Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

YAMAHA’DAN YENİ MODEL!!! YAMAHA XSR700

Motovento
    REKLAM ALANI
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N

XSR700 Yamaha markasının 60 yıllık geçmişi ve motosiklet tasarımı mirasının bir ürünü olarak ortaya çıkan ve ‘’Faster Sons’’ dan esinlenerek tasarlanan bir Neo-retro motosiklet ve onu görmek için gerçekten sabırsızlanıyoruz.

Yamaha XSR700 için eski XS650 ye bir anlamda saygı ve bağlılık içerisinde olacağını söylemiş olsa da, Iwata’nın Ducati nin Scramble modelinde uyguladığı tarifi pek takip etmediği görülüyor ve her şeye rağmen XSR700 asla bir XS650 nostalji modeli olmayacak. XSR700 old-school DNA’sı ve modern teknolojinin bir birleşimi olucak.

XSR700 ‘ün çizgisine bakıldığında MT-07 ‘nin tasarımının korunarak Shinya Kimura’nın yepyeni tasarımını ortaya çıkardığı görülüyor. Hafif neo-retro tarzda ve modern teknolojinin kullanıldığı XSR700 modeli günlük kullanım için uygun bir motosiklet ve bu uygunluk kesinlikle onun kendine has tasarımını ve kişiliğini baltalamamış.

Aluminyum tasarım ve atiklik hissi

164 kg lık kuru ağırlık dikkate alındığında XSR700 hafif bir motosiklet olarak görünmese de, sürüş pozisyonu atik bir his vaat ediyor. Aluminyum parçalarla desteklenmiş olan tasarım cool ve teknolojik bir görünüm sağlamış. Tank ve sele bazılarının aşık olacağı bazılarının da nefret edebileceği tarzda.

XSR700 kesinlikle Yamaha’nın Ducati Scrambler modeli ile kıyaslanacak bir modeli değil, bu tartışmaya girmekte gerçekten gereksiz olacaktır. Yamaha XSR700 ‘ün tasarımı ile sadece eski tasarımların hissini vermeyi amaçlamamış. Yuvarlak far eski tasarımları tekrar etmek yerine eski tasarımların hala yeni tasarımları etkileyebileceğini göstermek için konulmuş, eğer isterseniz MT-07 de kullanılan yeni farda bir seçenek olarak kullanılabiliyor.

Teknolojik olarak XSR700 ‘e bakacak olursak, MT-07’ nin neredeyse hiç değişiklik yapılmamış bir versiyonu diyebiliriz. Farklılıklar ise 5 mm kısa tekerlekler arası mesafe, hafif kısa konumlandırılmış sele ve daha dar profil olarak göze çarpıyor.

mehmetenis, Sokollu, SuleymanE ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    mt-07 aldığımda bu makine olsa fena kafam karışırdı. bana göre tam olmuş. özellikle mt-07 nin enduro versiyonu garabetinden sonra klas bir hareket.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    xv950, mt07 üretim bandına karışmış. gösterge de scrambler'dan çalınmış.

alet müthiş. kasımda çıkacakmış. bayii fuarda görünecek diyor. fiyat belli değil ancak xv950 - xv950 racer arasındaki gibi bir fark olacak, motocage'den daha ucuz olmaz ki pazarlama stratejisi gereği ele ayağı düşürecek fiyatlar koymazlar bu tip aletlere.

ciddi ciddi aklımı çeldi. mt07 test motoru var mıdır bir yerlerde? blok tatmin eder mi emin değilim.

Ne alacak param ne binecek tecrübem var. Ama şahane motor gibi duruyor.
    mmysgr, pspfreak, e_trkuz ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mt-07 Abs
    acaba ne zaman bizde satışı olur.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Yamaha bu retroya devşirilmiş motorlarıyla çok güzel işler yapıyor. Devamı da gelecek gibi.

