi... Ha beş on tane motor satmayı satıştan sayıyorsanız, o kadar satıyorlar. Bu konuda o kadar iddialıyım ki bunları satan firmalarda çalışan ekiplerle bile boy ölçüşürüm. Dikkat ederseniz bende marka model ayırımı yoktur. Tüm markalara eşit yaklaşmaya çalışırım, yorumlarken de bu alay ettiğini sananların yorumladıkları gibi sıfır teknik altyapıyla yorumlamam. Taraf tutmadığım için de malımın ederini kullanııcı gözüyle çok iyi tartarım. Siz önünüzdeki markadan gözleriniz körleşmiş şekilde bayiye koşarken ben oturur internetten günlerce yazı okurum, yapabilirsem test ederim. Sen gidersin MT-25 alırsın, ben daha ucuza 400NK alırım. Kalite aynı mıdır ? Değildir. Birisi 10 ise diğeri 8'dir ama daha hızlıdır, daha güçlüdür, donanım olarak da bir eksiği yoktur.

Bir mal satın alırken kazık yemenin iki tipi vardır: Ya maldan yersiniz ya da fiyattan. Parası bol olanlarda fiyattan kazık yeme kavramı yoktur. Ne de olsa onlara her şey ucuz, al gitsin satarken de ucuza verirsin olur biter. Veya kendi çevrende tiplere satarsın gider. Vespa 16 bin TL'lik 50 cc motoru onlar için getiriyor. Bu çarkın batmadan dönmesini sağlayanlar da onlardır. Maldan kazık yiyenler de paraları olmadığı için mecburen yiyorlar, onlara lafım yok. Burada en zor iş fiyatına göre iyi ürün almaktır. Bunu yapmak için bilgi gerekir, cesaret gerekir, genel geçerin dışına çıkabilmek, markacı olmamak gerekir. Sütten ağzın yandı diye yoğurdu üfleyerek yiyecek korkaklıkta olmamak gerekir. İlk kısımda bahsettiğim arkadaşlar benim gibi fiyat performans oranı peşinde koşanları gerizekalı zannederler, enayiler olarak görürler. Onlara göre biz safız, firmanın pazarlama taktiklerine kanmış ezikleriz. Halbuki bu işten en iyi anlayanlarız ama o arkadaşlar bunu kavrayabilecek kapasitede değiller çünkü herkesi kendileri kadar bilir zannediyorlar. Elit motorcular olarak kafalarına göre takılıyorlar.

Niye yazdıysam bu kadar ?
    Gerçekten niye yazdıysan bu kadar sen git CF Moto al Bajaj al gerizekalılar da japon alsın, BMW alsın, orjinal italyan alsın. Kimsenin kafası senin kadar çalışmıyor.... Zaten motor da önemli olan güç ve donanımdır gerisi hikayedir bunca millet sırf markası için gidip iki katı fazla para bayılıyor kafası senin kadar çalışmıyor. Aha şuraya yazıyorum cebinde paran olsun o yere göğe sığdıramadığın çinli, hintlilerin yüzüne bakmazsın... Arabada motosiklette ne kadar ekmek o kadar köftedir ne verirsen onun karşılığını alırsın ne sen çok zekisin nede bu millet aptal.... Niye bukadar yazdıysam??

Motosikleti
    Artık Yok...
    sıkıntı markada değil brand olayı değil burdaki mevzu... heleki arabadaki brand ile motorsikletteki brand aynı değil karıştırmayın..

arabada premium sınıfla halk sınıfı ayrıdır kullanış amacı ayrıdır alım amacı ayrıdır..
    gerçi arabalardada kalite seviyesi halk sınıfında öyle bir yükseldiki adamlar premium giriş sınıfında kalitede b segmenti c segmenti araçlar üretiyorlar artık.. neyse konumuz o değil.

motorsiklette böyle bir ayrım yoktur hiç olmadı çünkü motorsikletteki amaç stabildir keyifdir zevkdir tutkudur ..

arabadaki gibi belli bir amaç için motor alınmaz ticari, ailemi çoluk çocuğu taşıyım yada ayağımı yerden kessin misali motor alınmaz.. araba ile motorun ne alış amacı aynıdır ve satış amacı.. motorsiklet eskiden beri pahalı bir keyifdi.

80li , 90 lılarda zaten japonların 4 büyükleri dışında mz ve jawa dışında motor yokdu doğru düzgün memlekette kaldıki mz ve jawalar bile o zamanın alım gücünde çok pahalıydı..

çinli hintlilerin girmesiyle son yıllarda bu bizim halkın kafasında olan bir ayrım oldu motordaki marka ayrımı..

türkiyede premium motor süren insan zaten bir avuçu geçmez titan, hd ,tt customs ,victory,indian falan.. zaten bir motora 150-250 bin tl arası paraları veriyorsan o bambaşka bir dünya ..
    kapında spor arabanda vardır onun yanında en lüksünden arazi aracında vardır..

olayı toparlarsak burda konuşulan alırsın alamassın imkanın var yok fakirsin zenginsin olayı değil.. kimse kimsenin cebinde ne kadar parası pulu var yok burdan sallamakla bilemez..

adam vardır üstü başı perişan bakımsız gezer tozar altında çok sıradan bir araba vardır ama bankada trilyonları vardır dolu malı mülkü vardır adam vardır altındaki araba kiralıktır ama lükstür üstü başı full çakmadır en lüks mekanlara gider sabaha kadar elindeki bir bardakla takılır ikincisini bile almaz boşdur yani balondur fossdur adam..

kısaca sorun tartışılan fiyat kısmı.. bu vstorm denilen motorun avrupa fiyatı private yani direk satıcıdan alınan keş peşin fiyatı 6 bin dolar civarı dealer satıcı galeri fiyatı 7500 dolar civarı.. zaten avrupalıda türkiyedeki gibi keş fiyata almıyor onlarda leasing var ,renting var ödedikçe sahibi ol muhabbeti var falan filan..
    peşin alsalar bile adamların geliride belli bizimle kıyaslanmaz bile..

şimdi türkiyede hem bu fiyatın üç misli hem gelir düzeyi seviyesi belli hemde 250c.c insanların dediği paran var yok fakir zengin olayı değil..şu anda altımda x10 var piaggio .. ama bana sorsan gider alırmısın diye gidipde 45 bin lira 250c.c lik bir motora para vermem .. hayatta vermem..
    250 c.c nin benim kafamdaki ederi 15 i geçmez.. paramız varda enayide değiliz gidip 45 bin lirayı 250c.c motora para yatıralım gider alternatif muadili ne var ona bakarım ama sym ama bajaj ama başka bir marka ..

şu zihniyetide anlamıyorum parası olanları enayi yolunucak kaz gibi görmek.. parada kolay kazanılmıyor tabii para havadan geliyorsa o başka ama parayı kazanan adam heleki zor zar kazanıyorsa trilyonu olsa hesap kitap yaparak temkinli harcar gene lüksünden zevkinden kendini geri koymaz ama gidipde 250cc lik bir motor 50 bin kolay kolay yatırmaz yada örneği motordan çıkarıyım bir pantalona kolay kolay 3 bin tl vermez bir ayakkabıya kolay kolay 5 bin tl vermez.. bu arada verenede saygım sonsuz o ayrı ..

kısaca motor güzel fiyat zengin içinde ortahalli içinde pahalı bana göre..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    /index.php

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Fotoğraf nasıl atılıyo beyler

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)