Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2015 Kawasaki H2 Ninja - 210 beygirlik yeni yol motosikleti ortaya çıktı (Foto+Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kawasaki’nin 300 beygirlik Superşarjlı amiral gemisini 4 hafta önce Köln Show’da görücüye çıkarmasından bu yana, Ninja H2R herkesin dilinde. İlginçtir ki; pist modeli H2R ile beraber anılan yol modeli H2, pist modeline nazaran daha çok ilgi görüyor ve konuşuluyor. İki model arasındaki tasarım farklılıkları konuşula dursun, en büyük soru R modelinde yer alan 300 beygirlik motorun yol versiyonunda nasıl kullanılacağı idi.

Ve artık biliyoruz ki yol versiyonu tam 210 beygir ve bu gücü 11.000 devirde çeviriyor.

Kawasaki birkez daha geçmişine dönerek miraslarından feyz alıyor. H2'nin tasarlanmasında 750SS MACH IV olarakta bilinen orjinal H2'yi ilham kaynağı olarak kullanıyor.

Yol versiyonunda kullanılan motor pist modeli olan R ile, küçük farklılıklar dışında neredeyse aynı. Fakat egzoz salınımı ve ses için sıkı emisyon düzenlemelerinden geçen motor, kam ve tamamen yasal egzoz değişikliğine gitmek zorunda kaldı ki bu değişikliklerin hepsi maalesef birer güç emici olmaktan ileriye gidemiyor.

Supercharger konusu tüm ilgiyi toplamaya çalışsada, asıl konu hala intercooler eksiğinin olması ve diğer üreticilerden gelen büyük eleştiriler ki genel kanı H2'nin etkili olabilmek için havayı yeterince soğuk tutamayacağı. Bu kanıya varmak için henüz çok erken olsada, Kawasaki bile iyi bir ısı yönetimine ihtiyacı olduğunun farkına varmış durumda.

shooter1, ÖZALTIN ve Guven bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 beygir için mi uğraştınız ? Performans aksesuarları satılmak zorunda, yoksa bu motorun hiç bir anlamı kalmıyor. Görüntü hariç

gokocan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung ->FZ6 Fazer -> YBR 125 -> MT 07
    10 beygirden kasıt nedir anlayamadım dostum

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kawasaki bu motorun sorun yapacağına inansaydı piyasaya sürmezdi.10 hp lik artış için diğer üreticiler kaç sene motor üzerinde oynuyolar haberiniz var mı mutlakaki modifiye markalarıda bu motor için ürünler hazırlarlar zaten orada yasal egzoz vs takıldığı için performansın düştüğü bahsedilmiş.
    eskiden karbüratörlü motorlar yaygınken enjecsiyona millet sallardı o gibi olmuş.

birde hondanın 178 hplik 2015 modeli varki yakında communter sınıfına alınacak gibi çünkü millet sağlamlık,konfor,2 el piyasası,servis diye savunuyor bu daha mı iyi

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    halihazirdaki atmosferik zx10 ile 210bglik s.chargerli h2 yi karsilastirmis arkadas.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

bu arada sadece yazilim ile atmosferik 1000cc makinede belki pek randuman alamazsiniz lakin asiri beslemeli litrelikte kazanciniz cok daha fazla olur hele ki bunu egzozla beslersenizz...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Yamaha nın R1 modeli bundan daha güzel bence. Birde full elektronikle donatmışlar

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Supercharge var diye 300 beygir güç üretiyordu diye biliyordum, yine supercharge var ama 210 beygire düşürülmüş gücü o nasıl oluyor? Birde h2r versiyonu acaba moto gp'ye çıkacak mı yoksa hayabusa gibi kendi kendine mi takılacak? Şu acemi motorcuyu aydınlatın