Alıntı Circus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Türkiye twitterdan paylaştığına göre çok uzun sürmez diye düşünüyorum. Sadece avrupaya çıkacaktır bu model, dolayısıyla bizde de olacaktır.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Şekli filan çok hoş olmuş. XV950 ile MT-07'yi bir blender'a atıp karıştırmışsın gibi : ) Klasik hatları da var, spor hatları da ve evet yeşili gerçekten çok şık duruyor.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    XJ6N
    seneye fuarda sanırım, avrupada satışa çıkmış diyorlar, birde artçı selesi küçük mu fotolarda biraz öyle çıkmışta artçı ile zor olur gibi bu motor

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    görüntü çok çirkin tasarım berbat sanki eski klasik motosikletlere benziyor.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Şuan hakikaten gelecekte ki motorum ortaya çıktı . Ducati Scrambler benim için o türü sevsemde olmamıştı ama bu gerçekten benim için olmuş. Umarım fiyat çok yüksek olmaz ve 1-2 sene içerisinde alabilirim. Yalnız alırsam kesinlikle o far ile kullanmam o kısmı yapamamışlar bana göre.

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görüntü çok çirkin tasarım berbat sanki eski klasik motosikletlere benziyor.
    eski klasik motosikletlere benzeyen yeni retro motor akımı için yapılmış bir motor tabikide klasik gozukucek
    halilom ve ATAdamZU bunu beğendiler.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan hakikaten gelecekte ki motorum ortaya çıktı . Ducati Scrambler benim için o türü sevsemde olmamıştı ama bu gerçekten benim için olmuş. Umarım fiyat çok yüksek olmaz ve 1-2 sene içerisinde alabilirim. Yalnız alırsam kesinlikle o far ile kullanmam o kısmı yapamamışlar bana göre.
    Hocam sızın motoruda çok begendım acaba kaça aldınız :D
    Green Arrow bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xv950, mt07 üretim bandına karışmış. gösterge de scrambler'dan çalınmış.

alet müthiş. kasımda çıkacakmış. bayii fuarda görünecek diyor. fiyat belli değil ancak xv950 - xv950 racer arasındaki gibi bir fark olacak, motocage'den daha ucuz olmaz ki pazarlama stratejisi gereği ele ayağı düşürecek fiyatlar koymazlar bu tip aletlere.

ciddi ciddi aklımı çeldi. mt07 test motoru var mıdır bir yerlerde? blok tatmin eder mi emin değilim.
    Gösterge ve arka far xv950 nin birebir aynısı. Scrsmblerdan calınt değil.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    ön far ve radyötör çok dikkat çekiyor derken çirkin anlamda göze batıyor.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    harika olmuş. alır almaz gidonu daha yatık bir şey yapardım. al sana cafe racer
    halilom ve buraxdj bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    2015 Kasım’da Avrupa’da satılmaya başlanacak. Türkiye’ye giriş tarihi belli değil. Alıntı.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Laminon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sızın motoruda çok begendım acaba kaça aldınız :D
    Teşekkür ederim. Motorun satış fiyatı 12.700 civarında. Bende sıfır aldım İstanbul Motordan.Alalı 3 ay civarında oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 Kasım’da Avrupa’da satılmaya başlanacak. Türkiye’ye giriş tarihi belli değil. Alıntı.
    Fuara gelirse ve fiyat uçuk olmaz ise kendimi tutamayıp bir çılgınlık yapabilirim acayip heves yaptım şuan

Yamaha, radyatörleri nasıl yaparız da daha çirkin gözükür diye baya çaba harcıyor anlaşılan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

İlginç olan şeyse bugün videodaki Japon usta aklıma gelmişti bu adamın süper bir kısa filmi var.
    https://www.youtube.com/watch?v=VGn6Reru5uk
    hasmet bunu beğendi.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Klas motor .Tc'ye 2017 de gelir .

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Ducati Scrambler'ı duyup yapıştırmış Yamaha

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)