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    İlla banka soyduracak a*k kawasakisi
    felix_bjk1903, cece89 ve 07mehmet07 bunu beğendiler.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Tanıtım fotoğrafları ve tasarım muhteşem duruyor bence. Hele Yamaha'nın yeni YZF R1 lansmanını düşününce (R1 videosunu tenzih ediyorum, oldukça iyiydi), Kawasaki bir tık yükseltmiş çıtayı bu konuda bence.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Supercharge var diye 300 beygir güç üretiyordu diye biliyordum, yine supercharge var ama 210 beygire düşürülmüş gücü o nasıl oluyor? Birde h2r versiyonu acaba moto gp'ye çıkacak mı yoksa hayabusa gibi kendi kendine mi takılacak? Şu acemi motorcuyu aydınlatın
    Beygirlerin nasıl düşürüldüğü yukarıda yazıyor.
    Motogp'ye çıkmayacaktır çünkü konsept değil seri üretim bir motor
    yani yarışacağı arena Süperbike olacak.
    Muhtemelen de gelecek sezon wsbk yi karıştıracak.
    CT.ATC bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Torkuna bir bakın, kompresörün etkisini görürsünüz.
    wolrath ve forewer bunu beğendiler.

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    pist yarışlarında turbo veya supersarj kullanılmıyor. Moto gp motorları ile karşılaştırılmaz, alakası yok. Segmentini biz de anlayamadık fakat bildiğim bi gerçek varsa sadece jay leno falan tarzı zenginlerin koleksiyon makinesi falan olur kawasaki nin de reklam çıkarı oldu. Keza honda nın desmodesciden sonra gerçek bi moto gp replikası rcc123s in kaderide farksız olacak gibi. Şu an ulaşabilirlik ve performans oranını en iyi yakalayacak r1 gibi duruyo
    CT.ATC, Darkin, dyavol-77 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ''Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.'' #99 JL

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı 94CanRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pist yarışlarında turbo veya supersarj kullanılmıyor. Moto gp motorları ile karşılaştırılmaz, alakası yok. Segmentini biz de anlayamadık fakat bildiğim bi gerçek varsa sadece jay leno falan tarzı zenginlerin koleksiyon makinesi falan olur kawasaki nin de reklam çıkarı oldu. Keza honda nın desmodesciden sonra gerçek bi moto gp replikası rcc123s in kaderide farksız olacak gibi. Şu an ulaşabilirlik ve performans oranını en iyi yakalayacak r1 gibi duruyo
    Düşüncelerimin tercümanı olmuşsun...
    The Power of The Dreams.

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    1. hayabusa bi yarış motoru degil seyehat motorudur. aerodinamik yapısı rüzgarı karşıdan almak için dizayn edilmiştir. tekerleri arasındaki mesafe yüksek hızda stabil olması için çok uzundur. bu sebeplerden ötürü virajlarda kötüdür ve istanbul parkta 600rr tarafindan rahatlıkla geçilebilir.
    2. Motogpde yarışan tüm motorlar birer protatiptir ve dünyada seri üretimleri yapılmamaktadır. Ne h2r nede hayabusa bu motorlara kafa tutamaz. Sordugun bu soru "Nissan gtr neden formula 1 de yarışmıyo?" demekle aynı şey.
    3.Açıklamada yazdıgı gibi euro standartlarına uymak için motorsiklet güç kaybetmiştir.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni R1in haberlere gore 44-48 bine satilacagini baz alirsak H2 en az 50-55e dogru rakamlarda olur. Ikisinin bir ortak yani var: Zorlama konmus farlari.

Ve benim gozumde R1in zorlama farlari Kawaya kiyasla korkunc! Kopek gibi zengin olaydim alirdim hemen bunu.

10 beygir mevzusu da R1 verilere gore 200 beygir uretiyor zaten, kawasakinin yol versiyonu H2nin 210 beygire dusmesi bazilarimizda hayal kirikligi yaratmasin, cunku diger arkadasin dedigi gibi agiz burun yamultan bir torku var H2nin. 0dan 160a cikarken beynimize yiyecegimiz G kuvvetini ben hayal edemiyorum.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    210 hp olarak alan adam hava kutusu ve egzozla oynar, bi de yazılım atar tekrar 300hp yapar hayvanı. Sonra burda rahmetle anarız...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    makinadan müthiş ses çıkıyor ;

ancak dikkat ettiniz mi motorun alt sakalı yok. sanırım egzoz belirsizliğinden olmalı

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    yalniz intercooler olmadigi icin iat yuksek olacaktir, hele ki cehennem sicaklarinda schargerdan verim alamazsnz pek.
    94CanRR bunu beğendi.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Torkuna bir bakın, kompresörün etkisini görürsünüz.
    işte bu
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)